Zrodzony z fantastyki

 
Danuta
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: pn paź 26, 2009 12:54 pm

Po spotkaniu twórców LARPów

pn lis 02, 2009 5:58 pm

Jak dla mnie, to może być nawet w tym czasie, co Pyrkon; drugi raz na taki przemysłowy konwent na 100% nie pojadę ;)
Wielu nie jeździ także na Nordcon, bo to kon dla starych dziadków i ogólnie - elyty. Daleko od wszystkiego, drogo, a w programie głównie chlanie :)

Myślę, że spokojnie można by zmontować jakieś spotkanie w styczniu/lutym/na początku marca - przecież wtedy konwentowa posucha jest!
 
Awatar użytkownika
Lathea
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pn sie 09, 2004 11:15 am

Po spotkaniu twórców LARPów

pn lis 02, 2009 8:17 pm

Przemysłowy?

Tak z ciekawostek http://www.wyrdcon.com/ . Konwent w USA, czerwiec 2010, mają już blok programowy (LARPy i prelki larpowe, warsztaty etc).
 
Mithrandir_RotN
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 8:48 am

Po spotkaniu twórców LARPów

pn lis 02, 2009 8:30 pm

Fajny konwent, ale do USA trochu daleko :P Niemniej uważam, że warto zacząć powoli o czymś takim myśleć.

Co prawda ten tam wygląda mi bardziej na konwent dla LARPowiczów niż dla orgów, ale takie cuż też fajne...

Danuto - mi osobiście trochę marzec i luty nie pasują - stąd taka propozycja. Jakby jednak kto inny zajmował się organizacją, to oczywiście (prawie) każdy termin będzie ok ;)
 
Danuta
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: pn paź 26, 2009 12:54 pm

Re: Po spotkaniu twórców LARPów

śr lis 04, 2009 11:53 am

Mam jeszcze pomysł taki na już, dla elastycznych - możemy się spotkać w Zabrzu na Dracoolu
dracool-14-15-listopad-2009-vt57064.html

Wprawdzie w programie nie ma nic o LARPach, ale dzięki nam może być, prawda?

Omówmy to szybko, dobrze? Czy taki pomysł na jeszcze jedno spotkanie w bliskim terminie jest dobry?
Co moglibyśmy na tym Dracoolu zrobić, oprócz dyskusji? Chodzi mi o propagowanie larpowej zabawy, rzecz jasna.


Przemysłowy, Latheo, przemysłowy - czysta komercja, zero klimatu, tłum, obcość, ciekawe punkty programu stłoczone jeden na drugim, tak że można skorzystać tylko z jednego, a potem nuda. Brak prezentacji miasta i regionu; równie dobrze mogło to być w innym wielkim mieście. Twórcy konwentu niewidoczni, anonimowi lub niedostepni. Uczestnicy stłoczeni jak bydło i znakowani jak bydło, chwalenie się ich ilością, jakby to miało jakieś znaczenie oprócz wydojonej z nich kasy.
Tak właśnie widzę duże (a właściwie ogromne) konwenty, którym brakuje pewnej tradycji i klasy. Tych wad nie mają konwenty w Zielonej Górze - dlaczego? W Krakowie bywały i takie i takie - dlaczego?...
Ostatnio zmieniony śr lis 04, 2009 12:03 pm przez Danuta, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Lathea
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pn sie 09, 2004 11:15 am

Po spotkaniu twórców LARPów

śr lis 04, 2009 1:56 pm

Mi finanse i terminarz też raczej wołają za terminem zbliżonym do tego, który podał Piotr -->po Pyrkonie (tylko dajcie mi z tydzień czy dwa na odsapnięcie:)).

Ze względu na lokalizacje (Polska centralna), jeszcze w miarę odległy termin (można wiele ustalić) i obszerny blok LARPowy (3 sale) proponowałabym większe spotkanie na Pyrkonie. Patrząc po liście obecności na poprzednim spotkaniu - wiele grup ma już wpisany ten konwent w swój terminarz.

Mamy też szansę na realny wpływ na kształt konwentu, tak szepnę. Grupa LARPowa Noctem zajmuje się zarówno blokiem LARPowym jak i RPGowym (oraz pomaga przy organizacji konwentu).

Proponowałabym, bo wtedy dla mnie jest szansa tylko na udział w wieczornych punktach programu spotkania :/.

A tak ogólnie i poza wszystkim - jeśli ktoś z was, twórców LARPowych, byłby w Poznaniu, to odezwijcie się i zgadamy się na piwo!:)

Muscat, dzięki za wyjaśnienie. To tak szybko po kolei, w kwestii Poznania:
- komercja - nikt nikomu z organizacji nie płaci, konwent ma się spłacić;
- znakowanie - identyfikatory to też znakowanie, a jest przyjętą formą przez fandom, opaski są już standardem na większych festiwalach.
Co do pozostałych - wezmę pod uwagę i przekażę. Dzięki za odpowiedź.
 
Danuta
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: pn paź 26, 2009 12:54 pm

Re: Po spotkaniu twórców LARPów

wt lis 17, 2009 10:54 pm

Przykład fajnego mieszania się grup zainteresowań z korzyścią dla obu:
http://www.wmasg.pl/artykuly/sprawozdan ... 9.2009/217
I przy okazji śliczne stroje larpowe do pooglądania.
 
Dracan _
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: wt paź 27, 2009 5:30 pm

Po spotkaniu twórców LARPów

sob gru 12, 2009 7:54 pm

Hmm. Jeśli chcecie się wykazać swoimi LARPami i przyczynić się ludzkości- trzeba nam sporo LARPów na Triconie 2010 w Cieszynie ^^ a przy okazji będzie okazja poznać nowych, ciekawych ludzi i zrobić spotkanie twórców larpów z gośćmi zza granicy.

Jeśli pragniecie coś zgłosić to na stronie Triconu (tricon.info) lub na mój mail (dracan @ onet . eu)

A tak z czystej ciekawości- jakie były najbardziej yyy... przesunięte LARPy jakie zrobiliście lub jakie planujecie?

Z moich to 2 eksperymentalne- w 1. każdą postać dzieliło między sobą 2 graczy. To było akurat do Wampira:Maskarada. Jeden gracz to wampir, drugi to bestia. Drugi tego typu LARP to odwrotna sytuacja- kazdy gracz odgrywa po 2 postacie a w związku z tym- rozwijane były równolegle 2 linie czasu. LARP opowiadał o dwóch turniejach pokerowych w klimacie Deadlands.

No a niebawem znajomy zrobi u nas w Cieszynie LARP-Musical. Gracze rzeczywiście mają obowiązek tańczyć i śpiewać. Normalnie czuję się jak królik doświadczalny, ale sam się w to wpędziłem :P
 
Kret69

Re:

sob gru 26, 2009 11:29 pm

Gerard Heime pisze:
Kreta w sensie = taki koleś z Trójmiasta robiący LARPy ASG z mega-rozmachem. Np. ten.



Okreslanie tego mianem mega-rozmachu to gruba przesada. Mega-rozmach to Robin Sage.

Dzien dobry wszystkim. Czesc z Was mnie zna.
Jestem z Trojmiasta i zajmuje sie symulacjami. LARPy rozumiane klasycznie to byl etap, ktory przeszedlem w okreslonym okresie i wspominam mile.

O ile sledzilem dosyc dlugo scene skandynawska i ichnie koncepcje, o tyle moje zainteresowania skupiaja sie raczej na odwzorowaniu rzeczywistosci, treningowych zastosowaniach symulacji, teorii gier i tworzeniu systemow gier promujacych uczenie graczy okreslonych zachowan. Moja glowna pasja jest pierwsza pomoc i ratownictwo, wiec ostatnio sila rzeczy gry/manewry ktore robie skoncentrowane sa wokol koncepcji ciala, cierpienia i smierci. Srednio raz w miesiacu organizuje cos w okolicy Trojmiasta.

Wspomniane ASG czy inne srodki techniczne traktuje wylacznie jako technikalia, nie jako esencje przekazu.

jakie były najbardziej yyy... przesunięte LARPy jakie zrobiliście


Kilka razy osiagnalem efekt Zimbardo.
Ostatnio zmieniony sob gru 26, 2009 11:51 pm przez Kret69, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Adam
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: śr maja 12, 2004 1:52 pm

Po spotkaniu twórców LARPów

śr gru 30, 2009 11:00 pm

Witam wszystkich.


O spotkaniu na Polconie dowiedziałem się niestety tuż po tym jak się odbyło. Mam nadzieję, że przy okazji nadchodzących konwentów uda mi się pojawiać na nich.

Moja działalność związana jest przede wszystkim z konwentem terenowym Flamberg. Jestem jednym z twórców gry głównej w 2009 i 2010 r. Poza tym konwentem działalność larpowa skupiona jest wokół Stowarzyszeniu Miłośników ERpegów i Fantastyki z Łodzi. Larpy robiłem na łódzkich konwentach i spotkaniach klubu. Łącznie licząc z flambergowymi wychodzi około 20.

Wszystko wskazuje na to, że po dłuższym okresie przerwy w jeżdzeniu na imprezy stacjonarne w końcu znów zacznę się nich pojawiać.
 
K'ula
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: wt lut 26, 2008 11:42 pm

Po spotkaniu twórców LARPów

wt mar 09, 2010 10:02 pm

Pyrkon 2010 tuż tuż.

Panie i Panowie - robimy powtórkę? Trzeba by Lathee poprosić żeby nam dała czas i miejsce w programie... ;)
Ostatnio zmieniony wt mar 09, 2010 10:02 pm przez K'ula, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Tao_Silver
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: wt lis 16, 2004 2:35 pm

Re: Po spotkaniu twórców LARPów

czw mar 11, 2010 12:12 pm

Dla tych bliżej na południu.. :)

Będzie prawdopodobnie spotkanie na Grojkonie... Zapraszam.


Temat na forum Grojkonu
 
Awatar użytkownika
Fulko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: pn mar 30, 2009 3:44 pm

Re: Po spotkaniu twórców LARPów

czw mar 11, 2010 12:36 pm

K'ula pisze:
Panie i Panowie - robimy powtórkę? Trzeba by Lathee poprosić żeby nam dała czas i miejsce w programie... ;)


Popieram -- sam niestety nie będę mógł być (jedziemy z Aileen na "Odraz", który pechowo wypada w tym samym czasie, co Pyrkon), ale będzie od nas z Deadline'u silna ekipa.
 
Mithrandir_RotN
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 8:48 am

Po spotkaniu twórców LARPów

czw mar 11, 2010 12:52 pm

Co do spotkania na Pyrkonie: http://www.facebook.com/#!/topic.php?ui ... opic=13353 scena LARPowa chyba dość mocno przechyla się w kierunku Facebooka w chwili obecnej :)
 
Dracan _
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: wt paź 27, 2009 5:30 pm

Re: Po spotkaniu twórców LARPów

ndz maja 23, 2010 6:06 pm

Odbyło się spotkanie twórców LARPów na Grojkonie, uczestnikom dziękuję za przybycie (chociaż to nie ja to organizowałem, no ale ktoś powinien ^^). Tematyka krążyła w okół alternatywnych rozwiązań podstawowych elementów składających się na larpy takie jak intryga, polityka, mechanika, karta postaci i klimat,
 
Mithrandir_RotN
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 8:48 am

Po spotkaniu twórców LARPów

wt lip 27, 2010 8:51 am

Ciekawe :) Doszliście do czegoś?
 
Dracan _
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: wt paź 27, 2009 5:30 pm

Re: Po spotkaniu twórców LARPów

czw mar 24, 2011 1:35 am

Wpadłem już jakiś czas na pomysł stworzenia serwisu, z którego możnaby ściągać gotowe LARPy celem zdobycia inspiracji, ciekawych rozwiązań lub uniknięcia powtórzenia fabuły- no i ostatecznie taka strona powstała. http://larpbase.boo.pl/ (to na razie adres roboczy, strona też jest jeszcze w fazie debugowania i uzupełniania, ale już w pełni sprawna). Zapraszam was twórców LARPowych do dzielenia się pomysłami i scenariuszami ^^
 
evanec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: sob maja 12, 2007 5:37 pm

Re: Po spotkaniu twórców LARPów

ndz mar 27, 2011 5:12 pm

Widzę, że wpadliśmy na ten sam pomysł:) Jednak nigdy nie miałem siły i chęci by wykonać taki projekt.

Gratuluję także wykonania. Robisz w 100 % samemu motywy? Bo u mnie największym problemem jest grafika...
 
Dracan _
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: wt paź 27, 2009 5:30 pm

Re: Po spotkaniu twórców LARPów

sob kwie 02, 2011 1:06 am

Nie nie, za długo trwałoby składanie. Po prostu ściągam sobie zbiór stylów do danego cmsa i potem zszywam z tego to, co pasuje pod przeznaczenie strony. LARPbase to 3 style połączone w jeden, by pasowało- stosunkowo mało roboty.

Czasami zdarza mi się pisać od podstaw style, jeśli chcę np. zagwarantować identyczną grafikę dla kilku modułów opartych o różne CMSy (no np. stary portal FFFu oparty o Wordpress i styl pod PHPBB3, na którym WP wzorowałem).

A tak poza tym, to LARPbase pojawiło się na Facebooku. Zapraszam ^^

http://www.facebook.com/home.php?#!/pag ... 4113071940

PS. 4 Scenariusze do ściągnięcia to wciąż mało- dodawać dodawać! :)
 
Dracan _
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: wt paź 27, 2009 5:30 pm

Po spotkaniu twórców LARPów

pn kwie 04, 2011 11:25 pm

www.larpbase.boo.pl oferuje już 6 pełnych scenariuszy LARPowych, gotowych do ściągnięcia i rozegrania. Zapraszam ^^
 
Kamil_Argos
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: sob kwie 09, 2011 10:09 pm

Po spotkaniu twórców LARPów

sob kwie 09, 2011 10:57 pm

"Okładki" larpów ściągnięte z sieci, czy to Twoja twórczość?
 
Dracan _
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: wt paź 27, 2009 5:30 pm

Po spotkaniu twórców LARPów

czw maja 05, 2011 1:04 am

Moja twórczość, chociaż korzystałem z grafik z sieci do złożenia tego. Okładka do Walca jest dziełem ludzi z IRS. :)
 
Dracan _
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: wt paź 27, 2009 5:30 pm

Po spotkaniu twórców LARPów

pn maja 09, 2011 4:31 pm

Zapraszam do przeczytania i skrytykowania artykułu na temat tworzenia LARPów. Konstruktywna krytyka, własne uwagi i doświadczenia oraz pomysły i anegdoty mile widziane ^^

http://larpbase.boo.pl/?p=193

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość