Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Snusmumriken
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: wt cze 09, 2009 1:02 pm

Psion potrzebny od zaraz

ndz sty 30, 2011 9:58 pm

Witam,
zwracam się do braci forumowej z prośbą o pomoc w stworzeniu psiona specjalizującego się w telekinezie. Moje pojęcie o psionice jest takie, że wiem, że istnieje, więc sam w temacie nic nie zdziałam.
Postać sama w sobie nie musi być grywalna, ponieważ występuje w roli BNa, natomiast chciałbym, żeby posiadała następujące cechy:
- rasa: człowiek,
- klasa: psion lub podobny, ze szczególnym wyróżnieniem maksymalizacji telekinezy, jako główny element postaci,
- poziom: 24,
- była na oficjalnych podręcznikach,
Do atrybutów przyjmijmy PB32, lecz nie stanowi to problemu, gdyż jestem MG.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc,
Snusmumriken
 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

Psion potrzebny od zaraz

ndz sty 30, 2011 10:29 pm

W C. Warrior jest prestiżówka Master of Unseen Hand, która jest specem w używaniu telekinezy. Chwilowo nie mam podręczników pod ręką, ale AFAIR to niestety klasa dla czarodzieja/zaklinacza.

Edit: point taken :wink:
Ostatnio zmieniony pn sty 31, 2011 10:06 am przez Vindreal, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1287
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:53 pm

Psion potrzebny od zaraz

pn sty 31, 2011 12:55 am

Skoro jest MG to raczej żaden problem zrobić z tego klasę psioniczna :)
 
Awatar użytkownika
Schizofremik
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 17, 2005 3:58 pm

Psion potrzebny od zaraz

sob lut 05, 2011 11:47 am

Draconic* Lesser Aasimar**
* Races of Dragon
** Player Guide to Fearun

Dragonblood Sorcerer 6/Incantatrix 10/Hexblade 2/Archmage 4

Str 8+2Template
Dex 14+6Item
Con 14+2Template+6Item
Int 12+2Inherent+6Item
Wis 8+ 2Rasa
Cha 18+2Rasa+2Template+5Rozwój+5Inherent+6Item=38 Mod 14

1p. Iron Will
3p. Extend Spell
6p. Skill Focus(Spellcraft)
1Ink Twin Spell
2Ink Practice Metamagic(Twin Spell)
3Ink Empower Spell
4Ink Persistent Spell
9p. Spell Focus
12p. Spell Focus
15p. Arcane Preparation
18p. Practiced Spellcaster
21p. Epic Spellcasting
High Arcana:Arcane Reach,Spell Power,Mastery of Elements,Mastery of Shaping
Skill Tricks:Swift Concentration

RO można jeszcze podnieść szukając przedmiotów/zaklęć z premiami typu Luck/Profane/Exalted itp
Fort 6Base+6Resistance+14Cha+6Con=32
Ref 6Base+6Res+14Cha+5Dex=31
Will 18Base+2Iron Will+6Res+14Cha=40

Dzięki specjalnym zdolnościom Inkatującego możemy mieć wrzucone 16 czarów jako buffy na Persistent
DC na czary 24+poziom czaru +ewentualny spell focus Caster Level 23
Telekineza Twin,Extend z 7poziomowego slotu połączona z Skill Trickiem pozwala nam na kontrolowanie dwóch niezależnych Telekinez w jednym czasie.
Zaklęcie Arcane Spellsurge+Arcane Prepartion pozwoli na czarowanie dwa razy na rundę z Metamagią możemy nawet odpalić 4x Telekineza w jednej rundzie jeżeli mamy taki kaprys a z Celerity Greater to nawet 8 zaklęć w rundzie.
Umiejętności Arcymaga znacznie zwiększą naszą elastyczność oraz podniosą nasz CL
Mamy bardzo wysokie RO więc jedyny sposób żeby nam zaszkodzić to czary z Ranged Touch Attack bez rzutu obronnego wystarczy wiec poszukać zaklęć i przedmiotów podnoszącym nasze KP dotykowe.
Planar Binding i Gate zapewnią nam odpowiednich sojuszników.

To nie jest psion bo nie znam tak dobrze Psioniki ale ten build może punktem odniesienia a dla mnie czymś ratującym od nudy. Nie wiem czy jest mocniejsza wersja Telekinezy niż ta z 5 poziomu czarów ale można się też bawić takimi czarami jak Reverse Gravity. Jedyna wada całego buildu to stosunkowo mała liczba znanych czarów ale dzięki masakrycznej charyzmie możemy mieć przecież całkiem sensowne UMD które można łączyć z umiejkami Inkantującego aby Persistentować sobie buffy, dobre do tego będą przedmioty typu Etch Schema z Magic of Eberron bo działają raz na dzień i są stosunkowo tanie.
Ostatnio zmieniony sob lut 05, 2011 12:20 pm przez Schizofremik, łącznie zmieniany 5 razy.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości