Zrodzony z fantastyki

 
Xax
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: wt lut 01, 2011 6:30 pm

Nowa talia - początkujący

ndz maja 01, 2011 10:58 am

Chciałbym sobie w najbliższym czasie coś kupić, żeby pograć (narazie mam tego darmowego decka, gram z kumplem, ale zamierzamy w niedalekiej przyszłości dokupić troche kart)
Widziałem gdzieś, coś mi przemknęło, ze można kupić już takie typowe startowe talie, które już są grywalne i ewentualnie je rozbudowywać, ale niczego takiego typowo do sprzedarzy nie znalazłem (znaczy widziałem jakieś bardziej 4 fun tali typu smoki vs rycerze, takie zestawy, coś takiego, ale nie taki żeby normalnie było pograć). Więc, czy możnaby prosić jakieś linki czy coś, gdzie takie coś można kupić i czy wogóle można kupić i czy jest sens.
Gdzieś jeszcze czytałem, że na turniejach chybba można grać racze tymi najświeższymi edycjami (chyba, że inny styl turnieju), czy mógłbym również dostać jakieś info, które się do tego zaliczają i czy dodatki wliczają się jako poprostu dodatek do edycji, czy jednak wypiera on poprzednie i jest traktowany jako nowa edycja (czy jak to tam się zwie)
Chciałbym jeszcze się zapytać, czy podołałbym czarno-niebieskiej talii, bo gdzieś czytałem, że czarny nie jest zbyt łatwy do gry dla początkujących.

Jeszcze mam pytanie co do zasad. Bo gdzieś czytałem, że niewykorzystana mana zadaje obrażenia graczowi (znaczy nie wykorzystam 2p. many i oberwe na 2damage). No i właśnie nie wiem czy to prawda czy nie, ajeśli tak to w którym momencie te obrażenia są naliczane: na końcu tury, czy na jej początku, bo zawsze można sobie troche many zostawić, żeby móc kontrować przeciwnika, albo, żeby jakiegoś skilla puścić w jego turze
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Nowa talia - początkujący

ndz maja 01, 2011 11:25 am

Xax pisze:
Widziałem gdzieś, coś mi przemknęło, ze można kupić już takie typowe startowe talie, które już są grywalne i ewentualnie je rozbudowywać, ale niczego takiego typowo do sprzedarzy nie znalazłem (znaczy widziałem jakieś bardziej 4 fun tali typu smoki vs rycerze, takie zestawy, coś takiego, ale nie taki żeby normalnie było pograć). Więc, czy możnaby prosić jakieś linki czy coś, gdzie takie coś można kupić i czy wogóle można kupić i czy jest sens.

Nazywa się to Event Deck - poszukaj w najbliższym sklepie albo Allegro. ;)

Xax pisze:
Gdzieś jeszcze czytałem, że na turniejach chybba można grać racze tymi najświeższymi edycjami (chyba, że inny styl turnieju), czy mógłbym również dostać jakieś info, które się do tego zaliczają i czy dodatki wliczają się jako poprostu dodatek do edycji, czy jednak wypiera on poprzednie i jest traktowany jako nowa edycja (czy jak to tam się zwie)

Lista co do czego się zalicza tutaj, przy każdym formacie masz link, który prowadzi do strony, gdzie masz wypisane dodatki wchodzące w skład tego formatu.

Xax pisze:
Chciałbym jeszcze się zapytać, czy podołałbym czarno-niebieskiej talii, bo gdzieś czytałem, że czarny nie jest zbyt łatwy do gry dla początkujących.

Każdy kolor ma swoje łatwiejsze konstrukcje, którymi gra się łatwo i to trudniejsze, któymi gra się ciężej - wszystko zależy od wybranego typu gry. Powiedz, co Cię interesuje bardziej: kontrolowanie przeciwnika czy atakowanie go kreaturami?

Xax pisze:
Jeszcze mam pytanie co do zasad. Bo gdzieś czytałem, że niewykorzystana mana zadaje obrażenia graczowi (znaczy nie wykorzystam 2p. many i oberwe na 2damage). No i właśnie nie wiem czy to prawda czy nie, ajeśli tak to w którym momencie te obrażenia są naliczane: na końcu tury, czy na jej początku, bo zawsze można sobie troche many zostawić, żeby móc kontrować przeciwnika, albo, żeby jakiegoś skilla puścić w jego turze

Mana ze zbiornika many (mana pool) opróżniana jest po każdej części tury. Ostatnio zniesiono również zasadę, że niewykorzystana mana zadaje obrażenia graczowi.
PS. Mam nadzieję, że odróżniasz pojęcia 'mana' i 'land' :)
 
Awatar użytkownika
Vozu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: ndz gru 26, 2010 7:16 pm

Nowa talia - początkujący

ndz maja 01, 2011 11:35 am

Mana burn (otrzymywanie obrażeń za niewykorzystaną manę) został usunięty. Co nie zmienia faktu, że masz typowe dla początkujących podejście land = mana. Otóż nie. Istotą mana burnu było to, że musiałeś kontrolować manę jaką miałeś w takiej "umownej strefie" zwanej mana pool. Kiedy tapujesz land dla many, np. Forest, to on umieszcza w mana pool jedną zieloną manę - podobnie robią wszystkie zdolności dodające manę. Kiedy zagrywasz jakąś kartę/zdolność, to w praktyce pobierana jest właśnie stamtąd mana.
Mana burn działał tak, że jeżeli dodałeś sobie 5 many do poolu, a wykorzystałeś w ciągu tury tylko 3, to pod koniec tury te 2 nie tylko znikało, ale traciłeś też 2 życia. Obecnie z tego rozwiązania zrezygnowano.

Duel Decki (czyli właśnie np. Knights vs Dragons) są produktem kolekcjonerskim i dla zabawy, i rzeczywiście niespecjalnie mają szanse na bycie czymś większym.
Oprócz tego wraz z każdym dodatkiem wydawane są intro packi - nie są jakieś specjalne (w sensie turniejowym) ale dla grania "na luzie" nie są najgorsze (zwłaszcza jak grasz z innymi początkującymi) i da się to rozwijać.
Najbliższe chyba wyższym standardom są wprowadzone niedawno Event Decki - zgodnie z moją wiedzą są lepiej skonstruowane i mają lepsze karty niż Intro packi. Do tego mają gotowy sideboard.
 
Xax
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: wt lut 01, 2011 6:30 pm

Nowa talia - początkujący

ndz maja 01, 2011 5:39 pm

Zephyel pisze:
Powiedz, co Cię interesuje bardziej: kontrolowanie przeciwnika czy atakowanie go kreaturami?

Ogólnie wolałbym kontrować. Gra jest wtedy ciekawsza niż samo wystawianie potworków i atakowanie sie na wzajem.
Ciekawą opcją też byłaby dla mnie talia, gdzie mógłbym robić jakieś ciekawe comba, czy coś takiego.
No ogólnie coś co by było czymś innym niż tylko wystawianie potworków i atakowanie.

@up
czyli intro packów raczej nie opłaca się kupowac?
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Nowa talia - początkujący

ndz maja 01, 2011 10:32 pm

A ile dasz radę wydać na talię?
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Nowa talia - początkujący

pn maja 02, 2011 8:42 am

No to z tego co widzę to może Pyromancer Ascension combo by było dobre:
4 Pyromancer Ascension

4 Burst Lightning
4 Lightning Bolt
4 Mana Leak

2 Call to Mind
4 Ponder
4 Preordain
4 See Beyond
4 Time Warp
4 Treasure Hunt

9 Island
7 Mountain
4 Halimar Depths
2 Terramorphic Expanse

Po wyjściu nowego dodatku będziesz mógł zamienić Treasure Hunt na Gitaxian Probe lub dodać do tego combo Deceiver Exarch + Splinter Twin :)
 
Xax
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: wt lut 01, 2011 6:30 pm

Nowa talia - początkujący

pn maja 02, 2011 9:35 am

Zephyel pisze:
A ile dasz radę wydać na talię?

Raczej nie za wiele, kilka dyszek.
Ale puki co znalazłem aukcje na allegro, koleś sprzedaje po 2 zł ksarty (wielkości boosterka), tak że narazie to kupuje. Do gry z kolegami bedzie spoko, a dopiero puźniej coś konkretniejszego.

@up
chciało ci sie?
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Nowa talia - początkujący

pn maja 02, 2011 11:13 am

Xax pisze:
Raczej nie za wiele, kilka dyszek.
Ale puki co znalazłem aukcje na allegro, koleś sprzedaje po 2 zł ksarty (wielkości boosterka), tak że narazie to kupuje. Do gry z kolegami bedzie spoko, a dopiero puźniej coś konkretniejszego.

Nie polecam repacków - dostajesz sam crap, nic wartościowego ;)
 
Xax
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: wt lut 01, 2011 6:30 pm

Nowa talia - początkujący

pn maja 02, 2011 11:33 am

ale do gry z kumplami, w sumie wystarczy
domyślam sie, że szału nie bedzie, ale przynajmniej pogram se tez innymi kartami, zobacze se wszystko, a o jakiejs normalnej talii bede myslal troche puzniej :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości