Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
sirBaldwin
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pt paź 29, 2010 9:14 am

Arcane class - D&D 4th

ndz mar 27, 2011 11:51 am

Witam wszystkich !

Ostatnio prowadzę kampanię do Rogue Tradera, zdecydowanie daleką w jakikolwiek sposób od fantasy i DnD. Jeden z moich graczy zaproponował, żeby zagrać w DnD jak już skończymy. Wszyscy zareagowali sporym entuzjazmem, oczywiście oprócz mojej osoby. Szczególnie jak usłyszałem, że gramy w 4 edycje i na dodatek w Ebberonie.

No ale cóż poradzić, mimo że tego nie lubię, obiecałem, że zagram choć jedną sesję i powiem wtedy czy mi się podoba.

W takim razie mam do Was pytanie ?

Po pierwsze - która z klas opłaca się najbardziej i która (oczywiście mówimy tu o klasach magicznych) da mi dużo zabawy w samym graniu. Sadzenie dużych obrażeń przeciwnikowi jest fajne, ale z drugiej strony bardziej subtelniejsze formy kontroli lub wielkie wybuchy chyba bardziej do mnie trafiają ?

Jakie są Wasze propozycje i oczywiście jak je zoptymalizować, żeby grało się fajnie :) ?

A właśnie - korzystamy z wszystkich podręczników do 4th i jak już wspominałem, gramy w Ebberonie.

Pozdrawiam !

P.S. Mogę postarać się, użyć całej mojej siły przekonywania i powiedzieć mu, że 4th posys... jest do kitu. Tylko potrzebuje argumentów. Jeżeli uważacie, że jednak się opłaca, mimo wszystko spróbuje.
Ostatnio zmieniony ndz mar 27, 2011 11:54 am przez sirBaldwin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
MichalSzy
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: śr lis 28, 2007 1:01 pm

Arcane class - D&D 4th

ndz mar 27, 2011 6:39 pm

Zdecydowanie się opłaca, 4 edycja oczywiście nie jest pozbawiona wad, ale ma swój urok i może dawać bardzo dużo frajdy. Co do postaci to w takim wypadku wizard + wybieraj moce ze szkoły iluzji.
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

Arcane class - D&D 4th

ndz mar 27, 2011 9:48 pm

Do dyskusji na temat D&D 4.0 służy właśnie to podforum. Proszę zakładać wątki w odpowiednich działach. Dział optymalizacji służy by przy pomocy innych użytkowników uzyskać konkretny build a nie do dyskusji, która klasa jest lepsza.

Pozdrawiam
Klebern
 
Awatar użytkownika
sirBaldwin
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pt paź 29, 2010 9:14 am

Re: Arcane class - D&D 4th

ndz mar 27, 2011 10:11 pm

Klebern pisze:
Do dyskusji na temat D&D 4.0 służy właśnie to podforum. Proszę zakładać wątki w odpowiednich działach. Dział optymalizacji służy by przy pomocy innych użytkowników uzyskać konkretny build a nie do dyskusji, która klasa jest lepsza.

Pozdrawiam
Klebern


Spokojniej, nie musimy od razu przesuwać.

Nazwa tematu: Arcane class - D&D 4th

sirBaldwin pisze:
Jakie są Wasze propozycje i oczywiście jak je zoptymalizować, żeby grało się fajnie :) ?


Ponieważ moja znajomość 4 edycji jest dość słaba - chce mieć najbardziej zoptymalizowaną klasę czarującą. To że mają różne role itp to inna sprawa.

Mogę zmienić treść wiadomości na - zoptymalizujmy Wizarda do 4 edycji.

A tak przy okazji - jak według Was rola Controllera sprawdza się na polu bitwy ?
Ostatnio zmieniony ndz mar 27, 2011 11:04 pm przez sirBaldwin, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

Arcane class - D&D 4th

wt mar 29, 2011 5:27 pm

Jeśli masz miniony, to controller jest nieoceniony, jednak przeciw solosom jego zdolności bywają mniej przydatne.
Jeśli jesteś graczem, który lubuje się w konkursie "kto zada najwięcej obrażeń", wybierz strikera (warlock, sorcerer). Jest sporo tematów optymalizacyjnych na forum wizardów (google -> wizard handbook, warlock handbook itp). Jeśli zadowala cię przesuwanie przeciwnika po planszy, zabieranie akcji i eliminacja minionów, lepszy jest controller. Tyle w temacie.

Jak skończycie 4e polecam Mutants and Masterminds ;) Daje o wiele więcej możliwości kreowania bohatera.
Ostatnio zmieniony wt mar 29, 2011 5:28 pm przez Suldarr'essalar, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości