Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
DraMeo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 61
Rejestracja: czw sty 19, 2006 7:49 pm

[CAS] UB Unearth

ndz kwie 10, 2011 4:13 pm

Witam wszystkich serdecznie
Jestem początkującym graczem w MTG, szukającym sobie jakiejś miłej talii do towarzystwa (i ewentualnej późniejszej przebudowy na poważniejszą).
Podczas swych poszukiwań znalazłem do kupienia między innymi takie oto decki:

1) UB Unearth
2x Kederekt Leviathan
3x Monstrous Carabid
3x Extractor Demon
4x Rotting Rats
3x Fleshbag Marauder
4x Grim Discovery
4x Ponder
3x Architects of Will
4x Viscera Dragger
4x Hedron Crab
3x Tome Scour
2x Consume Spirit
4x Crypt of Agadeem
5x Swamp
4x Terramorphic Expanse
7x Island
1x Mountain
-----------------------------------------------------
2) MB Modular
już nieważne
-----------------------------------------------------
3) WG Soulshift
już nieważne

-----------
Jak widać, bez szaleństw. A mimo to wpadły w moje amatorskie oko; są dosyć ciekawe (chyba), a i cena nie przeraża - 50 złotych za talię.
Moje pytanie - czy warto wziąć którąś z nich, a jeśli tak, to którą? Ogólnie - czy są dobre (czy mam nimi szansę na zwycięstwo i - przede wszystkim - dobrą zabawę po obu stronach stołu)? Czy stanowią niezłą podstawę do późniejszych przeróbek? Czy mają jakiś potencjał, który niedużymi nakładami pieniędzy można by wydobyć?

A może darować sobie kupowanie takich talii i wyłożyć ze 150 złotych na coś na przyzwoitym poziomie?

Wiem, że najprzyjemniej byłoby skonstruować własną talię, ale do tego przydałoby się już trochę obeznania w temacie i doświadczenia. A dopóki tych nie zdobędę, chciałbym mieć coś swojego, a nie tylko ciągle pożyczać.
Będę zatem wdzięczny za wszelkie Wasze opinie na ten temat, choćby dotyczące jednej tylko z przedstawionych talii.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw kwie 14, 2011 1:22 pm przez DraMeo, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

[CAS] UB Unearth, MB Modular czy WG Soulshift

ndz kwie 10, 2011 4:28 pm

Jeśli jest to rzeczywiście 50zł za talię, to bardzo rozsądnie wygląda UB Unearth. Dość fajna mechanika, dzięki czemu możesz zarówno poprzewijać przeciwnika, jak i siebie. Rozwiązanie jest o tyle fajne, że unearth jest ciężki do skontrowania.

Talia ma parę dobrych kart - Grim Discovery oraz Ponder. Hedron Kraby także są dość solidnym rozwiązaniem. Później można zastanowić się nad rozbudową taliido wersji 3-kolorowej (po czerwony, gdzie masz Hellspark Elemental oraz Hell's Thunder).

Jak na talię do gry towarzyskiej wydaje się najlepszą opcją z tych 3, gdyż masz dość dobrze rozkminioną mechanikę. Ponadto kolorystycznie jest to dobre połączenie, dające dużo opcji rozbudowy (kolory pasujące do siebie). JEdynie na start do zmiany jest manabase, który niestety trochę kuleje, ale Gainlandy czy inne nowe uncommonowe prawie-duale są nie dość że tanie w złotówkach (max 2zł) to rozwiązują sprawę.
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

[CAS] UB Unearth, MB Modular czy WG Soulshift

ndz kwie 10, 2011 5:37 pm

Dodaj czwartego Extractor Demona i ulepsz mana base:
4x Underground River (5 zł, ale daje w pierwszej turzę :U:) wymień za Ekspansje. Dodaj jeszcze może ze dwie sztuki Jwar Isle Refuge i będzie spoko deczywko do casuala :spoko:
 
Awatar użytkownika
DraMeo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 61
Rejestracja: czw sty 19, 2006 7:49 pm

Re: [CAS] UB Unearth, MB Modular czy WG Soulshift

ndz kwie 10, 2011 8:03 pm

Dzięki za szybkie i rzeczowe porady, również te dotyczące ulepszeń.
Wybrałem zatem Unearth i będę teraz w spokoju myślał nad jego rozwojem. Pewnie jeszcze się odezwę ;)
Ostatnio zmieniony czw kwie 14, 2011 2:48 pm przez DraMeo, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości