Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Re: [CAS]Mono B

wt maja 17, 2011 9:48 pm

Bump! Wróciłem :)
Zmieniłem tag z legacy na casual, bo ostatecznie nie udało mi się złożyć decku do T1.5. Karty zdążyły się zakurzyć, ale chcę je wykorzystać w końcu. Splash :g: , bo zakochałem się w pijawce.
Proszę o jakieś w miarę tanie propozycje zmian, bo pragnę ograniczyć ilość proxów do minimum. Na razie sproxuję artefakty.

Krity:
4 Putrid Leech - mój Goyf, musi tu być i to nie podlega żadnej dyskusji :D
4 Gatekeeper of Malakir - ciągle zastanawiam się czy grać na 3.
3 Vampire Nighthawk - Specu mówił, że po testingu wypadł słabo. U mnie całkiem, całkiem.
2 Hypnotic Specter - klasyk


Spelle:
4 Duress
4 Hymn to Tourach
4 Dark Ritual
3 Snuff Out- rozpiski Eva Green przeważnie miały po 3 sztuki i zgadzam się z tym.
2 Putrefy

Artifact:
2 Umezawa Jitte/Sword of Light and Shadow - któryś z tych artefaktów musi być.

Planeswalker:
1 Liliana Vess

Mana Base:
16 Swamp
4 Verdant Catacombs
3 Forest

Pozostają 4 wolne sloty, myślę nad dodatkowym removalem i większym kabanem, jak Malakir Bloodwitch.
Ostatnio zmieniony wt maja 17, 2011 9:49 pm przez p4v, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

[CAS]Mono B

wt maja 17, 2011 10:42 pm

p4v pisze:
3 Vampire Nighthawk - Specu mówił, że po testingu wypadł słabo. U mnie całkiem, całkiem.


Obecnie wróciłem do testowania innej karty, która mi się już zakurzyła i jestem pozytywnie zaskoczony jej efektywnością. Jest nim Helldozer. szybko wystawiony z rituala ładnie pożera landy, stając się nemezis Big Zoo (pod warunkiem że uporamy się z mniejszymi kreaturami)

4 sloty wydałbym na 2-3 mainowe Krosan Gripy, oraz zwiększyłbym ilość forestów. W mono black najbardziej nas boli całkowity brak odpowiedzi na artefakty i enchantmenty (poza paroma artefaktami z cyklu: poświęć - zniszcz nie mamy nic). To boli i to bardzo. Zamiast Gripów powinny siedzieć Pernicious Deed, ale ich cena jest dość przytłaczająca, więc mainowo powinny być właśnie Gripy.

p4v pisze:
3 Snuff Out- rozpiski Eva Green przeważnie miały po 3 sztuki i zgadzam się z tym.


Niestety - są dość słabe. Co prawda w formacie mało jest czarnych typków (poza Tombstalkerami), ale już w casualu trochę ich jest. Zamiast 3x snuff out - 4x Go for the Throat (mamy jeden slot wolny z niekompletnych Gripów).

Mainowo - Dzida. Pierwsze - jest to najlepszy removal na Dzidę oppa, dwa - jest bardziej uniwersalna (Pijawki pakujesz tylko raz na turę, więc albo dopak, albo niwelowanie straty hp, a czasami point removal na chump-blockerów). Sword przydaje się na boje z Zoo, gdzie mamy pożądaną protekcję przed białym (Pathy/StP oraz wracające powoli do formatu Lightning Helixy)
 
Awatar użytkownika
avatar86
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: sob paź 02, 2010 7:08 pm

[CAS]Mono B

wt maja 17, 2011 10:44 pm

Obowiązkową widzę tu 2x Maelstrom Pulse zamiast Putrefy.
Kiedyś grałem na Glissa, the Traitor i Quillspike ale to były całkiem inne rozpiski.

Moim zdaniem lepiej grać na:

4 Putrid Leech jak muss
3 Gatekeeper of Malakir
2 Vampire Nighthawk
4 Hypnotic Specter

Co do Liliany to jest fajna ale szczerze? NIGDY jej nie zdążyłem wystawić, a nawet jak bym wystawił to nie zdążył bym użyć najlepszej umiejki. Liliana jest za droga.

Co do equipmentu to po mimo że fire/shadow jest świetny zawsze mainowo gram na dzidach. Nawet dziś przekonałem się że dzida podpięta pod byle G.... robi rzeźnie.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

[CAS]Mono B

wt maja 17, 2011 10:54 pm

avatar86 pisze:
Co do Liliany to jest fajna ale szczerze? NIGDY jej nie zdążyłem wystawić, a nawet jak bym wystawił to nie zdążył bym użyć najlepszej umiejki. Liliana jest za droga.


Bardzo często wystawiam Lilianę w swojej rozpisce, mimo że jest singlowa. 3 tura z Rituala - siada fajnie. W najgorszym wypadku masz po prostu tutor, a często robi dużo więcej, bo atak idzie w nią...

avatar86 pisze:
Obowiązkową widzę tu 2x Maelstrom Pulse zamiast Putrefy.


Wbrew pozorom, Putrefy jest stabilniejsze, ponieważ jest grane na instancie. Niby dużej różnicy nie ma, ale grając przeciwko niektórym taliom trzeba działać szybko - rzucać removal na kreatury i artefakty w turze przeciwnika, a w przypadku kontry liczyć na to co dojdzie w draw stepie mając manę na potencjalną odpowiedź (np. w grze przeciw Spiral Tide, gdzie trzeba się pozbyć Kandelabry/MoMa, bo następnej tury mieć nie będziemy)
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: [CAS]Mono B

śr maja 18, 2011 12:54 am

W zasadzie nie wiem co napisać, bo i tak nikogo nie przekonam, a na pewno nie Speca. :mrgreen:

Napiszę wiec krótko:

1. Lilka jest IMO słaba i moim zdaniem ten slot da się wykorzystać 1000 razy lepiej. Jak napisał Avatar - zalega na łapie i nie robi nic. A jako tutor - są lepsze karty. Ultimate - niezmiernie słaby. Bo co robi w grze z deckami bez kreaturek? Jako tutor - wolny.

2.
Specu pisze:
Putrefy jest stabilniejsze, ponieważ jest grane na instancie.


:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

IMO jest to jakieś nieporozumienie. Pulsy ściągają Jacka, dowolny enchantment, nie wspominając o dwóch Goyfach w stole!!! No bez jaj panowie! Bo zaraz dowiemy się, że Disenchant jest lepszy od vindicate! (bo jest tańszy i na instancie) :stupid:

3.
Specu pisze:
(np. w grze przeciw Spiral Tide, gdzie trzeba się pozbyć Kandelabry/MoMa, bo następnej tury mieć nie będziemy)


Specu, nie wiem ile razy grałeś z pełnym turniejowym Spiral Tidem, ale ja mam za sobą sporo gier z bratem Fatala i w życiu nie odważył bym się napisać podobnego tekstu. Po pierwsze: Dobrze złożona Spirala NIE GRA na Mind over Mater, bo... nie ma najmniejszej potrzeby. Ostatnie buildy pomijają całkowicie MOM-a:

http://www.thecouncil.es/tcdecks/deck.p ... deck=43715

Dwa - Spirala kręci się WYŁĄCZNIE dzięki High Tide. Kandelabra jest całkowicie MARTWA bez tej karty. Ba! Kandelabry się nawet nie kontruje! Wkładanie mainowe jak i sidowe Krosan Gripów na Spiral Tide'a jest pomysłem mało szczęśliwym i w to miejsce 1000 razy lepiej wcisnąć discard + Extirpate. I ostatnia sprawa - combo decki mają wyjątkowo słabo z czarnymi deckami - właśnie poprzez agresywny discard. Co nie zmienia faktu, że nie widzą w rozpisce p4va Thoughtseize - karty, która jest wyjątkowo ważna. Od bidy można ją zastąpić Inkwizycjami.

4. Rozumiem przywiązanie do niektórych kartonów, ale Putrid Leech jest niezmiernie słaby. Nastawiony jesteś na granie bardziej kontrolne i zyskiwanie tempa, a usiłujesz wcisnąć kartę typowo aggro. I to w dodatku słabą. Nie napiszę, żeby w tym miejscu był Goyf, ale lepiej już grać na komplecie Hypnotików - bo i tak są lepsze z dzidą. (o podpiętym mieczu do krity z evasion - nie wspomnę przez wrodzoną uprzejmość) 8)

5.
Specu pisze:
Zamiast Gripów powinny siedzieć Pernicious Deed, ale ich cena jest dość przytłaczająca,


30-35 zł, to nawet na casuala nie jest "przytłaczająca" suma, a jest to IMO najlepszy mass removal w Legacy.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

[CAS]Mono B

śr maja 18, 2011 7:31 am

Gizmoo pisze:
Po pierwsze: Dobrze złożona Spirala NIE GRA na Mind over Mater, bo... nie ma najmniejszej potrzeby. Ostatnie buildy pomijają całkowicie MOM-a:


Singlowa sztuka jest zawsze.

Gizmoo pisze:
Wkładanie mainowe jak i sidowe Krosan Gripów na Spiral Tide'a jest pomysłem mało szczęśliwym i w to miejsce 1000 razy lepiej wcisnąć discard + Extirpate.


No właśnie nie. MoM napędza deck w przypadku hejtu na Zenita, a to się zdarza dość często. Wtedy trzeba się Wishować i zacząć liczyć Storm Count.

Gizmoo pisze:
Specu, nie wiem ile razy grałeś z pełnym turniejowym Spiral Tidem,


Ostatnio słabo mi idzie, bo notorycznie ląduje poza topem, bo nie trafiam z SB.

Gizmoo pisze:
IMO jest to jakieś nieporozumienie. Pulsy ściągają Jacka, dowolny enchantment, nie wspominając o dwóch Goyfach w stole!!!


Cóż... dla mnie Pulsy są po prostu słabe. JAcka ściągają tylko w teorii, a od reszty masz niekontrowalne Gripy oraz właśnie Putrefy. Wszystko na instancie, więc bardziej uniwersalne. Ponadto efekt mirrora nie zawsze jest dobry.

Gizmoo pisze:
1. Lilka jest IMO słaba i moim zdaniem ten slot da się wykorzystać 1000 razy lepiej. Jak napisał Avatar - zalega na łapie i nie robi nic. A jako tutor - są lepsze karty. Ultimate - niezmiernie słaby. Bo co robi w grze z deckami bez kreaturek? Jako tutor - wolny.


Zgodziłbym się z tą teorią gdyby Lilka nie wygrała mi tylu gier ile wygrała. Fakt- głowy nie urywa, ale przeciwko Hawai Zoo jak weszła to robiła mi grę. Roczne granie na niej nie wykazało tak dużej słabości rozwiązania aby zrezygnować z singlowej obecności w decku.

Gizmoo pisze:
W zasadzie nie wiem co napisać, bo i tak nikogo nie przekonam, a na pewno nie Speca.


No nie... ja podchodzę do sprawy empirycznie i skoro testing pokazuje mi inne wyniki niż pisze reszta, to kieruje się własnymi doświadczeniami, nawet jesli one są błędne - u mnie się sprawdza i tyle. Testing za duży nie jest - 2010 rok 63 turnieje na MWS, 2011 - 27 turniejów (2 wygrane i 8 topów :D ). D..y nie urywa, ale test w dość zróżnicowanym meta daje stosunkowo wymierne rezultaty.

Gizmoo pisze:
30-35 zł, to nawet na casuala nie jest "przytłaczająca" suma, a jest to IMO najlepszy mass removal w Legacy.


To już zależy od indywidualnych finansów, ale 35zł za kartonik bez gry turniejowej to już dość sroga cena.
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

[CAS]Mono B

śr maja 18, 2011 11:16 am

Specu pisze:
MoM napędza deck w przypadku hejtu na Zenita, a to się zdarza dość często. Wtedy trzeba się Wishować i zacząć liczyć Storm Count.


Nope. MOMa nie zagrywa się inaczej, niż po rzuceniu High Tide'a. Żadna Spirala nie dotrwa do 6-7 tury, bo niestarczy jej kontr na ochronę HT. Szczególnie, że często by się skręcić musi zagrywać Meditate. Jak nie dobierze elementów komba na łapkę, to przeciwnik ma darmową turkę. Sukces Spirali polegał wyłącznie na tym, że całkowicie zaskoczyła meta i nikt nie wiedział jak przeciwko temu grać. Po wyjściu MM Spiral Tide przestał/nie grać całkowicie. Rozegrałem naprawdę sporo gier ze spiralą więc wiem, co mówię.

Tyle słowem offtopu. A wracając do Pulsów.

Specu pisze:
Cóż... dla mnie Pulsy są po prostu słabe. JAcka ściągają tylko w teorii, a od reszty masz niekontrowalne Gripy oraz właśnie Putrefy. Wszystko na instancie, więc bardziej uniwersalne.


Błagam Cię. Gdybym przeczytał to w Prima Aprilis, to bym może i się zaśmiał...

Pulsy poprawiają matchupy z ogromną ilością talii. Wachlarz zastosowań jest trzykrotnie większy od Putrefy. Prawie z każdym aggro to zwykle wymiana 1 za 2. Pulsy masakrują każdy deck na tokenach. Enchantresska też ma większy problem ze skręceniem. Czy Putrefy rozwali Moata?

Gdyby możliwość zagrania spella na instantancie była bardziej istotna od uniwersalności jego zastosowań, to wszyscy przestali by grać na Vindicate - Bo przecież jest Putryfy lepsze. :hahaha:

Nie wspomnę już o tym, że Pulsy lepiej "karmią" Goyfy.

Specu pisze:
ale przeciwko Hawai Zoo jak weszła to robiła mi grę.


Przeciwko "Hawaj Zoo", to grę zrobiła ci Dystopia i Mass removal, a nie Lilka.
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

[CAS]Mono B

śr maja 18, 2011 11:30 am

Gizmoo, 30zł na jedną kartę do gry towarzyskiej to jednak dużo. Sproxuję dwa pulsy według twojej rady, ale w decku będę miał już 8 proxów i wystarczy. :(

Może do dwóch dzid dodam pojedynczego sworda? 3 Jitte mogą za często podchodzić, a przeciwnik w casualu nie zawsze ma typową odpowiedź na artefakty. Dlatego może się zdarzyć, że będę miał martwą kartę w dłoni. Chociaż, może uważacie dwie sztuki equipmentu jako wystarczającą ilość?

Co do krit, według avatar86, nie mam przejmować się wkładaniem jakiś większych stworków, a bazować na tych mniejszych?
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: [CAS]Mono B

śr maja 18, 2011 2:08 pm

p4v pisze:
Może do dwóch dzid dodam pojedynczego sworda?


Możesz potestować. Chociaż w większości turniejowych rozpisek dwie dzidy starczą.

p4v pisze:
Co do krit, według avatar86, nie mam przejmować się wkładaniem jakiś większych stworków, a bazować na tych mniejszych?


Z kabanów na pewno dobre są Tombstalkery. Możesz popróbować grania na singlowym Spiritmongerze. Kiedyś ta karta wygrywała gry. W casualu jest wręcz przepotężny!. Kupiłem swojego do EDH za 6zł, ale nieco podniszczonego. Mintowy powinien kosztować około dyszki.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

[CAS]Mono B

śr maja 18, 2011 4:49 pm

Gizmoo pisze:
Nope. MOMa nie zagrywa się inaczej, niż po rzuceniu High Tide'a.


Nigdzie nie napisałem o tym jak wrzuca się MoMa do gry. Mówiłem o hejcie na Zenita.

Gizmoo pisze:
Gdyby możliwość zagrania spella na instantancie była bardziej istotna od uniwersalności jego zastosowań, to wszyscy przestali by grać na Vindicate - Bo przecież jest Putryfy lepsze.


Vindicate ma jednak przewagę - potrafi przejechać się po manabase.

Gizmoo pisze:
Przeciwko "Hawaj Zoo", to grę zrobiła ci Dystopia i Mass removal, a nie Lilka.


No... mass removal i dystopia wyciągane przy pomocy Lilki. Ponadto Nixilisy i korlashe do techowania.

p4v pisze:
Sproxuję dwa pulsy według twojej rady, ale w decku będę miał już 8 proxów i wystarczy.


Dwa to trochę mało. Zazwyczaj gra się na 3-4 sztukach bo w 2-3 turze dobrze jest wystawić pierwszego deeda (zazwyczaj już wtedy jest co czyścić)

EDIT:

Kuba... nie kłóćmy się. Ja mam swoje za uszami, ty masz swoje. Testowałem Pulsy (dałem nawet 2 szanse) i się nie sprawdziły. Może na takie meta trafiłem na e-tournamentach. W konstrukcjach BW grając na Vindicate była to zupełnie inna jakość, ale to już zupełnie inny kartonik. Ze splashem W masz również dostęp do StP i innych dobrodziejstw.
Ostatnio zmieniony śr maja 18, 2011 5:00 pm przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

[CAS]Mono B

pt cze 10, 2011 11:51 am

Panowie, Mirran Crusader robi mi z czterech liter jesień średniowiecza. Tak myślałem nad Ratchet Bomb, tylko nie wiem czy grać nią na sajdzie, czy w mainie.

Aktualny spis:
Krity:
4 Putrid Leech
4 Vampire Nighthawk
3 Gatekeeper of Malakir
2 Hypnotic Specter

Spelle:
4 Duress
4 Hymn to Tourach
4 Dark Ritual
4 Maelstrom Pulse
3 Go for the Throat
2 Profane Command


Artefakty/Enchanty:
2 Ratchet Bomb
2 Bitterblossom
2 Umezawa's Jitte

Lądy:
10 Swamp
4 Verdant Catacombs
2 Forest
1 Treetop Village
3 Bayou
1 Pendelhaven

Zjechałem z 23 lądów na 21. Dodałem parę Bitterblossom i singlowy Pendelhaven pod nie. Z tego powodu, Snuff Outy wypadły, bo za dużo traciłbym życia, w ich miejsce Throat. Niestety, dla Liliany nie znalazło się już spotu.
Ostatnio zmieniony pt cze 10, 2011 11:52 am przez p4v, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: [CAS]Mono B

pt cze 10, 2011 12:34 pm

1. W miejsce duressa - Inkwizycja, lub Thougtseize - Masz przynajmniej szansę wyrzucić Crusadera z łapki oponenta.

2. Nie bardzo podoba mi się mainowe granie na ratchet bombach. Masz bardziej wersję naporową, niż kontrolną. Ja w moim Eva Green mam trochę inną filozofię gry. Najpierw zyskuję Ca dzięki Konfidantom, później czyszczę łapkę oponenta i stół. Dopiero później się wystawiam. Ja bym grał sidowo na Bombkach - na bardzo szybkie aggro. Zresztą wolałbym wcisnąć w ten slot Damnation, które będzie szybsze (o uniwersalności nie wspomnę).

3. Nie przepadam za Profane Command. W to miejsce wolałbym wcisnąć jakiś miecz, jeszcze jedną dzidę, lub do kompletu Hypnotic Specter. :spoko:

4. Najlepszą odpowiedzią na Crusadera są lataki + Dzida. Możesz też spróbować grać na Black Sun's Zenith
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

[CAS]Mono B

pt cze 10, 2011 1:21 pm

Gizmoo pisze:
Nie przepadam za Profane Command.

Moja ulubiona karta z Lorwyna :D

Na inkwizycję poczekam aż troszkę stanieje.
http://ark42.com/mtg/pricehistory.php?q ... zilek+&d=0
Ładnie skoki...
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

[CAS]Mono B

pt cze 10, 2011 9:57 pm

Gizmoo pisze:
3. Nie przepadam za Profane Command. W to miejsce wolałbym wcisnąć jakiś miecz, jeszcze jedną dzidę, lub do kompletu Hypnotic Specter.


Tu potwierdzam. Fajna opcja w Elfach bo dużo many, Lodry i Alpha Strike z evasion i lose life na dobicie, ale w mono B jakoś słabo siada...

Gizmoo pisze:
Ja bym grał sidowo na Bombkach - na bardzo szybkie aggro. Zresztą wolałbym wcisnąć w ten slot Damnation, które będzie szybsze (o uniwersalności nie wspomnę).


Nawet na szybkie aggro lepiej korzystać z Consume the Meek wychodzące z Rituala naprawdę szybko. Bomba jest dobra na to, na co nie mamy za bardzo odpowiedzi - artefakty i enchantmenty. Osobiście Consume nieraz zrobił mi grę w grze przeciw Zoo w LEgacy, rzucany w trzeciej turze przeciwnika właśnie z Rituala. Co prawda Rituala możemy na łapce nie mieć i wtedy syto nie jest, ale mamy point removal który powinien kupić trochę czasu. Bomba poza tym na kreatury siada średnio, bo trzeba nazbierać trochę counterków.
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Re: [CAS]Mono B

śr cze 15, 2011 3:04 pm

Deck został ukończony. Do removali powrócił Snuff Out, bo jednak tempo narzucanego przez niego jest bezcenne. Część pulsów poszła na sideboard (nad którym jeszcze pracuję).

Krity:
4 Putrid Leech
4 Vampire Nighthawk
3 Gatekeeper of Malakir
2 Hypnotic Specter
1 Spiritmonger

Sorcery:
4 Inquisition of Kozilek
4 Hymn to Tourach
2 Maelstrom Pulse

Instant:
4 Dark Ritual
3 Go for the Throat
2 Snuff Out

Enchantment:
2 Bitterblossom

Artifact:
2 Umezawa's Jitte
1 Sigil of Distinction
1 Basilisk Collar

Planeswalker:
1 Liliana Vess

Lądy:
10 Swamp
4 Verdant Catacombs
1 Forest
1 Treetop Village
4 Bayou
1 Pendelhaven
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: [CAS]Mono B

śr cze 15, 2011 8:27 pm

Bardzo sensownie to wygląda! :spoko:

Wyrzucił bym tylko trzy karty:

Sigil of Distinction - totalnie zbędne w tej talii.
Liliana - Dla mnie słaby planeswalker (zdecydowanie wolałbym Garruka w to miejsce), ale jak masz jej czym bronić to może pograć dla odpalenia ultimate'a.
Basilisk Collar - Nighthawki mają deathtouch i to chyba wystarczy. Ale singlowy, od bidy jeszcze może być - jako secret tech! :spoko:

Lepiej wcisnąć w te sloty dwie dodatkowe spectry, lub,,, Phyrexian Areny. Od niedawna poznałem smak dobrego Konfidanta! :spoko: CA jaki generuje jest po prostu boski. Ale arena też jest niezła i narzuca niezłe tempo.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

[CAS]Mono B

śr cze 15, 2011 8:31 pm

IMO 2 Garruki zamykają sprawę. Generujesz dodatkowe aggro oraz untap dwóch landów pod umiejętności Mongera.
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

[CAS]Mono B

śr cze 15, 2011 9:52 pm

@Gizmoo, Sigil robi coś z Dark Ritualami, które są martwym dociągiem w późniejszej grze. Natomiast Collar jest świetny, ponieważ z latających kreatur robi Nighthawki, a potencjalnych chump blockerów zamienia w groźne removale. Jeśli miałbym wybierać między nimi, to zostawiłbym Sigila.

Zamiast Aren mam Bitterblossom, a tych dwóch enchantmentów nie gra się równocześnie. Poza tym, Arena kosztuje 3 many, a w pierwszej turze z rituala wolę rzucić discard/krite/Bitterblossomy. Konfidanta doceniam, ale nie lubię go. Swoje też kosztuje, a do casuala nie ma sensu tyle wydawać czy proxować.

@Specu, już nawet wsadzałem singlowego Garruka, ale potem zawsze musiałem robić miejsce i zawsze wypadało na niego. Kurde, będę musiał usunąć piękną Lili :cry: Najpierw Profane Command, teraz ona - damn.
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

[CAS]Mono B

czw cze 16, 2011 10:45 pm

Po głębszym zastanowieniu zdecydowałem się jednak zrezygnować z Sigila. Dodając dwa Garruki mam 61 kart w talii, co jest normą w moim przypadku. Lili dam na side, albo będę grał na 62 kartach :D
 
Awatar użytkownika
avatar86
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: sob paź 02, 2010 7:08 pm

[CAS]Mono B

pt cze 17, 2011 12:01 am

Ponieważ aktualnie składam również Mono B proponuję wprowadzić lekkie zmiany.
Splash na 7 kartach innego koloru niż :b: nie bardzo ma sens, bo odcina nam któryś z dwóch klorów many a oprócz grywalnych Maelstrom Pulse reszta to lipton.

Nigdy nie przepadałem za Bitterblossom. We wszystkich grach nic nie robiły i pomimo że grają w większości netdeckowych rozpisek wsadził bym za nie 2x Areny. Wolę się painować za CA niż za co- turowego dropa który gry nie wygra nam.

W mainie mam jeszcze 2x Dusk Urchins który jest naprawdę dobry jako napieracz/CA/cel pod point removal...
Znalazły się jeszcze 2x Nyxathidy które naprawdę potrafia napsuć krwi przeciwnikowi. Średnio wchodzą 5/5 za 1BB lub z Rituala w last game.

Dzide zmniejszył bym do sztuki bo ma służyć bardziej jako zaskoczenie przeciwnika lub celowe zniszczenie jakiejś dzidy na stole. W jej miejsce można nawet dać mojego ulubionego Unmaska. Co prawda robi nam lekki discard ręki ale czasem warto poświęcić jedną krtę by usunąć coś kluczowego co potrafi nas zabić.

Wiem że namieszałem Ci w głowie ale co kierowca to inny deck.
Wszystko wyjdzie podczas testowania. Ja wszystkie swoje decki nadal testuję, przerabiam,kombinuję,zmieniam.......i to jest w tym wszystkim fajne. :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

[CAS]Mono B

pt cze 17, 2011 9:22 am

Graj na 65-70 kartach, po prostu przy dodawaniu kart wrzucaj też lądy. To casual, a nawet w turniejowej grze zdarzały się talie po 70-72 karty :)
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

[CAS]Mono B

pt cze 17, 2011 10:39 am

Dobrze, to dodam jeszcze jeden ląd oprócz Liliany. W sumie jestem zadowolony z decku, fajnie to wyszło. Nawet nie będę dużo proxował, ponieważ tylko Bayou i dzid nie zakupię.
avatar86 pisze:
oprócz grywalnych Maelstrom Pulse reszta to lipton.

Spiritmonger syci :evil:
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

[CAS]Mono B

pt cze 17, 2011 12:02 pm

p4v pisze:
@Gizmoo, Sigil robi coś z Dark Ritualami, które są martwym dociągiem w późniejszej grze.


Jak generujesz dociąg za pomocą Areny lub confidantów - to nigdy nie są martwe. Masz takie tempo, że przeciwnik nie nadąża z usuwaniem zagrożeń. Zagranie w jednej turze dwóch Gatekeeperów i usunięcie w ten sposób wszystkich blokerów przeciwnika - miodzio.

p4v pisze:
Zamiast Aren mam Bitterblossom, a tych dwóch enchantmentów nie gra się równocześnie.


W jednym z moich decków mono B grałem jednocześnie i do tego fajnie kombiło się z Death's Shadowami. :spoko:

avatar86 pisze:
Nigdy nie przepadałem za Bitterblossom. We wszystkich grach nic nie robiły i pomimo że grają w większości netdeckowych rozpisek


:shock: Blossomki są boskie. Uzupełniają napór po mass removalu i znakomicie działają z dzidą!

avatar86 pisze:
Dzide zmniejszył bym do sztuki bo ma służyć bardziej jako zaskoczenie przeciwnika


Dzida ma służyć do wygrywania gier. :lol:

A poza tym doskonale uzupełnia życie po Blossomku.

Ja bym grał na dwóch dzidkach, ale nie zaszkodziło by potestować na trzech - lub dwie plus Sword of Light And Shadow - bo fajnie wyciąga Gatekeeperów!

p4v pisze:
Spiritmonger syci :evil:


Jest przerewelacyjny! :spoko:
 
Awatar użytkownika
avatar86
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: sob paź 02, 2010 7:08 pm

[CAS]Mono B

pt cze 17, 2011 12:38 pm

Gizmoo pisze:
Dzida ma służyć do wygrywania gier.

Zgadza się dzidka wygrywa ale, Kuba wyjmij 2 dzidy z 60 kartonikow bez mystika czy innego ustrojstwa. :hahaha:
To będzie raczej fart jak się trafi więc wolał bym w ten slot upchać coś innego np. Discard za :b:
Gizmoo pisze:
p4v napisał(a):
Spiritmonger syci

Jest przerewelacyjny!

No ja tam bym się nim nie podniecał. Co prawda jest 6/6 za 5cmc i ma fajne umiejki ale wolał bym wsadzić w jego miejsce Nyxathid lub Tombstalkera. Serio
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

[CAS]Mono B

pt cze 17, 2011 11:57 pm

avatar86 pisze:
Zgadza się dzidka wygrywa ale, Kuba wyjmij 2 dzidy z 60 kartonikow bez mystika czy innego ustrojstwa


LOL kiedyś nie było mystica i ludzie grali. Co jak nie ma mystica, to nie warto grać na dzidach i mieczach? No bez jaj proszę!

avatar86 pisze:
To będzie raczej fart jak się trafi więc wolał bym w ten slot upchać coś innego np. Discard za :b:


Discard nie wygrywa gier. Dzida tak.

avatar86 pisze:
Nyxathid lub Tombstalkera. Serio


O ile jeszcze Tombstalker jest OK, to Nyxahid jest słaby jak bolka trampki. Nie mówiąc o tym, że jak Oponent ma kritę z protką na czarny i/lub zielony, lub podepnie pod dowolnego typa jakiś miecz (np. SOLAS), to ma dobrego blockera, przez którego się nie przebijesz. Spiritmonger omija takie protki. To naprawdę jest świetna krita do casuala. A z dobrym mieczem - może robić miazgę.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

[CAS]Mono B

sob cze 18, 2011 10:46 pm

Gizmoo pisze:
Discard nie wygrywa gier. Dzida tak.


Ponadto pamiętaj że najlepszym removalem na Dzidę jest druga dzida.

avatar86 pisze:
Zgadza się dzidka wygrywa ale, Kuba wyjmij 2 dzidy z 60 kartonikow bez mystika czy innego ustrojstwa.


Pamiętaj, że nie potrzebujesz dzidy na Open Hand. Jak dojdzie w 2-3 turze jest dobrze. Z drugiej strony jest legendą, więc nie powinno się grać na więcej niż 2 sztukach. Dzida w Extended była jak to się ładnie mówi: Kartą która definiowała format. Wtedy kosztowała 25zł, a teraz mimo że gra TYLKO w Legacy, kosztuje 40zł i jest to dobra cena. Jest to piekielnie mocna karta, gdyż nawet bez krity potrafi zrobić grę - wystarczy że ma na sobie counterki. Pokaż mi inny Equipment który ma tak dużą uniwersalność i w dodatku potencjalnie nie potrzebuje kreatury żeby coś zdziałać.
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Re: [CAS]Mono B

wt cze 21, 2011 9:28 pm

Powoli zaczynam utwierdzać się w przekonaniu, że oprócz Spiritmongera powinienem używać jakiegoś latającego finishera. Dzisiaj olśniło mnie, że Steel Hellkite jest przecież sympatyczny i tani w złotówkach. Może nawet zrezygnuję z Spiritmongera, bo latający kaban nad wszystkim jest bardziej pożyteczny. Dodatkowo ma wbudowany mini Pernicious Deed i współdziała z Garrukiem, robi coś z Dark Ritualem. Minusy? Jest bardziej podatny na removal.

Ewentualnie, w obrębie zainteresowania pozostaje Grave Titan.
Ostatnio zmieniony wt cze 21, 2011 9:35 pm przez p4v, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
avatar86
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: sob paź 02, 2010 7:08 pm

[CAS]Mono B

śr cze 29, 2011 12:16 am

p4v pisze:
Dzisiaj olśniło mnie, że Steel Hellkite jest przecież sympatyczny i tani w złotówkach

Ale nie tani w CMC i wątpię żebyś go wystawił. Raczej zagra w Dragon Stompie gdzie wystawisz go bez problemu.
Ostatnio zacząłem grać na 2x Animate Dead. Często przeciwnik discarduje syty które warto wskrzesić pod swoje skrzydła. Taki mini WinCondition :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

[CAS]Mono B

śr cze 29, 2011 9:11 pm

Albo totalnie hejtować się na kreatury, wrzucać destroy land i Dystopie, a z kreatur grać tylko na Nighthawkach i Mishrach.
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

[CAS]Mono B

pn lip 04, 2011 6:14 pm

Jest jakiś dobry, a tani w złotówkach equipment? Jednak proxy, to nie to samo, więc odpuszczam dzidy w tym decku.
Grafted Wargear - po ile to chodzi? Wydaje się lepszy niż Loxodon Warhammer, bo jednak Equip za 0 robi różnicę. Przede wszystkim, chcę pompować tokeny z Bitterblossom, dlatego poświęcenie mnie nie boli.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości