Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
Bel esprit
Stały bywalec
Stały bywalec

Muzyka do Cold City

wt lip 27, 2010 1:39 pm

Właśnie tak. Byłbym wdzięczny za rady co do muzyki na sesje w ''dusznych klimatach zimnej wojny" i zniszczonego Berlina + trochę elementów grozy, jakiś nazistowski okultyzm, te sprawy, dużo szpiegowskich motywów.

Mi nic nie przychodzi do głowy, chociaż zazwyczaj udaje mi się dopasować parę utworów do sesji - a Wam?

Awatar użytkownika
ram
Częsty bywalec
Częsty bywalec

Muzyka do Cold City

wt lip 27, 2010 1:52 pm

Ścieżka z części pierwszej Hellboya - pasuje tematycznie :)

Muzyka autorstwa Danny'ego Elfmana z filmu Nightbreed (Nocne plemię).

No i ,zawsze, Twin Peaks.

Awatar użytkownika
wannolot
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Muzyka do Cold City

śr lut 23, 2011 6:45 pm

Muzyka z Twin Peaks jak najbardziej, temat z Dziecka Rosemary też dobrze ryje beret chociaż konwencja inna. Szczerze mówiąc, jeśli MG zbuduje odpowiedni klimat narracją i w momencie przedzierania się przez jakieś kanały puści graczom muzykę popularną z epoki (Billie Holliday, Edith Piaf), najlepiej przez zasłonięte czymś głośniki żeby stłumić dźwięki - padaczka i zawały serca murowane. Sprawdzona metoda :D Choć zgonów ze strachu nie było to gracze sami mówili mi po sesji, że mieli pietra. Z kolei muzyka jako budulec klimatu - ambienty są dobre, tylko trzeba uważać, bo niektórym graczom gryzie się elektronika z latami 50. Dla takich (czy bardziej "na takich" :P) dobrym rozwiązaniem byłoby np. Current 93, Death in June, generalnie "folk noir", czy jak kto woli, neofolk. Można poszperać na lastfm pod tagiem "martial music", nie siedzę w gatunku mocno ale o ile kojarzę definicję to klimatem idealnie by pasował do Cold City.

A i byłbym zapomniał - jeśli graczy nie "gryzie" w uszy elektronika - kraftwerk i ich "Menschmachine" byłoby zaj....e do klimatu tej gry.