Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Shady
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: śr sie 18, 2010 3:38 pm

Premium Sliver Deck

sob wrz 18, 2010 1:02 pm

Witam. Mam zamiar kupić Premium Sliver Decka, a potem go troche podkrecic.
Co do niego dodac, co z niego usunac?

Link do listy kart w decku:

http://www.gatheringmagic.com/2009/11/premium-deck-analysis-slivers/
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

Premium Sliver Deck

sob wrz 18, 2010 3:08 pm

 
Awatar użytkownika
Shady
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: śr sie 18, 2010 3:38 pm

Premium Sliver Deck

sob wrz 18, 2010 6:59 pm

Nic nie wywalac?
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Premium Sliver Deck

ndz wrz 19, 2010 9:34 am

Zależy. Slivery dobrze reagują na dodatek niebieskiego dla kontr i próby stabilizacji gry. Możesz zrezygnować z części kart, ale z dopaków oraz zlatania jakie daje Winged Sliver zrezygnować nie można. część osób zamiast na Overlordzie gra na Sliver Legionktóry pełni rolę finishera. Jeśli chcesz zaoszczędzić na wielokolorowym manabase dobrym rozwiązaniem jest Gemhide Sliver do kompletu.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 19, 2010 9:35 am przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Shady
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: śr sie 18, 2010 3:38 pm

Premium Sliver Deck

ndz wrz 19, 2010 3:39 pm

Z dopalacza i latania to wiem ze nie mozna zrezgynowac.

Silver Overlord - rozumiem ze ta druga umiejetnosc "gain control...." sie przydaje tylko jak przeciwnik gra Sliverem.

No ten Sliver Legion chyba by byl lepszy niz Overlord.

A sa slivery ktore daja umiejetnosc unblockable? Widzialem tylko Slviera z Shadow ,ale czy shadow nie dziala tak ze moga go zablokowac tylko shadowy i sami nie mozemy blokwoac zwyklych kreaturek?

A tak waszym zdaniem , oplaca sie robic Slivery? Dobre sa? Skuteczne? Widze ze bez tych dopalaczy to one sa niczym, zadnego trampla, latania , nic , a atak/zycie takie niskie maja.I oplaca sie do talii wrzucac jakas ochrone przed spellami/ niszczenie enchantmentow?
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Premium Sliver Deck

ndz wrz 19, 2010 5:31 pm

Shadooch pisze:
A sa slivery ktore daja umiejetnosc unblockable?


Niestety, nie ma.

Shadooch pisze:
Widzialem tylko Slviera z Shadow ,ale czy shadow nie dziala tak ze moga go zablokowac tylko shadowy i sami nie mozemy blokwoac zwyklych kreaturek?


Kreatura s Shadow może być zablokowana i blokować tylko przez kreatury z Shadow.

Shadooch pisze:
A tak waszym zdaniem , oplaca sie robic Slivery? Dobre sa? Skuteczne?


Jako talia do gry towarzyskiej - są dobre.

http://www.deckcheck.net/deck.php?id=29192 Tu masz przykładową rozpiskę. Oczywiście posiada ona drogie elementy w postaci FoW-ów, Fiole oraz manabase, ale to zawsze da się zmodyfikować o tańszej wersji. Bardzo ważną kartą w tej rozpisce jest Crystalline Sliver, który jest bardzo ciężko dostepny w polsce. Kosztuje ok 10zł za sztukę.
 
Awatar użytkownika
Shady
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: śr sie 18, 2010 3:38 pm

Premium Sliver Deck

ndz wrz 19, 2010 7:41 pm

Ok dzieki , pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Premium Sliver Deck

pn wrz 20, 2010 12:34 am

Specu pisze:
Shadooch napisał(a):A sa slivery ktore daja umiejetnosc unblockable?



Niestety, nie ma.



Jest "prawie" unblockable - Shifting Sliver. Jedynie mirror match może zaboleć.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Premium Sliver Deck

pn wrz 20, 2010 8:37 am

Gizmoo pisze:
Jest "prawie" unblockable - Shifting Sliver.


Jest zdecydowanie za drogi w manie. Osobiście preferowałbym jedyne Evasion od Winged Slivera. 4 mana za taką kreaturę to trochę za dużo, zwłaszcza że za 5 wystawiasz Sliver Legion a przy dobrej konstrukcji (Gemhide Sliver) wkładasz go w 3-4 turze i w następnej wygrywasz grę. Dodanie kolejnego Evasion w tym przypadku tak drogiego, powoduje że możemy mieć problem z rzeczami typu Infest i innymi podobnymi efektami, o Volcanic Fallout i innych masowych burnach nie wspomnę. Slivery muszą rosnąć jak najszybciej.
Ostatnio zmieniony pn wrz 20, 2010 8:39 am przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Premium Sliver Deck

pn wrz 20, 2010 1:59 pm

Specu pisze:
Jest zdecydowanie za drogi w manie.


4CMC za finishera, to dużo? Po jego wystawieniu robisz wjazd FTW. Winged Slivera zawsze można zblokować. Jedna sztuka wystarczy - można go wytutorować. Ostatnio widziałem fajna wersję sliverów (chyba sam sobie taką złożę), opartą na tutorowaniu konkretnego Slivera jako odpowiedź na zagrania przeciwnika. Może nie jest to tak stabilne jak podana przez Ciebie wersja Legacy, ale w decku for fun sprawdza się znakomicie...
 
Awatar użytkownika
Shady
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: śr sie 18, 2010 3:38 pm

Premium Sliver Deck

pn wrz 20, 2010 5:09 pm

A mogli byscie nie uzywac takich slow/skrotow jak: FTW,CMC, wytutorować, tutorowaniu - Bo nic nie rozumiem:D
 
Kosa92
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 83
Rejestracja: sob sie 16, 2008 8:36 pm

Re: Premium Sliver Deck

pn wrz 20, 2010 6:26 pm

FTW- For the win, karta która wygrywa grę, albo sytuacja w której... no cóż masz wygraną.
CMC- Converted mana cost- łączny koszt karty
Wytutorować, tutorowanie- szukanie kart w libry i wkładanie ich na ręke lub na topa albo gdziekolwiek indziej.
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: Premium Sliver Deck

pn wrz 20, 2010 6:27 pm

FTW - For The Win.
W wolnym tłumaczeniu - Do/dla zwycięstwa.

CMC - Converted Mana Cost.
Koszt czaru w przeliczeniu na ilość mana np. 2B=3CMC, 1UUU=4CMC, 3GWU=6CMC, etc.

Tutor
Karta wyszukująca inną, konkretną kartę z decku. Np. Vampiric Tutor, Worldly Tutor, Eladamri's Call, Demonic Tutor i wiele, wiele innych.

Tutorować - wyszukiwać potrzebną kartę z talii.

EDYTA: Tośmy się zgrali ;-)
Ostatnio zmieniony pn wrz 20, 2010 6:28 pm przez Gizmoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Shady
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: śr sie 18, 2010 3:38 pm

Premium Sliver Deck

pn wrz 20, 2010 7:28 pm

To wiele wyjasnia xD
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Premium Sliver Deck

pn wrz 20, 2010 11:50 pm

Gizmoo pisze:
4CMC za finishera, to dużo? Po jego wystawieniu robisz wjazd FTW.


Raczej nie bardzo. Robisz wjazd, zabierasz dużo hp, ale nie zabijasz. Pamiętaj że w okolicach 4-5 tury masz 3-4 slivery, więc lepiej jest wystawić Silver Legion i zabić atakiem/zmusić do bloku, niż robić potencjalne unblocable. Zwłaszcza że przeciwnik nie śpi. O ile gramy na Crystalline Sliver to directy nas nie bolą, to zawsze masz Fallouty, Infesty i inne globale, które sprawiają że musisz mieć plusy a nie evasion. Nie mówię że jest to fajna opcja mieć takiego typka w decku, ale mimo wszystko cóż... ja bym był ostrożny w graniu na nim, bo łatwiej jest wtopić przy ataku/bloku.
Ostatnio zmieniony pn wrz 20, 2010 11:50 pm przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Shady
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: śr sie 18, 2010 3:38 pm

Premium Sliver Deck

wt wrz 21, 2010 4:21 pm

A znacie jakies dodatkie MtG w ktorych mozna znalezc Slivery? Oprocz Time Spiral: Sliver Evolution i Premium Sliver Deck.
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Premium Sliver Deck

wt wrz 21, 2010 6:28 pm

Zawsze możesz kupić single.
 
Awatar użytkownika
Shady
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: śr sie 18, 2010 3:38 pm

Premium Sliver Deck

sob paź 16, 2010 3:27 pm

Skleiłem takiego decka:

Lands <25> :

5x Forest
3x Mountain
2x Island
2x Plains
2x Swamp

2x Ancient Ziggurat
1x Rootbound Crag
2x Rupture Spire
2x Vivid Creek
2x Vivid Grove
2x Terramorphic Expanse

Creatures <23> :

4x Crystalline Sliver
4x Winged Sliver
4x Sinew Sliver
4x Muscle Sliver
4x Hibernation Sliver
2x Shifting Sliver
1x Sliver Legion

Others <13> :

4x Avoid Fate
4x Strength in Numbers
1x Aphetto Dredging
1x Coat of Arms
1x Distant Melody
1x Heartstone
1x Wild Pair

Oraz mam jeszcze do dyspozycji:

20x Forest
15x Plains
9x Island
1x Terramorphic Expanse

4x Essence Sliver
4x Amoeboid Changeling
4x Gemhide Sliver
4x Heart Sliver
1x Sliver Overlord

4x Terror
4x Doom Blade
4x Duress
1x Spellbook

I mam do was pytanie czy ten deck się nadaje na gre towarzyska, co w nim zmienic, co dodac/usunac.
Prosze o nie wypisywanie kart ktorych nie mam,bo nie mam zamiaru juz wydawac kasy na slivery.
Interesuja mnie tylko karty ktore podalem:)
Dziekuje i pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony sob paź 16, 2010 4:10 pm przez Shady, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Premium Sliver Deck

sob paź 16, 2010 4:02 pm

Kreaturki spoko, ale manabase jest do kitu. Osobiście widzę największy problem ze stabilnością produkowanej mana. Można zaradzić dwojako. Pierwsze- standardowe, wywalamy non-basici i wrzucamy duale, filtry i painy. Druga opcja Gemhide Sliver ktory poniekąd rozwiązuje problem. Poniekąd, ponieważ jest to słabe rozwiązanie. Wystarczy removal i mamy stan wyjściowy. W takiej opcji najrozsądniejsze wydaje się zainwestowanie w podstawę talii jakim jest manabase.
 
Awatar użytkownika
Shady
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: śr sie 18, 2010 3:38 pm

Premium Sliver Deck

sob paź 16, 2010 4:03 pm

Czyli co proponujesz :)

Hmm a mam takie 2 pytania, Jesli wystawimy 2x Gemhide Sliver to wszystkie slivery dostaja 2x "Add one mana of any color to your man pool" czyli po zatapowaniu jednego slivera dostajemy 2 many czy 1?

I drugie pytanie: Jak mamy wystawione np 4 slivery i wystawimy Sliver Legion, to wszystkie slivery w grze dostaja 4 counterki +1/+1, a potem jak wystawimy np kolejne 2 , to te slivery ktore juz byly dostaja kolejne 2 counterki +1/+1 czy juz nie dostaja? To samo te wystawione po Sliver Legionie dostaja swoje counterki za inne? Czyli 6x +1/+1.
Ostatnio zmieniony sob paź 16, 2010 4:21 pm przez Shady, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Premium Sliver Deck

sob paź 16, 2010 4:52 pm

Shadooch pisze:
Czyli co proponujesz


Painy, pokroju Karpulsan Forest, filtry np. Mystic Gate i duale z M10/M11

Shadooch pisze:
czyli po zatapowaniu jednego slivera dostajemy 2 many czy 1?


Gemhide Sliver rozdaje wszystkim Sliverom umiejętność która nie może być zdublowana. Nawet mając 4 Gemhide na stole każdy tapnięty dla many sliver da ci 1 mana wybranego koloru.

Shadooch pisze:
I drugie pytanie: Jak mamy wystawione np 4 slivery i wystawimy Sliver Legion


Sliver Legion daje Sliverom counterki +1/+1 za każdego innego Slivera w grze. Jeśli na stole jest łącznie 5 Sliverów, każdy dostaje +4/+4, 10 Sliverów, każdy dostanie +9/+9. Działa to na tej samej zasadzie co Coat of Arms.
 
Awatar użytkownika
Shady
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: śr sie 18, 2010 3:38 pm

Re: Premium Sliver Deck

sob paź 16, 2010 4:59 pm

Chodzilo mi o to czy jak juz jest wystawione 5 sliverow i Sliver Legion, a pozniej w kolejnych turach wystawiasz kolejne Slivery, to one tez dostaja counterki od Sliver Legion? I czy slivery wystawione juz dostaja kolejne counterki za te ktore pozniej dolaczaja :)

A co do Coat of Arms, wroc do tamtego tematu jak mozesz i przeczytaj moj przyklad czy dobrze to rozumiem :)

PS. Duale czyli 1 land ktory dodaje 2 many?

Hmm zastanawialem sie tez nad Dark Ritual do Sliverow.

EDIT:

Mam jeszcze pomysl dodanie 4x Virulent Sliver (zapomnialem dopisac ze mam) , a usunac z talli Heartstone ,1x Hibernation Sliver i 2x Strength in Numbers
Ostatnio zmieniony sob paź 16, 2010 5:48 pm przez Shady, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Premium Sliver Deck

sob paź 16, 2010 6:06 pm

Shadooch pisze:
Chodzilo mi o to czy jak juz jest wystawione 5 sliverow i Sliver Legion, a pozniej w kolejnych turach wystawiasz kolejne Slivery, to one tez dostaja counterki od Sliver Legion? I czy slivery wystawione juz dostaja kolejne counterki za te ktore pozniej dolaczaja


Tak. Sliver Legion sprawdzi czy wchodząca kreatura na stół jest Sliverem. Jeśli jest, jej statystyki zostają podniesione o X, gdzie X jest liczbą innych Sliverów w grze.

Shadooch pisze:
PS. Duale czyli 1 land ktory dodaje 2 many?


Dual czyli np. Temple Garden, Tundra, Dragonskull Summit itp.

Shadooch pisze:
Hmm zastanawialem sie tez nad Dark Ritual do Sliverow.


Bardzo słaby pomysł. Dark Ritual daje ci 3 czarne mana. Co chcesz zagrać za 3 czarne mana?

Jeszcze przy niedoskonałym manabase można grać na Manamorphose, bo fiuje ci manę i masz draw, ale i tak nie jest to zbyt dobre rozwiązanie, bo w efekcie masz draw 1 karty za 2 mana.
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: Premium Sliver Deck

sob paź 16, 2010 7:36 pm

Małe sprostowanie:

Sliver Legion nie daje żadnych "COUNTERKÓW"!

Żeby później nie było płaczu, że proliferate nie działa.

Specu pisze:
Jeśli jest, jej statystyki zostają podniesione o X, gdzie X jest liczbą innych Sliverów w grze.


Inaczej - gdzie X to liczba wszystkich sliverów w grze -1.
Ostatnio zmieniony sob paź 16, 2010 7:41 pm przez Gizmoo, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Shady
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: śr sie 18, 2010 3:38 pm

Premium Sliver Deck

sob paź 16, 2010 8:18 pm

To juz wiem :) no sry , wiem ze to nie sa counterki ale tak mi sie napisalo :)
Z tymi dualami jest problem bo wiekszosc fajnych trzeba wystawic zatapowanych;/
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Premium Sliver Deck

ndz paź 17, 2010 9:32 am

Shadooch pisze:
Z tymi dualami jest problem bo wiekszosc fajnych trzeba wystawic zatapowanych;/


No tak to już bywa. Nie bez kozery, stare duale które wchodzą odtapowane chodzą po 120zł wzwyż.
 
Awatar użytkownika
Shady
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: śr sie 18, 2010 3:38 pm

Premium Sliver Deck

pt paź 22, 2010 11:05 am

Prosił bym o tłumaczenie tej karty: Heartstone
Wiem że to nie ten dział ,ale nie chciało mi się tamtego szukać :D

@Edit
Oplaca sie do decka wrzucic jeszcze x Virulent Sliver?
Ostatnio zmieniony pt paź 22, 2010 11:08 am przez Shady, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Premium Sliver Deck

pt paź 22, 2010 12:32 pm

Shadooch pisze:
Prosił bym o tłumaczenie tej karty: Heartstone
Wiem że to nie ten dział ,ale nie chciało mi się tamtego szukać :D

Temat z pytaniami o karty jest przyklejony na samej górze :? Lenistwo jest karane.
Activated abilities stworzeń kosztują jedną, szarą manę mniej. Ten efekt nie może zredukować kosztu umiejętności do aktywowania do mniej niż 1.

Np. Æther Spellbomb druga umiejętność nie kosztuje 0, tylko nadal 1.
Ostatnio zmieniony pt paź 22, 2010 12:35 pm przez p4v, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
onspl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 154
Rejestracja: śr maja 21, 2008 1:50 pm

Re: Premium Sliver Deck

pn sty 17, 2011 10:50 pm

mozna tez pokusic sie o combo slivery
mana eachoes + silver queen/silver overlord = nieskaczona ilosc sliverow
intruder alarm + gemhide +silver queen/silver overlord(lub oba) = J.W i/lub wrzucenie do gry wszystkich sliverow z decka (na potege)

co do mana base

city of brass
gemhide cavers
gemhide mine
thran quarry

dopalane mox diamondem/ lub tym co usuwa ci karte z reki i daje kolor many jaki ta karta miala koszt...nie pamietam nazwy :/

ogolnie...drooogie deczywo..wrecz bardzo same crysale i muscle ktore sa podstawa ciezko zdobyc za rozsadna cene
Ostatnio zmieniony pn sty 17, 2011 10:52 pm przez onspl, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Poke
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: wt sty 11, 2011 6:55 pm

Premium Sliver Deck

pn sty 17, 2011 11:31 pm

W sliverach powiem jestem trochę obeznany i zapodam tutaj wersję którą pykam na MWS i pyka się nią bardzo przyjemnie jedyny problem to manabase (raz że sprawia mi straszne problemy jego budowa a dwa że wyleciał mi z głowy jak znajdę plik z MWSa to zedytuje)

Lands:
4xCity of Brass
3xAncient Ziggurat (ja wiem tylko krity ale mimo wszystko do slivów jak złoto)
i coś co się później pojawi :D

Creatures: 20
Jak ktoś na MWSie słusznei mi poradził najlepsze co mają Slivy (w sensie kolorów) to Bant tak wiec :

4xCrystalline Sliver
4xPlated Sliver
4xMuscle Sliver
4xSinew Sliver
2xWinged Sliver
2xChameleon Colossus (ta karta po prostu robi nam gry)

Spells:
4xBrainstorm (w ewentualności Ponder.Chodzi o to że jeśli początkowa ręka nie siada ale jest Ponder/Brainstorm to się dokopiesz do tego co potrzeba)
4xMana Leak (choć ja nad mana leakiem stawiam Rune Snag robi dużo więcej a w late nie jest pustą kartą)
3xCounterspell (twarda kontra mmmmm to jest to)

Siadłyby jakieś fiolki czy inne takie cuda wianki ale to droga zabawa nie na casual :) jak tylko znajdę ten plik z MWS to wkleję dokładnie cały deck :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości