Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Cavallo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: pn paź 29, 2007 2:55 am

Sesje na Skajpie

pn kwie 11, 2011 2:29 pm

Z naszej grupy zostalo sie jedynie trzech, wiec pomyslalem, ze moze uda sie znalezc jakiegos gracza, ktory dolaczylby do naszej wesolej gromadki. Jako, ze z grupami graczy RPG jest jak z lodami Algida - kazdy lubi cos innego, wiec pomyslalem, ze wyplodze jakis nasz opis, by zaoszczedzic nam wszystkim rozczarowan i wiedziec w co sie ewentualnie bedziecie pakowac.

Gramy przez Skajpa. Sesje odbywaja sie w niedziele, choc nieregularnie. Wiadomo - komus wypadnie praca, ktos ma urodziny tescia itd. 

Szukamy graczy lub Mistrza Gry (z checia bym zagral). System jest mniej lub bardziej bez roznicy, ale wolelibysmy cos nowszego. Nasze maratony z Zewem Cthulhu czy Warhammerem mamy za soba i teraz staramy sie o doswiadczenia z grami wydanymi stosunkowo niedawno. Do tej pory gralismy razem na Skajpie w Dresden Files, The Blossoms Are Falling i Burning Wheel. Gralismy tez dwie sesje w 4e ale nam sie zupelnie nie podobalo, wiec raczej sie do tego nie namowimy.

Mozemy grac w tradycyjne gry jak i w indie, bez roznicy. 

Mamy lat 28-27 wiec szukamy dojrzalych graczy. Raczej po dwudziestce, czym blizej naszego wieku tym oczywiscie lepiej, bo sie pokoleniowo zgramy.

Co jeszcze... Nasz styl gry miesza tworzenie historii i uzywanie mechaniki. Staramy sie grac RAW, wiec pewnie nie przypadlibysmy sobie do gustu z zadnym jesiennym bajarzem i innym mrocznym opowiadaczem. Staramy sie uzywac mechaniki jako narzedzia do opowiadanie ciekawych historii.

Przepraszam, ze wywod taki dlugi, ale chcialbym znalezc jakiegos stalego gracza, z kim bedzie nam sie fajnie gralo, wiec wole uprzedzic wszystkich ewentualnych chetnych o naszych wadach.

Jezeli chcecie ze mna pogadac to najpewniejszym sposobem kontaktu jest Facebook, bo sprawdzam i tak codziennie. Dodajcie mnie do znajomych. Szukajcie pod Konrad Gula. Mozecie oczywiscie odpisac na forum.
Ostatnio zmieniony pn kwie 11, 2011 2:29 pm przez Cavallo, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

Re: Sesje na Skajpie

pn kwie 11, 2011 3:05 pm

A jakie dni w które możecie grać Was interesują?
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

Sesje na Skajpie

pn kwie 11, 2011 3:06 pm

Hej.

Chętnie zagrałbym z Wami, poprowadził. Podoba mi się Wasze podejście, niedziele na Skype mi odpowiadają. Wiekowo pasuję idealnie, 28 lat. Mogę prowadzić nWilka, nWampira, nŁowcę, możemy też pograć w Eclipse Phase, Shadowruna 4E, A Dirty World, Deathwatch, Wolsunga. Czytam też właśnie na potrzeby recenzji Summerland RPG (klimat nieco a'la "Las" Strugackich), chciałbym przetestować po lekturze.

Interesuje mnie rozgrywka z odpowiednią miarą akcji, rzecz jasna, ale także istotnych i trudnych wyzwań społecznych. Ważny dla mnie jest zarówno rozwój postaci jako bohatera, jak i zakorzenienie jej w settingu.

Daj znać jeśli się piszecie. Na FB nie miałem pewności czy to ty, więc nie zaczepiałem. Sam figuruję jako "Bartosz 'Kastor' Chilicki" i tak mnie można tam bez pudła znaleźć.
 
Awatar użytkownika
Cavallo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: pn paź 29, 2007 2:55 am

Sesje na Skajpie

pn kwie 11, 2011 3:29 pm

@szelest - oj szelest, pamietam twoja postac do nChangela, udana byla. Jak pisalem wyzej, zwykle niedziele, bo ja eobie nocki, ktos inny dniowki, wiec jedynie weekendy mamy wolne.

@kastor - z toba zawsze. Jeden z graczy ma uraz do nWoda, wiec nie sadze by sie zgodzil. Z pozostalych systemow, ktore wymieniles nie czytalem zadnego, reszta nawet nie zna tych tytulow zapewne, wiec musisz pamietac, ze prowadzisz dla noobow. Na FB wygladam na zdjeciu jak nie-ja, tzn matriksowska wersja meksykanskiego pedofila... Jak to ktos okreslil.

Btw Summerland chcialem nawer kiedys kupic wiec z checia bym przetestowal.
Ostatnio zmieniony pn kwie 11, 2011 7:21 pm przez Cavallo, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Sesje na Skajpie

pn kwie 11, 2011 3:42 pm

Zgłaszam swoje istnienie, co trzecią niedzielę pewnie będę wolny między 22 a 6 w poniedziałkowy ranek, no i oczywiście w sobotnią noc też.
 
Awatar użytkownika
Cavallo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: pn paź 29, 2007 2:55 am

Sesje na Skajpie

pn kwie 11, 2011 4:15 pm

Oj, przepraszam, ale co trzecia to troche nie bardzo. No i pozno w nocy troche, zwlaszcza, ze wiekszosc do pracy w poniedzialek. I tak sa spore klopoty z dograniem sie, wiec niedzielne popoludnie jest jedynym mozliwym, bo kazdy ma prace, rodzine itd.
 
Awatar użytkownika
kaellion
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 8:37 am

Sesje na Skajpie

śr kwie 13, 2011 9:53 am

Cavallo, a jakie systemy konkretnie?

I mam pytanie czy RAW znaczy u Was: "The term 'RAW' is predominantly used by people who read a rule, interpret it and think that theirs is the one true interpretation, when the reality is very often not the case."
Bo jak się przekonałem często wyjaśnienia na forach autorów potrafią się znacząco różnić od tego co stoi w podręczniku.

Jak często chcecie grać?

I ostatnie pytanie: Czy 33 lata to za dużo czy może będzie szansa na pokoleniowe zgranie się? :P
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

Sesje na Skajpie

śr kwie 13, 2011 11:03 am

@kaellion
Ale wiesz, że to jest stawianie problemu na głowie? Tekst nie istnieje bez odbiorcy, więc "Rules As Written" oznacza de facto "Rules As Read". Jeśli zasady pozostawiają miejsce na kilka dróg interpretacji, to są po prostu źle napisane.
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Sesje na Skajpie

śr kwie 13, 2011 12:07 pm

Szkoda że raczej się nie załapię w takim razie :( Skąd wy w ogóle bierzecie czas w dzień? :)
 
Awatar użytkownika
kaellion
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 8:37 am

Sesje na Skajpie

śr kwie 13, 2011 10:40 pm

@Kastor, jeśli tak piszesz to większość podręczników które czytałem jest źle napisanych.

Cavallo, zależy od dnia i godziny ale bym się pisał.
 
Awatar użytkownika
Cavallo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: pn paź 29, 2007 2:55 am

Re: Sesje na Skajpie

czw kwie 14, 2011 9:33 am

Jak czesto? Idealnie co tydzien, chocby po kilka godzin. Wiadomo jak to w zyciu bywa. Nikt nie bedzie sie dasal jak komus cos wypadnie. Mimo wszystko szukamy stalego gracza. Ewnetualnie jak sobie podpasujemy mozemy ciagnac razem inne kampanie i ogolnie kombinowac razem.

System? Obecnie uzgodnilismy, ze nowy Lowca. Wstepny projekt Warszawa 1940. Pierwsza "sesja" w ta niedziele okolo 12 w poludnie. Bedziemy tworzyc wspolnie postacie i robic burze mozgow.

RAW czyli mialem na mysli, ze trzymamy sie ogolnie zasad a nie, ze MG zmysla sobie wszystko a my wykonujemy jakies bezsensowne rzuty. Oczywiscie nikt z graczy poza mna nie jest obeznany ze Swiatem Mroku, wiec bedziemy sie wspolnie uczyc.

Jezeli ci to odpowiada dodaj mnie na Facebooku (Konrad Gula, takie zdjecie w czarnych okularach) bo tam jest grupa organizacyjna. Jezeli jestes na 100% chetny to w takim razie mamy 4 graczy + MG czyli w zasazie idealnie jak na Skajpa. Chyba sklad bylby skompletowany.

Zawsze mozesz pojawic sie na sesji tworzenia postaci i zobaczyc, czy sobie podpasujemy. Wazne jest by sie nawzajem nie wkurzac bo inaczej gra cierpi. Jak ci sie nie spodoba mozesz sie wycofac i nikt nie bedzie mial ci tego za zle.
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

Sesje na Skajpie

czw kwie 14, 2011 10:29 am

Szczerze powiedziawszy, mimo że jestem nowy w ekipie (ale jako MG), pozwolę sobie na zawetowanie kandydatury Sebastiana.

W pierwszej sekundzie nie skojarzyłem nicka, ale sig mi rozjaśnił sprawę. Nie jest to nic osobistego, Sebastianie, bo ty akurat jako bodaj jedyny na GoPlayu odnosiłeś się do mnie sensownie i życzliwie, ale jeśli mam ryzykować, że twoje zgłoszenie to jest jakiś kolejny odAriochowy prank i będziesz mi sesję obśmiewał na GoPlayu, po czym odpadniesz po jednej czy dwóch sesjach, gdy będziesz grał jakąś istotną postacią... Nie, dziękuję.

Środowisko z którego się "wywodzisz" jest nader toksyczne. Przykro mi stosować odpowiedzialność zbiorową, ale ryzyko strollowania mi sesji, która się fajnie zapowiada jest zbyt wysokie. Dziękuję serdecznie za propozycję, ale się nie zgadzam.
 
Awatar użytkownika
kaellion
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 8:37 am

Sesje na Skajpie

czw kwie 14, 2011 11:18 am

@Bartosz
Cieszy mnie że wysuwasz śmiałe hipotezy pomimo że nie graliśmy nigdy razem. Tyle że to ja gram regularnie w stałym składzie. O czymś to chyba świadczy. Do tego zastanawia mnie, dlaczego GoPlay spowodował aż taki uraz u Ciebie. Gram bo lubię grać, nie po to by się z kogoś naśmiewać, by komuś rozwalać sesje czy coś w tym stylu. A jeśli już miałbym jakieś uwagi odnośnie Twojego grania lub prowadzenia (jeśli teoretycznie zdarzyłoby nam się spotkać przy drewnianym lub wirtualnym stole) to wiedz że byłbyś pierwszą osobą której bym je przekazał.

Jeśli chodzi o ewentualne odpadnięcie z sesji. Tego się nigdy nie ustrzeżesz. Ludzie różnie grają, mają różne gusta, różnych rzeczy szukają podczas gry, różne rzeczy ich bawią. Z mojego doświadczenia, zawsze te kilka pierwszych sesji poświęcone jest na docieranie się zespołu, na poznawanie innych. I albo nam to odpowiada i zostajemy, albo nie odpowiada. I wtedy najlepiej jest odpaść niż męczyć się psując przy okazji zabawę innym. A wtedy dla mnie naturalne jest że o tym fakcie powiadamiam prowadzącego i graczy oraz staram się tak (po uzgodnieniu z MG) zakończyć wątki postaci by było to dobre dla fabuły (nawet jeśli miałoby to znaczyć że będę musiał zjawić się na jednej czy dwóch sesjach na których nie będę się dobrze bawił), a nie znikam z sieci i nie odbieram telefonów i maili. Cenię swój wolny czas dlatego rozumiem, że inni też mogą mieć problem z wygospodarowaniem go. Dlatego nie rozwalam sesji.

Dobrze też, że teraz wyraziłeś swoje zdanie. Będę mógł sobie odznaczyć Twoją kandydaturę do grania w Shadowruna (bo podczas naszych rozmów na Shoutboxie oraz na GG wyrażałeś chęć by zagrać). Na szczęście nie mam problemu z zebraniem ekipy więc C'est la vie.

@Konrad
Akurat Łowca nie interesuje mnie specjalnie. Tak jak i ogólnie cały Świat Mroku. Do tego pora dnia również zupełnie mi nie odpowiada. Gram na Skype i w realu wieczorami, tak od godziny 19:00 najczęściej do północy. Resztę czasu (szczególnie weekendy) poświęcam rodzinie.

Ewentualnie jeśli byś chciał zagrać lub poprowadzić Burning Wheel to byłbym chętny, w niedzielne wieczory akurat nie grywam. Dlatego właśnie pytałem o szczegóły czyli również godziny w których gracie bo to dla mnie istotne.

@All
Podsumowując życzę wam udanych sesji.
Ostatnio zmieniony czw kwie 14, 2011 12:11 pm przez kaellion, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
tomakon
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 21, 2008 8:02 am

Sesje na Skajpie

czw kwie 14, 2011 12:06 pm

Widzę, że wielu nerdów w "kwiecie wieku" ma podobny problem.
Moja realna ekipa spotyka się czasem, ale tylko na piwo (i to też z trudem) - naszym wrogiem są systemy pracy - 3 lub 4 zmiany, 12/12/24, pełna dyspozycyjność i problem gotowy.

Co prawda nie pasuje mi niedzielne popołudnie, ale podepnę się w temacie (trochę pasożytuję).

Prowadzę sesje w środy lub piątki po 22giej. Aktualnie Eclips na FATE, następny jest Warhammer (też na FATE). Do Warhammera są wolne miejsca.
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

Re: Sesje na Skajpie

czw kwie 14, 2011 12:48 pm

kaellion pisze:
@Bartosz
Cieszy mnie że wysuwasz śmiałe hipotezy pomimo że nie graliśmy nigdy razem. Tyle że to ja gram regularnie w stałym składzie. O czymś to chyba świadczy.

Zapewne o urokach mojego grafiku freelancera i tym, że, przyznaję, jestem co do współgraczy dość wybredny.

Do tego zastanawia mnie, dlaczego GoPlay spowodował aż taki uraz u Ciebie.

No, nie żartuj. GoPlay jest toksyczny do bólu, pełen szydery i wzajemnego poklepywania się po pleckach z Ariochem. Każdy się tam śmieje z jego żarcików, niezależnie od tego jak mocno bucowate i poniżej poziomu by nie były.

Gram bo lubię grać, nie po to by się z kogoś naśmiewać, by komuś rozwalać sesje czy coś w tym stylu. A jeśli już miałbym jakieś uwagi odnośnie Twojego grania lub prowadzenia (jeśli teoretycznie zdarzyłoby nam się spotkać przy drewnianym lub wirtualnym stole) to wiedz że byłbyś pierwszą osobą której bym je przekazał.

W Twoim personalnym przypadku, jestem skłonny uwierzyć, a przynajmniej dać osobiste carte blanche i najwyżej się sparzyć. Mam jednak paskudne asocjacje z towarzystwem, którego chamstwo i wybryki akceptujesz. O ile więc sam byłbym skłonny się narazić na sparzenie, swoich graczy i własny narratorski wysiłek jednak będę już chronił. Nawet jeśli oznacza to, niestety, wykluczenie Cię przez odpowiedzialność zbiorową.

Jeśli chodzi o ewentualne odpadnięcie z sesji. Tego się nigdy nie ustrzeżesz. Ludzie różnie grają, mają różne gusta, różnych rzeczy szukają podczas gry, różne rzeczy ich bawią. Z mojego doświadczenia, zawsze te kilka pierwszych sesji poświęcone jest na docieranie się zespołu, na poznawanie innych. I albo nam to odpowiada i zostajemy, albo nie odpowiada. I wtedy najlepiej jest odpaść niż męczyć się psując przy okazji zabawę innym. A wtedy dla mnie naturalne jest że o tym fakcie powiadamiam prowadzącego i graczy oraz staram się tak (po uzgodnieniu z MG) zakończyć wątki postaci by było to dobre dla fabuły (nawet jeśli miałoby to znaczyć że będę musiał zjawić się na jednej czy dwóch sesjach na których nie będę się dobrze bawił), a nie znikam z sieci i nie odbieram telefonów i maili. Cenię swój wolny czas dlatego rozumiem, że inni też mogą mieć problem z wygospodarowaniem go. Dlatego nie rozwalam sesji.

Doceniam i j/w jestem w stanie uwierzyć Tobie personalnie. Mimo to jednak, ponieważ nie funkcjonujesz w próżni, a jesteś wciąż częścią Ariochowego towarzystwa wzajemnej adoracji, pozwól, że nie będę ryzykował. Tak, jest to dla mnie trudne i nieprzyjemne - nigdy nie jest fajną rzeczą powiedzieć komuś "Sorry, ale ty z nami nie zagrasz" (choć, przypomnę sobie, że Arioch powiedział mi to z wyraźną lubością, co również daje pewien ogląd rzeczy).

[quote]Dobrze też, że teraz wyraziłeś swoje zdanie. Będę mógł sobie odznaczyć Twoją kandydaturę do grania w Shadowruna (bo podczas naszych rozmów na Shoutboxie oraz na GG wyrażałeś chęć by zagrać). Na szczęście nie mam problemu z zebraniem ekipy więc C'est la vie.
Docinek niepotrzebny i jeśli zajmowałem Ci miejsce w ekipie tak długo, przepraszam. Moim zrozumieniem sytuacji było to, że po zostaniu wyproszonym z GoPlaya, na Twojej sesji również nie miałem czego szukać. Dzięki w takim razie za trzymanie miejsca i przepraszam za kłopot.
 
Awatar użytkownika
kaellion
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 8:37 am

Sesje na Skajpie

czw kwie 14, 2011 2:49 pm

@Tomakon
A na jakim FATE prowadzisz? Która edycja? Jakie zasady?

@Bartosz
Mam wrażenie że sobie przeczysz. Z jednej strony zapisujesz się do Konrada (który sam pisze że chciałby regularnie grać). Z drugiej piszesz że jesteś freelancerem i nie masz czasu na regularne granie. To nie czepianie się ale chciałbym wiedzieć czy przypadkiem fakt że jesteś freelancerem to sprytna wymówka czy może raczej istotny problem.
To w końcu masz czas regularnie czy nie?

Przykro mi że tak generalizujesz i oceniasz wszystkich jedną miarą. W każdym razie życzę miłej gry.
 
tomakon
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 21, 2008 8:02 am

Sesje na Skajpie

czw kwie 14, 2011 2:56 pm

@kaellion
Edycja 3 - póki co "ścięta" wersja SotC, do startu Warhamca powinienem doczytać DF i pewnie na niej się ostatecznie oprę.
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

Re: Sesje na Skajpie

czw kwie 14, 2011 2:59 pm

@tomakon
Bardziej by Ci się przydało Strands of Fate bo DF jest stricte do grania w dresdenverse:)
Ostatnio zmieniony czw kwie 14, 2011 3:00 pm przez szelest, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
kaellion
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 8:37 am

Sesje na Skajpie

czw kwie 14, 2011 3:17 pm

@szelest
Ewentualnie Legends of Anglerre byłoby dobre do Warhammera, bo nastawione na fantasy.

@tomakon
Jako że grasz (a dokładniej prowadzisz FATE) mam pytanie. Jak się zapatrujesz na zasady dotyczące odkrywania czy zgadywania aspektów przez graczy. Bo mi osobiście to akurat ta zasada dość mocno nie grała. Osobiście wolałbym grać w sposób taki że wszyscy gracze znają aspekty innych osób, miejsc itp.
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

Sesje na Skajpie

czw kwie 14, 2011 3:28 pm

LOL, sprytna wymówka? Przed czym, jakąś implikowaną moją "winą" w temacie tego, że czasem szukam nowej drużyny? Nie, Sebastianie. Nie muszę i nie chcę się tłumaczyć, a Twoje niegrzeczne mocno, znamionujące brak wyczucia drążenie tematu to właśnie jedna z toksycznych społecznie zachowań jakich staram się unikać.

Krótko mówiąc, nie Twoja i niczyja inna sprawa czemu co i rusz szukam nowej grupy. Imputowanie mi zaś jakichś niedopowiedzianych win, które miałyby za ten stan rzeczy odpowiadać to już szczyt wszystkiego. Dziękuję i EOT.
 
Awatar użytkownika
kaellion
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 8:37 am

Sesje na Skajpie

czw kwie 14, 2011 4:44 pm

Zgłosiłem się w tym temacie z powodu Cavallo czyli Konrada. Wiem że grał wcześniej w Burning Wheels i z chęcią bym porównał jak różni ludzie grają w tą grę.

Reszta na PW.
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

Sesje na Skajpie

czw kwie 14, 2011 5:28 pm

OK, pogadaliśmy z Sebastianem na PW.

Wycofuję moje weto, przepraszam za zamieszanie i obarczenie Sebastiana odpowiedzialnością zbiorową. Nastroszyłem się przez jego kolegów, on sam jednak nigdy niczym mi nie zawinił i faktycznie świństwo bym mu zrobił odmawiając grania z nami z tego powodu. Sebastian porozmawiał ze mną otwarcie, argumentował fair i chętnie powitam go przy stole, jeśli będziemy grali w coś, na co będzie miał ochotę (z Burningów ja akurat odpadam).

Przepraszam raz jeszcze i dziękuję za szczerość, Sebastianie.
Ostatnio zmieniony czw kwie 14, 2011 5:30 pm przez Kastor Krieg, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
tomakon
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 21, 2008 8:02 am

Re: Sesje na Skajpie

czw kwie 14, 2011 8:36 pm

//Jak się zapatrujesz na zasady dotyczące odkrywania czy zgadywania aspektów przez graczy. Bo mi osobiście to akurat ta zasada dość mocno nie grała.//
Zrobiłem tak - gracze testują różne umiejki a zdobyte sukcesy wydają wg cennika: 2s - deklarka gracza, 1s - MG mówi prawdę/zdradza Aspekt.
Nie pamiętam kiedy ostatnio ktoś wydał sukcesy "na" MG. Gracze wolą deklarować i Aspekcić.

//Osobiście wolałbym grać w sposób taki że wszyscy gracze znają aspekty innych osób, miejsc itp.//
Też osobiście preferuję granie w "otwarte karty".
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

Sesje na Skajpie

czw kwie 14, 2011 10:15 pm

Arioch, nie wygłupiaj się, przecież gramy teraz.
 
tomakon
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 21, 2008 8:02 am

Sesje na Skajpie

pt kwie 15, 2011 9:45 am

Trzymaj rytm, skacz wyżej i równo machaj pomponami.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości