Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Schizofremik
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 17, 2005 3:58 pm

[Skype] Wampir/DnD3.5/Savage Worlds

wt sty 18, 2011 9:03 pm

Obecnie kończymy kampanie na skype prowadzoną przez Kleberna. Poszukujemy MG który byłby wstanie prowadzić na skype w którymś z podanych wyżej systemów ale jesteśmy też otwarci na inne propozycje. Zależy nam na kimś kto byłby wstanie prowadzić przynajmniej raz w tygodni i co najważniejsze posiadał jakieś doświadczenie. Jeżeli potencjalny MG będzie chętny na DnD to dobrze by było oby naprawdę ogarniał ten system.

Mamy trzech graczy:
1. Ja duże doświadczenie z DnD oraz średnie w wampira i tak sobie Savage Worlds.
2. Klebern duże doświadczenie z DnD oraz średnia orientacja w wampirze i Savage Worlds.
3. DrStafik średnie doświadczenie w DnD+początkujący w pozostałych.

Kontakt można pisać do mnie albo Kleberna preferowany kontakt gg albo forum.
Schizek gg: 4915852 Klebern gg:1925427
Ostatnio zmieniony wt sty 18, 2011 9:11 pm przez Schizofremik, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

Re: [Skype] Wampir/DnD3.5/Savage Worlds

śr sty 19, 2011 3:01 pm

Kastor ostatnio zainteresował się DnD. Może on Wam coś poprowadzi, gra też przez Skype:)
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

[Skype] Wampir/DnD3.5/Savage Worlds

śr sty 19, 2011 5:01 pm

Jak zorganizuję sobie tak komputery żeby mówić nie budząc rodziny to mogę prowadzić w te weekendowe noce (piątek lub sobota, godzina 22-6 rano) w które akurat nie gram na żywo :)
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

[Skype] Wampir/DnD3.5/Savage Worlds

śr sty 19, 2011 5:25 pm

Hej.

Na DnD na razie się nie piszę, ledwo zaczynam ogarniać. Mogę za to spróbować poprowadzić wam Deathwatcha, jak się z nim lepiej zapoznam, albo cokolwiek z nWoDu - najchętniej bardziej egzotyczne rzeczy, np. zmodyfikowanego w/g Chronicler's Guide Maga, zmodyfikowanego w/g Chronicler's Guide Wampira, albo Geist: The Sin-Eaters.

@Albi
To krzycz, nader chętnie zagram.
Ostatnio zmieniony śr sty 19, 2011 5:25 pm przez Kastor Krieg, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

[Skype] Wampir/DnD3.5/Savage Worlds

śr sty 19, 2011 5:55 pm

Tymczasem mam koncepcję i zajawkę na
(1) kampanię technokracją starego maga na mechanice częściowo nWoDa,
(2) sandboxowe D&D w Greyhawku (prowadze na żywo, w sumie nijak to sie ma do prowadzenia tego przez Skype
(3) luźną koncepcję nWampira bez klanów i prawie bez globalnych organizacji, w którym każdy wampir i każde miasto jest właściwie zupełnie inną historią, ściśle związaną z życiem śmiertelnym poszczególnych wampirów i śmiertelną historią regionu.
(4) w konwencji z pogranicza horroru i radosnej bajeczki o nastoletnich czarownicach i czarownikach, historyjka o wierzeniach okultystycznych które mają wyznawców w RLu i o tym co by było gdyby ich losowy podzbiór był 100% prawdą :)
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

[Skype] Wampir/DnD3.5/Savage Worlds

śr sty 19, 2011 7:31 pm

OMG OMG OMG, technokrację. :papieros:
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[Skype] Wampir/DnD3.5/Savage Worlds

śr sty 19, 2011 7:40 pm

W wampirka mogę zagrać w dowolnej konwencji, wcale nie musi być jota w jotę jak w książce :)
 
Awatar użytkownika
Schizofremik
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 17, 2005 3:58 pm

[Skype] Wampir/DnD3.5/Savage Worlds

czw sty 20, 2011 12:33 pm

Ogólnie na wampira też mam zajawkę wiec chętnie bym spróbował. Pytanie teraz kto miałby prowadzić Kastor czy Albi ? Jak u was z czasem i kiedy możecie grać ?

Podajcie mi swoje skype to bym się dziś z Klebernem do was odezwał.
Ostatnio zmieniony czw sty 20, 2011 12:33 pm przez Schizofremik, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

[Skype] Wampir/DnD3.5/Savage Worlds

czw sty 20, 2011 12:48 pm

Osobiście chętnie bym coś zagrał, bo prowadzę już Delta Green i wgryzam się w D&D 4E, będę prowadził moim kolegom ze Stanów, którzy też są świeży w tej edycji. Albi, poprowadź 'pira albo tego Maga Technokratami.
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

[Skype] Wampir/DnD3.5/Savage Worlds

czw sty 20, 2011 1:16 pm

W ogóle nie przeraża Cię 4e? Słyszałem że to praktycznie planszówka i że w 4e istnieją tylko lochy i miasteczka w których kupuje się nowe miecze.

Najpierw bym coś zagrał via Skype żeby zobaczyć jak to działa a potem mogę prowadzić.
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

Re: [Skype] Wampir/DnD3.5/Savage Worlds

czw sty 20, 2011 1:30 pm

Albiorix pisze:
W ogóle nie przeraża Cię 4e? Słyszałem że to praktycznie planszówka i że w 4e istnieją tylko lochy i miasteczka w których kupuje się nowe miecze.


Szczerze powiedziawszy, to działa to w takiej samej mikroskali, co nWoD. Po prostu masz "points of light", miasteczka czy wioski, w których jest cywilizacja, a dookoła dzicz i potwory. Czyli jak granie w Requiema, miasta ksiażęce albo baronie, a dookoła Lupini grasują :razz:

Najpierw bym coś zagrał via Skype żeby zobaczyć jak to działa a potem mogę prowadzić.


Wiesz co, zupełnie się to nie różni, słowo honoru. Ot, kartę masz pod linkiem na MythWeavers, a rzucasz wpisując "4d10" na InvisibleCastle i naciskając guzik (wszyscy widzą wynik). Żaden proble, rly.
 
Awatar użytkownika
Schizofremik
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 17, 2005 3:58 pm

[Skype] Wampir/DnD3.5/Savage Worlds

czw sty 20, 2011 1:52 pm

Kastor Krieg pisze:
zczerze powiedziawszy, to działa to w takiej samej mikroskali, co nWoD. Po prostu masz "points of light", miasteczka czy wioski, w których jest cywilizacja, a dookoła dzicz i potwory. Czyli jak granie w Requiema, miasta ksiażęce albo baronie, a dookoła Lupini grasują


Ja bym nie zagrał w 4e z powodu tego co zrobili z Fearunem, poprostu szalona rozwałka i dziwna kreatywność zabiła ten setting.
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

[Skype] Wampir/DnD3.5/Savage Worlds

czw sty 20, 2011 1:56 pm

A co ma Faerun do rzeczy? Przecież gra się defaultowo w Points of Light, domyślnym para-settingu. A poza tym, po tym jak się z kolegami obeznamy z 4E, a ja dokupie sobie dwa podręczniki, przenoszę graczy do Dark Suna. Co mnie Faerun obchodzi, to nie jest jedyny setting w 4E.
Ostatnio zmieniony czw sty 20, 2011 1:56 pm przez Kastor Krieg, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Schizofremik
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 17, 2005 3:58 pm

[Skype] Wampir/DnD3.5/Savage Worlds

czw sty 20, 2011 2:03 pm

Kastor Krieg pisze:
A co ma Faerun do rzeczy? Przecież gra się defaultowo w Points of Light, domyślnym para-settingu. A poza tym, po tym jak się z kolegami obeznamy z 4E, a ja dokupie sobie dwa podręczniki, przenoszę graczy do Dark Suna. Co mnie Faerun obchodzi, to nie jest jedyny setting w 4E.


Ja jestem świadomy że są inne krainy w których można grać, lecz Fearun w 3e został bardzo dokładnie i ciekawie odwzorowany jako świat high magic, twórcy postanowili że przeportują go na 4e jako świat mid-low magic przy okazji pozbywając się części bóstw i państw a sposób w jaki to zostało zrobione ogólnie nie przypadł mi do gustu. Poprostu mój ulubiony setting został potraktowany wałem i piła mechaniczną.

Zresztą system który jest nastawiony praktycznie tylko na walkę też jakoś nie zachęca.

Gadu w profilu masz poprawnie podane ? Wejdź na gadu albo zadzwoń do mnie na skype.
Ostatnio zmieniony czw sty 20, 2011 2:09 pm przez Schizofremik, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

[Skype] Wampir/DnD3.5/Savage Worlds

czw sty 20, 2011 2:10 pm

Ale nie powiesz mi chyba, że w DnD3 grało się jak w Houses of the Blooded, co? :razz:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość