Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

śr mar 23, 2011 2:28 pm

PrinceKamil pisze:
1) Czy jesli rzuce Clone np. na Voice of All to moge wybrac inny kolor? Czy tez klon bedzie miec protekcje przed tym samym, co sklonowany voice?


Możesz. Colne wchodzi do gry jako kopia dowolnej kreatury, więc będziesz mógł wybrać kolor protekcji.

PrinceKamil pisze:
2) Jak dokladnie dziala regenerate? Czy jesli krit dostanie jakims spellem moze uzyc regenerate i nie padnie? Czy trzeba wczesniej to aktywowac? Ile razy mozna uzyc regeneracji?


Regeneracja mówi, że po zapłaceniu kosztu, następnym razem kiedy kreatura otrzyma śmiertelne obrażenia bądź będzie w zasięgu destructive effectu, niwelujesz jei tapujesz kreaturę. Regeneracja działa do końca tury w której została aktywowana i działa na jeden destructive effect.

PrinceKamil pisze:
3) Czy jesli gram Nekrataal i przeciwnik nie ma legalnych celow a ja mam, musze zniszczyc swojego krita?


Jeśli masz jakiegoś nieczarnego stworka - tak. Jeśli nie, trigger zfizzluje
 
PrinceKamil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: czw lut 10, 2011 10:34 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

czw mar 24, 2011 10:09 pm

Dzieki. Ale chcialbym jeszcze wiedziec, ile razy moge uzyc regeneracji - dopoki mam mane czy tylko raz? Bo tekst mowi ze trzeba tapnac krita po jej uzyciu.

Takie dosc ogolne pytanie... Gdzies wyczytalem ze mana abilities nie ida na stos. O co chodzi? W ogole ktos moglby mi tak mniej wiecej wyjasnic jak dziala stos, jakie karty mozna na niego rzucac? Wiem ze chyba instanty mozna, activated abilities tez, sorcery nie. Jak to jest?
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

czw mar 24, 2011 10:38 pm

PrinceKamil pisze:
Dzieki. Ale chcialbym jeszcze wiedziec, ile razy moge uzyc regeneracji - dopoki mam mane czy tylko raz? Bo tekst mowi ze trzeba tapnac krita po jej uzyciu.


Tapnięcie wynika z zasady działania regeneracji, kiedy to efekt zniszczenia zostaje zastąpiony na tapnięcie kreatury (choć nie do końca tak jest, można uznać to za uproszczenie), a nie ze sposobu aktywacji tejże umiejętności. Możesz aktywować regenerację tyle razy ile chcesz, o ile masz na to manę.

Każdy spell zagrywany z ręki czy umiejętność aktywowana wywołuje implikację w postaci wejścia na stos. Stos jest rozpatrywany na zasadzie LIFO: Last In - First Out, dzięki czemu możemy odpowiadać na zagrania, kontrować spelle itp. Każda umiejętność aktywowana (np. Oblivion Stone ) wyzwala trigger, który zostaje położony na stos. I dopiero na resolve zostaje on rozpatrzony (czyli można na niego odpowiedzieć, skontrować itp). Mana abilities nie przechodzą przez stos. Każda umiejętność dająca manę jest mana abilities - Llanowar Elves, Island, dreamstone Hedron - jeśli tapujesz dla many, taka umiejętność nie przechodzi przez stos. Co to oznacza w grze codziennej? Zawsze zdążysz ściągnąć manę z takiego permamentu.
Ostatnio zmieniony czw mar 24, 2011 10:40 pm przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
PrinceKamil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: czw lut 10, 2011 10:34 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pt mar 25, 2011 10:00 pm

Czy moge rzucic Aura Graft na Story Circle i inne ench przypisane do innego gracza?
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pt mar 25, 2011 10:13 pm

Aura Graft możesz rzucać tylko na Enchantmenty z podtypem Aura (np. Treetop Bracers).
 
Awatar użytkownika
Shady
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: śr sie 18, 2010 3:38 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

sob mar 26, 2011 10:28 am

1. Jesli mam wystawione 2x Quest for the Nihil Stone, mam na nich 2 ounterki lub wiecej, a przeciwnik 0 kart na rece to traci 10 zycia czy 5?

2. Activated Ability kritow mozna skontrowac np Cancelem ?
Ostatnio zmieniony sob mar 26, 2011 10:31 am przez Shady, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

sob mar 26, 2011 11:04 am

1. Każdy Quest zadziała osobno, więc opp straci 10 życia.
2. Activated Ability nie można skontrować Cancelem - 'counter target spell', a activated ability to nie spell, tylko activated ability :)
 
Awatar użytkownika
Vozu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: ndz gru 26, 2010 7:16 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

sob mar 26, 2011 11:06 am

1. 10 życia, bo każdy Quest odpali się niezależnie od drugiego.

2. Nie, nie możesz. Abilita nie jest zaklęciem, tu masz wszystkie karty jakie Gatherer znajduje i mają kontrowanie aktywowanych zdolności (zwróć uwagę, że jest tam ewidentnie napisane, że działa na zdolności, ale nie zawsze działa na zaklęcia):
[url]http://gatherer.wizards.com/Pages/Search/Default.aspx?action=advanced&text=+[counter]+[target]+[activated]+[ability][/url]
Ostatnio zmieniony sob mar 26, 2011 11:07 am przez Vozu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

sob mar 26, 2011 12:00 pm

na szybko z instantów pamiętam 3 kontry triggerów i umiejętności aktywowanych - Stifle Interdict oraz Trickbind
Ostatnio zmieniony sob mar 26, 2011 12:01 pm przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
UFOLOG_86
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:53 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

ndz mar 27, 2011 11:45 am

Witam chciałbym poruszyć jedną Kwestie ;)

1. Jak się ma zasada Stacku w sytuacji gdy np. Tapuje Landa Dla many by wystawić krite , a Oponent mi go Niszczy, To Mana trafia na Stack i Tak używam jej Do Zagrania Danego spela (Chyba ze się mylę) ..... Idąc Dalej Pytanie moje dotyczy innych Kart jak np. Dragonspeaker Shaman , Dzięki jego zdolności smoki kosztują 2 mniej a jak Oponent mi go zniszczy czymkolwiek w chwili gdy Ja Wystawiania Dragona Co się dzieje ... To tylko przykład ale Po prostu Głowi mnie kwestia ,czy zawsze zdolności idą na Stack , Zdolności Wrodzone Jak u powyższej karty czy Aktywowane jak np. u Kumano, Master Yamabushi płace 2 mana zadaje DMG ktoś mi go niszczy czy DMG Kunama zostanie zadany Jak usłyszę tekst " Zanim używasz zdolności niszczę Ci go " bądź Także zanim Oponent niszczy mi Dajmy na To Kunama ja zechce użyć jego zdolności ponieważ posiadam 2 wolnej many ... wiem że Może i temat śmieszny ale , Ale czy są jakieś zasady dla tej reguły lub wyjątki . Mam nadzieję że jasno nakreśliłem Temat . :spoko:
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

ndz mar 27, 2011 11:49 am

Mana abilities omijają stos/Stack.
Gdy już za smoka zapłaciłeś, to po ptokach - nie musisz nic dopłacać, ta abilita liczy się w momencie zagrywania smoka.
Nie można zagrać czegoś 'zanim ty to zrobisz' - to nie fair, chyba, że ktoś przewiduje przyszłość. Gdy Ty go tapniesz, abilitka wchodzi na stos i zniszczenie kreatury nic nie da. Natomiast, w odpowiedzi na zagranie czaru niszczącego Kunama, możesz go zatapować i zadać DMG.

Polecam poczytanie o zasadach działania stosu. :)
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

ndz mar 27, 2011 11:58 am

UFOLOG_86 pisze:
1. Jak się ma zasada Stacku w sytuacji gdy np. Tapuje Landa Dla many by wystawić krite , a Oponent mi go Niszczy, To Mana trafia na Stack i Tak używam jej Do Zagrania Danego spela (Chyba ze się mylę)


Mana Abilities nie przechodzą przez stack. Zawsze zdążysz ściągnąć manę z permamentu dającego manę.

UFOLOG_86 pisze:
Idąc Dalej Pytanie moje dotyczy innych Kart jak np. Dragonspeaker Shaman , Dzięki jego zdolności smoki kosztują 2 mniej a jak Oponent mi go zniszczy czymkolwiek w chwili gdy Ja Wystawiania Dragona Co się dzieje


JEśli w chwili zagrania spella Shaman jest na stole, to płacisz mniej za zagrywanego smoka. Co się dzieje potem nie wpływa już na koszt smoka, chyba że jest to kontra każąca dopłacić.

UFOLOG_86 pisze:
czy zawsze zdolności idą na Stack


Na stack wchodzą jedynie umiejętności wymagające aktywowania, czyli masz koszt aktywowania ":" i opis umiejętności, bądź masz słowo "whenever" albo "when". Wtedu karta taka generuje triggera który wchodzi na stos, można na niego odpowiadać i ewentualnie kontrować.

UFOLOG_86 pisze:
Także zanim Oponent niszczy mi Dajmy na To Kunama ja zechce użyć jego zdolności ponieważ posiadam 2 wolnej many ..


Można przyjąć za zasadę, że zawsze zdążysz aktywować zdolność permamentu wymagającą aktywowania. Wynika to z reguły, że to co jest na stole ma większy priorytet. Wyjątkiem są karty ze Split Second które zamykają stos dopóki nie zostaną rozpatrzone.
 
Awatar użytkownika
UFOLOG_86
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:53 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pn mar 28, 2011 8:47 pm

Witam . Mam pewne wątpliwości do paru kwestii :

1. Karta Land Seachrome Coast lub Mystic Gate Jest Jaka ?? Non-basyczna jak się nie mylę i Ja zagrywając dajmy na To Blood Moon sprawie ze będzie Mountainem ? Kwestia Typu tego że raczej można podanego Landa zniszczyć Molten Rain i zadam 2 DMG kontrolerowi Lanu ... Chyba że się mylę .

2. Dajmy na to Ja Kontrolując Kira, Great Glass-Spinner rzeczą jasną jest ze niemoge ich equpowac spelami ani Artefaktami 1 raz (zasade karty znam ) Ale co się dzieje w chwili gdy Na moje Krity działa Enchatment Globalny Dający " All your creatures gain Flaing" Lub "Other Merfolk Gets +1/+1 " Po prostu są Celami zdolności z innych Krit .... Co w tedy ze zdolnością Kiry ??
Czy są one kontrowane
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pn mar 28, 2011 9:08 pm

1. Po zagraniu Blood Moona Mystic Gate czy inny nonbasic land będzie 'Land - Mountain'. Nie będzie basiciem, Blood Moon nei wpływa na supertyp landu :)
Czyli tak, zadasz te 2 dmg.

2. Jeśli nie ma słowa 'target', to i nie ma słowa o celu. Abilitki nie są kontrowane.
 
Awatar użytkownika
Desan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: śr lip 12, 2006 11:44 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pt kwie 01, 2011 12:57 am

Witam serdecznie.

Chciałem się zapytać czy można np kartą Wipe Away i innymi kartami z tym efektem wrócić pernament, który leży na grave ?

Mam również pytanie odnośnie kwestii, która była poruszana wyżej przez Ufo Loga. Jest pewna sytuacja na stole, mam wystawionych Lord of Atlantis oraz
Cursecatcher
Jeżeli dojdzie do ataku i gracz zblokuje mi Lorda kreaturą 3/3 to czy po zejściu Lorda Cursecatcher, dalej w fazie ataku będzie miał 2/2 czy spadnie do 1/1 ?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt kwie 01, 2011 7:07 am przez Zephyel, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pt kwie 01, 2011 7:09 am

Gdy permanent opuszcza battlefield, przestaje być permanentem, a staje sie kartą(card).

Jeśli chodzi o fazę ataku, to obrażenia zadawane są jednocześnie, więc Cursecatcher będzie 2/2 do momentu rozliczenia obrażeń, chyba, że Lorda zblokuje kreatura z first strike lub double strike i zada obrażenia zanim zrobi to cursecatcher.
 
Awatar użytkownika
UFOLOG_86
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:53 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pt kwie 01, 2011 2:49 pm

Witam

Chciałbym wtrącić się do rozmowy i Zwrócić uwagę że Lord opuścił Grę w fazie Rozliczania obrażeń więc Zdolność lorda raczej nie wchodzi na Stos , a Cursecatcher jako Creatura wzmacniana przez Lorda stanie się 1/1 .... Rozchodzi mi się o sam przebieg Bloku i wymiany DMG . Lord Opuszcza Grę i Niema już innej krity Dajacej Cursecatcher +1/+1 ..... Poprostu zdolność Lorda nie wchodzi z Zakres Stacku . Jeżeli się mylę proszę o Dokształcenie :rockpunk:
 
Awatar użytkownika
UFOLOG_86
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:53 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pt kwie 01, 2011 2:51 pm

Aha ..... podobna sytuacja ale np. Ja niszczę Lorda Lightning Bolt wiec chyba także Cursecatcher staje się Kritką 1/1 wdł Mnie
 
Awatar użytkownika
Vozu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: ndz gru 26, 2010 7:16 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pt kwie 01, 2011 3:40 pm

Czytaj proszę ze zrozumieniem, Ufologu.
Zaczynamy od tego, że Lord of Atlantis ma static ability - ona działa zawsze, gdy jest w grze. Taki typ zdolności nigdy nie jest na stosie.
Obrażenia w walce są zadawane w jednym momencie; wspomniany Cursecatcher uderza z siłą 2 w tym samym momencie, w którym obrażenia otrzymuje Lord, który wtedy nadal żyje, więc premia jest aktywna. Wniosek - Cursecatcher będzie atakował za 2.
Wyjątkiem jest sytuacja, gdy Lorda blokuje ktoś kto ma first/double strike i zada nimi wystarczającą ilość obrażeń, by zabić Lorda; wtedy nie będzie on żył w momencie gdy to Cursecatcher będzie uderzał, innymi słowy premia wtedy nie będzie oddziaływać.

Lightning Bolt to inna sprawa - Lord nim dostaje, Lord umiera, nie ma premii. Tyle.
 
Awatar użytkownika
UFOLOG_86
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:53 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

sob kwie 02, 2011 6:40 pm

Witam. Mam pytanka dwa :D

1. Mutavault Gdy staje się Kreatuką może zaatakować od razu po przeistoczeniu ... słyszałem Teorię że może Czy to prawda ??

2.Elendra Archmage Jak zbijam go jakimkolwiek Instantem niszczącym go lub Zadającym DMG to czy ta Kreaturka wraca na pole z -1/-1 czy już nie Bo musi zejść na Grejwa ze zdolności która ciąga te -1/-1

PS. Pytania mają Udowodnić Pewnej osobę iż Po raz kolejny mam racje a Ona sama powinna poczytać a Potem się Kłócić :) ..... Dziękuje za Zrozumiałość i Odpowiedzi na moje 2 Pytanka :)
 
Awatar użytkownika
UFOLOG_86
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:53 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

sob kwie 02, 2011 6:44 pm

Wybaczcie o Glen Elendra Archmage mi Kaman w 2 Pytaniu :stupid:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

sob kwie 02, 2011 7:51 pm

AD1

Może zaatakować o ile kontrolujesz ten land od początku swojego upkeepu. Cały czas dziła Summoning Sickness

AD2

702.76a Persist is a triggered ability. “Persist” means “When this permanent is put into a graveyard from the battlefield, if it had no -1/-1 counters on it, return it to the battlefield under its owner’s control with a -1/-1 counter on it.”


Persist striggeruje tylko wtedy, gdy permament nie miał w chwili zejścia na grave counterków -1/-1. W tym momencie nie ważne jaki efekt spowodował zejście na grave. Zasady gry sprawdzą Last Known Information.
Ostatnio zmieniony sob kwie 02, 2011 7:56 pm przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
PrinceKamil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: czw lut 10, 2011 10:34 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

sob kwie 02, 2011 11:47 pm

Wiem, ze po przejeciu kontroli nad kritem nie przejmuje sie artefaktow, ani enchantow do niego przypietych. Gdzies slyszalem, ze artefakty zostaja na nim, z tym ze wciaz sa pod kontrola ich ownera i moze je sobie zdjac kiedy chce. Co z enchantami? Znikaja? Jesli tak, to dobrze to rozumiem, moge rzucic np. act of treason na mojego krita z mind controlem przeciwnika, przejmuje go juz na stale. Jesli nie, tak jak mowi kolega, to co jesli krit bedzie mial na sobie 2 mind controle dwoch roznych ownerow? :o Z gory dzieki
Ostatnio zmieniony sob kwie 02, 2011 11:48 pm przez PrinceKamil, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Vozu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: ndz gru 26, 2010 7:16 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

ndz kwie 03, 2011 12:14 am

Jeżeli przejmujesz kontrolę na stworem, to tylko nad nim, chyba, że karta mówi coś innego.
Equipment na niej zostaje, ale nadal jest kontrolowany przez te samą osobę co zanim przejąłeś stwora i może być przełożony na innego krita dzięki zdolności Equip. Enchantmenty też zostają na tym stworze, też kontrolowane przez tę samą osobę co wcześniej.

Act of Treason użyty na kricie mającej na sobie Mind Control zadziała normalnie - dostaniesz kontrolę nad stworem do końca tury.

Zgodnie z moją wiedzą liczy się najnowszy efekt kontrolujący - gdy stwór ma na sobie Mind Control, to znajduje się pod kontrolą tego, czyj jest ten enchant; gdy ktoś na niego rzuci kolejny Mind Control, to on zacznie kontrolować istotę, bo to "najświeższy" efekt kontrolujący.
 
Anhelius
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: śr lut 23, 2011 9:49 am

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

czw kwie 07, 2011 10:38 pm

1) Wytłumaczy mi ktos działanie tego opisu: "1:The next time a green source of your choice would deal damage to you this turn, prevent that damage."? 'The next time...' to znaczy, ze muszę zapłacić manę zanim ktokolwiek zadeklaruje mi zadanie obrażeń? Zapobiegawczo?

2) Drugie pytanie, bo zrozumieć do końca nie mogę. Regeneracje tez mogę użyć tylko zapobiegawczo nim ktokolwiek zadeklaruje mi zniszczenie lub zadanie obrażeń w kreaturę? Chodzi mi oto na przykład, że zaczyna się tura przeciwnika i ja w jego turze płace koszt regeneracji kreatury nie wiedząc, czy on w ogolę mnie zaatakuje czymkolwiek.

3) Stwierdzenie "one green source" co znaczy? To jest wybrana jedna zielona kreatura czy jeden czar lub może ogólnie jeden przeciwnik, który kontroluje zielone kreatury?
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

czw kwie 07, 2011 11:03 pm

1. W zasadzie tak, w praktyce ułatwia to stos - gdy jakieś zielone żródło ma zadać Ci dmg i wchodzi na stos, Ty wtedy odpalasz abilitkę i stos wygląda tak, że ta właśnie abilita jest na górze i zostanie rozpatrzona jako pierwsza.
Inaczej jest już teraz z obrażeniami zadawanymi przez krity, które nie wchodzą na stos - musisz abilitę odpalić zanim krita zada ten dmg.

2. Tak samo jak w punkcie pierwszym. Stos.

3. one (jeden) green (zielony) source (źródło) - jedno zielone źródło :) Najlepiej podaj o którą kartę Ci chodzi, będzie łatwiej :)
 
Awatar użytkownika
Vozu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: ndz gru 26, 2010 7:16 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

czw kwie 07, 2011 11:05 pm

1. "Next time" czyli dosłownie pierwsza taka sytuacja od chwili aktywacji.
Możesz aktywować tę zdolność kiedy tylko chcesz, ale najlepiej dopiero wtedy, gdy widzisz, że źródło danego koloru ma ci zadać obrażenia tj. wtedy gdy:
- nie zablokujesz wszystkich stworów tego koloru i wiesz, że jakiś cię uderzy ew. jakiś wejdzie w ciebie tramplem; wtedy opłacasz zdolność przed rozliczeniem obrażeń
- ktoś rzuca zaklęcie/używa zdolności która zada ci obrażenia ze źródła takiego koloru ew. odpali się taki trigger, to odpalasz tę zdolność w odpowiedzi na takie zdarzenie; wtedy najpierw zadziała zdolność o której piszesz, a potem dopiero to co miałoby ci zadać dmg

2. Możesz, podobnie jak w poprzednim wypadku, uaktywnić ją kiedy tylko chcesz, ale najlepiej dopiero jak coś, co ma zabić twojego stwora zostaje zagrane ew. widzisz, że jak już dojdzie do rozdania obrażeń, to twój stwór zginie.

3. "one green source", czyli jedno zielone źródło, jest jednym spellem lub permanentem o kolorze zielonym


@UP
Po wordingu widać że chodzi o Circle of Protection: Green albo Rune of Protection: Green
Ostatnio zmieniony czw kwie 07, 2011 11:08 pm przez Vozu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Anhelius
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: śr lut 23, 2011 9:49 am

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

czw kwie 07, 2011 11:59 pm

A właśnie. Weźmy na przykład tą kartę Rune of Protection: Green. Ona chroni przed tylko jednym wybranym zielonym czarem/permamentem czy przed wszystkimi, które w tej turze mogą zadać obrażenia? Np. przeciwnik atakuje mnie kilkoma stworami na raz, to ta karta chroni mnie przed wszystkimi czy tylko przed jednym? Zakładając, że zapłacę tylko raz za jej użycie, czyli jedną białą manę.
 
Awatar użytkownika
Vozu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: ndz gru 26, 2010 7:16 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pt kwie 08, 2011 12:28 am

"Source of your choice" - aktywujesz i wybierasz źródło. Jedna aktywacja chroni przed obrażeniami z jednego źródła i to konkretnego.
 
Anhelius
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: śr lut 23, 2011 9:49 am

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pt kwie 08, 2011 9:21 am

Aha, więc stwierdzenie na karcie "green source" i "one green source" to znaczy to samo. Tylko wtedy gdy na karcie by było napisane na przykład "all green sources", to by wtedy chroniła przed każdą kreaturą, która w tej turze atakuje. Dobrze rozumiem? :P
Ostatnio zmieniony pt kwie 08, 2011 1:25 pm przez Anhelius, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości