Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
erman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1005
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 4:28 pm

[WH2] Sześć stóp pod ziemią - komentarze

ndz kwie 17, 2011 11:41 am

Sesja ruszyła z lekkim poślizgiem ale jest. Wybaczcie krótki post ale mam problemy z komputerem, a i tak nie lubię pisać długich postów jako gm (to wy gracie i to wy macie się popisywać elokwencją , nie ja :) ). Przedstawcie się ładnie, opiszcie żeby każdy wiedział z kim gra.

Have fun!

Trullumpum, przerób swoją postać od strony mechanicznej tak by rozpoczynała drugą profesję. Już nie będę czekał teraz na to bo i tak już zawaliłem termin sesji (właściwie może chcecie grać od początku profesji? Każdy mi wysyła taką kartę więc może tak chcecie? - poważnie, jeśli chcecie grajcie wszyscy początkującymi postaciami).
 
Awatar użytkownika
Trullumpum
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 384
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:51 pm

Re: [WH2] Sześć stóp pod ziemią - komentarze

ndz kwie 24, 2011 1:29 pm

Hej,

sorry za opóźnienie, dopadły mnie studia, święta i przeświadczenie, że w dziale rekrutacyjnym nic się nie ruszyło. Przesłałem ci kartę na pocztę (tam już ustalisz, czy jest ona dobrze zrobiona czy nie), a ja już się biorę za pisanie posta.

edit: Ok, post poszedł. Jako, że mam pewne wątpliwości co do mego ekwipunku, więc od razu informuję, że mój "arsenał" może ulec pomniejszeniu :D .
Ostatnio zmieniony ndz kwie 24, 2011 2:38 pm przez Trullumpum, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

[WH2] Sześć stóp pod ziemią - komentarze

ndz kwie 24, 2011 2:45 pm

U boku Strażnika poza niewyróżniającym się od innych jednoręcznym mieczem można było dostrzec ulubioną broń tej formacji - pistolet skałkowy.


Łał. Pistolet z Arabii? :razz: Bo tylko tam jest broń z zamkiem skałkowym w Starym Świecie. Tylko się czepiam, a z punktu widzenia mechaniki różnicy nie ma między zamkiem kołowym (istniejącym w Imperium, choć mało rozpowszechnionym), a skałkowym (będącą nowością w skali całego SŚ). Sprawa dotyczy zamka broni, nie samej broni jako takiej. ;)

Trullumpum pisze:
Jako, że mam pewne wątpliwości co do mego ekwipunku, więc od razu informuję, że mój "arsenał" może ulec pomniejszeniu :D .


Wątpliwości nie ma. ;) Choć obecność garłacza chyba jest wyjaśniona jakąś konstrukcją mechaniczną? (choćby przejście poprzedniej profesji/sprzedaż czegoś naprawdę cennego).
 
Awatar użytkownika
Trullumpum
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 384
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:51 pm

Re: [WH2] Sześć stóp pod ziemią - komentarze

ndz kwie 24, 2011 3:11 pm

Laveris de Navarro pisze:
Łał. Pistolet z Arabii?


Nie. Z barki rzecznej :P .

Hmm, no cóż, kolejne nieogarnięcie z mojej strony :P . Pisałem szybko posta, nie znam dobrze świata i najwyraźniej nieco unowocześniłem swoją broń. Dzięki, już poprawiam :)

Nie byłem pewien jak tworzyć postać w młotku na wyższym "poziomie", więc doszedłem do wniosku, że wyposaża się ją jak zwykłą postać (eq z pierwszej profesji + losowe złoto na początku, które wydajemy na dowolne przedmioty z działu Ekwipunek), po czym jako że do wejścia na drugą profesję potrzebujemy przedmiotów wymienionych przy jej opisie, więc dodajemy je do naszego moderunku - jesteśmy w końcu zaraz po wejściu na drugą profesję. Stąd też za Przewoźnika (Ferryman) mam "Blunderbuss with powder/ammunition enough for 10 shots", za dostępne fundusze dokupiłem łuk i miecz, zaś Strażnik Dróg (Roadwarden) zapewnia mi "Pistol with 10 Firearm Balls and Gunpowder". Niestety, moja teza ma pewną lukę - jest najprawdopodobniej błędna :P . Dlatego mam pytanie - jak właściwie jest z tym naszym wyposażeniem?
Ostatnio zmieniony ndz kwie 24, 2011 3:12 pm przez Trullumpum, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

[WH2] Sześć stóp pod ziemią - komentarze

ndz kwie 24, 2011 3:17 pm

Trullumpum pisze:
Niestety, moja teza ma pewną lukę - jest najprawdopodobniej błędna :P . Dlatego mam pytanie - jak właściwie jest z tym naszym wyposażeniem?


Ma taką lukę, jaką mają wszystkie profesje razem wzięte: jedne są silniejsze od drugich. ;) Dlatego nie widzę problemu, a jedynie sensownie zmotnowaną mechanicznie postać (pod względem ekwipunku).

U mnie jest podobnie, lecz ekwipunek nie jest zbyt efektowny (Górnik -> Inżynier).
 
Awatar użytkownika
erman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1005
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 4:28 pm

Re: [WH2] Sześć stóp pod ziemią - komentarze

ndz kwie 24, 2011 5:00 pm

Ok, czekam jeszcze jutro na Forumowicz a potem jedziemy z sesją.
 
Awatar użytkownika
Kellen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: czw kwie 21, 2011 6:41 pm

[WH2] Sześć stóp pod ziemią - komentarze

ndz kwie 24, 2011 5:07 pm

A już się miałem pytać, kiedy MG da posta :). Co do ekwipunku, to moja postać również nie jest jakoś zbytnio wyposażona pod tym względem - ot, całkiem ochroniarskie narzędzia :P.

Z niecierpliwością czekam na upka od Mistrza :).
 
Awatar użytkownika
erman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1005
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 4:28 pm

[WH2] Sześć stóp pod ziemią - komentarze

wt kwie 26, 2011 6:56 pm

Szkoda, czekałem ale Forumowicza narazie nie ma. Jak sie zjawi i bedzie chciał grać niech napisze :).

Mam drobne problemy techniczne (mój brat okupuje komputer -matura :) ). Na jutro załatwie laptopa i napisze (narazie mam tylko wi fi w komórce wiec nie dam rady).
 
Awatar użytkownika
erman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1005
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 4:28 pm

Re: [WH2] Sześć stóp pod ziemią - komentarze

ndz maja 01, 2011 5:54 pm

Post miał być dzisiaj ale wypadł mi wyjazd i cały dzień nie będzie mnie w domu (teraz udało mi się dopiero znaleźć jakiegoś hot spota żeby Wam napisać :) ). Jutro będzie na pewno, w godzinach 12-14.
 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

[WH2] Sześć stóp pod ziemią - komentarze

wt maja 03, 2011 9:17 pm

Nie miałem internetu przez 4 dni (Nie, nie wyjechałem na majówkę. Router padł). Postaram się do piątku odpisać.
 
Awatar użytkownika
erman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1005
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 4:28 pm

[WH2] Sześć stóp pod ziemią - komentarze

wt maja 03, 2011 10:02 pm

Spokojnie, nie pali się.

Edit: dzisiaj postaram sie Wam odpisać. Odpowiada wam takie tempo, czy może troche wolniej? :)
Ostatnio zmieniony śr maja 04, 2011 6:12 pm przez erman, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

[WH2] Sześć stóp pod ziemią - komentarze

pt maja 06, 2011 1:46 pm

zdany test na spostrzegawczość. Chcecie bym udostępniał rzuty, albo sami chcecie rzucać na takie rzeczy? Napiszcie w kom.


Jeżeli gracz podejmuje działanie, niech rzuca. ;) Jeśli to MG rzuca test w przypadku reakcji na coś (jak choćby Spostrzegawczość), to wystarczy udostępnić wyniki.
 
Awatar użytkownika
erman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1005
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 4:28 pm

[WH2] Sześć stóp pod ziemią - komentarze

pt maja 06, 2011 1:58 pm

Ok, wiec rzuciłeś 17. Na nastepny raz dam link z kostnicy.
 
Awatar użytkownika
Kellen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: czw kwie 21, 2011 6:41 pm

Re: [WH2] Sześć stóp pod ziemią - komentarze

sob maja 07, 2011 5:04 pm

Ze względu na przykrą sytuację osobistą muszę zrezygnować z sesji. Dzięki za krótką grę, do napisania w przyszłości.
 
Awatar użytkownika
erman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1005
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 4:28 pm

Re: [WH2] Sześć stóp pod ziemią - komentarze

sob maja 07, 2011 5:15 pm

Szkoda, trudno.

Do pozostałych graczy:
Zdecydujcie co robicie bo na razie nie podjęliście żadnej decyzji. Ja w tym czasie uruchomię rekrutacje uzupełniającą.
 
Awatar użytkownika
Trullumpum
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 384
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:51 pm

Re: [WH2] Sześć stóp pod ziemią - komentarze

ndz maja 22, 2011 11:13 am

Rozumiem, że wszyscy szykujemy postacie do sesji rektorskiej? :P
Ostatnio zmieniony ndz maja 22, 2011 11:13 am przez Trullumpum, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

[WH2] Sześć stóp pod ziemią - komentarze

ndz maja 22, 2011 9:33 pm

Trullumpum pisze:
Rozumiem, że wszyscy szykujemy postacie do sesji rektorskiej? :P


Ja czekam na odpis ermana :razz:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości