Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: Mono red burn?

sob lut 26, 2011 1:05 pm

Ponieważ nie znam buildu, który rozwiązywałby wszystkie problemy - podam Ci talię, którą ja bardzo lubię grać. Oto moja, autorska rozpiska:

4 LAVA SPIKE
4 CHAIN LIGHTNING
4 LIGHTING BOLT
4 MAGMA JET
4 HELSPARK ELEMENTAL

4 BROWBEAT
3 BREAKING POINT
3 FIREBLAST
4 RIFT BOLT
3 SPARK ELEMENTAL - (czasami gram na Mogg Fanaticu - bo to pomimo wszystko nadal fajny bloker kabanów)
3 GRIM LAVAMANCER

LANDS:
4 SCALDING TARN
1 BARBARIAN RING
15 MOUNTAIN

Po 1: Na turnieju Legacy talia i tak nie ma szans.
Po 2: Side możesz sobie zrobić pod meta.
 
fester100
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 67
Rejestracja: czw sie 05, 2010 9:20 pm

Re: Mono red burn?

sob lut 26, 2011 1:12 pm

Ok dzięki wielkie za porady i rozpiskę, postaram sie coś pokombinować. A własnie granie shard volley to kiepawy pomysł czy można próbować?
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: Mono red burn?

sob lut 26, 2011 1:32 pm

Nie są najlepsze.

1. Możesz stracić tempo.
2. Możesz mieć martwe fireblasty.

Ale... Jeżeli nie masz fireblastów - to możesz w tym slocie grac właśnie na Shardach.
 
fester100
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 67
Rejestracja: czw sie 05, 2010 9:20 pm

Re: Mono red burn?

sob lut 26, 2011 1:38 pm

Myslę, że teraz pojade na czyms takim i zobaczymy co z tego wyjdzie :wink:

Main:
4 Grim Lavamancer (pokombinuję ze spark- lub hellspark elementalem w tym miejscu)
4 Keldon Marauders
4 Chain Lightning
4 Fireblast
4 Incinerate
4 Lightning Bolt
4 Magma Jet
4 Lava Spike
4 Rift Bolt
4 Browbeat
20 Mountain

Side:
4 Sulfuric Vortex
4 Price of progress
4 Pyroblast
3 Shattering Spee
 
fester100
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 67
Rejestracja: czw sie 05, 2010 9:20 pm

Mono red burn?

sob mar 12, 2011 8:14 pm

Mam jeszcze jedno pytanie bo nie wiem czy opłaca się inwestować a nie chce wyrzucać kasy w błoto :wink: . Mianowicie co jest najlepsze volcanic fallout , flamebreak czy breaking point ? Czy ktoś grał na wszystkich i może powiedzieć co sprawdzało się najlepiej? :)
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Mono red burn?

pn mar 14, 2011 7:16 am

Fallout. Świetny, szybki removal na merfolki, gobliny, elfy. Niekontrowalne, szybkie, tanie i na instancie.
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: Mono red burn?

pn mar 14, 2011 9:28 am

Jeżeli mówimy o Legacy - To, nie mogę zgodzić się do końca z przedmówcą. VF w matchupie z merfolkami nie jest już tak skuteczny, jak był kiedyś. Obecnie merfolki mają zbyt wiele lordów i mogą je wprowadzać na instancie - z fiolki, Dlatego częściej na side zaczął grać Firespout - Łatwiejszy koszt rzucenia i większy damage. Nie zmienia to faktu, że jest to karta bardzo skuteczna i... Wyłącznie sideboardowa.

Od dłuższego czasu z powodzeniem gram na Breaking Point. I choć to również powinna być karta sideowa - jest to doskonała karta w stu procentach wpisująca się w filozofię burna - zadać jak największe obrażenia przeciwnikowi. Jeżeli przeciwnik poświęci kreatury - ty będziesz miał więcej czasu na przeżycie i dobranie kolejnych spaleń. Uwielbiam tą kartę i zawsze robiła mi grę, poza matchupami z taliami bez kreaturek.

Co do Flamebreak - to polecić jej do końca nie mogę. Osobiście uważam, że w burnie trudno pozwolić sobie na zadawanie obrażeń samemu sobie - bo i tak czynią to zwykle kreaturki przeciwnika. W naszej wczorajszej grze ze Specem o jego zwycięstwie, przesądził jeden punkt życia. Flamebreak też nie usunie wróżek i innego latającega tałatajstwa.

EDYTA: Jako ciekawostka - oceny poszczególnych kart w Gathererze:

Breaking Point 4.770 / 5
Volcanic Fallout 4.625 / 5
Flamebreak 4.346 / 5
Ostatnio zmieniony pn mar 14, 2011 9:35 am przez Gizmoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Mono red burn?

pn mar 14, 2011 5:38 pm

Nie ma co się patrzeć na oceny w Gathererze, sporo ich wystawiają totalni casuale: "mam to, to dostanie pięć gwiazdek, a tamto dostanie 2 bo kumpel tym gra i ma za silną talię" :)
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Mono red burn?

pn mar 14, 2011 8:32 pm

Thoctar pisze:
Nie ma co się patrzeć na oceny w Gathererze,


Dlatego napisałem, że to tylko "ciekawostka". Co nie zmienia faktu, że bardzo lubię grać na BP i sam uważam ją za najlepszą kartę z wymienionej trójki.
 
fester100
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 67
Rejestracja: czw sie 05, 2010 9:20 pm

Re: Mono red burn?

pn mar 14, 2011 8:41 pm

Ok dzięki wielkie. Obecnie testuję taka oto wersję i gra się stabilnie i przyjemnie :)

20 Mountain

4 Goblin Guide( często zmieniany na Spark Elemental bo przeciw kilku deckom goblin za szbko akcelerujne mane przeciwnika)
3 Keldon Marauders

4 Lightning Bolt
4 Chain Lightning
4 Rift Bolt
4 Lava Spike
3 Magma Jet
2 Volcanic Fallout
2 Sulfuric Vortex
4 Shard Volley
3 Fireblast
3 Price of Progress (ew Incinerate)

Gra się stabilnie, side sobie darowałem przy grze casualowej i sklada sie z pyroblastow shattering spree i jednego sulfuric vortexa :wink:
 
Awatar użytkownika
Ryoga
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 598
Rejestracja: ndz maja 09, 2004 10:56 pm

Re: Mono red burn?

pn mar 14, 2011 9:00 pm

Goblin nie akceleruje przeciwnikowi many, najwyżej da mu ląd do ręki, nie na stół, a daje super tempo. W talii pomyślałbym nad Hellspark Elemental bo kuta właściwie za 6 i może wyskoczyć w najbardziej niespodziewanym momencie.
 
fester100
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 67
Rejestracja: czw sie 05, 2010 9:20 pm

Re: Mono red burn?

pn mar 14, 2011 9:09 pm

Goblin nie akceleruje przeciwnikowi many, najwyżej da mu ląd do ręki,


Owszem ale ewentualny ląd do ręki to pewna mana a przy lifelinku z jakim gram nie raz to mi nie pomaga :wink:

Myślałem nad hellsparkiem właśnie i nie wiem czy by nie zrobić:

4 Goblin Guide/Spark Elemental
3 Hellspark Elemental

ale sam nie wiem, musze na proxach pokombinować no chyba że ktoś wszystko testował i się pochwali co najlepiej wypada, wiem od Gizmoo czym gra i ani guide'a ani keldonów, którymi z kolei ja gram tam nie widziałem więc... :)
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: Mono red burn?

pn mar 14, 2011 9:28 pm

Ja osobiście uwielbiam Hellsparki. Tyle razy zrobiły mi grę, że nawet nie liczę! Wczoraj wygrałem jedne rozdanie, bo przeciwnik nie zostawił sobie blokera - zapomniał, ze mogę zagrać HE z uneartha! :spoko:

Co do Guideów - to IMO są naprawdę świetni w pierwszej fazie gry. Narzucają niesamowite tempo. Jednak po kilku testach zrezygnowałem z nich. W late game nie robią absolutnie nic poza blokiem. Dobranie ich w późniejszej fazie - też jest słabe, bo rozbijają się niemal o wszystko.
 
fester100
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 67
Rejestracja: czw sie 05, 2010 9:20 pm

Re: Mono red burn?

wt mar 15, 2011 7:39 pm

Gizmoo a czy testowałeś w ogóle Keldonów? Bo w sumie źli nie są zawsze te 2 dmg jest dobre ale czy przy dłuższej grze nie sprawdzały się jak goblin guide?
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: Mono red burn?

wt mar 15, 2011 8:44 pm

Mój playset Keldonów grzeje tyłki w klaserze. Jakoś nigdy nie przekonałem się do grania nimi. Sytuacji kiedy wbili 5dmg mogę policzyć na palcach jednej ręki. Jak wspominałem - po kilku lat gry burnem doszedłem do rozpiski, którą zaprezentowałem Ci powyżej i osobiście uważam ją za optymalną. Gra się płynnie, jest parę fajnych techów, a Vexing Shushery na side, mogą zrobić cuda z kontrolkami. Tylko Chill może mocniej zaboleć, ale praktycznie nikt już nimi nie gra.

Aha - dwie uwagi do twojej decklisty:

1. Voclanic Fallout, Sulfuric Vortex i Price of Progress, to powinny być IMO karty sideboardowe. O ile Vortex może jeszcze grać mainowo (choć IMO jest dosyć wolny i nam tez robi kuku), to VF i POP może kompletnie nic nie robić.

2. Grałbym na komplecie Magma Jet. Uważam, że jest to istotna karta w tej konstrukcji.

I Na koniec pytanie - Nie masz screw grając jednocześnie na Shardach i Fireblastach?
 
fester100
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 67
Rejestracja: czw sie 05, 2010 9:20 pm

Re: Mono red burn?

wt mar 15, 2011 8:59 pm

Czasami niestety tak ale o dziwo nie uciążliwie często. Z keldonami owszem zdarzało się lecz niestety rzadko żeby wbili 5 dmg wię jednak ich wymienie. Gram stosunkowo często z deckiem b/w grającym na lifelinku stąd fallouty i vortexy w main'ie. Powoli i ja jak Tomasz przekonuje się, że Twoja rozpiska jest najlepsza z tym, że jednak pozostanę przy falloutach i zamiast lavamancerów wrzucę goblin guide'y bo zrobiły mi pare razy gre. Ogólnie muszę jeszcze dokupić hellsparki i poćwiczyć z nimi :)

Ps przeważnie zmuszony jestem grać incinerate'ami oczywiscie że price of progress'y sa side'owe :wink:

Aha i robię drugiego edita bo mam pytanie do Ciebie Gizmoo: czy taka ilość sorcer'ów w dodatku kosztujących 3 many nie opóźnia Cię za mocno? Jak wypada gra z mono u lub uw controlą?
Ostatnio zmieniony śr mar 16, 2011 5:00 pm przez fester100, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości