Zrodzony z fantastyki

 
pak0
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:45 pm

Wilkołaki za dnia

czw mar 03, 2011 4:40 pm

Witam.
Mam takie pytanie, może trochę głupie, ale jednak muszę je zadać, bo nigdzie nie jestem w stanie uzyskać odpowiedzi. Czy wilkołak jest w stanie zmieniać formy w ciągu dnia? W podręczniku nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. W wilkołaka gram od niedawna do tej pory grałem w wampira więc pewne rzeczy nie są dla mnie takie oczywiste.
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

Wilkołaki za dnia

czw mar 03, 2011 5:08 pm

Cześć! Nic nie szkodzi, chętnie odpowiemy, pytaj śmiało.

Odnośnie meritum - mimo swojej więzi z Amahan Iduth, wilkołaki mogą zmieniać formę wedle woli, w dowolnym momencie. Jedyny "przymus" przemiany jaki istnieje w Wilkołaku, to utrata przytomności lub śmierć. Wtedy wilkołak natychmiast wraca do ludzkiej postaci.

Jeśli używasz zasad z Hunter: The Vigil, np. Wasze postaci to łowcy polujący na wilkołaki, istnieje tam przedmiot (rodzaj granatu), który ma paraliżować błyskami zdolność przemiany u zmiennokształtnych. Do decyzji Narratora należy to, czy gadżet taki działa na Uratha, czy nie (np. może to być broń dobra na pomniejszych zmiennych, ale nie na potomstwo Ojca Wilka). Jeszcze jedna możliwość to moce mogące wywołać Szał Śmierci - np. takie jak wampirze. Też decyzja Narratora co do tego jaki zakres działania takich mocy dopuszcza, z założenia takiego przeniesienia na Uratha nie ma.
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Wilkołaki za dnia

czw mar 03, 2011 5:42 pm

A bycie w miejscu z super ekstra silną zasłoną nie szkodzi aby wilkołakom na zdolność przemiany tudzież na inne magiczne właściwości?
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

Wilkołaki za dnia

czw mar 03, 2011 5:55 pm

Masz na myśli Barierę? To psuje szyki raczej duchom. W nWilku łaki muszą mieć locus (przybliżając, bo znasz widzę raczej oWilka, taki pomniejsze coś a'la caern, tylko bez struktury społecznej) żeby przejść na drugą stronę albo odpowiednie Dary / Rytuały, żeby przełamać Barierę. Ogólnie nie jest to jakimś dużym czynnikiem, a wręcz jest pożądane - duchy się po tej stronie im nie szwendają. Oczywiście za wysoka Bariera, połatana za mocno przez prządki, spowoduje wykrwawianie się loci i w końcu ich śmierć.

A wtedy odcięte na swym terenie od Hisil Uratha są w sempiternie. Muszą iść sikać do sąsiadów.
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Wilkołaki za dnia

czw mar 03, 2011 6:21 pm

W nowym wilkołaki chyba nie ma triady :)

Nowy wilkołak ogólnie bardziej mi się podoba pod wieloma względami, ale do kampanii technokracji granej agentami Project Invictus pasuje ewidentnie stary.
Ostatnio zmieniony ndz mar 06, 2011 1:50 am przez Albiorix, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

Re: Wilkołaki za dnia

czw mar 03, 2011 6:40 pm

Albiorix pisze:
W nowym wilkołaki chyba nie ma triady :)


Nie ma, ale są duchy-pająkołaki, które wzmacniają Barierę i duchy-szczurołaki, które ją podgryzają. Taki ekosystem, a wilki siedzą na tym okrakiem i udają straż graniczną :razz:

Miałem na myśli starego, zastanawiam się czy w mojej kampanii technokracji wilkołakom w laboratorium powinny działać w pełni moce czy nie. Założyłem tymczasem, że skoro wszystkie moce wilkołacze, zaczynając od samego bycia wilkołakiem polegają na dzałaniu duchów, to tam gdzie duchy nie mogą wleźć, moce kisną. W odwrotną stronę, wilkołaki mają jakiśtam dar psujący technologię, który technokratom sprawia raczej spory problem.

Nowy wilkołak ogólnie bardziej mi się podoba pod wieloma względami, ale do kampanii technokracji granej agentami Project Invictus pasuje ewidentnie stary.


O starym Wilku proszę jednak w jego dziale :papieros:
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Re: Wilkołaki za dnia

ndz mar 06, 2011 1:50 am

Przenoszę

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości