Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Lasard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 129
Rejestracja: pn wrz 08, 2008 11:26 am

Niezarejestrowani

sob mar 12, 2011 7:28 pm

Coraz częściej widzę jak osoby niezarejestrowane korzystają z tego, że na blogu poltera i we wszystkich newsach mogą sobie normalnie komentować, więc rozpoczynają tam flame'y i zostawiają swój nic nie warty spam.
Czy nie uważacie, że powinno się temu jakoś zaradzić i dajmy na to usunąć tą opcję?
Zostawmy możliwość komentowania zarejestrowanym, bo takich w razie "W" można po prostu zbanować.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Niezarejestrowani

sob mar 12, 2011 9:22 pm

Już były dyskusje na ten temat... dochodzono za każdym razem do tego samego wniosku: że nic się z tym nie zrobi, bo "Mega Ważny Autor" czasem komentuje niezalogowany w dziale książki.
Za ewentualny błąd w cytacie przepraszam.
 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

Niezarejestrowani

sob mar 12, 2011 9:24 pm

Zireael pisze:
Już były dyskusje na ten temat... dochodzono za każdym razem do tego samego wniosku: że nic się z tym nie zrobi, bo "Mega Ważny Autor" czasem komentuje niezalogowany w dziale książki.


Cóż to za problem zezwolić na komentowanie niezalogowanym w dziale książkowym, a w innych zabronić?

Jestem za tym, by zabronić niezalogowanym możliwość komentowania.
Ostatnio zmieniony sob mar 12, 2011 9:24 pm przez von Mansfeld, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Niezarejestrowani

sob mar 12, 2011 9:36 pm

A nie da się zrobić opcji wybieranej przy tworzeniu notki:
- zezwól na komentowanie użytkownikom niezarejestrowanym

Każdy miałby to, co lubi. "Mega Ważny Autor" byłby zadowolony (kimkolwiek jest), inni pewnie też.
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Re: Niezarejestrowani

sob mar 12, 2011 9:48 pm

Cóż, niezalogowani użytkownicy to nie tylko spamerzy, ale choćby tomakon, enc, ramel, jarl, czy ostatnio craven. Zdecydowanie ciekawi w roli komentatorów. O wiele ciekawsi niż wielu zarejestrowanych użytkowników :)
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Niezarejestrowani

sob mar 12, 2011 9:51 pm

bo "Mega Ważny Autor" czasem komentuje niezalogowany w dziale książki.
Za ewentualny błąd w cytacie przepraszam.

Komentuję, by skorygować ten mem. Nie jest to powód. Powodem jest to, że chcemy być otwartym serwisem. Także dając możliwość krytykowania go ludziom, którzy go nie lubią, ale nie mogą bez niego żyć. :)

Natomiast jest w planach wprowadzenie opcji blokowania komciów u siebie na blogu. Ale to sprawa przyszłości.

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Niezarejestrowani

ndz mar 13, 2011 2:08 pm

@ pppp

Tylko, że akurat większość z tych, których wymieniłeś, to osoby powszechnie znane, które do niedawna miały konta na serwisie i większość stałych użytkowników wie, z kim ma do czynienia. Natomiast problemem, o jaki tutaj chodzi, jak mniemam, są użytkownicy, którzy nigdy nie mieli swoich kont i nie zamierzają ich zakładac, co więcej - nie podpisują się a jak podpisują, to pewnie za każdym razem inaczej, więc, będąc anonimowi mogą robić co chcą i śmieją się z regulaminu.
 
Awatar użytkownika
Scobin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4449
Rejestracja: śr lis 07, 2007 2:04 pm

Re: Niezarejestrowani

ndz mar 13, 2011 3:25 pm

earl pisze:
[...] mogą robić co chcą i śmieją się z regulaminu.


Ale też pamiętajmy, że sprawny moderator, niczym dobra maszynistka, kasuje 120 tyld na minutę [1], natomiast trollujący komentarz pisze się (czy nawet wkleja) znacznie wolniej! Dopóki w serwisie nie pojawi się późny wnuk Rockefellera, który nie musi zarabiać na życie i może poświęcać na trollowanie 24 godziny dziennie, dopóty pod względem czasowym mimo wszystko będziemy górą.

[1] O nie, zdradziłem sekretne kryterium rekrutowania moderatorów. :)
Ostatnio zmieniony ndz mar 13, 2011 3:26 pm przez Scobin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Headbanger
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 201
Rejestracja: pt maja 21, 2010 12:34 pm

Re: Niezarejestrowani

ndz mar 13, 2011 4:06 pm

Na tym serwisie jest problem z identyfikacją trollingu.

Poza tym jestem za zablokowaniem tyld. Craven, jarl i owy "Mega ważny autor", mogą sobie zrobić konta jeżeli chcą komentować. Serwis byłby zamknięty, gdyby trzeba było płacić za dostęp do konta... To jednak niska cena za zmniejszenie spamerstwa...
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Re: Niezarejestrowani

ndz mar 13, 2011 5:20 pm

earl pisze:
@ pppp

Tylko, że akurat większość z tych, których wymieniłeś, to osoby powszechnie znane, które do niedawna miały konta na serwisie i większość stałych użytkowników wie, z kim ma do czynienia.


NIe zmienia faktu, że w tej chwili to użytkownicy niezalogowani i jako tacy piszą komentarze.

earl pisze:
Natomiast problemem, o jaki tutaj chodzi, jak mniemam, są użytkownicy, którzy nigdy nie mieli swoich kont i nie zamierzają ich zakładac


Jestem zdania, że te najbardziej trollujące tyldy (obrażające etc.) to użytkownicy, którzy mają tutaj swoje konta i jako anonimowi piszą, aby komuś dołożyć. Są niesamowicie zorientowani w temacie całej poltersfery ;)
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Niezarejestrowani

ndz mar 13, 2011 6:30 pm

Scobin pisze:
O nie, zdradziłem sekretne kryterium rekrutowania moderatorów


I już jesteś na czarnej liście CBŚ :razz:

Headbanger pisze:
Na tym serwisie jest problem z identyfikacją trollingu.


Nie tylko na tym. Ciężko jest bowiem odróżnić nieraz trollowanie i celowe zaostrzanie dyskusji od pisania w sposób kontrowersyjny, sprzeczny z tzw. poprawnością polityczną.

PPPP pisze:
Jestem zdania, że te najbardziej trollujące tyldy (obrażające etc.) to użytkownicy, którzy mają tutaj swoje konta i jako anonimowi piszą, aby komuś dołożyć. Są niesamowicie zorientowani w temacie całej poltersfery


Kto wie, pewnie masz rację.
Ostatnio zmieniony ndz mar 13, 2011 6:44 pm przez earl, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Lasard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 129
Rejestracja: pn wrz 08, 2008 11:26 am

Niezarejestrowani

pn mar 21, 2011 9:39 pm

Ostatnio na moim blogu tylda zaczęła mnie dość poważnie obrażać i rozpowszechniać moje dane osobowe:
http://img847.imageshack.us/img847/5712/beztytuurk.png
Więc w tym momencie ja nie proszę, ale wręcz żądam wyłączenia im możliwości komentowania, lub przynajmniej dania jak najszybciej tej funkcji wyłączania komentarzy.
 
Awatar użytkownika
Zuhar
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 669
Rejestracja: pn paź 20, 2003 2:11 pm

Niezarejestrowani

pn mar 21, 2011 10:22 pm

Abstrahując od sytuacji (obrażanie), to Twoje, jak to nazywasz, dane osobowe sam umieściłeś na Facebooku i to tak szczęśliwie, że da się Ciebie po ksywie odszukać - tej części pretensji nie rozumiem. A żądanie w stosunku do serwisu jest po prostu śmieszne (pomijając fakt, że paru użytkowników walczy o to już od dawna). Jedyny z tego pożytek, że może jednak ktoś tę kwestię jeszcze raz przemyśli.
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Niezarejestrowani

pn mar 21, 2011 10:24 pm

@Lasard
Funkcja z komciami będzie - ale nie obiecuję, że dokładnie tak to będzie wyglądać. Co do niezalogów - zgłaszaj lub kasuj. Na swoim blogu możesz to robić bez problemu.

Nie ma też nic złego w tym, że to zgłaszasz. Co do żądania - nic nie robimy w ten serwisie na żądanie. :) Ale jako prośbę to przyjmuję.

--

@Zuhar
Nie ma czego "jeszcze raz przemyśliwać", bo takie rozwiązanie prawdopodobnie się pojawi.

Pozdrawiam!
 
Awatar użytkownika
Zuhar
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 669
Rejestracja: pn paź 20, 2003 2:11 pm

Niezarejestrowani

pn mar 21, 2011 10:30 pm

@Repek

Wolałbym przeczytać nie "prawdopodobnie", ale "na pewno". Brak terminu mogę zrozumieć, bo wiem jak jest z rękoma do pracy (nawet jeśli roboty jest tak może na max. dwie, trzy godzinki jeśli dobrze pamiętam poltergeistowe skrypty).
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Niezarejestrowani

pn mar 21, 2011 11:36 pm

@Zuhar
Mam taką zasadę, że osiągnięciami chwalę się po fakcie. Dlatego "na pewno" nie piszę, bo za dobrze znam Polterowe realia.

A te mityczne "2-3 godzinki pracy" trzeba najpierw mieć, pracując po 8-10 na dobę.

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Zuhar
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 669
Rejestracja: pn paź 20, 2003 2:11 pm

Niezarejestrowani

wt mar 22, 2011 9:18 am

@Repek

Czyli realia Polter nie dają żadnej gwarancji, że jakiekolwiek plany zostaną zrealizowane?

Sformułowanie "mityczne" sugeruje, że według Ciebie taką ocenę czasu potrzebnego na realizację można między bajki włożyć (w każdym razie słownik synonimów tak podpowiada). Interesujące - nie wiedziałem, że w tej dziedzinie też jesteś specjalistą.

Pracuję nie krócej niż 8-10 godzin, a 2-3 godziny w tygodniu na hobby i inną działalność znajduję. To na prawdę nie jest szczególnie trudne - wystarczy mniej czasu poświęcać na szukanie wymówek.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Niezarejestrowani

wt mar 22, 2011 12:03 pm

Zuhar pisze:
Pracuję nie krócej niż 8-10 godzin, a 2-3 godziny w tygodniu na hobby i inną działalność znajduję.


Nie chcę bawić się w adwokata, ale repek pewnie miał na myśli 2-3 godziny na dobę.
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Niezarejestrowani

wt mar 22, 2011 12:44 pm

@Zuhar
Ponieważ to serwis hobbystyczny, to każdy poświęca w nim na działalność tyle czasu, ile jest w stanie. Także programista, czyli Draker. Który poza spełnianiem tego typu próśb i żądań, zajmuje się również w wolnym czasie obsługą techniczną serwisu oraz rzeczami organizacyjnymi [tymi, za które odpowiada wydawca].

I tak, jeśli już po całym dniu pracy ma 2-3h wolne, to w kolejce stoi kilkanaście rzeczy do zrobienia [lista to-do jest długa i uzupełniana na bieżąco]. Mam nadzieję, że teraz to już jasne, jak to wygląda w rzeczywistości.

Czyli realia Polter nie dają żadnej gwarancji, że jakiekolwiek plany zostaną zrealizowane?

Praktyka z przeszłości pokazuje, że najlepiej jest najpierw coś zrobić, a potem się tym chwalić. Taką przyjąłem sobie zasadę. I na razie zdaje to lepszy egzamin niż huczne i optymistyczne zapowiedzi, które - jeśli coś nie wypali z przyczyn losowych lub personalnych - tylko wzmagają rozczarowanie. Tak bywało w przeszłości, wolę tego unikać, bo najmocniej odbija się to na zespole.

@earl
Tak, o to chodzi. Jeśli Draker ma 2-3 godziny tygodniowo na zajęcie się programowaniem, to jest dobrze. A wtedy ma całą listę oczekujących rzeczy.

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Zuhar
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 669
Rejestracja: pn paź 20, 2003 2:11 pm

Niezarejestrowani

wt mar 22, 2011 2:22 pm

2-3 godziny na dobę, szczególnie regularnie, są mało realne - w tym się zgadzamy. Za to zaskoczyłeś mnie faktem, że nadal Draker sam zajmuje się programowaniem. Szkoda, bo w takim razie marne szanse na realizację czegokolwiek w sensownym czasie.
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Niezarejestrowani

wt mar 22, 2011 5:43 pm

@Zuhar
Niestety, roboty przy tak rozrośniętym serwisie jest tak dużo, że trudno znaleźć kogoś chętnego. A zapewniam, że szukałem i szukam. Jak kogoś znasz, kto za symboliczną kasę [ale kasę, w złotówkach], "masę" lansu :P i możliwość samorealizacji się podejmie, to nasz adres znasz.

Co do tego, że nie da się zrobić "czegokolwiek", to aż tak bym nie dramatyzował, bo na bieżąco pojawiają się różne rzeczy. Pewnie, bardzo chciałbym mieć programistę na zawołanie - przynajmniej na 5h tygodniowo. :) Póki nie mamy, działamy na miarę możliwości.

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Petersburg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: wt paź 16, 2012 3:29 pm

Niezarejestrowani

śr lis 14, 2012 8:32 pm

Czy nie dałoby się czegoś zrobić z komentarzami anonimowych pod ostatnim wpisem blogowym Wiktora WekTa? Niezarejestrowani zrobili tam straszny śmietnik. W tej chwili już ponad połowa komentarzy to anonimowy łańcuszek bezczelnych postów ad personam, zresztą nijak nie związanych z tematem fajnego pod każdym innym względem wpisu. Odnoszę wrażenie, jakby pisał to wszystko jeden, rozmawiający sam ze sobą osobnik. Jednak zamiast ubywać, ciągle tego przybywa i zaczyna się to rozlewać na komentarze pod innymi blogami (na przykład u nerv0, ale nie zdziwiłbym się gdyby teraz coś podobnego działo się gdzieś jeszcze).
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Niezarejestrowani

śr lis 14, 2012 9:14 pm

Od tegp jest autor bloga by zablokować anonimów.
 
Awatar użytkownika
Petersburg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: wt paź 16, 2012 3:29 pm

Niezarejestrowani

śr lis 14, 2012 9:23 pm

Ale autor jeszcze tego nie zrobił. Może nie wie, że może? Czy nie powinno być jakiejś odgórnej moderacji, kiedy "tylda" zaczyna obrażać użytkowników bez kontroli?
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Niezarejestrowani

śr lis 14, 2012 9:27 pm

Myślę, że Wiktor wie, ale, tak jak w przypadku wielu blogerów, nie zamierza ingerować w wolność wypowiedzi, nawet jeżeli są obraźliwe. W każdym razie jeśli chcesz zgłosić, to napisz PW do gowera lub repka, by oni się tym zainteresowali.
 
Awatar użytkownika
Petersburg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: wt paź 16, 2012 3:29 pm

Niezarejestrowani

śr lis 14, 2012 9:59 pm

Ok, skorzystam zatem z takiej opcji. PW do gowera poszło.
 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1896
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Niezarejestrowani

śr lis 14, 2012 11:09 pm

Na przyszłość, forum nie służy do zgłaszania łamania regulaminu w serwisie i bardzo proszę o niewykorzystywanie go w ten sposób. Zgłoszenia takie należy kierować poprzez prywatne wiadomości do mnie lub repka.
 
Awatar użytkownika
Petersburg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: wt paź 16, 2012 3:29 pm

Niezarejestrowani

czw lis 15, 2012 3:39 pm

Wysłałem zgłoszenie łamania regulaminu prywatną wiadomością do ciebie. Niestety nic to nie dało, bo jak widzę nagonka pod blogami nie została zmoderowana.
 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1896
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Niezarejestrowani

czw lis 15, 2012 3:56 pm

Moderacja nie ingeruje w treść i komentarze pod blogami użytkowników. Polecam zapoznanie się z regulaminem i poprzednimi wypowiedziami administracji serwisu w tej sprawie. Notka, pod którą pojawiły się personalne ataki, została ukryta. Reszta jest w gestii właściciela bloga. Dalsze uwagi na temat działań moderacji proszę kierować poprzez prywatne wiadomości do mnie lub redaktora naczelnego.
 
Awatar użytkownika
Petersburg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: wt paź 16, 2012 3:29 pm

Niezarejestrowani

czw lis 15, 2012 7:32 pm

Dobrze, zatem odezwę się w tej sprawie do redaktora naczelnego, ponieważ wbrew temu co piszesz notka nie została wcale ukryta.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości