Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 14
 
Awatar użytkownika
wloczykij_
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: wt wrz 28, 2010 1:16 pm

Liga Poltera - kometarze

czw sty 27, 2011 3:06 pm

Alfabet ma jedną bardzo charakterystyczną cechę - trudne do przewidzenia meta. Pewne karty są silne i można się spodziewać ich wystąpienia, ale w jakim zestawie - nie sposób zgadnąć. Kwestia - czy to jest porządane, czy nie? Jeśli już miałby być alfabet, to od mirrodina wzwyż. Vintage wymuszałby ogarnianie zbyt dużej ilości kart. Samych nowo-borderowych jest i tak bardzo dużo. Sam chętnie bym tego spróbował.

Losowy standard też jest myślę ok. Nawet niekoniecznie bez rarów.

Uncommony mają jedną wadę, która ujawniła się w tej lidze nieco bardziej - twórcy magica nigdy nie przewidzieli że ktoś będzie grał w taki format, i wśród uncommonów brakuje trochę pewnych 'charakterystycznych kart', a w niektórych dodatkach trudno o konstrukcję pewnych archetypów. O ile nie mogę narzekać że 'z uncommonów nie da się złożyć combo decków' bo celem wizardsów jest robić takie karty by combo nie było, o tyle niewielka ilość tanich istot w niektórych dodatkach wśród uncommonów niemal zabija archetyp aggro. Taki pauper niby podobny, ale (przynajmniej vintage) jest troszkę lepiej zbalansowany.
Z drugiej strony - liga poltera już wpisała się jako 'liga uncommonów', szkoda byłoby psuć markę ;-)

Wakacje są o tyle złym terminem, że wiele osób wyjeżdża. W ciągu roku można mieć jakieś obowiązki, mało czasu etc. ale dostęp do neta jest i godzinkę na partyjkę wygospodarować się da. Także 3 liga do czerwca lub od września/października.
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Liga Poltera - kometarze

czw sty 27, 2011 4:00 pm

@Wloczykij:
Uncommony, fakt, wpisały się już w Ligę Poltera, ale czasem można zagrać coś innego, żeby nie grać w kółko tymi samymi rozpiskami. Losowy standard... hm.. ciekawe. Bez rare'ów jeszcze bardziej ;)

Aktualne propozycje następnego formatu to: alfabet, unc, losowy standard

Ps. myślę nad terminem maj-czerwiec. Dużo maturzystów tutaj mamy? ;)
 
Spas
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 212
Rejestracja: pt sty 15, 2010 11:56 pm

Re: Liga Poltera - kometarze

czw sty 27, 2011 9:43 pm

Zephyel pisze:
@Wloczykij:
Uncommony, fakt, wpisały się już w Ligę Poltera, ale czasem można zagrać coś innego, żeby nie grać w kółko tymi samymi rozpiskami. Losowy standard... hm.. ciekawe. Bez rare'ów jeszcze bardziej ;)

Aktualne propozycje następnego formatu to: alfabet, unc, losowy standard

Ps. myślę nad terminem maj-czerwiec. Dużo maturzystów tutaj mamy? ;)


Jako uczeń 2giej liceum, orzekam, że bardzo mi ten termin nie na rękę.

Losowy standard bez rarów... Dawać :D
Ostatnio zmieniony czw sty 27, 2011 9:44 pm przez Spas, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Liga Poltera - kometarze

czw sty 27, 2011 10:10 pm

@Spas:
Czemu nie na rękę? Jakieś przyspieszone matury? :P

Ewentualnie kwiecień-maj.
 
Brzoza
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: pt paź 08, 2010 2:07 pm

Re: Liga Poltera - kometarze

pt sty 28, 2011 1:24 am

Ja oddaję swój głos na next edycję unc.
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Liga Poltera - kometarze

pt sty 28, 2011 4:54 pm

W liceum się nic nie robi. Szczególnie na drugim roku. Na trzecim można postarać się o oceny, ale uczelnie sobie tym podcierają tyłek. Wystarczy wykuć przedmioty, które będą brane pod uwagę na twoim kierunku i ładnie zdać maturę.
Proponuję kwiecień-maj. Mogą być nadal unc.
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Liga Poltera - kometarze

pt sty 28, 2011 9:33 pm

Tutaj można głosować na termin następnej Ligi

A co do formatu to się jeszcze zadecyduje, tak jak wspominałem, póki co brane są pod uwagę trzy pomysły: Uncommony, Losowy standard i Alfabet
 
Spas
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 212
Rejestracja: pt sty 15, 2010 11:56 pm

Re: Liga Poltera - kometarze

sob sty 29, 2011 9:56 pm

Bardziej mi chodziło o to, że prawko wtedy zdaję.
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Liga Poltera - kometarze

ndz sty 30, 2011 6:07 pm

Dziś koło 21-22 wrzucę ankietę związaną z formatem trzeciej Ligi, do wyboru będzie:
1. Alfabet
2. Losowy Standard
3. Uncommony
4. Obojętne

Jakieś inne opcje?
 
Awatar użytkownika
dewastator
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 9:08 pm

Liga Poltera - kometarze

wt lut 01, 2011 11:18 am

czytam posty i przyszła mi taka myśl, jak już myślimy o losowym standardzie to może ciekawiej by było gdyby był głosowany standard? osobiście zagrałbym w formacie gdzie jest np. Invasion i Shards of Alara :P
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Liga Poltera - kometarze

wt lut 01, 2011 1:03 pm

@Dewastator:
Losowy to losowy :P
 
Spas
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 212
Rejestracja: pt sty 15, 2010 11:56 pm

Liga Poltera - kometarze

ndz lut 06, 2011 6:32 pm

Pierwszy przeciwnik, który mnie pokonał, a w jakim stylu... 2ga gra była pełna zwrotów akcji, wielokrotnie Brzoza był zmuszony walczyć, nie tylko z niedobieraniem, ale i z tym, że dobierałem jak świnia. Gdy byłem już pewny zwycięstwa, nagle los się odwrócił i zacząłem dobierać landy (za dużo sytych drawów, bez nic nierobiących landów). Ostatnią nadzieją było zabicie własnego anathemancera, co Brzoza uniemożliwiał mi kontrami. Pomimo Potrójnych Cascad z mancerem na końcu łańcucha nie zdołałem Go jednak pokonać, za co gracz ten zasługuje na uznanie, bo potrafi wygrać grę, którą każdy uznał by straconą.
Jeszcze raz gratulacje :D
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Liga Poltera - kometarze

ndz lut 06, 2011 8:19 pm

Nie bez przyczyny Brzoza wygrał poprzednią Ligę :P
 
Awatar użytkownika
Squid
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 706
Rejestracja: wt maja 09, 2006 2:22 pm

Re: Liga Poltera - kometarze

wt lut 08, 2011 6:22 pm

Kolejny mirror przegrany 0:2. Jakby ktoś Miał Wenę i chciałoby mu się machnąć artykuł o gameplayu "Kiedy atakować", albo coś w tym stylu, to bym się ucieszył.
 
Awatar użytkownika
wloczykij_
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: wt wrz 28, 2010 1:16 pm

Liga Poltera - kometarze

wt lut 08, 2011 7:34 pm

Scentric nie gra w tej lidze, więc jeśli nie będzie miał kto zrobić jakiegoś podsumowania ligi to mogę się podjąć, pod warunkiem że nie wchodząc do topa będe mógł oglądać mecze w nim, bo bez jakiś feature matchy i porad "Kiedy atakować" to to byłoby coś w stylu "Była liga, były jundokaskady, trochę esperowatych kontrol, wygrał ten-a-ten, pozdro" :P
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Liga Poltera - kometarze

wt lut 08, 2011 8:19 pm

@Włóczykij:
Jeśli chcesz zrobić analizę, zapraszam. Każdy, kto chce niech podeśle tekst :)
Co do oglądania meczów topa - tak jak w poprzedniej lidze, będę prosić graczy o to, aby podawali terminy pojedynków trochę wcześniej, żeby można było je oglądać - sam chętnie obejrzę :)
 
Awatar użytkownika
Filciu702
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 453
Rejestracja: wt paź 21, 2008 4:15 pm

Liga Poltera - kometarze

wt lut 08, 2011 9:12 pm

Kolejny mirror


Szczerze, tym razem nie chce mi się kłócić, tylko uświadomić Wam, że coś po prostu jest w tym śmiesznego. Liga, która ma być złożona z decków wymyślanych samodzielnie, jest pełna mirrorów? Hahah. Jakiś paradoks. To była główna przyczyna, która zniechęciła mnie do startu w tej edycji Ligi, i jeśli po pierwsze kolejna liga to znowu mają być uncommony z Alarą i Jundem, lub jeśli będzie to liga z Alfabetem (no już nawet niech będzie od tego Mirrodinu, chociaż naprawdę wolałbym więcej swobody i całe Legacy) i znowu pojawią się kopiowane decki, bo okaże się, że ludzie po prostu podpatrują je sobie na Wizardzie, to będzie to wg mnie naprawdę żałosne no... Już nawet nie wiem, jak mam podsumować to moje zażenowanie tą sytuacją, ale naprawdę nie rozumiem jak takim 'profesjonalistom' jacy tu się spotykają taka sytuacja odpowiada. A może odpowiada im, bo sami kopiują cudze decki?...

Pozdro ludzie i przemyślcie to, o czym powiedziałem. Bo szkoda patrzeć, co się dzieje z konkursem, który naprawdę miał być fajny.
 
Brzoza
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: pt paź 08, 2010 2:07 pm

Re: Liga Poltera - kometarze

wt lut 08, 2011 9:38 pm

Od siebie dodam, iż 2 decki, które opracowałem (jednym gram ja, drugim kolega) jak na razie nie mają większych problemów. Nadmienię też, że na mirrora ani razu nie trafiliśmy. Kwestia analizy meta i poważniejszego podejścia do tworzenia talii, która w pewien sposób ma nas reprezentować (i my ją również). Poważniejszego niż... No właśnie... Pojawia się pytanie: "Poważniejszego niż co, skoro to ma być zabawa" - odpowiadam natychmiast. Moim zdaniem winna to być rozkmina odrobinę dłuższa niż 5 minut spisania najprostszej jak cep konstrukcji i wysłania na maila Zephowi... Serio czasem warto przejrzeć wszystkie dodatki grane w lidze z filtrem na unc i chwilkę się zastanowić nad doborem kart. Skutki są zaskakująco pozytywne! Po pierwsze, gdy wreszcie stworzymy coś własnego satysfakcja jest gwarantowana, a po drugie jeśli ładnie wpasujemy się w meta mamy realne, niewyimaginowane szanse wejścia do topa czy też wygrania danej edycji ligi. Dla mnie było warto.
Tyle z tej strony.
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Liga Poltera - kometarze

wt lut 08, 2011 9:48 pm

@Filciu:
Nie unikniesz takiego podpatrywania decków na wizie, bo ludzie czasem nie chcą kminić. Cóż poradzić. Z drugiej strony nie zawsze też są to decki podglądane, tylko albo przypadkowe złożenie podobnej konstrukcji (rzadko się zdarza), albo też stawiania na sprawdzone konstrukcje.

Filciu702 pisze:
Pozdro ludzie i przemyślcie to, o czym powiedziałem. Bo szkoda patrzeć, co się dzieje z konkursem, który naprawdę miał być fajny.

Czyżby to było... miłe? :P
Aż mi się ego podniosło o jeden punkt do góry. Pozytyw od Filcia, aż sobie w kalendarzu zapiszę. Joke - rób pokój, nie wojnę ;)

Popieram też Brzozę - co to za fun grać nieswoją talią, tylko rozpiską, którą się podpatrzyło gdzieś? ;)
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Liga Poltera - kometarze

wt lut 08, 2011 10:05 pm

@Filciu

+1

Ja doszedłem do tego wniosku nim ruszyła pierwsza liga, bo nie pierwszy raz takie coś widziałem - nawet za czasów core setów 6 edycji grało się takie cuda i to w realu, ale wnioski były zbieżne, mimo rozbieżności czasowej. To co pisałem na redakcyjnym - za mały zasób kart żeby coś konkretnego wyrzezać. WW przeważnie jest silne zawsze, bo ma element kontrolny i solidny napór. Jund? cóz -rzy tak ofensywne kolory - nie sposób nie złożyć czegoś grywalnego. UW? Kolory od zawsze kontrolne, czasem ze splashem trzeciego koloru, ale nie reguła.

Brzoza pisze:
po drugie jeśli ładnie wpasujemy się w meta mamy realne, niewyimaginowane szanse wejścia do topa czy też wygrania danej edycji ligi.


Wystarczy kompetetywnie stworzyć talię w oparciu o dobre mechanizmy. Serio... wystarczy wiedzieć co się gra i ewentualne rozkminy nad adaptacją techów pod warunki ligi. Suma summarum, nie dziwi mnie meta polterligi, gdyż granie pod ogólnie pojęty card advantage (czy to z jundowego cascade czy draw w UW) na dłuższą metę jest jedyną taktyką która zawsze odnosi sukces.
 
kravymagik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: pn wrz 06, 2010 4:18 am

Liga Poltera - kometarze

śr lut 09, 2011 1:12 am

Filciu702 pisze:
Szczerze, tym razem nie chce mi się kłócić, tylko uświadomić Wam, że coś po prostu jest w tym śmiesznego. Liga, która ma być złożona z decków wymyślanych samodzielnie, jest pełna mirrorów? Hahah. Jakiś paradoks. To była główna przyczyna, która zniechęciła mnie do startu w tej edycji Ligi, i jeśli po pierwsze kolejna liga to znowu mają być uncommony z Alarą i Jundem, lub jeśli będzie to liga z Alfabetem (no już nawet niech będzie od tego Mirrodinu, chociaż naprawdę wolałbym więcej swobody i całe Legacy) i znowu pojawią się kopiowane decki, bo okaże się, że ludzie po prostu podpatrują je sobie na Wizardzie, to będzie to wg mnie naprawdę żałosne no... Już nawet nie wiem, jak mam podsumować to moje zażenowanie tą sytuacją, ale naprawdę nie rozumiem jak takim 'profesjonalistom' jacy tu się spotykają taka sytuacja odpowiada. A może odpowiada im, bo sami kopiują cudze decki?...

Ale do głowy Ci nie przyszło, że po prostu przy tak BARDZO małej puli kart mamy decki na Bloodbraidzie vs decki na Wall of Hope? Po prostu Bloodbraid czy inne cascady są tak dobre, że preferując kolory R i/lub i/lub G i/lub B musisz nimi grać bo nie ma lepszych opcji. Podobnie jak grając W grasz Wall of Hope ect. Format ma za mało kart by grać jakimś kolorem i nie grać konkretnymi kartami, nawet jeśli grają nimi wszyscy. Jeśli mamy mało opcji łatwo znaleźć najlepszą, każdy nawet bardzo średni strateg prędzej czy później na nią wpada sam.

Squid pisze:
Kolejny mirror przegrany 0:2. Jakby ktoś Miał Wenę i chciałoby mu się machnąć artykuł o gameplayu "Kiedy atakować", albo coś w tym stylu, to bym się ucieszył.

Jak pisałem Ci podczas gry - mirror Juda wygrywa ten co ma więcej CA i dociągnie dość landów. Ja na Ciebie odsidowałem cały chamski napór a wrzuciłem karty takie jak Acid Slime czy Pelakka Wurm - po Twojej stronie o ile dobrze pamiętam zobaczyłem po side hellspark elemetala, który w mirrorze nic nie robi praktycznie bo jesteś gotów przyjąć na klatę kilka dmg jeśli za to masz wyjść z przewagą kart na ręce i w grze.

Ogólnie nieco mnie przerażają póki co wyniki głosowania na format następnej ligi...
 
Brzoza
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: pt paź 08, 2010 2:07 pm

Re: Liga Poltera - kometarze

śr lut 09, 2011 2:34 pm

Specu, ale to czym gram teraz ma dobrze praktycznie ze wszystkim. Wybacz za brak skromności - jestem realistą.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Liga Poltera - kometarze

śr lut 09, 2011 6:27 pm

kravymagik pisze:
Ale do głowy Ci nie przyszło, że po prostu przy tak BARDZO małej puli kart mamy decki na Bloodbraidzie vs decki na Wall of Hope?


Specu pisze:
To co pisałem na redakcyjnym - za mały zasób kart żeby coś konkretnego wyrzezać.


Bezpośrednia implikacja moich słów - z g***a bata nie ukręcisz, więc inwestuje się w sprawdzone rozwiązania.

kravymagik pisze:
Jak pisałem Ci podczas gry - mirror Juda wygrywa ten co ma więcej CA i dociągnie dość landów. Ja na Ciebie odsidowałem cały chamski napór a wrzuciłem karty takie jak Acid Slime czy Pelakka Wurm - po Twojej stronie o ile dobrze pamiętam zobaczyłem po side hellspark elemetala, który w mirrorze nic nie robi praktycznie bo jesteś gotów przyjąć na klatę kilka dmg jeśli za to masz wyjść z przewagą kart na ręce i w grze.


Akurat tu się zgodzę - prawidłowy dobór side oraz umiejętność wymiany kart - to zawyczaj czynnik decydujący rezultatu w danym (nie hejtującym się wzajemnie) MU.

Brzoza pisze:
Specu, ale to czym gram teraz ma dobrze praktycznie ze wszystkim. Wybacz za brak skromności - jestem realistą.


Good for You :) ale serio... dobrze złożony deck, poparty testingiem i doświadczeniem ze strony kierowny? Co więcej jest potrzebne do wygranej....
 
Awatar użytkownika
Filciu702
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 453
Rejestracja: wt paź 21, 2008 4:15 pm

Liga Poltera - kometarze

śr lut 09, 2011 8:47 pm

kravymagik@ - dzięki za poddanie w wątpliwość mojej inteligencji. I jeszcze jedno - jeśli gracie na Wall of Hope, to Zeph powinien się wziąć za całą ligę, bo podejrzewam, że nie było dozwolone używanie kart z Legionów...

Jak to najkrócej ująć. Zgadzam się z tym, że kart jest w jakiś tam sposób mało, że są karty topowe, tzw. 'must have'... Ale wiesz co? W prawdziwych formatach takie karty też istnieją. Hmm, oczywiście jest ich stosunkowo więcej, ale jest bardzo podobnie. Wiesz, w czym tak naprawdę jest problem?

Spróbuję opisać jak najbardziej obiektywnie na podstawie pierwszej ligi. Powiem najpierw o tym - postanowiłem zagrać kontrolą. Testowałem sobie UW, ale pod koniec zacząłem testować UBr i taką zagrałem. Do czego zmierzam... W talii UW i UBr również były karty 'must have' - już wypadło mi wiele nazw z głowy, no ale chociażby taki 'głupi' Tidings, w zasadzie bez takiego drawa kontrola nie mogłaby skutecznie grać. Akurat wersja UW i UBr różni się wieloma kartami, ale pomińmy to. Natomiast nie zauważyłem testując UW Control, chociaż oczywiście wrzuciłem komplet Pathów, Condemnów, ileś Tidingsów, jakichś innych crapów się powciskało itd., że to wszystko świetnie współdziała z Elixir of Immortality + ten cały magiczny hapedaj + Cumber Stone. I (parafrazując trochę wypowiedź ś.p. Lecha Kaczyńskiego) nie wierzę w takie zbiegi okoliczności, iż nagle praktycznie dokładnie ta sama talia tworzy... 25% meta? To tak na moim przykładzie opisałem. Nie wiem, jak to jest w tej lidze, mam nadzieję, że aż takich 'sensacji' nie ma, ale i tak jest coś nie halo, skoro gracie tak dużo mirrorów.

Pzdr.
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Liga Poltera - kometarze

śr lut 09, 2011 9:08 pm

Kurcze, są tutaj ludzie, którzy znają się z tego co widzę i razem testują? Coś w tym dziwnego, że ich rozkminy są podobne? Poza tym np. ja gram deckiem, którego drugiego takiego w lidze nie ma. Chociaż taki sam deck (bez kontaktów ze mną, obaj wpadliśmy na te same pomysły) testował Brzoza. Gdyby zdecydował się na grę nim, to pewnie i jego kumpel też by się zdecydował na podobną rozkminę i już byłby spory procent meta.

Poza tym są gracze, którzy niekoniecznie mają czas na tworzenie własnych konstrukcji. Ja np. swojego decku praktycznie nie testowałem, cały mana base i inne duperele włożone są "na oko". Teraz widzę, że drugi raz bym nie zagrał tym samym. A są pewnie ludzie, którzy nie mieli w ogóle czasu na przejrzenie spoilera i oni pewnie weszli na Wizarda i spojrzeli, kto czym gra. Coś w tym złego? Nic. A parafrazowanie wątpliwych autorytetów i mówców jest słabe :P

I jeszcze jedno - jeśli gracie na Wall of Hope, to Zeph powinien się wziąć za całą ligę, bo podejrzewam, że nie było dozwolone używanie kart z Legionów...

Albo to wyjątkowo kiepska ironia albo czegoś nie rozumiesz albo masz nieco inne pojęcie ironii niż wszyscy.
 
Brzoza
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: pt paź 08, 2010 2:07 pm

Re: Liga Poltera - kometarze

śr lut 09, 2011 9:11 pm

Na szczęście ta połowa meta (w większości) to moi ludzie z teamu i zastrzegam, że ten deck nie był kopiowany, tylko autorsko opracowany. Nadmienię też, że zwycięska talia mimo wielu porównań do "Non RoR UW" była zupełnie inną konstrukcją, wykminioną i testowaną wyłącznie przeze mnie.
Troszkę śmieszy mnie również ton twojej wypowiedzi Filciu, gdyż daje jasno do zrozumienia, iż to Ty jesteś jedynym pomysłodawcą UW control w poprzedniej edycji ligi... heloł? Nie mam też nikomu za złe (aż tak bardzo ;p) gdy ktoś zżyna ze mnie spisy decków, im więcej takich ludzi tym więcej pewnych winów bo to ja testuje, ja wiem jak tym grać, jak to pokonać i co sidować. A ktoś kto wysyła gotowca nie ma tak na prawdę zielonego pojęcia o techach, najoplacalniejszych zagraniach w danej sytuacji itp. itd.
Ostatnio zmieniony śr lut 09, 2011 9:14 pm przez Brzoza, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Filciu702
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 453
Rejestracja: wt paź 21, 2008 4:15 pm

Liga Poltera - kometarze

śr lut 09, 2011 9:58 pm

*Puka się w głowę i mówi: "A miałeś się nie wypowiadać, w końcu dobrze wiedziałeś, że Magicowcy to jedna z najgorszych społeczności jaką znasz i nigdy ich do niczego nie przekonasz..."*

Mam dość. Ludzie, za każdym kolejnym postem mnie dobijacie kolejnymi oskarżeniami o coś. Wy normalnie działacie jak jakiś wirus, rozprzestrzeniacie się momentalnie po całym organizmie.

Nie wiem, skąd to się bierze. Potrzeba pokazania się, zwrócenia uwagi na siebie, pokazania wyższości, inteligencji, zwierzęcy instynkt? Jak zachowujecie się tak w rzeczywistości, to mam szczerą chęć nigdy w życiu Was nie spotkać.

Do rzeczy.

Kurcze, są tutaj ludzie, którzy znają się z tego co widzę i razem testują? Coś w tym dziwnego, że ich rozkminy są podobne?


Przecież ja również testowałem z kumplami, ale to wynika z jakiegoś poczucia godności człowieka, że nie będę zżynał pomysłu kumpla i wymyślę coś sam skoro tego wymaga ode mnie konkurs, nie? Dlatego każdy z nas miał inny deck i tyle.

A są pewnie ludzie, którzy nie mieli w ogóle czasu na przejrzenie spoilera i oni pewnie weszli na Wizarda i spojrzeli, kto czym gra. Coś w tym złego? Nic. A parafrazowanie wątpliwych autorytetów i mówców jest słabe


Spoilera? Aha.

Co w tym złego? Jw. Jeśli miały być własne konstrukcje, to własne, a nie czyjeś. No chyba, że naprawdę nie czuje się takiej potrzeby, żeby chociaż raz się wysilić.

A co do parafrazowania - podejrzewam, że nie kojarzysz 'parafrazowanej' wypowiedzi, bo chyba byś tak tego nie odebrał. Jednakowoż całe zachowanie i w pewny sposób obrażenie pamięci bądź co bądź człowieka, który w rzeczywistości niczym Ci nie zawinił osobiście (podejrzewam), jest wg mnie godne zwykłego gówniarza, nic więcej. Niestety, ale obojętne, katolik, ateista czy agnostyk, muzułmanin czy żyd, każdy potrafi uszanować pamięć zmarłego. Ty nie.

Albo to wyjątkowo kiepska ironia albo czegoś nie rozumiesz albo masz nieco inne pojęcie ironii niż wszyscy.


O, może nawet nie rozumiem. Bo jeśli to była ironia w wykonaniu kravymagika, to np. dla mnie niezrozumiała. Ściana nadziei = co? Wall of Omens? To tak trudno napisać tak znaną nazwę? Do tego zastąpił ją nazwą innej ściany, dość dobrze znanej... A jeśli nie, to ja już sam nie wiem.

Na szczęście ta połowa meta (w większości) to moi ludzie z teamu i zastrzegam, że ten deck nie był kopiowany, tylko autorsko opracowany.


No to ja tylko powiem OK, ale dlaczego sami nic nie wymyślili, są tak słabi? ;> To też miał być turniej, który miał pokazywać jak gracze budują talie, a nie tylko jak nimi grają.

Troszkę śmieszy mnie również ton twojej wypowiedzi Filciu, gdyż daje jasno do zrozumienia, iż to Ty jesteś jedynym pomysłodawcą UW control w poprzedniej edycji ligi


A to już mnie rozwaliło. Sam nie wiem jak to można było tak zrozumieć, ale przecież jak ktoś będzie szukał dziury w całym to jednak w końcu znajdzie... Nie no, paranoja, byle komuś dowalić. Brawo, udało ci się Brzozo, 1-0 dla Ciebie. Naprawdę, gratulacje.

Wiecie, dla takich jak Wy nie chce się wchodzić na Poltera. Bo tak naprawdę opowiedziałem o istniejącym problemie, że ludzie kopiują decki innych, a wy wszyscy "a co z tego, martw się sobą, my i tak wygrywamy, w końcu to my kopiujemy". Bawcie się dalej.
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Liga Poltera - kometarze

śr lut 09, 2011 10:17 pm

Mam dość. Ludzie, za każdym kolejnym postem mnie dobijacie kolejnymi oskarżeniami o coś. Wy normalnie działacie jak jakiś wirus, rozprzestrzeniacie się momentalnie po całym organizmie. Nie wiem, skąd to się bierze. Potrzeba pokazania się, zwrócenia uwagi na siebie, pokazania wyższości, inteligencji, zwierzęcy instynkt?

Cytowanie pewnych ludzi z pewnych kręgów politycznych przy jednoczesnym wypisywaniu takich dyrdymałów, to jak zawieszenie sobie na szyj tabliczki z napisem "jestem paranoikiem". Facepalm.

Przecież ja również testowałem z kumplami, ale to wynika z jakiegoś poczucia godności człowieka, że nie będę zżynał pomysłu kumpla i wymyślę coś sam skoro tego wymaga ode mnie konkurs, nie? Dlatego każdy z nas miał inny deck i tyle.

Dobra, nieco inaczej, bo pewnej rzeczy nie rozumiesz. Testuje się w teamie po to, aby wspólnie wpaść na jak najlepsze pomysły. Jeśli cztery osoby z czteroosobowego teamu dojdą do wniosku, że dana talia działa najświetniej i rzeczywiście będą nią wygrywali, to jest to zasługa danego teamu. A co do godności człowieka? "Jestem paranoikiem". Facepalm.

Spoilera? Aha.

Czego w tym nie rozumiesz?

O, może nawet nie rozumiem. Bo jeśli to była ironia w wykonaniu kravymagika, to np. dla mnie niezrozumiała. Ściana nadziei = co? Wall of Omens? To tak trudno napisać tak znaną nazwę? Do tego zastąpił ją nazwą innej ściany, dość dobrze znanej... A jeśli nie, to ja już sam nie wiem.

No dlatego proponowałbym mniej ofensywny ton, bo najpierw mówisz, że niesłusznie wytyka ci brak inteligencji, po czym to udowadniasz, nie mogąc zrozumieć prostej ironii. Nie mogę zrozumieć czegoś-->próbuję wytknąć w tym czymś błąd na siłę? "Jestem paranoikiem" Facepalm.

No to ja tylko powiem OK, ale dlaczego sami nic nie wymyślili, są tak słabi? ;> To też miał być turniej, który miał pokazywać jak gracze budują talie, a nie tylko jak nimi grają.

Na to już odpowiedział brzoza, ale widocznie trzeba powtórzyć:
Nie mam też nikomu za złe (aż tak bardzo ;p) gdy ktoś zżyna ze mnie spisy decków, im więcej takich ludzi tym więcej pewnych winów bo to ja testuje, ja wiem jak tym grać, jak to pokonać i co sidować.


No ale nie umiem czytać, to wytykam jakieś bzdurne założenia i mówię, że są słabi gracze, którzy kopiują rozpiski? "Jestem paranoikiem" Facepalm.
(chociaż tam jakaś emotikona była, więc może źle zrozumiałem, jakaś ironia czy coś)

A to już mnie rozwaliło. Sam nie wiem jak to można było tak zrozumieć, ale przecież jak ktoś będzie szukał dziury w całym to jednak w końcu znajdzie... Nie no, paranoja, byle komuś dowalić. Brawo, udało ci się Brzozo, 1-0 dla Ciebie. Naprawdę, gratulacje.

"Jestem paranoikiem" Facepalm.

Wiecie, dla takich jak Wy nie chce się wchodzić na Poltera. Bo tak naprawdę opowiedziałem o istniejącym problemie, że ludzie kopiują decki innych, a wy wszyscy "a co z tego, martw się sobą, my i tak wygrywamy, w końcu to my kopiujemy". Bawcie się dalej.

Cóż, na tak bzdurny komentarz nie chce mi się odpowiadać. Zwracasz się tutaj prawdopodobnie do mnie i do Brzozy, ludzi, którzy graja faktycznie swoimi, niekopiowanymi rozpiskami.

Poza tym nie chce Ci się wchodzić przez ludzi, którzy mają bardziej merytoryczne i logiczne argumenty? JP (jestem paranoikiem) again na 100%!


EDIT: Tak, wiem, jestem hejterem :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony śr lut 09, 2011 10:24 pm przez 27383, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
kravymagik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: pn wrz 06, 2010 4:18 am

Liga Poltera - kometarze

czw lut 10, 2011 10:00 am

Filciu702 pisze:
kravymagik@ - dzięki za poddanie w wątpliwość mojej inteligencji.

Nie zarzuciłem Ci braku inteligencji, ale jedynie to, że jej nie użyłeś a zamiast tego poleciałeś jakimś stereotypem/schematem myślowym (mają podobne decki = zrzynają od siebie). Co więcej również uznajesz to automatycznie za bardzo złe a tymczasem gdybyś użył inteligencji, doszedłbyś do wniosku, że im meta jest bardziej określone i stałe tym łatwiej zrobić anty-deck i wygrać.

Filciu702 pisze:
I jeszcze jedno - jeśli gracie na Wall of Hope, to Zeph powinien się wziąć za całą ligę, bo podejrzewam, że nie było dozwolone używanie kart z Legionów...

Mój błąd, ale już chyba wiesz o co chodzi?

Filciu702 pisze:
Wiesz, w czym tak naprawdę jest problem?

Filciu702 pisze:
Natomiast nie zauważyłem testując UW Control, chociaż oczywiście wrzuciłem komplet Pathów, Condemnów, ileś Tidingsów, jakichś innych crapów się powciskało itd., że to wszystko świetnie współdziała z Elixir of Immortality + ten cały magiczny hapedaj + Cumber Stone. I (parafrazując trochę wypowiedź ś.p. Lecha Kaczyńskiego) nie wierzę w takie zbiegi okoliczności, iż nagle praktycznie dokładnie ta sama talia tworzy... 25% meta? To tak na moim przykładzie opisałem. Nie wiem, jak to jest w tej lidze, mam nadzieję, że aż takich 'sensacji' nie ma, ale i tak jest coś nie halo, skoro gracie tak dużo mirrorów.

a) to, że ty czegoś nie zauważyłeś o niczym nie świadczy, widać inni to zauważyli.
b) "praktycznie dokładnie ta sama" to spore nadużycie. W każdym formacie każdy deck jest "praktycznie dokładnie ten sam" co kilkanaście/kilkadziesiąt procent reszty decków z meta.
c) gramy dużo mirrorów? W każdym formacie gra się dużo mirrorów, im jest on mniejszy tym gra się ich więcej. Obecnie żaden turniejowy format nie jest tak mały jak format II Ligi Poltera, nie licząc bloku, którego poza modo się nie gra.

Filciu702 pisze:
*Puka się w głowę i mówi: "A miałeś się nie wypowiadać, w końcu dobrze wiedziałeś, że Magicowcy to jedna z najgorszych społeczności jaką znasz i nigdy ich do niczego nie przekonasz..."*

Mam dość. Ludzie, za każdym kolejnym postem mnie dobijacie kolejnymi oskarżeniami o coś. Wy normalnie działacie jak jakiś wirus, rozprzestrzeniacie się momentalnie po całym organizmie.

Nie wiem, skąd to się bierze. Potrzeba pokazania się, zwrócenia uwagi na siebie, pokazania wyższości, inteligencji, zwierzęcy instynkt? Jak zachowujecie się tak w rzeczywistości, to mam szczerą chęć nigdy w życiu Was nie spotkać.

Pisząc w ten sposób po raz kolejny pokazujesz, że nie szanujesz rozmówców. Ba - wręcz agresywnie nas atakujesz stwierdzając jacy to jesteśmy źli i niedobrzy. A najlepsze jest to, że zachowując się w ten sposób oczekujesz, że będziemy mili.
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Liga Poltera - kometarze

pn lut 14, 2011 3:18 pm

Usunąłem ankiety, a ich wyniki to:
data: kwiecień-maj
format: losowy standard

Teraz dogadajmy do końca losowy standard. Proponuję 6 dodatków + 2 core sety.

PS. Będę się kontaktować z ludźmi grajacymi w top8, ale proszę już teraz o umieszczanie w tym temacie terminów rozgrywania meczy top8, tak z wyprzedzeniem, najlepiej jednego dnia. Kilka godzin też może być ;)
Ostatnio zmieniony pn lut 14, 2011 3:30 pm przez Zephyel, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 14

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości