Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

Sucker Punch

pt gru 31, 2010 2:59 pm

Widzę, że czasem pojawiają się tu tematy o filmach, które jeszcze nie "wyszły", a na które niektórzy z niecierpliwością czekają.

Tak więc wchodzę se na jakiś portal, a tam taki link:
http://www.youtube.com/watch?v=KrIiYSdEe4E
A pod spodem se czytam, że epicki i najzajefajniejszy i w ogóle że mi okulary spadną, ble ble ble, ile razy ja już to słyszałem.
Obejrzałem... i mi spadły.

Film mi śmierdzi Watchmenami (całkiem słusznie zresztą), Matrixem, Tarantinem, i choć to pewnie nie każdemu w smak, japońską Animacją (choćby Bloodem).

Wiem, że trzeba brać poprawkę, na trailerowość trailera, ale nawet podzielone przez dziesięć sceny tu pokazane zrobiłyby na mnie wrażenie. Martwię się zazwyczaj o fabułę takich filmów, a najbardziej o to, żeby reżyser za bardzo nie starał się udowodnić, że ona tam jest :D

Najbardziej dziwi mnie, że film nie obił mi się wcześniej o uszy, a jest już podobno w końcowej postprodukcji i ma wyjść raptem za 3 miesiące. Fakt, że nie jest oparty na kanwie żadnego komiksu (bo o komiksowych filmach to trąbią rok wcześniej choćby miało to być dzieło pokroju Ghostraidera), ale coś powinno się pokazać. Tylko ja jestem taki do tyłu?
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

Re: Sucker Punch

pt gru 31, 2010 3:08 pm

Trzeba uważnie śledzić filmowe newsy w serwisie, o Sucker Punch pisaliśmy już nie raz i nie dwa :)
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

Re: Sucker Punch

sob sty 01, 2011 8:58 pm

No, toś mnie usadził. Rzeczywiście powinienem był poszukać w dziale. Niemniej jednak wrażenie się utrzymuje. Teraz tylko muszę przekonać dziewczynę, żeby poszła ze mną na film o grupie niepotrzebnie piersiastych kobiet. Mam co najmniej trzy miesiące.
Ostatnio zmieniony pt paź 26, 2012 8:40 am przez NoOne3, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

Sucker Punch

sob sty 01, 2011 9:53 pm

Musisz przekonywać? Masz trzy miesiące na zmianę dziewczyny :razz:
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

Sucker Punch

sob sty 01, 2011 10:19 pm

Teraz tylko muszę przekonać dziewczynę, żeby poszła ze mną na film o grupie niepotrzebnie piersiastych kobiet.
Nie istnieje coś takiego, jak niepotrzebnie piersiasta kobieta!
Niepiersiasta kobieta to jak niejeżdzący samochód - nie ma racji bytu!
 
Awatar użytkownika
Czarna Owca
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: pt lis 17, 2006 1:49 am

Re: Sucker Punch

ndz sty 02, 2011 2:16 pm

NoOne3 pisze:
Tylko ja jestem taki do tyłu?

Na to wygląda ;)

Trailery robią wrażenie, też jestem ciekawa, jak to ostatecznie wyjdzie.
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

Sucker Punch

pn sty 03, 2011 6:41 pm

Nie istnieje coś takiego, jak niepotrzebnie piersiasta kobieta!

Stąpasz po cienkim lodzie, ale to Twoje zmartwienie... :P

A współczynnik fanservice'u* w filmach zawsze mnie bardziej rozbawiał, niż do filmu przekonywał.

Na przykład Quentin mnie ucieszył w Deathproofie, stawiając na inne części ciała, na przykład na cięty język.

*
Fsv=2*n*Siz*Cup/T
Gdzie:
n=liczba aktorek
Siz=średnia rozmiaru
Cup=wsp. miseczki
T=czas trwania filmu
 
Awatar użytkownika
Faren
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: wt gru 14, 2010 10:46 am

Re: Sucker Punch

pn sty 03, 2011 8:53 pm

W tym roku będzie sporo ciekawych premier - Sucker Punch (czekam z niecierpliwością), Priest (jw), Battle Los Angeles (mega czekam!), być może Skyline, Devil, Super 8 (choć nie wiem o czym, na razie puścili teaser) i Vanishing on 7th Street.
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

Re: Sucker Punch

wt sty 04, 2011 4:09 pm

A teraz może skończycie OT i zastosujecie się do regulaminu.
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

Sucker Punch

pt sty 07, 2011 3:14 pm

Jeden z tych filmów, których trailer wymusza na mnie reakcję typu: "Arghghghgh! Pomóżcie mi wytrzeć ślinę z brody i zaprowadźcie na to!"
 
Awatar użytkownika
Lazlo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: pt paź 22, 2010 8:14 pm

Sucker Punch

pt sty 07, 2011 4:32 pm

Erykz pisze:
Jeden z tych filmów, których trailer wymusza na mnie reakcję typu: "Arghghghgh! Pomóżcie mi wytrzeć ślinę z brody i zaprowadźcie na to!"


Dokładnie taka sama reakcja, jak wyjdzie w praniu - się zobaczy, ale póki co zapowiada się genialnie.
 
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: ndz lis 18, 2007 4:16 pm

Sucker Punch

ndz sty 09, 2011 8:38 pm

Najlepsze jest to, że na końcu nie okaże się, ze "to był tylko sen". Trailer przybył chyba z najgłębszych głębin krainy Ałesomu.
 
Awatar użytkownika
Faren
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: wt gru 14, 2010 10:46 am

Re: Sucker Punch

pt sty 28, 2011 5:14 pm

Wiecie, czy w końcu będzie u nas premiera? Wykładowca animacji mówił, że tak, ale szukałem w necie i nie znalazłem takiego info. Kurde, ile to razy było, że fajne filmy nas omijają, jak np Zakazane Królestwo = Jackie Chan kontra Jet Li... kurde, żeby tego nie pokazać? Nie, wolą 12 razy w roku katować nas kolejną polską komedią :?
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

Sucker Punch

ndz sty 30, 2011 5:42 pm

Jet Li to u nas trochę nisza, mogli się dystrybutorzy zastanawiać, natomiast Sucker Punch to 3D, a 3D jest teraz na topie i raczej go sobie nie odpuszczą.

Poza tym ma prawie dwa razy większy budżet, a duży budżet + za przeproszeniem cycki, są uważane za przepis na sukces.
 
Awatar użytkownika
Faren
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: wt gru 14, 2010 10:46 am

Re: Sucker Punch

ndz sty 30, 2011 8:06 pm

Mój wykładowca tak to podsumował -> cycki + samuraje + giwery + smoki + nazi zombies = extra film! :razz: A że ma być w 3D to nie słyszałem.
 
Awatar użytkownika
Lazlo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: pt paź 22, 2010 8:14 pm

Sucker Punch

ndz sty 30, 2011 9:42 pm

Premiera filmu 25 marca czyli już bardzo niedługo ;)
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

Sucker Punch

pn sty 31, 2011 8:36 pm

A że ma być w 3D to nie słyszałem.

A co nie jest?
Zresztą http://www.slashfilm.com/sucker-punch-in-imax-3d/
Chyba żeby się im odwidziało.
Ale szkoda by było, bo miasto wyremontowało u nas kino i zrobiło w nim 3D. W efekcie jest kameralnie i taniej niż w multipleksie. Chociaż wciąż premiery są trochę "w drugim rzucie".
 
Craven

Sucker Punch

wt lut 01, 2011 4:59 pm

Kuźwa myślałem, że już się nauczyli, ze konwersje są do dupy. Znów czeka mnie szukanie po całym mieście seansów w 2D :/
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

Re: Sucker Punch

wt lut 01, 2011 5:11 pm

Craven pisze:
Kuźwa myślałem, że już się nauczyli, ze konwersje są do dupy. Znów czeka mnie szukanie po całym mieście seansów w 2D :/

Poważnie zastanawiam się nad opcją "kupić bilet, a obejrzeć w domu". Bleh.
 
Craven

Sucker Punch

wt lut 01, 2011 5:30 pm

Zmierzch tytanów to kiepski przykład, bo film bez względu na ilość D był gówniany, ale udało mi się wyhaczyć sympatyczny seans 2D w Kijowie, czyli na wielgaśnym ekranie.
 
Awatar użytkownika
Lazlo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: pt paź 22, 2010 8:14 pm

Sucker Punch

pt mar 25, 2011 6:40 pm

Film bezbłędny. Polecam obejrzeć w kinie ;)
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

Re: Sucker Punch

pt mar 25, 2011 7:29 pm

Ja czytałem niepochlebne recenzje. Chociaż akurat nie sugeruję się takowymi (zazwyczaj, bo są wyjątki) to ciekaw byłem opinii ludzi z forum.
 
Awatar użytkownika
Lazlo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: pt paź 22, 2010 8:14 pm

Sucker Punch

pt mar 25, 2011 7:38 pm

Nieprzychylne, można się było spodziewać, bo na początku ciężko rozkminić o co chodzi z tańczeniem (dziwny acz całkiem pomysłowy motyw), ale jak się zrozumie to film ogląda się z zaciśniętymi zwieraczami ;)
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

Re: Sucker Punch

sob kwie 16, 2011 7:30 pm

A o co wg Ciebie chodzi z tańczeniem?:P
Ostatnio zmieniony sob kwie 16, 2011 7:31 pm przez szelest, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

Sucker Punch

pn kwie 18, 2011 8:30 pm

Tylko schowajcie odpowiedź, bo ja pojutrze idę dopiero :P
 
Awatar użytkownika
Faren
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: wt gru 14, 2010 10:46 am

Re: Sucker Punch

wt kwie 19, 2011 9:08 am

Już byłem! Ten film to totalnie JA :rockpunk: zdjęcia, łączenie z muzyką (która nie jest gdzieś tam w tle), no i akcja, idealnie odzwierciedla to, co mnie rusza :]

[UWAGA SPOILERY]
Ale 2 rzeczy mi się średnio spodobały, a właściwie ich brak:
1. Oczekiwałem finałowej walki z bossem, na początku filmu zaznaczony jest czarny charakter - Ojczym, i tak naprawdę oczekiwałem z nim głównej walki, gdzie bohaterka wyobrażałaby sobie go jako demona, dużo silniejszego od niej. Bez tego, praktycznie wszystkie sceny walki zostały umieszczone w zwiastunach :(
2. Pewna dezorientacja dotycząca akcji, a mianowicie - czy Rocket naprawdę zginęła? Tak samo Amber i Blondi? Zakładam, że nie, bowiem już w przypadku Rocket Dr. Gorski wszczęłaby śledztwo (w rzeczywistości to ona tam rządzi, a nie Blue, tak jak to było w Interpretacji Babydoll). Według mnie zostały albo ciężko ranne lub nawet zgwałcone przez Blue i umieszczone w odosobnieniu. Ale to totalna niewiadoma, nie mogę się pozbyć wrażenia, że ten wątek został nierozwiązany.
[KONIEC SPOILERA]


Jestem ciekaw, czy będzie kontynuacja?

Tą tajemnicą, którą miała odkryć Babydoll (no bo sory, ale na końcu filmu jakoś słabo to jest zarysowane, bardziej pasowałby tu CEL DLA KTÓREGO CHCE BYĆ WOLNA), mogłoby być, że jej siostra jednak żyje, i została umieszczona w podobnym ośrodku co ona. Sweet Pea wraca po koleżanki i pomagają Babydoll uratować jej siostrę i pokonać ojczyma.
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

Sucker Punch

śr kwie 20, 2011 8:54 pm

Farenie,
Sweet Pea wraca po koleżanki i pomagają Babydoll uratować jej siostrę i pokonać ojczyma.

Tak. I mamy sztampowe zakończenie filmu przygodowego nr.5. Nie chciałbym tego.
Pokazane zakończenie nie było fajne, bo nie miało takie być. W efekcie choć mi się nie podobało, to mi się bardzo podobało

A przecież ten film prowadzi naprawdę udaną grę konwencjami, zarówno jeśli chodzi o warstwę fabularną (jaka by nie była), jak i wykorzystanie różnych memów popkultury do tworzenia przerysowanych wizji. Wszystko przesadzone do granic, ale zdaje się ich nie przekraczać.

Naprawdę bałem się np. przerostu cycków nad treścią, w stylu Dead or Alive, albo Aniołków Charliego... Moje obawy okazały się nieuzasadnione. Nawet nie dostałem po głowie od dziewczyny, jak z rozdziawionymi ustami chłonąłem taniec nr.2, ten o parowych Niemcach.

I tym bym mógł w zasadzie podsumować, bo film chociaż mnie osobiście się podobał nie jest wybitny. Jest jakby ekranizacją dla fanów komiksu, którego nigdy nie było. Przenajzajeśliczniejszy wizualnie, ale fabularnie ma do zaoferowania prawie nic.

Ale tego nikt się chyba nie spodziewał?
Ostatnio zmieniony śr kwie 20, 2011 8:56 pm przez NoOne3, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

Re: Sucker Punch

pn maja 02, 2011 12:10 am

Ha! Mam OST do filmu.
I... muzyka nie zachwyca.
Przynajmniej nie zachwyca tak jak w filmie.
W filmie brzmiała naprawdę świetnie, uzupełniała obraz, budowała nastrój, podnosiła ciśnienie...
Sama jest co najwyżej słuchalna.
- "Army of me" bardziej mi się podoba z OST-u do "Tank Girl", choć tamtą mam na kasecie, a tą nową na płycie.
- "White rabbit" jest ostatecznie może nie gorsza od oryginału, ale na pewno nie lepsza, początek świetny, ale pod koniec trąci miejscami dłużyzną
- "Sweet dreams" ładne, i chyba sobie dodam na stałą playlistę do samochodu, ale bez obrazu traci
- Pozostałe kawałki nie zapadły mi w pamięć, trącą jakimś soft-popem i wylatują zaraz drugim uchem. Szału ni ma.

W ogóle tak tydzień po seansie trochę mityguję swoje pochwały. Film wciąż wydaje mi się dobry, chętnie go jeszcze zobaczę, może z kumplami, jak się w Video Worldzie pokaże, ale minusy też ma i braki.
W każdym razie zawsze to lepsze niż kolejne Transformersy :P
 
Awatar użytkownika
Dr_Greenthumb
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:26 pm

Sucker Punch

pn maja 23, 2011 1:32 am

NoOne3 pisze:
Przenajzajeśliczniejszy wizualnie, ale fabularnie ma do zaoferowania prawie nic.
Ale tego nikt się chyba nie spodziewał?


Fabuły może nie, ale spodziewałem się przynajmniej malutkich klamerek, które stworzyłyby choćby zalążek związków przyczynowo-skutkowych między poszczególnymi wizualiami. Jak dla mnie mogliby wyciąć te durne dialogi i "fabularne" przerywniki, dać zamiast nich plansze z tytułami kolejnych fragmentów i zamiast koszmarnej imitacji filmu zobaczyłbym nieskażoną idiotyzmami kompilację popisów krótkometrażowych :razz:

NoOne3 pisze:
W każdym razie zawsze to lepsze niż kolejne Transformersy :P


Wręcz przeciwnie, z niecierpliwością czekam na trójkę ;p
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: Sucker Punch

ndz cze 05, 2011 2:23 pm

Niestety, to rwanie wizji wkurza. Może scenarzysta miał kilka oderwanych pomysłów na różne filmy, a z niemożności wymyślenia kilku fabuł, wpakował je do jednego scenariusza? :mrgreen:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości