Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
SerekFromage
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pn mar 28, 2011 1:56 pm

Gra o tron

ndz kwie 24, 2011 11:51 pm

Nie znalazłem tematu o tym serialu na forum, więc sam go zakładam. Pieśń lodu i ognia Georga R. Martina lubię, serialu nie byłem jakoś bardzo ciekaw, ale skoro nadarzyła się okazja obejrzeć pierwszy odcinek...
Pierwsze wrażenie dość pozytywne, HBO produkuje dobre seriale (Rodzina Soprano, Kompania braci itd) i tym razem też chyba stanęli na wysokości zadania. Oczywiście każdy ma swoje wyobrażenie książkowych postaci, ale póki co nie doznałem szoku oglądając kolejne minuty nowej produkcji. Pewno lepszą zabawę będą mieli Ci, którzy nie czytali książek, ale i tak oglądałem z zainteresowaniem. Nie mogę nie wspomnieć, że pozytywny odbiór serialu psuje mi świadomośc, że książkowy cykl rozpoczęty Grą o tron jest wciąż nieukończony. No cóż następna książka w wakacje (na razie w USA). Może Matrin zakończył kryzys twórczy i teraz pójdzie już lepiej.
 
Awatar użytkownika
azef
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 5:17 pm

Gra o tron

pn kwie 25, 2011 9:37 pm

Serial wyśmienity jak wszystko od HBO. Miło słyszeć, że po Deadwood, Rome, Boardwalk Empire wzięli na tapetę fantasy. Realizacja bardzo dobra, podobnie jak obsada. Robert taki jakiego sobie wyobrazałem, Boromir też daje radę jako Ned. Jedyne na mogę utyskiwać to to, że nie mamy od razu wieloodcinkowej ekranizacji całych Pieśni lodu i ognia.
BTW kiedy w Polsce bedzie dostepny Taniec smoków?
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: Gra o tron

śr maja 11, 2011 5:50 pm

Na święta
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

Re: Gra o tron

pt maja 13, 2011 11:03 am

Wielkanocne następnego roku;)
 
Awatar użytkownika
wysłannik
Moderator
Moderator
Posty: 668
Rejestracja: śr cze 09, 2010 10:54 am

Re: Gra o tron

wt maja 31, 2011 10:17 am

Mi serial też przypadł do gustu. Podobają mi się role obsadzone przez znanych aktorów. Fajnie oglądać film fantasy z wysokim budżetem. Boli mnie to, jak już zostało wcześniej wspomniane, że wychodzi powoli, ale można się spodziewać kolejnych sezonów.
 
Awatar użytkownika
mejoza_mitoza
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: pt paź 12, 2012 1:59 pm

Gra o tron

wt lis 20, 2012 3:12 pm

Czytam właśnie 2 część książki, obejrzałam więc jak na razie 1 sezon tylko (drugi zacznę po ukończeniu książki).
Muszę powiedzieć, że choć może nie zachwyca, to bardzo wciąga - obejrzałam cały sezon w 2-3 dni ;)

Nie pasują mi tylko niektóre rozwiązania i zmiany w fabule/bohaterach - wiecznie nieszczęśliwy Jon... w książce jest sympatyczniejszy! Ceserei w serialu płakała nad dzieckiem, które zmarło, a w książce sama je zabiła (jak dobrze pamiętam)... takie szczegóły, ale nie pasują mi.
Ale sumarycznie - jestem na tak i po skończeniu książki zabiorę się z radością za 2 sezon serialu :)

I cóż... biedny Sean Bean - ginie w każdym filmie!
 
Awatar użytkownika
amenarhi
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 68
Rejestracja: pn paź 22, 2012 11:04 am

Gra o tron

pt lis 23, 2012 12:15 am

I mnie nie zachwycił serial. Można mnie za to zlinczować, ale nie uważam też książki za jakiś mega hit - jest bardzo dobra, ot, 7.5/10, ale dla mnie nie rewelacyjna.

W serialu także świetne są kreacje bohaterów; role obsadzone po mistrzowsku, tylko kilka postaci wyobrażałam sobie inaczej...

Natomiast drażnią mnie niezmiernie niektóre sceny erotyczne. Nie wszystkie. W książce też bywały irytujące (rozwiewam wątpliwości - lubię dobrą erotykę i nie jestem żadną wściekłą cnotką, która temat seksu potępia od a do z :P), ale w książce jeszcze dało się przeżyć te opisy. Za to w filmie... momentami wydawały mi się niesmaczne. Ale myślę, że to akurat problem czasów, w których wszystko musi być bezpośrednie, jak przysłowiowy brzeszczot wiadomo gdzie...

Mimo tego uważam film za wart uwagi i zazwyczaj go polecam. Też rażą pewne rozwiązania fabularne. No, i powiem jeszcze jedno...

SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER

...nie mogę patrzeć na kreację Innych. Wyobrażałam ich sobie totalnie inaczej i ich wygląd uważam za ponury żart twórców...
 
matthew77
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: sob lis 24, 2012 10:49 am

Gra o tron

sob lis 24, 2012 11:05 am

Serial jest po prostu genialny! Wiem, że wiele osób na pewno się ze mną nie zgodzi, ale szczerze powiedziawszy mi podoba się nawet troszeczkę bardziej niż książka. Uwielbiam produkcje HBO i jak dowidziałem się, że to właśnie oni będą go robić, od razu wiedziałem co się święci. Wszystkie odcinki przeleciałem dosłownie w 4 dni! nie moge się już doczekać nowego sezonu. Podobno ma być kozak!
 
Awatar użytkownika
mejoza_mitoza
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: pt paź 12, 2012 1:59 pm

Re: Gra o tron

pn lis 26, 2012 3:23 pm

amenarhi pisze:
I mnie nie zachwycił serial. Można mnie za to zlinczować, ale nie uważam też książki za jakiś mega hit - jest bardzo dobra, ot, 7.5/10, ale dla mnie nie rewelacyjna.

W serialu także świetne są kreacje bohaterów; role obsadzone po mistrzowsku, tylko kilka postaci wyobrażałam sobie inaczej...

Natomiast drażnią mnie niezmiernie niektóre sceny erotyczne. Nie wszystkie. W książce też bywały irytujące (rozwiewam wątpliwości - lubię dobrą erotykę i nie jestem żadną wściekłą cnotką, która temat seksu potępia od a do z :P), ale w książce jeszcze dało się przeżyć te opisy. Za to w filmie... momentami wydawały mi się niesmaczne. Ale myślę, że to akurat problem czasów, w których wszystko musi być bezpośrednie, jak przysłowiowy brzeszczot wiadomo gdzie...

Zgadzamy się w pełni!
Kogo wyobrażałaś sobie inaczej?

Sceny seksu rzeczywiście przesadzone... no i nieścisłości w stylu: Drogo czuły i kochany na początku w książce, a w serialu... brak słów :P
I jak jeszcze pomyślę, że te bohaterki to w większości dzieci... no cóż. ;)
Ale kończę już 2 tom i zaraz będę oglądać 2 sezon serialu. Zobaczę, czy warto ;)
 
Awatar użytkownika
amenarhi
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 68
Rejestracja: pn paź 22, 2012 11:04 am

Re: Gra o tron

pn lis 26, 2012 4:36 pm

Hmmm, pierwszego tomu nie czytałam, bo dałam się namówić na serial i jakoś tak się złożyło, że do pierwszej książki nigdy nie wróciłam:) Przeczytałam za to pozostałe, dostepne na polskim rynku i rzeczywiście pewne rzeczy mnie rozczarowały. Ale, nie jestem hejterką:P

Zupełnie inaczej wyobrażałam sobie postać rudej Dzikiej, nie będę spamować, bo ona chyba pojawia się dopiero w dalszych częściach (dawno już czytałam, z rok temu, więc nie pamiętam, co było w której książce), Davosa widziałam totalnie inaczej, ale ten wybrany przez reżysera nie jest taki zły, nie jestem pewna, czy Stannis pojawił się w pierwszym sezonie, ale też mi się nie podoba:P, Brienne z Tarthu trochę się różni od mojej wizji, ale w gruncie rzeczy aktorka jest fajna w tej roli... Najbardziej rozczarowała mnie czerwona kapłanka.
W zasadzie więcej tego niż mniej, ale podejrzewam, że winę za to ponosi fakt, że zaczęłam od serialu - i tylko dlatego nie miałam własnego wyobrażenia o wszystkich postaciach z książki:) Mimo to uważam, że chociażby Cersei, czy w rodzie Starków, dobrano aktorów doskonale, jeśli patrzeć pod względem odgrywanych charakterów:)

Drugi sezon ma jeszcze więcej nieścisłości, ale są sceny, które oglądałam chętnie i pod wrażeniem. Nie narzucam swojej opinii, ale zarówno bitwa morska, jak i czary czerwonej kapłanki (cień) zostały wg mnie troszkę spartaczone. No, ale wizja reżysera, wiadomo:P

A fakt, że dziewczęta są bardzo młode (Sansa chyba 13 lat???) też mnie dobija, ale dobrze, że wybrano aktorki starsze. Dzieci nie byłyby w stanie tak zagrać, poza tym, byłoby to niesmaczne, szczególnie w wiadomo jakich scenach:/

:)
Ostatnio zmieniony pn lis 26, 2012 4:37 pm przez amenarhi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
mejoza_mitoza
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: pt paź 12, 2012 1:59 pm

Re: Gra o tron

czw lis 29, 2012 10:50 am

amenarhi pisze:
Hmmm, pierwszego tomu nie czytałam, bo dałam się namówić na serial i jakoś tak się złożyło, że do pierwszej książki nigdy nie wróciłam:) Przeczytałam za to pozostałe, dostepne na polskim rynku i rzeczywiście pewne rzeczy mnie rozczarowały. Ale, nie jestem hejterką:P

To koniecznie musisz nadrobić! Pierwszy tom a pierwszy sezon mają sporo rozbieżności ;)

amenarhi pisze:
Zupełnie inaczej wyobrażałam sobie postać rudej Dzikiej, nie będę spamować, bo ona chyba pojawia się dopiero w dalszych częściach (dawno już czytałam, z rok temu, więc nie pamiętam, co było w której książce), Davosa widziałam totalnie inaczej, ale ten wybrany przez reżysera nie jest taki zły, nie jestem pewna, czy Stannis pojawił się w pierwszym sezonie, ale też mi się nie podoba:P, Brienne z Tarthu trochę się różni od mojej wizji, ale w gruncie rzeczy aktorka jest fajna w tej roli... Najbardziej rozczarowała mnie czerwona kapłanka.

Ruda pojawia się w 2 tomie, właśnie o niej czytałam. I z tego co widziałam z urywek serialu - mają inne charakterki ;P
A jak tylko skończę ten tom, to obejrzę 2 sezon i się przekonam jak im to wyszło ;)
 
Awatar użytkownika
amenarhi
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 68
Rejestracja: pn paź 22, 2012 11:04 am

Re: Gra o tron

czw lis 29, 2012 12:50 pm

mejoza_mitoza pisze:
To koniecznie musisz nadrobić! Pierwszy tom a pierwszy sezon mają sporo rozbieżności ;)



Chyba tak zrobię, i tak nie mam teraz nic do czytania:)

mejoza_mitoza pisze:
A jak tylko skończę ten tom, to obejrzę 2 sezon i się przekonam jak im to wyszło


Daj znać, jak wrażenia:) A ja chyba zacznę czytać całość od nowa, bo trochę wątków pogubilam i trzeba sobie przypomnieć przed następną częścią:)
 
olgawtorek123
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pn lip 15, 2013 7:30 pm

Gra o tron

pn lip 15, 2013 7:44 pm

Czy są t jakieś dziewczyny, które oglądają ten serial? Obejrzałam kilka pierwszych odcinków i serial mnie nie wciągnął wręcz odepchnął. Za dużo tam przemocy itp. Nie wiem czy dalej w to brnąć, może się rozkręci?
 
Awatar użytkownika
wysłannik
Moderator
Moderator
Posty: 668
Rejestracja: śr cze 09, 2010 10:54 am

Re: Gra o tron

pn lip 15, 2013 9:42 pm

Dziewczyną nie jestem, nigdy nie byłem i nigdy nie będę, jednak o serialu mogę powiedzieć. Przemocy trochę jest, fakt, to może odpychać. Jednak nie jest ona tak przesadzona jak w Spartakusie i zwykle przedstawia dość realną walkę. Serial fajny, bo zrobiony w bardzo fajnym świecie na podstawie fajnej książki. Fajny jest ciężki klimat ale ciekawe jest i to, że nie warto przywiązywać się do postaci (co nie zawsze jest łatwe, a przynajmniej dla mnie). Mnie tam bardziej odpychają liczne, szczególnie w pierwszym sezonie, sceny erotyczne. Jednak inne sezony są coraz bardziej wciągające, więc spróbuj oglądać dalej. Na jakim jesteś odcinku?
 
Awatar użytkownika
Floki
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: czw sie 15, 2013 7:29 pm

Re: Gra o tron

sob sie 17, 2013 8:14 pm

olgawtorek123 pisze:
Czy są t jakieś dziewczyny, które oglądają ten serial? Obejrzałam kilka pierwszych odcinków i serial mnie nie wciągnął wręcz odepchnął. Za dużo tam przemocy itp. Nie wiem czy dalej w to brnąć, może się rozkręci?


To chyba coś jest ze mną nie tak, skoro mnie jako dziewczynę kręcą takie klimaty. :P Szczerze powiedziawszy to według mnie 1 sezon był idealny, kolejne już trochę gorsze, dlatego nie jestem pewna czy może ci się spodobać.

Może jest zbyt duża częstotliwość śmierci, ale o to już trzeba by winić Martina. ;)
Ostatnio zmieniony sob sie 17, 2013 10:04 pm przez Floki, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Gra o tron

sob sie 17, 2013 9:07 pm

Może jest zbyt duża częstotliwość śmieci


Chyba śmierci :)
 
Awatar użytkownika
Floki
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: czw sie 15, 2013 7:29 pm

Re: Gra o tron

sob sie 17, 2013 10:02 pm

earl pisze:
Może jest zbyt duża częstotliwość śmieci


Chyba śmierci :)


Dzięki za zwrócenie uwagi, jeszcze ktoś by się zraził przez to co napisałam. :P
 
wyspa
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: wt sie 20, 2013 1:13 pm

Gra o tron

czw sie 29, 2013 4:32 pm

pierwszy sezon był świetny ale z każdym następnym robi się coraz słabszy - niestety.. może dlatego że nie lubię tasiemców.
 
dzoana_de
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 01, 2013 3:29 pm

Gra o tron

wt paź 01, 2013 3:39 pm

serial faktycznie genialny. Chyba nawet można zaryzykować stwierdzenie, że lepszy od książki. Chociaż książkę polecam ponieważ zawiera więcej wątków i postaci.
 
katty
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pn lut 10, 2014 7:12 pm

Gra o tron

pn lut 10, 2014 7:21 pm

jeszcze nie czytałam, zaczynam, ale serial obejrzałam i się podobał :)
 
marekb
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: sob sie 09, 2014 1:06 pm

Re: Gra o tron

sob sie 09, 2014 1:25 pm

Taaaak, serial świetny! Obejrzałem całość. Mam lekki niedosyt, bo spodziewałem się bardziej wartkiej akcji. Co do gry? hmm....zbieram się do zakupu, nie wiem...czy warto. Chciałbym poznać opinię jakiegoś znawcy..
 
Awatar użytkownika
8547
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 94
Rejestracja: pt maja 04, 2012 11:43 am

Gra o tron

wt sie 12, 2014 8:23 pm

Jak się mnie podciągnie do znawcy to się wypowiem.
Jak "Pieśń" podobała się mojej mamie, która eufemistycznie rzecz biorąc mało lubi fantasy. A mamusia serię Martina uwielbia to chyba warto.
Jak serial Ci się podobał to powiem tyle - książka lepsza. Tylko książki trochę kosztują, a jest ich 8, więc radzę wypożyczyć (o ile masz taką możliwość, a wychodzę z założenia, że lepiej 400 zaoszczędzić, np. na nowych (starych) Zeppelinów (to taki przykład;-)) a PLiO jest w prawie każdej bibliotece).
Jak lubisz Aryę to polubisz ją bardziej;-) Ale w książce Cersei jest jeszcze większą s...;-)
Ostatnio zmieniony wt sie 12, 2014 8:24 pm przez 8547, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
graci
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pt paź 31, 2014 7:24 pm

Gra o tron

sob lis 01, 2014 9:01 am

Co do gry moim zdaniem warto zakupić (jak jeszcze nie kupiłeś). Mnie osobiście gra przypadła do gustu.
 
malomowny
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw gru 18, 2014 1:52 pm

Gra o tron

śr sty 07, 2015 6:23 pm

Mi także gra przydała do gustu - z czystym sumieniem mogę ją polecić.
 
loopertus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 08, 2015 10:24 am

Gra o tron

ndz sty 11, 2015 9:21 am

ja już całą przeszedłem, pożeracz czasu :D :D :D
 
Gorogos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: pt paź 05, 2012 8:10 am

Gra o tron

czw sty 15, 2015 3:36 pm

Mam komplet książek - i serial nigdy ich nie przebije. Spłaszcza całą historię - ale nie powiem, ogląda się przyjemnie :)
 
numel
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 23, 2015 9:35 pm

Gra o tron

pn mar 23, 2015 9:43 pm

niestety dopiero zaczynam serial, słyszałem sporo naprawdę świetnych opinii dlatego sam muszę się przekonać i zobaczymy co to takiego chociaż nie przepadam ogólnie za tym gatunkiem :)
 
malina66
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: sob kwie 11, 2015 2:52 pm

Gra o tron

pn kwie 13, 2015 10:25 pm

Uwielbiam to oglądac. Moj ulubiony serial :)
 
ciekawy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw kwie 23, 2015 2:56 pm

Re: Gra o tron

pn kwie 27, 2015 9:53 am

Według mnie ta książka jest kiepskim materiałem na serial, albo inaczej wymaga dobrego podejścia przy robienie serialu. Nowe sezony strasznie się dłużą, zanim dojdzie do jakiś ciekawych wydarzeń to sezon juz się kończy. W nowym mamy nadzieję, że zacznie się od trzęsienia ziemi ale zaczyna się od lekkiego deszczyku a zanim się rozkręci to już jest koniec. Poza tym mam wrażenie, żę oglądam klan czy inny serial obyczajowy, gdzie akcja skacze od rodziny lubiczów do złotopolskich :)
 
milyjohn71
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 29, 2015 3:57 pm

Gra o tron

pt maja 29, 2015 4:03 pm

A jak wam się podoba nowy sezon? Moim zdaniem rozkręca się powoli, ale ostatni odcinek (6) był naprawdę niesamowity.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości