Zrodzony z fantastyki

 
wariat2k4
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 28, 2011 2:59 pm

Gra przygodowa dla pojedyńczego gracza

pn mar 28, 2011 3:19 pm

Witam wszystkich!
Jako że to mój pierwszy post chciałbym wszystkich pozdrowić na forum :)

Poszukuje książeczki z przygodami przeznaczoną dla jednego gracza z zasadami podobnymi do D&D. Przeszukałem połowę internetu i wszędzie są dostępne książeczki dla min. 3 graczy - Mistrza gry i 2 graczy.

Kiedyś grałem w grę która składała się z książeczki podzielonej na ok 600 ponumerowanych akapitów i w zależności od podejmowanych przeze mnie akcji byłem proszony o przejście do innego akapitu. Grałem sam a do pomocy miałem ołówek kartkę papieru na której kreśliłem mapkę i kostki.

Czy ktoś zna jakieś podobne gry przeznaczone tylko dla jednego gracza? Nie muszą być stricte zasady D&D.

Z góry dziękuje i pozdrawiam!
 
Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 560
Rejestracja: wt lut 05, 2008 4:52 pm

Re: Gra przygodowa dla pojedyńczego gracza

pn mar 28, 2011 8:43 pm

Dobra widzę, że nikt nie odpowiada.

Pierwsze co mi wpadło do głowy, to przerobienie gotowej przygody. Tzn. bierzesz jedną z tych, które widziałeś, obniżasz SW i gites, majones. Poprzez obniżenie SW rozumiem, odjęcie pewnej liczby potworów, ew. obniżenie ich statystyk. Fabularnie gracz powinien poradzić sobie nie najgorzej, choć przygoda nie będzie tak barwna.
Drugie co, że się tak wyrażę, to stworzenie BN. Tworzysz bohatera niezależnego (czyli pseuogracza sterowanego przed Ciebie lub przez gracza, wybór należy do Ciebie) będzie on przydatny w walce, mniej podczas rozmów.

Oho, może potem coś dopiszę, spadam!
 
Mirasek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 64
Rejestracja: sob sty 29, 2011 12:13 am

Re: Gra przygodowa dla pojedyńczego gracza

pn mar 28, 2011 9:03 pm

Jeśli dobrze zrozumiałem to chodzi ci o coś co zwykło się nazywać mianem gier paragrafowych lub "paragrafówek". Nie czuję się ekspertem, ale zdaje się, że bywały takie oparte o D&D... spróbuj googlować hasło: "gry paragrafowe" - na pewno coś znajdziesz. Ja po szybkich poszukiwaniach znalazłem trochę gier tego typu łatwo dostępnych w wydawnictwie Copernicus.

Z kolei przerabianie gotowych przygód do D&D może być kłopotliwe; musiałbyś znaleźć jakiegoś doświadczonego RPGowca, który to dla ciebie przerobi bo jeśli sam się za to zabierzesz to będziesz znał całą przygodę na wylot i będzie po zabawie :D. Rozumiem też, że gry komputerowe oparte o zasady D&D cię nie interesują?

Z czystej ciekawości... pamiętasz może tytuł tej gry, w którą kiedyś grałeś? Sam chętnie rzuciłbym okiem.
 
Heretyk
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5036
Rejestracja: pn mar 28, 2005 12:23 pm

Gra przygodowa dla pojedyńczego gracza

pn mar 28, 2011 9:04 pm

Kiedyś w coś takiego sie bawiłem :)

Była seria Wehikuł czasu.
Wojownik autostrady (takie falloutowe klimaty)
A z fantasy to Dreszcz.

Kiedyś w sieci widziałem tez coś z wampirami.
Tak na szybko znalazłem ta stronę:
http://gryparagrafowe.webpark.pl/index.html
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Re: Gra przygodowa dla pojedyńczego gracza

pn mar 28, 2011 9:08 pm

Polecam serię gier Lone Wolf. Chwała wszystkim wojownikom Kai ;)
 
wariat2k4
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 28, 2011 2:59 pm

Gra przygodowa dla pojedyńczego gracza

wt mar 29, 2011 12:56 pm

Dzięki za pomoc! Właśnie tego szukałem :)
Gry paragrafowe - źle wytłumaczyłem to google i zawsze kierowało mnie na papierowe RPG dla kilku osób.

Gra w którą grałem jakieś 8 - 10 lat temu to właśnie Dreszcz i jak ją wspominam to wydawała się być genialna tyle tylko że wtedy jeszcze nie doceniałem klimatów D&D.
A co do gier komputerowych D&D to Planescape Torment był bardzo ciekawy ale za bardzo męczyło mnie czytanie z monitora i odpuściłem sobie. Z tego samego powodu mam dylemat co do Wojownika autostrady. Jako że jestem fanem serii Fallouta (szczególnie 2 i 1) to zagrałbym w tą paragrafówkę tylko cena na allegro odstrasza a grająć w przeglądarce traci się część klimatu. Zostaje tylko pojeździć po antykwariatach :)
 
Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 560
Rejestracja: wt lut 05, 2008 4:52 pm

Re: Gra przygodowa dla pojedyńczego gracza

wt mar 29, 2011 8:48 pm

Jak Mistrz może nie znać przygody na wylot? O.o
Mistrz musi znać przygodę na wylot! To on jest wszechwiedzący i w żaden sposób nie można go zaskoczyć, ponadto znajomość przygody wpływa na płynność rozgrywki. Nie wyobrażam sobie, żeby mistrz przed 10 minut szukał co właściwie ma zrobić. Na szczęście większość sama pisze przygody, więc chcąc nie chcąc ją zna.
W takim wypadku, jeśli seria się skończy, a skończy się, polecam tworzenie BNów. Proste, łatwe i przyjemne.
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Gra przygodowa dla pojedyńczego gracza

śr mar 30, 2011 2:04 am

Paragrafówki nie umywają się pod żadnym względem do prawdziwych RPGów. To maleńka namiastka. Najbliższe prawdziwym RPGom działanie na jednego gracza jest pisanie opowiadań :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości