Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
jakkubus
Moderator blogów i komentarzy
Moderator blogów i komentarzy
Posty: 51
Rejestracja: czw maja 05, 2011 10:39 am

Dwudusznica/Strzyga

pt maja 06, 2011 4:22 pm

Flynn szedł niespiesznie polną dróżką. Pola wokoło złociły się pszenicą i żytem. Żar dosłownie lał się z nieba, a po karku pot spływał strużkami. Zza pagórka słychać było dziecięce swawole i zabawy. Idąc dalej czarodziej próbował zobaczyć źródło tego hałasu. Nie musiał długo czekać bo dzieci wybiegły z krzykiem z górki. Jedno, na oko pięcioletnie, potknęło się niefortunnie o jakiś pęd i runęło na ziemię, po czym zaczęło ryczeć do wtóru śmiechu pobratymców. Jedna dzieweczka się nie śmiała. Podeszła, czule objęła poszkodowanego i zaczęła go pocieszać. Flynn spojrzał jeszcze raz i zdębiał. Dziewczynkę otaczała niby-aureola we wszystkich barwach tęczy. Dwudusznica! To pewnie z jej powodu go tu wezwali. Przeklęte dziecko mające w przyszłości stać się strzygą. Dobrze, że o niej nie wiedzą. Nie miała by życia. Nie, nie może im powiedzieć. Powie, że jest po prostu magicznie uzdolniona, co pewnie nie mija się z prawdą zanadto. Jeśli będzie możliwe weźmie ją na uczennicę. Z uśmiechem na ustach czarodziej wkroczył do wioski.


Dwudusznica

Niekiedy na skutek klątwy lub wielkiej niegodziwości i zła rodziców rodzi się wyjątkowe dziecko. Dziecko z dwoma duszami. Dorasta ono niezauważone wśród ludzi i czasami dożywa naturalnej śmierci w miękkim łożu otoczone gromadką wnuków. Lecz w większości przypadków jego pochodzenie zostaje wykryte. Wtedy dwudusznica (m. dwudusznik, lecz kobiety są częściej spotykane) bywa dręczona i przepędzana z siedzib ludzkich, a w niektórych przypadkach nawet brutalnie zamordowana.

Osobowość

Dwudusznice są przyjacielsko nastawione do całego świata. Ujmują wszystkich swym ciepłem, pogodą ducha i zdolnością do współodczuwania. Często nawet mimo złego wychowania dążą ku dobru. Występuje u nich mnóstwo postaw odnośnie prawa. Od lekceważącej do obsesyjnie praworządnej. Rzadko zdarza się jednak u nich charakter odmienny od dobrego, a złe dwudusznice to marginalny wyjątek.

Opis fizyczny

W zasadzie brak różnic w wyglądzie zewn. między dwudusznicami, a ludźmi. Mają zazwyczaj wątłą posturę i są wyjątkowo chorowici. Sporadycznie występuje podwójne uzębienie. Lecz gdyby zajrzeć wewnątrz klatki piersiowej łatwo dojrzeć dwa serca, z których jedno (zazwyczaj prawe) jest bezczynne i uaktywnia się dopiero po śmierci. Poza tym mogą występować też inne zdublowane organy.

Relacje

Dwudusznice nie mają żadnych problemów z nawiązywanie relacji z innymi rasami. Są uznawane za ludzi i nikt, nawet oni nie wiedzą o swej klątwie. Lecz jeśli wyjdzie ona na jaw stają się one pariasami i wyrzutkami społecznymi.

Religia

Jak ludzie, lecz zazwyczaj czczą dobrych bogów (najczęściej Pelor).

Imiona

Z listy imion ludzkich.

Poszukiwacze przygód

Istoty te rzadko stawiają niepewny los awanturnika nad spokojne, osiadłe życie. Nie posiadają ciągot do podróży, lecz nie odmówią pomocy potrzebującym. Jednak zdemaskowanej dwudusznicy nie zostaje nic innego jak opuścić swe dawne miejsce pobytu, gdyż po prostu nie będzie tam mogła normalnie żyć.

Społeczeństwo

Rasa ta jest częścią ludzkiego społeczeństwa. Rodzą się w nim, wychowują i jeśli szczęście dopisze umierają jako szanowni obywatele. Nie istnieje coś takiego jak społeczeństwo dwudusznic. Dwoje przedstawicieli tej rasy urodzonych w jednym miejscu to ewenement, a więcej oznacza, że obszar ten jest przeklęty.

Cechy rasowe

- Modyfikacje atrybutów: Inteligencja +2, Charyzma +2, Roztropność +2, Budowa -4 - Dwudusznice są wyjątkowo inteligentne i z łatwością zjednują sobie innych, niemniej jednak klątwa odbija na nich swe piętno ich organizm jest wyjątkowo wątły.
-Średni humanoid: Żadnych kar i premii za rozmiar.
-Bazowa prędkość: 9 metrów
- Kara -2 do rzutów przeciw chorobom i truciznom: Przez szkody jakie w ich ciele wyrządziła klątwa, ich układ immunologiczny jest osłabiony.
- Kara -5 do Dyplomacji (w wypadku dwudusznicy odkrytej)
- Niepewny charakter: Przez obecność drugiej duszy o odmiennym usposobieniu istnieje 50% szans na wykrycie przeciwnego charakteru przy próbie jego ujawnienia.
- Osobliwa aura: Wokół dwudusznicy unosi się przejrzysta mgiełka, załamująca promienie słoneczne. Przy słabym świetle jest zupełnie niewidoczna, lecz w słoneczny dzień można ją dość łatwo dostrzec. Test na Wiedzę (tajemna) pozwala rozpoznać tę istotę. Aura ta zakrzywia nie tylko światło ale i magię co daje dwudusznicy OC w wysokości 10 + poziom postaci + modyfikator z Int.
- Piętno śmierci: Pozbawieni umysłu nieumarli postrzegają postać jako nieumarłego.
- Nagła śmierć: W przypadku zgonu z przyczyn nienaturalnych (np. morderstwo, choroba) dobra dwudusznica zmienia się w strzygę.
- Automatyczne języki: Wspólny. Premiowe języki: Dowolne prócz sekretnych.
- Ulubiona klasa: Czarodziej, Zaklinacz
- Charakter: Dowolny Dobry (rzadko Zły)
- Modyfikacja poziomu: +2 – Dwudusznice rozwijają się powoli.


Strzyga

Strzygi (i strzygonie) to jedne z najbardziej zajadłych i niebezpiecznych nieumarłych. Niewielu może poszczycić się tym, że je widziało. Często myli je się z wampirami lub innymi upiorami. Najczęściej jest to jednak ostatnia pomyłka...

Osobowość

Przez całe życie dwudusznicy jej druga dusza gromadzi w sobie całą wściekłość, nienawiść i złość z pierwszego życia, by po śmierci wrócić do życia i dać im upust. Strzygi są uosobieniem zemsty, lecz zemsty inteligentnej. Przekładają subtelne rozwiązania nad zwyczajne rozerwanie na strzępy, choć i to się zdarza. Swe istnienie przeznaczają na branie odwetu za krzywdy dokonane pierwszej duszy. Nawet najmniejsze krzywdy, gdyż strzygi są dość małostkowe. Wszelkie emocje poza gniewem ulegają osłabieniu, choć niektóre silne uczucia dwudusznicy (jak miłość) mogą przetrwać śmierć. Czasami dążą też do władzy.

Opis fizyczny

Strzygi wbrew obiegowym opiniom nie są wielkimi monstrami z paszczą pełną zębisk.Jej ciało trochę przypomina to jakim było za życia. Na jej wyjątkowo bladej cerze odznaczają się czarne żyły. Oczy robią się całe czarne i puste (łącznie z białkówką), niczym dwie otchłanie. Po śmierci pierwszego drugie serce ożywa i pompuje krew, która zmienia się w kwas. Ciało jest zimne jak zwłoki za wyjątkiem lewego boku, w którym zalęgła się druga dusza. Jej organizm źle znosi światło słoneczne i jest podatny na srebro

Relacje

Strzygi rzadko nawiązują kontakty z innymi rasami, najczęściej po to by wspomogły ją w jej dążeniach. Potrafi także pomóc komuś w zamian za jego pomoc. Potrafią dobrze dogadać się z czartami i drowami, a wampirami gardzą(z wzajemnością).

Religia

Strzygi zazwyczaj nie czczą żadnego bóstwa, choć zdarzają się takie wyznające Nerulla lub Vecnę.

Imiona

Najczęściej jest to anagram imienia dwudusznicy. Czasami jednak zdarza się, że strzyga bierze sobie imię z innego języka.

Poszukiwacze przygód

Strzygi są raczej samotnicami i stronią od innych, choć niekiedy przyłączają się do drużyn. Najczęściej po to by spełnić własne cele. Mają jednak duże poczucie sprawiedliwości i niejednokrotnie wspomagają innych zemście.

Społeczeństwo

Strzygi nie tworzą własnego społeczeństwa i nie są raczej akceptowani w innych społeczeństwach (z paroma wyjątkami np. drowy) choć potrafią się maskować i żyć wśród ludzi. Lecz przez skłonność do samotności żyją zwykle na cmentarzach i nekropoliach.

Cechy rasowe

- Modyfikacje atrybutów: Jak dwudusznica (z wyjątkiem Budowy), Siła +4,Zręczność +2 - Strzygi zachowują inteligencję i mądrość dwudusznicy, lecz ich siła i zwinność wydatnie wzrasta.
- Średni nieumarły: Żadnych kar i premii za rozmiar, wszelkie kary i premie nieumarłego (za wyjątkiem odporności na trafienia krytyczne o czy niżej).
- Bazowa prędkość: 12 metrów – Strzygi są wyjątkowo szybkie.
- Kara -5 do Dyplomacji i premia +5 do Zastraszania: Przez swój przerażający wizerunek strzydze trudno politycznie z kimś porozmawiać.
- Premia +10 do Przebierania przy przebieraniu za człowieka.
- Premia +1 do KP z naturalnego pancerza.
- Osobliwa aura
- Plugawa żywotność: Strzyga natychmiast regeneruje obrażenia zadane nie-srebrną bronią, co skutkuje RO 15/srebro.
- Czułe punkty: Strzyga czerpie swą moc z serca, a jej dusza znajduje się w ciepłym lewym boku. Jest ona podatna na trafienia krytyczne, wykonane bronią ze srebra.
- Nocna istota: Odpoczynek nie jest u strzygi wymagany do normalnego funkcjonowania, lecz może ona podczas niego zregenerować stracone PW (jak człowiek). Wraz z nadejściem nocy leczy ona wszystkie nie zadane srebrem rany. Lecz światło słońca odbiera jej siły, przez co za dnia posiada karę -10 do wszystkich testów (poza Przebieraniem) i nie działają: Plugawa żywotność i Szpony strzygi, a także premia do KP. Strzyga jest wtedy podatna na trafienia krytyczne każdą bronią. Dodatkowo bazowa prędkość spada do 9 metrów.
- Szpony strzygi: Jako akcję darmową strzyga może zmienić swe dłonie w szpony. Może ona wtedy zadać 1k6 obrażeń atakiem bez broni (pazurami). Jest uważana w tym momencie za uzbrojoną, nawet jeśli nie posiada zwykłej broni. Postać nie prowokuje okazyjnych ataków podczas ataku bez broni i zagraża sąsiednim polom nawet nieuzbrojona.
- Drapieżca: Strzyga nie odżywia się normalnym jedzeniem. Musi ona zabierać energię życiową innym istotom by przedłużać swą egzystencję. Lecz w przeciwieństwie do wampira nie żywi się ona jedynie krwią, ale również mięsem i wnętrznościami istot inteligentnych. A szczególnie sercem, po spożyciu którego zyskuje ona na godzinę premię +2 do wszystkich testów i wzrost RO do 20/srebro. Po tygodniu bez pożarcia jakiejś rozumnej istoty strzyga musi wykonać rzut obronny na Wolę (ST 20) - nieudany oznacza obłęd, który objawia się atakowaniem każdej żywej istoty dopóki się nie nasyci. Udany oznacza odsunięcie testu na dzień następny, tym razem z ST większym o 5.
- Nikczemna krew: Gdy strzyga podczas jednego ataku bronią konwencjonalną otrzyma obrażenia powyżej 10, wszyscy wokół niej muszą wykonać test na Refleks - nieudany oznacza otrzymanie 2k4 obrażeń od kwasu.
- Czar rasowy: Dominacja nad osobą
- Automatyczne języki: Wspólny i Czarna Mowa (vide Księga Plugawego Mroku). Premiowe języki: Dowolne prócz sekretnych.
- Ulubiona klasa: Czarodziej lub Zaklinacz
- Charakter: Z-Ch lub Z-N
- Modyfikacja poziomu: +4 – Strzygi muszą poświęcić trochę czasu na ogarnięcie swoich zdolności.

Uwaga! Strzyga nie jest przedłużeniem świadomości dwudusznicy. To odrębna osobowość.

Czekam na krytykę (najlepiej konstruktywną).
Ostatnio zmieniony pt paź 10, 2014 10:32 pm przez jakkubus, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Derechin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 201
Rejestracja: wt gru 23, 2008 9:38 pm

Dwudusznica/Strzyga

pt maja 06, 2011 11:46 pm

Oprócz małej ilości błędów gramatycznych (w sensie, piszesz głównie o istotach płci żeńskiej, a używasz męskiej odmiany czasowników), trochę niefortunnie sformułowanych zdań w części Osobowość Dwudusznicy i jednej pomyłki w nazwie (napisałeś Dwudusznia w Relacjach) pierwsza część bez zarzutu. Strony mechanicznej nie będę oceniał, jest na to dla mnie za późno, napisałem dziś 2 matury i mam dość.

Wydaje mi się jednak, że LA +1 za duże bonusy do statów i OC to trochę mało. Według mnie dostaje to to więcej niż drow a on ma dostosowanie o jeden większe. Ale poczekaj na wypowiedzi innych ludzi, ja się mało znam na wyważaniu czegokolwiek.

Nie rozumiem, dlaczego piszesz, że Strzygi mają duże poczucie sprawiedliwości a potem w charakterach nie uwzględniasz PZ. Według mnie to się wyklucza, sprawiedliwość jest ściśle związana z praworządnością, w końcu to właśnie wyznawanie jakiegoś wyższego porządku w świecie i kierowanie się nim.

Nie napisałeś SW dla Strzygi ani żadnego przykładu. Według mnie przydałby się przykład jakiejś pierwszopoziomowej i jednej wyższopoziomowej, tak jak jest przy wampirach. To samo w zasadzie tyczy się Dwudusznicy. Nie napisałeś też nic o tym, czy można klątwę jakoś zdjąć - czy wystarczy zwykłe Przełamanie Klątwy, czy jakiś rytuał, czy może dopiero Cud lub Życzenie?

To jeszcze garść pytań na koniec:
Skąd w ogóle bierze się osobliwa aura Dwudusznicy? Z faktu posiadania dwóch dusz?
Jak zachowa się czar Klon rzucony przez Dwudusznicę? A jak Magiczny Słój rzucony na nią?

Generalnie wielki plus za pomysł, skąd czerpałeś inspiracje?
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2273
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Dwudusznica/Strzyga

sob maja 07, 2011 2:51 am

Mitologia słowiańska. Dwudusznica stąd, iż strzyga miała posiadać dwie dusze.

Sam od lat miałem zamiar rozpisać strzygę, ale nigdy mi się nie chciało. Jeżeli jednak chcesz wprowadzać istoty o 2 duszach potrzebne jest rozpisanie implikacji mechanicznych faktu ich posiadania.
 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

Dwudusznica/Strzyga

sob maja 07, 2011 6:50 am

Derechin pisze:
Wydaje mi się jednak, że LA +1 za duże bonusy do statów i OC to trochę mało. Według mnie dostaje to to więcej niż drow a on ma dostosowanie o jeden większe. Ale poczekaj na wypowiedzi innych ludzi, ja się mało znam na wyważaniu czegokolwiek.


Drow ma tylko -2 do Budowy, a do tego parę zdolności czaropodobnych, biegłość w kilku broniach oraz lepsze widzenie w ciemnościach. Aczkolwiek i tak Dwudusznica wydaje się mocną rasą ze względu na to OC. Zostawiłbym jednak LA +1: kara do Dyplomacji (jeśli Dwudusznica zostanie wykryta) to wystarczające osabienie.
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2089
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Dwudusznica/Strzyga

sob maja 07, 2011 10:55 am

Co do OC to przy obecnym poziomie dwuduszka powinna mieć EPP +2. Mimo wszystko, w dnd to jedna z najpotężniejszych zdolności. Alternatywą jest obniżenie OC do 5 + poziom postaci (bez tego modyfikatora z int).
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: Dwudusznica/Strz yga

sob maja 07, 2011 11:22 am

A mie zastanaia jedno. Po co mordują Dwudusznice, skoro są dobre, a po mordertwie zminają się w potwory
 
Awatar użytkownika
Bahior
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 130
Rejestracja: pn mar 24, 2008 10:30 am

Re: Dwudusznica/Strz yga

sob maja 07, 2011 11:07 pm

Praca super jak dla mnie - uwielbiam takie klimaty. Na pewno wykorzystam którejś z kampanii jakie prowadzę.

Co do statystyk to sądzę że zamiast +5 zastraszanie i +10 przebieranie za człowieka strzyga spokojnie może mieć +10 do zastraszania i +5 do przebierania - lepiej to odda jej dość przerażający wygląd.
No i zdaje mi się ze premia do KP dla strzygi może spokojnie być większa.
Ja osobiście pokusiłbym się o jakąś aurę strachu lub coś w ten deseń ale to już prywatne zdanie.


slann pisze:
A mie zastanaia jedno. Po co mordują Dwudusznice, skoro są dobre, a po mordertwie zminają się w potwory

- bo są tępymi kołkami bojącymi się odmienności?

A przy okazji zabijania jest jakiś sposób aby dwudusznica nie stała się strzygą po gwałtownej śmierci?
kołek w serce/stos/obcięcie głowy
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Dwudusznica/Strzyga

sob maja 07, 2011 11:57 pm

Jak w D&D chłopi mogliby się bać odmienności jak codziennie po wioskach łażą im przedstawiciele 500 abstrakcyjnych ras z innych planów i klas z innej bajki ;)

Tak serio - bardzo ładnie rozpisana strzyga, chyba lepsza konceptualnie niż moja :)

Moja, do innego świata, była jednym z najbardziej makabrycznych nieumarłych i działała tak:

Czasem, kiedy kobieta w zaawansowane ciąży jest zabijana przez ojca dziecka, powstaje z tego strzyga. Przez kilka lat w jej martwym ciele wciąż rośnie, choć nie żyje - dziecko. Wypełnia rozkładające się ciało układając się w w taj samej pozycji - ręce wewnątrz rąk, głowa wewnątrz głowy, nogi wewnątrz nóg. Ma dwie warstwy skóry, podwójny kościec i jak u Ciebie - dwie dusze (dokładniej - dwa strzępy duszy). W efekcie strzyga ma dość pokraczny kształt i sposób poruszania się oraz charakterystyczny podwójny rząd zębów. Wykopuje się z grobu kiedy oczy dziecka zrównają się z oczami matki.

W sumie na tym pomysł się kończył ;)
Ostatnio zmieniony sob maja 07, 2011 11:59 pm przez Albiorix, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
jakkubus
Moderator blogów i komentarzy
Moderator blogów i komentarzy
Posty: 51
Rejestracja: czw maja 05, 2011 10:39 am

Re: Dwudusznica/Strzyga

śr maja 18, 2011 6:05 pm

Derechin pisze:
Wydaje mi się jednak, że LA +1 za duże bonusy do statów i OC to trochę mało. Według mnie dostaje to to więcej niż drow a on ma dostosowanie o jeden większe. Ale poczekaj na wypowiedzi innych ludzi, ja się mało znam na wyważaniu czegokolwiek.

Są bonusy, ale są i kary. Dwudusznica może obronić się przed kulą ognia, by chwilę później paść na ziemię po oberwaniu pociskiem z procy. No i kwestia chorób.
Nie rozumiem, dlaczego piszesz, że Strzygi mają duże poczucie sprawiedliwości a potem w charakterach nie uwzględniasz PZ. Według mnie to się wyklucza, sprawiedliwość jest ściśle związana z praworządnością, w końcu to właśnie wyznawanie jakiegoś wyższego porządku w świecie i kierowanie się nim.

Sprawiedliwość, a poczucie sprawiedliwości to dwie różne rzeczy. Weźmy na przykład Robina Hooda: miał duże poczucie sprawiedliwości, aczkolwiek praworządny nie był.
To jeszcze garść pytań na koniec:
Skąd w ogóle bierze się osobliwa aura Dwudusznicy? Z faktu posiadania dwóch dusz?
Jak zachowa się czar Klon rzucony przez Dwudusznicę? A jak Magiczny Słój rzucony na nią?

Generalnie wielki plus za pomysł, skąd czerpałeś inspiracje?

Aura ta jest jednym z efektów ubocznych jakie w ciele wprowadza obecność dwóch dusz.
Dwudusznica może stworzyć klona i jest to jedyny sposób by po śmierci wrócić do żywych. Wskrzeszenie odpada.
Przeciwko Magicznemu Słojowi przysługują jej dwa rzuty.
Trochę z mitologii Słowian, trochę z Księgi Plugawego Mroku, ale głównie z wyobraźni.
Kamulec pisze:
Jeżeli jednak chcesz wprowadzać istoty o 2 duszach potrzebne jest rozpisanie implikacji mechanicznych faktu ich posiadania.

To znaczy?
slann pisze:
A mie zastanaia jedno. Po co mordują Dwudusznice, skoro są dobre, a po mordertwie zminają się w potwory

A wytłumaczysz prostemu chłopowi różnicę pomiędzy strzygą, a dwudusznicą? Wątpie, by zrozumiał.
Bahior pisze:
No i zdaje mi się ze premia do KP dla strzygi może spokojnie być większa.
Ja osobiście pokusiłbym się o jakąś aurę strachu lub coś w ten deseń ale to już prywatne zdanie.

Strzyga nie jest czołgiem, ani żadnym Edwardem C. Jej ciało nie jest wiele trwalsze od ludzkiego. Bo i po co, skoro mniej poważne rany zamykają się w mgnieniu oka. Co do strachu to Czarna Mowa w zupełności wystarczy.
A przy okazji zabijania jest jakiś sposób aby dwudusznica nie stała się strzygą po gwałtownej śmierci?
kołek w serce/stos/obcięcie głowy

Najlepiej od razu spalić lub wydatnie zmasakrować truchło. O ile się zdąży...
Albiorix pisze:
Moja, do innego świata, była jednym z najbardziej makabrycznych nieumarłych i działała tak:

Czasem, kiedy kobieta w zaawansowane ciąży jest zabijana przez ojca dziecka, powstaje z tego strzyga. Przez kilka lat w jej martwym ciele wciąż rośnie, choć nie żyje - dziecko. Wypełnia rozkładające się ciało układając się w w taj samej pozycji - ręce wewnątrz rąk, głowa wewnątrz głowy, nogi wewnątrz nóg. Ma dwie warstwy skóry, podwójny kościec i jak u Ciebie - dwie dusze (dokładniej - dwa strzępy duszy). W efekcie strzyga ma dość pokraczny kształt i sposób poruszania się oraz charakterystyczny podwójny rząd zębów. Wykopuje się z grobu kiedy oczy dziecka zrównają się z oczami matki.

W sumie na tym pomysł się kończył ;)

A gdy zabije ją kto inny niż ojciec dziecka? Lub gdy ojciec jest niepewny? :mrgreen:
Sam pomysł zaś jest nawet ciekawy.
Ostatnio zmieniony czw maja 19, 2011 3:59 pm przez jakkubus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Re: Dwudusznica/Strzyga

śr maja 18, 2011 6:25 pm

jakkubus pisze:
A gdy zabije ją kto inny niż ojciec dziecka? Lub gdy ojciec jest niepewny? :mrgreen:
Sam pomysł zaś jest nawet ciekawy.

Jeśli ktoś inny, klątwa nie działa i wszyscy nie żyją długo i szczęśliwie. Jeśli ojciec jest niepewny to ... w sumie nie ma takiej możliwości, magia nie bywa "niepewna". Raczej nie występuje nic w stylu "Hej, jestem starożytną magiczną klątwą ale w sumie nie mam pewności czy ten przypadek kwalifikuje się do tego żebym zadziałała. Może kogoś zapytam?". Magia po prostu "wie".

Tzn dokładniej rzecz biorąc (bez większego związku ze strzygą) w tym świecie takimi rzeczami zajmują się duchy przeznaczenia zwane ścieżkunami, które mają bezpośredni dostęp do informacji Wzorca, mistycznego planu egzystencji zawierającego imiona i opisującego relacje wszystkiego co istnieje. We Wzorcu jest bardzo ściśle i jednoznacznie określone kto jest czyim dzieckiem i z jakiego rodu pochodzi, aż do zarania dziejów.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości