Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Dark Sage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pn sty 30, 2006 7:25 pm

Demo Crysis 2

pt mar 18, 2011 12:47 pm

Wczoraj ściągnąłem demo Crysisa 2 na ps3. Musze przyznać, że trochę mnie martwii rozgrywka. Wydaje się być dość chaotyczna (pojawia się ten sam problem, co w MW2 jak grałem, czyli wygrywa ten co pierwszy zauwarzy i ma lepszy ping). Mozliwości nanosuit średnio się sprawdzają, bo cloak szybko energię zrżera, natomiast armor za wolno się aktywuje (przynajmniej ja mam takie wrażenie). Mapy są przygotowane jak w MW2, czyli mamy mrowisko z losowym respawnem, co sprowadza się do tego, że jeżeli nie jesteśmy tuż za plecami przeciwnika, niemal od razu go gubimy.

Sam silnik działa słabo, obraz jest mocno rozmazany, wszelkie efekty trafień dodatkowo zaburzają pole widzenia. Na planszach jest dużo elementów, ale często pojawiają się znikąd albo z dużej odległości ich nie widać (kilka razy zabiłem w ten sposób ludzi za doniczkami, bo mimo iż się ukryli ja widziałem ich bez problemu). Mam też wrażenie, że wszystko jest przejaskrawione na ekranie, co jeszcze pogarsza widoczność. Ząbkowanie razi w oczy, a woda nie zachwyca. Do tego jest problem z klasami materiału, np. nie można zabić przeciwnika przez drewanianą belę albo płachtę materiału!

Co do dźwięku to nie mam najmniejszych zastrzeżeń, poczynając od muzyki a kończąc na głosach i odgłosach walki.

Zdaję sobie sprawę, że to wersja demo i może sporo różnić się od finalnej wersji, ale w tym momencie nie napawa optymizmem. Czy ktoś z was już grał? Chętnie się dowiem, czy są to tylko moje indywidualne odczucia, czy też naprawdę tak jest. Ciekaw jestem też, czy ktoś miał okazję porównać wrażenia z tymi na x360, gdzie sprzętowe AA powinno podnosić jakość obrazu.

EDIT:
Podobno EA wycofało demo C2 z PSN, więc raczej nikt nowy nie będzie miał możliwości zagrać :/.
Ostatnio zmieniony pt mar 18, 2011 2:08 pm przez Dark Sage, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Qrchac
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 766
Rejestracja: wt gru 25, 2007 2:00 pm

pt maja 06, 2011 12:23 am

Ja dziś położyłem łapy na pełnej wersji, ale jak łatwo się domyślić z uwagi na pad PSN na razie katuję ją na singlu. Niemniej póki co jestem całkiem zadowolony. Może nie jest to gra roku, ani nawet półrocza, ale mi gra się całkiem sympatycznie. Zabawa na poziomie supersolider daje przeciwnikom dużo zdrowia i mocnego kopa (dużo to my na klatę tam nie przyjmiemy), a to zmusza do typowo skradankowego podejścia do gry (broń z tłumikiem, ukrywanie się, strzał -> ukrywanie się -> omijanie grupy wrogów, itp.) - czyli jest to tytuł przeznaczony idealnie dla mnie.

Grafika rzeczywiście nie powala na kolan ale nie jest tak źle jak spodziewałem się po niektórych opiniach. Póki co jestem zadowolony, ale zobaczymy co będzie dalej. Ktoś jeszcze gra/grał?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość