Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Anarchy_Kanya
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 303
Rejestracja: wt paź 19, 2010 2:29 am

[PF; FR] Bezpański harem (+18) - rekrutacja

pn lut 28, 2011 5:59 pm

Elo there!
Postanowiłam otworzyć rekrutację do prostej, acz przyjemnej sesji w Pathfinderze. Nie będzie to nic wielkiego, więc nie spodziewajcie epickiej historii, legendarnych potyczek, czy innych epopei.
System, jak już wspominałam, to PF.
Zagracie w Zapomnianych Krainach. Jeszcze nie zdecydowałam gdzie, jednak pewne jest, że gra rozpocznie się w jakiejś większej wiosce albo mniejszym miasteczku.
Poziom 1, rasy podstawowe, pb 34. Jeśli chcecie jakąś podrasę to można nad tym pomyśleć i coś stworzyć wspólnie, nie powinno to sprawić problemu.
Ilość graczy 4. Klasy oczywiście takie aby drużyna tworzyła zgrany (w miarę) zespół, który się uzupełnia.
Podręczniki wszystkie oficjalne oprócz UA. Tak, z 3.5 edycji także, ale oczywistym jest, że jako MG mam święte prawo na nie dopuszczenie dowolnego materiału oraz, że to JA decyduję jak dany atut/klasa/moc działa, a więc nie ma takiego czegoś jak RAW, a RAI jest ustalane przeze mnie (bo szukanie odpowiedzi u autorów byłoby zbyt czasochłonne ;)). Dostępne są także oficjalne materiały z neta. Retraining dozwolony, ale tylko podczas gry. Wszelkie inne opcjonalne zasady domyślnie niedozwolone, ale mogę zmienić zdanie w niektórych przypadkach, tak więc pytajcie.
Kasa jak na 1 poziomie.
+18 oznacza, że MOGĄ pojawić się jakieś sceny nie dla dzieci, co nie znaczy, że będą one dominować. To tylko takie ostrzeżenie na przyszłość.

Żeby wszystko było jasne - Ma to być prosta sesja. Nie będę wymagała postów elaboratów, przepięknego poetyckiego/literackiego pisania, wczuwania się w postać niczym rasowy aktor teatralny, czy innych tego typu rzeczy. Tegoż samego nie spodziewajcie się ode mnie. Nie mam ochoty siedzieć godzinę nad postem żeby tylko zadowolić estetyczne podniebienia swoich graczy czy publiczności czytającej sesję. Sesję poprowadzę przede wszystkim improwizując, a to znaczy, że fabuła będzie robiona pod graczy, choć mam też w planie pewien główny wątek (to w tytule).

Jak coś przeoczyłam to pytajcie.
A tak poza tym to zapraszam! Rape, comment & subscribe! :D

PS. Karty tutaj: http://www.dndsheets.net/cview.php
PS 2. Mechanika będzie stosowana, ale nie będzie tak ważna. Pozwolę sobie raz na jakiś czas na jej naginanie, łamanie lub wprost ignorowanie, jesli zajdzie taka potrzeba. Nigdy jednak na niekorzyść graczy.
PS 3. Charaktery dobre.
PS 4. Będę korzystać z dwóch houseruli. Czary przemian typu Alter Self i Polymorph będzie działać inaczej, zasady znajdziecie tu i tu. Dyplomacja także działa inaczej (przynajmniej podczas zmieniania nastawienia BN'ów, zbieranie informacji działa normalnie), zasady znajdziecie tu. Jeśli chcecie, możemy także korzystać z tej zasady.
Ostatnio zmieniony pn lut 28, 2011 7:56 pm przez Anarchy_Kanya, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód:
 
changeling
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1289
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:59 am

[PF; FR] Bezpański harem (+18)

pn lut 28, 2011 8:15 pm

Czy sesja wystartuje mimo braku 4 graczy?
 
Awatar użytkownika
Anarchy_Kanya
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 303
Rejestracja: wt paź 19, 2010 2:29 am

[PF; FR] Bezpański harem (+18)

pn lut 28, 2011 8:17 pm

Jeśli będę miała fajne, ciekawe koncepty.
 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

[PF; FR] Bezpański harem (+18)

pn lut 28, 2011 8:53 pm

Na razie kombinuję coś z półorczym inkwizytorem Selune.
 
Ferr-kon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 540
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 12:01 pm

[PF; FR] Bezpański harem (+18)

pn lut 28, 2011 11:32 pm

Po namyśle... Jeśli nie obraziłabyś się, że czasem mogę przez dwa-trzy dni nie odpisywać, to może jednak bym się skusił na półelfiego/ludzkiego barda. Właściwie mam taką jedną (fabularną, mechanicznie jeszcze muszę pomyśleć) postać w zapasie, więc będzie dobrze :D ale jak będzie dużo chętnych do raczej spasuję.
 
Awatar użytkownika
Varmus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: śr sty 18, 2006 5:52 pm

[PF; FR] Bezpański harem (+18)

pn lut 28, 2011 11:53 pm

Zgłaszam się, może tym razem wypali :)

Jutro zaś możecie się spodziewać posta w Opowieściach - dzisiaj już nie dam rady.
 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

[PF; FR] Bezpański harem (+18)

wt mar 01, 2011 12:53 pm

Swoją postać wysłałem do Kanyi. W zasadzie czekam tylko na jej potwierdzenie, potencjalne uwagi.

Half Orc Inquisitor of Selune


Niemniej PB 34 na PFie to naprawdę sporo. Bez problemu da się dopasować jedną "18-stkę" bazowo w atrybucie.
 
changeling
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1289
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:59 am

Re: [PF; FR] Bezpański harem (+18)

wt mar 01, 2011 6:11 pm

Myślałem nad warbladem-człowiekiem.

Mam pytania do mechaniki: Acrobatics zastępuje jump i tumble? I co się stało z concentration? Czym mam je zastąpić?
 
Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 9:31 pm

[PF; FR] Bezpański harem (+18)

wt mar 01, 2011 6:35 pm

Z mojej strony będzie półelf tropiciel-strzelec. Wstępna wersja mechaniki już przesłana. Mam rangi w Craft(Bowmaking) więc jeśli ktoś chce łuczek poniżej ceny rynkowej to chętnie zarobie oczywiście jeśli Anarchy_Kanya niema nic przeciwko.

Anarchy_Kanya pisze:
Zagracie w Zapomnianych Krainach. Jeszcze nie zdecydowałam gdzie, jednak pewne jest, że gra rozpocznie się w jakiejś większej wiosce albo mniejszym miasteczku.


Wiadomo już coś na temat lokalizacji?
 
Awatar użytkownika
Anarchy_Kanya
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 303
Rejestracja: wt paź 19, 2010 2:29 am

[PF; FR] Bezpański harem (+18)

wt mar 01, 2011 10:15 pm

Dagome pisze:
Wiadomo już coś na temat lokalizacji?

Gdzieś pomiędzy Pustynią Calim, a Tethyrem. W pobliżu Maszerujących Gór (Marching Mountains).
 
changeling
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1289
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:59 am

[PF; FR] Bezpański harem (+18)

czw mar 03, 2011 1:07 am

Mechanika i tło wysłane:)
 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

[PF; FR] Bezpański harem (+18)

czw mar 03, 2011 11:04 pm

Co z postaciami? Co z sesją?
 
changeling
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1289
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:59 am

Re: [PF; FR] Bezpański harem (+18)

pt mar 04, 2011 3:46 pm

Jak pisałem, moja wysłana w komplecie: human warblade. Nie otrzymałem żadnej krytyki, więc myślę, że jestem przyjęty :wink:
 
Awatar użytkownika
Varmus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: śr sty 18, 2006 5:52 pm

[PF; FR] Bezpański harem (+18)

sob mar 05, 2011 12:52 am

Wysłałem mechanikę, czekam na zaakceptowanie. Fluff się w bólach tworzy, bo nie mam weny ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości