Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

Sigilijska Śpiewka - feedback

pn wrz 28, 2009 3:18 pm

Drodzy czytelnicy Sigilijskiej Śpiewki!

Zakłady ten temat, aby dowiedzieć się, co najchętniej czytacie w naszym czasopiśmie. Czekamy tu również na wszelkie uwagi odnośnie samej Śpiewki - co Wam się podoba, a co byście zmienili. Kłapcie trumną do woli, Wasze propozycje na pewno zostaną uwzględnione. Jeśli zajdzie potrzeba (na przykład pojawi się kilka[naście] propozycji nowych artykułów i, niech Pani pozwoli, trzeba będzie wybrać) stworzymy ankietę.

Przy okazji - jeśli ktoś chciałby wspomóc czynnie bądź biernie (wszelkie datki pieniężne mile widziane, zainteresowanym podamy numery kont :P) w tworzeniu fanzinu, proszę o kontakt.

Z łaski Pani,
Redakcja Sigilijskiej Śpiewki.
 
Aureus

Sigilijska Śpiewka - feedback

pn wrz 28, 2009 3:29 pm

podamy numery kont

Przyjmujemy też czeki i przekazy pocztowe.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Sigilijska Śpiewka - feedback

pt paź 15, 2010 8:27 pm

Może coś o tworzeniu demonów? Może coś o półdemonach? To tematy, który mnie zawsze interesowały.
 
Awatar użytkownika
Cubuk
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 844
Rejestracja: pt maja 25, 2007 2:31 pm

Sigilijska Śpiewka - feedback

sob paź 16, 2010 11:51 am

Zireael - dzięki za propozycje, ale jak być może przeczytałaś w nowym numerze, nic nie napiszemy, jak się nie zorganizuje nowej redakcji ;)
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Sigilijska Śpiewka - feedback

sob paź 16, 2010 1:25 pm

Nie zawadzi odpowiedź na inne pytanie: czego właściwie oczekujecie od e-zinu (czy w ogóle taka forma ma sens?)? Tekstów stylizowanych na "planarny brukowiec"? Lekko stylizowanych tekstów o settingu? Materiałów systemowych?
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Sigilijska Śpiewka - feedback

sob paź 16, 2010 1:30 pm

Ja jestem za tekstami stylizowanymi chociaż trochę. Wiem, że trudniej napisać, ale za to jak fajnie się je czyta!
 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

Re: Sigilijska Śpiewka - feedback

sob paź 16, 2010 1:55 pm

Zsu-Et-Am pisze:
Tekstów stylizowanych na "planarny brukowiec"? Lekko stylizowanych tekstów o settingu? Materiałów systemowych?



Osobiście nie wzgardziłbym wszystkim po trochu ze szczyptą tego, wspaniale pokręconego sigilijskiego humoru. :wink:
 
Awatar użytkownika
shaman_tm
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 541
Rejestracja: śr lis 05, 2008 2:41 pm

Re: Sigilijska Śpiewka - feedback

wt paź 19, 2010 9:44 am

Zsu-Et-Am pisze:
czego właściwie oczekujecie od e-zinu (czy w ogóle taka forma ma sens?)? Tekstów stylizowanych na "planarny brukowiec"? Lekko stylizowanych tekstów o settingu? Materiałów systemowych?


"Śpiewka" zdążyła sobie wypracować pewien charakterystyczny styl brukowca i przynajmniej na razie dobrze by było, ale zdołała przy czymś takim pozostać. Przynajmniej takie jest moje zdanie (ale patrz ostatni akapit). Powinna służyć jako źródło inspiracji, jak i również pewnej wiedzy o Sigil (czy planach). Wiedzy tzw. powszechnej, właśnie takiej jaką można czerpać z gazety. Stąd tez uważam, że styl graficzny "Śpiewki" powinien być minimalistyczny, surowy, pasujący do brukowca.

Genialny dla mnie, jak dla osoby w sumie mocno początkującej jest cykl przewodników, jak pisałem w komentarzu na 4um - jak w ostatnim numerze tekst o Niższej Dzielnicy. Źródło nie tylko pewnej ogólnej wiedzy, ale i inspiracji. Do tego zachęca do sięgnięcia po inne materiały (oficjalne), aby poszerzyć swą wiedzę.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że tak skonstruowana "Śpiewka" jest trudniejsza dla redaktorów do pisania. Teksty muszą być zwięzłe, napisane z polotem, po prostu dobre. Tu nie ma miejsca na lanie wody. Jeśli brak będzie takich, albo nowa redakcja (oby była!) podejmie decyzję, że jednak zmieniamy formułę zinu, to też nic się nie stanie. Ucieszyłbym się osobiście z każdych tekstów o Planescape, o ile będą odpowiednio ciekawe i dobre. Niezależnie, czy będą stylizowane, czy surowa mechanika.

Sam mam niezbyt dużą na razie wiedzę o settingu, aby swobodnie pisać, ale chciałbym jakoś pomóc w utrzymaniu "Śpiewki". Swego czasu zajmowałem się redaktorką i korektą książki fan-fiction, więc jeśli mógłbym pomóc przy sprawdzaniu i korekcie tekstów to mogę się tym zająć.
A jeśli moja Muza będzie mi łaskawą, to kto wie... może i coś napiszę. Choć uczciwie mówię, że na razie nie liczyłbym na to :)
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Sigilijska Śpiewka - feedback

śr paź 20, 2010 10:23 am

Może ja bym coś podrzuciła projekt czegoś o półdemonach w takim razie?
Uprzedzam że nie bardzo mam czas, żeby to napisać/doprecyzować.
 
Awatar użytkownika
Cubuk
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 844
Rejestracja: pt maja 25, 2007 2:31 pm

Sigilijska Śpiewka - feedback

śr paź 20, 2010 3:56 pm

Jeśli jest to tekst w stylu Śpiewki, oczywiście :)
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Sigilijska Śpiewka - feedback

ndz paź 24, 2010 3:07 pm

Okej, napisałam tekst, czekam na reakcję.
 
Awatar użytkownika
Cubuk
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 844
Rejestracja: pt maja 25, 2007 2:31 pm

Sigilijska Śpiewka - feedback

wt lis 02, 2010 10:04 am

Zireael, dziękujemy bardzo, przeczytam jak tylko będę mógł, póki co są małe problemy z logowaniem sie do skrzynki pocztowej, ale Draker wraz z Zsu niedługo to naprawią ;)
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Sigilijska Śpiewka - feedback

wt lis 09, 2010 2:25 pm

Cubuk pisze:
Zireael, dziękujemy bardzo, przeczytam jak tylko będę mógł, póki co są małe problemy z logowaniem sie do skrzynki pocztowej, ale Draker wraz z Zsu niedługo to naprawią ;)


Jaka opinia? Co poprawić, co zmienić? Będzie przyjęte?
 
Awatar użytkownika
Cubuk
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 844
Rejestracja: pt maja 25, 2007 2:31 pm

Sigilijska Śpiewka - feedback

pn lis 22, 2010 9:28 pm

Na Śpiewkowego maila dotarła tylko JEDNA praca. :(

A więc apropo pracy Zireael o dzieciach biesów - praca naprawdę mi się podobała, trzyma ducha i klimat Śpiewki i karczemnej gawędy. Jedyne zastrzeżenia jakie mam - praca nic nie wnosi. Owszem, opowiada o różnych gatunkach i podgatunkach biesów, ale do niczego nie inspiruje. Brakuje jakichś szerszych informacji o danych osobnikach (czym się zajmują, jakie mają moce, zdolności, czym się charakteryzują), a także pomniejszych zahaczek na przygody i inspiracji. Dodatkowo, muszę ustrzec przed używaniem anglojęzycznych form, w tym przypadku "concordant killer" - w piśmie posługujemy się stylizowanym na kminę językiem polskim :wink: Ciężko mi na razie tak głębiej wnikać w pracę, skoro jest krótką próbką. Ale mimo wszystko - dobra robota, wielkie dzięki za tekst i przepraszam, że musiałaś tyle czekać na opinię, długi czas mail był niedostępny, a potem to już było zwykłe zaniedbanie z mojej strony. :razz:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Sigilijska Śpiewka - feedback

wt lis 23, 2010 11:56 am

Wiesz, to miało być takie przedstawienie różnic w wyglądzie i samego faktu, że istnieją różne, a mniej w zajmowaniu się czymś tam...

Czym się zajmują i jakie mają moce - to dobry temat na ciąg dalszy. Chyba że mogę to dodać do tego co jest bez obawy, że będzie za długie? Ten sam problem dotyczy zahaczek na przygody. Bałam się, żeby nie wyszło za dużo...
Dzięki za uwagę nt. corcondant killera - albo to wyrzucę, albo trzeba będzie wymyślić jakieś polskie tłumaczenie...
Ostatnio zmieniony wt lis 23, 2010 11:58 am przez Zireael, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Sigilijska Śpiewka - feedback

czw gru 02, 2010 5:19 pm

Cubuk - odpowiesz? Wysłałam ci (chyba) PM i też nie odpisałeś. Jakbym wiedziała, co jeszcze poprawić, jaki jest limit i czy jest szansa na cz. II, to mogłabym coś z tym zrobić...
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Sigilijska Śpiewka - feedback

ndz gru 26, 2010 7:25 pm

Zireael pisze:
Cubuk - odpowiesz? Wysłałam ci (chyba) PM i też nie odpisałeś. Jakbym wiedziała, co jeszcze poprawić, jaki jest limit i czy jest szansa na cz. II, to mogłabym coś z tym zrobić...


Ponawiam pytanie. Śpiewka jeszcze żyje?
 
Awatar użytkownika
Cubuk
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 844
Rejestracja: pt maja 25, 2007 2:31 pm

Sigilijska Śpiewka - feedback

pt sty 21, 2011 3:03 pm

Przepraszam za opóźnienie, ostatnio rzadko wchodziłem na forum. Już odpisałem. :wink:

A stan prac dalej bez zmian - tylko jeden tekst (od Zireael)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości