Zrodzony z fantastyki

 
Danon
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 12:37 pm

Malun, the misunderstood mage.

sob lut 19, 2011 12:49 am

Witam, oto moja pierwsza karta wykonana własnoręcznie, byłbym wdzięczny za wszystkie sugestie.


Wrzucam tekstową wersję :)
Malun, the Misunderstood Mage, 2UU
Planeswalker-Malun MR
+2 Exile target creature. Return it to the battlefield under your control tapped at the beginning of your next upkeep step. It doesn't untap during you untap step.
-1 Untap target creature. Tap it at the beginning of the next end step. It doesn't untap during untap step.
-8 You get an emblem with "Whenever you cast spell you may tap or untap target permanent".

3
Ostatnio zmieniony ndz lut 20, 2011 12:15 pm przez Zephyel, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

Malun, the misunderstood mage.

sob lut 19, 2011 8:46 am

Ja osobiście, to nic nie widzę ;) Chyba źle wrzuciłeś obrazek.
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Malun, the misunderstood mage.

sob lut 19, 2011 9:04 am

Naprawiłem. Ostatnia abilitka straszliwie słaba.
 
Danon
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 12:37 pm

Malun, the misunderstood mage.

sob lut 19, 2011 11:26 am

Nawet nie mam pomysłu co by tam wsadzić, żeby trzymało się reszty abilitek. może "whenever you cast a spell you may return target permament to it's owner hand. It's can't be played at the next opponent Main Phases". Pewnie coś z wordingiem pomieszałem.
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Malun, the misunderstood mage.

sob lut 19, 2011 11:40 pm

Zgodnie z regulaminem proszę o wrzucenie tekstowej wersji karty :)
 
Awatar użytkownika
myken
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: wt lip 31, 2007 5:41 pm

Re: Malun, the misunderstood mage.

ndz lut 20, 2011 11:21 am

Nie wiem czy to tylko mnie, ale nadal obrazek się nie wyświetla >_<
 
Awatar użytkownika
Vozu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: ndz gru 26, 2010 7:16 pm

Malun, the misunderstood mage.

ndz lut 20, 2011 12:10 pm

Mnie też nie.
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Malun, the misunderstood mage.

ndz lut 20, 2011 12:15 pm

Wrzuciłem do postu wersję tekstową, oryginalna pisownia zachowana.
 
Awatar użytkownika
Vozu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: ndz gru 26, 2010 7:16 pm

Malun, the misunderstood mage.

ndz lut 20, 2011 1:50 pm

Pierwsza abilita: flickerowanie połączone z "nie odtapowuje się w następnym untapie" wydaje mi się bardzo białe; kwestia jest inna jeszcze - tam jest błąd w zapisie i powinno być "its owners control" czy próbujesz wcisnąć planeswalkerowi abilitę zakaszającą stwory z dodatnim bilansem counterów?
Poza tym, tura idzie kolejnością taką, że najpierw jest untap a potem upkeep - a to oznacza, że używasz tego w turze np. 5, w 6 wróci do gry tapnięte w upkeepie, w 7 się nie odtapuje w untapie i dopiero w 8 zostanie naturalnie odtapowana.
Więc jako coś co ma blokować wroga (jeżeli miało być it's owners control) to jest wręcz chore bo wyłącza stwora na dwie tury. Ewentualnie do chowania swoich jak chcesz masówkę rzucić się nadaje słabo, bo za duży czas wyłączenia.
Jeżeli ma jeszcze zakaszać kontrolę, to jest z kolei bardzo dziwne, bo niby narabia countery i daje stworka, ale przyjdzie na jakieś większe jego zastosowanie przyjdzie czekać trzy tury...
Generalnie bardzo nierówna abilitka, ale z ostateczną oceną poczekam aż się wszystko powyjaśnia.

Druga abilita: jak na moje słabsze od plusowej, i to znacznie - mała ilość zastosowań, nie robi counterów, do tego niejako się z pierwszą dubluje; jedyne sensowne zastosowanie, to (jeżeli pierwsza ma kraść stwory) odtapowanie tak zabranej istoty żeby zrobić z niej jakiś użytek. Ale to strasznie wąskie zastosowanie.

Trzecia abilita: zjada dużo counterów a szału nie robi - chociaż teoretycznie do czegośtam by się mogła przydać.

Zaczynam się zastanawiać, czy tytuł tego delikwenta nie odnosi się do bałaganu z jego abilitami x)
Aha, taka porada do robienia planeswalkerów - o ile robienie ich w miarę ograniczonych do jakiegoś motywu jest ok (uważam takich za lepszych niż ogólnych) to aż taki wąski przedział (manipulacja tapowaniem i odtapowywaniem) jest chyba zbyt ograniczony; lepiej czasem nieco poszerzyć postać, patrząc też na to czy potrafi zaoferować kilka ciekawych zastosowań, zamiast bawić się cały czas w to samo tylko na różną skalę. (polecam tu popatrzeć na np. Kotha czy Tezzereta 2.0)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość