Zrodzony z fantastyki

 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Re: [PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

sob maja 28, 2011 11:18 am

Jedną z klas którą chciałbym użyć jest hexblade. Czy tworząc postać mogę wykorzystac pewne zmiany zasugerowane przez twórcę tej klasy, Mike'a Mearlsa TUTAJ? Zdaję sobie sprawy, że to nie jest oficjalna errata, ale skoro wyszły spod pióra twórcy klasy, stoją nieco wyżej niż fanowski homebrew.
 
Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 9:31 pm

Re: [PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

sob maja 28, 2011 3:24 pm

To ja dorzucę pytanie, czy mogę zmodyfikować atut Kung Fu Genius by zamiast dla mnicha był dla swordsage?

Z mojej strony to będzie swordsage||spellthief/wizard w sumie to będę się specjalizował w rzezaniu gardeł wrażym czaromiotom :mrgreen: .
 
Awatar użytkownika
AleksanderTheGreat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 1:39 am

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

sob maja 28, 2011 6:27 pm

PPPP pisze:
Jedną z klas którą chciałbym użyć jest hexblade. Czy tworząc postać mogę wykorzystac pewne zmiany zasugerowane przez twórcę tej klasy, Mike'a Mearlsa TUTAJ? Zdaję sobie sprawy, że to nie jest oficjalna errata, ale skoro wyszły spod pióra twórcy klasy, stoją nieco wyżej niż fanowski homebrew.

Jeśli nie ma nigdzie konwersji.

Dagome pisze:
To ja dorzucę pytanie, czy mogę zmodyfikować atut Kung Fu Genius by zamiast dla mnicha był dla swordsage?

Nie.
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: [PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

sob maja 28, 2011 6:59 pm

Rasy z czego?
Jakie klasy z pf są dozwolone.
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Re: [PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

sob maja 28, 2011 7:17 pm

AleksanderTheGreat pisze:
PPPP pisze:
Jedną z klas którą chciałbym użyć jest hexblade. Czy tworząc postać mogę wykorzystac pewne zmiany zasugerowane przez twórcę tej klasy, Mike'a Mearlsa TUTAJ? Zdaję sobie sprawy, że to nie jest oficjalna errata, ale skoro wyszły spod pióra twórcy klasy, stoją nieco wyżej niż fanowski homebrew.

Jeśli nie ma nigdzie konwersji.


Właśnie dowiedziałem się, że istnieje hexblade do pathfindera, a jest nim wariant hexcrafter klasy magus z oficjalnego podręcznika ultimate magic. Czy ktoś ma dostęp do tej książki?
 
changeling
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1289
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:59 am

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

sob maja 28, 2011 7:21 pm

Ode mnie ostatecznie binder//witch :)
 
Awatar użytkownika
AleksanderTheGreat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 1:39 am

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

sob maja 28, 2011 7:31 pm

PPPP pisze:
Właśnie dowiedziałem się, że istnieje hexblade do pathfindera, a jest nim wariant hexcrafter klasy magus z oficjalnego podręcznika ultimate magic. Czy ktoś ma dostęp do tej książki?

Ja nie. Jedyne co znalazłem to beta wersję Magusa na PFSRD.

slann pisze:
Rasy z czego?Jakie klasy z pf są dozwolone.

Wszystko jest napisane w pierwszym poście, a PSRD nie trudno znaleźć, szczególnie, że podawałem linka w którymś poście.
 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

Re: [PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

sob maja 28, 2011 7:58 pm

Rzuty obronne i atak przy wieloklasowości normalnie, czy ułamkowo?
 
Awatar użytkownika
Schizofremik
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 17, 2005 3:58 pm

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

sob maja 28, 2011 8:04 pm

http://www.d20pfsrd.com/bestiary/monste ... hippogriff

Chcialbym miec latajacego mounta, pytanie brzmi jaki jest jego udzwig i ile czasu mozna na nim latac oraz jak wyglada czarowanie z jego siodla ?

Nie mam teraz polskich liter bo siedze na macu znajomego.
Ostatnio zmieniony sob maja 28, 2011 8:05 pm przez Schizofremik, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
AleksanderTheGreat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 1:39 am

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

sob maja 28, 2011 8:20 pm

Dark_Archon_ pisze:
Rzuty obronne i atak przy wieloklasowości normalnie, czy ułamkowo?

Normalnie.

Schizofremik pisze:
Chcialbym miec latajacego mounta, pytanie brzmi jaki jest jego udzwig i ile czasu mozna na nim latac oraz jak wyglada czarowanie z jego siodla ?

http://www.d20pfsrd.com/alignment-descr ... g-capacity
Bo ja wiem. Chyba aż się zmęczy, albo znudzi.
http://www.d20pfsrd.com/magic#TOC-Concentration

może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z tym "4th-level advancement"? Czyżby hippogriff Rangera był słabszy od zwykłego?
Po uważniejszym przyjrzeniu się chyba już wiem o co chodzi. Ranger dostaje go na 3 poziomie w słabszej wersji, a na 4 gryf dostaje mały boost.
Ostatnio zmieniony sob maja 28, 2011 8:25 pm przez AleksanderTheGreat, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
KapitanKatsura
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 266
Rejestracja: pn maja 16, 2011 10:07 am

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

sob maja 28, 2011 8:21 pm

jak wyglada czarowanie z jego siodla ?


Na mój zdrowy rozsądek to czarodziej powinien czarować z latającego wierzchowca, przynajmniej w innych systemach widziałem już takich magów. W Młotku ludzki arcymag Baltasar Gelt czasami zasuwa na pegazie i nie przeszkadza mu to w czarowaniu. Chyba, że gesty i słowa do wykonywania czarów w DDków są bardziej skomplikowane i wymagające koncentracji niż te z Warhammera, by jednocześnie zajmować się sterowaniem.
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: [PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

sob maja 28, 2011 8:23 pm

Ale rasy z PF czy 3.5
 
Awatar użytkownika
AleksanderTheGreat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 1:39 am

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

sob maja 28, 2011 8:27 pm

slann pisze:
Ale rasy z PF czy 3.5

Nie bardzo rozumiem co tu jest tak trudnego do zrozumienia. Gramy w PFie, więc chyba oczywiste, że rasy z PFa, nie? Przecież już cię odesłałem do PFSRD. Zaglądałeś tam wogóle?
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Re: [PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

sob maja 28, 2011 9:15 pm

http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/re/20031125a - atut ułatwiający rzucanie czarów podczas jazdy konnej.

@AleksanderTheGreat
Trudno, zostaję przy Hexblade z poprawkami Mearlsa.
Ostatnio zmieniony sob maja 28, 2011 9:16 pm przez PPPP, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

ndz maja 29, 2011 3:53 pm

Jak dobrze czytam, to w PF nie dostaje się 4x punktów umiejętności na pierwszym poziomie i maksymalna liczba rang = poziom postaci, tak?
 
Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 9:31 pm

Re: [PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

ndz maja 29, 2011 4:00 pm

Tak, dostajesz za to premie +3 do każdej klasowej umiejki w której masz wykupione rangi. Za międzyklasowe nie płacisz podwójnie tylko normalnie jeden punk za jedną rangę tak samo jak klasowe tylko nie otrzymujesz wspomnianej premii. Maksymalny poziom umiejętności jest równy poziomowi postaci bez różnicy czy to umiejka klasowa czy nie.
 
Awatar użytkownika
Schizofremik
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 17, 2005 3:58 pm

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

ndz maja 29, 2011 5:23 pm

Dzieki temu moj Factotum moze praktycznie zrobic wszystko :P Oprocz tego dostaje sie bonus za ulubiona klase czyli skillpointy albo HP.

Ja mam juz ekwipunek i umiejetnosci oraz atuty wybrane pozostaly jeszcze czary oraz Hipogryf do rozpisania z czego hipogryfa wybralem tego z srd do 3.5 bo ma sensowny udzwig.

Alexander mozesz podac troche info o okolicznych miastach oraz panujacym tam ustroju i troche o spolecznosci.
Ostatnio zmieniony ndz maja 29, 2011 5:28 pm przez Schizofremik, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
AleksanderTheGreat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 1:39 am

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

ndz maja 29, 2011 5:48 pm

Schizofremik pisze:
Hipogryf do rozpisania z czego hipogryfa wybralem tego z srd do 3.5 bo ma sensowny udzwig.

Hippogryf z PFa. Doliczyłeś wogóle x2 za rozmiar Large?

Schizofremik pisze:
Alexander mozesz podac troche info o okolicznych miastach oraz panujacym tam ustroju i troche o spolecznosci.

Jak zaczniesz pisać mojego nicka jak należy.
Ostatnio zmieniony ndz maja 29, 2011 6:21 pm przez AleksanderTheGreat, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
KapitanKatsura
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 266
Rejestracja: pn maja 16, 2011 10:07 am

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

ndz maja 29, 2011 7:00 pm

Czy mógłbyś podać na jakiego maila mamy przesyłać nasze karty? Bo ja na przykład nie mam zamiaru się bawić w zamieszczanie ich na stronach, na które nie będę uczęszczał. Zapomnę hasła i będzie problem.
 
Awatar użytkownika
AleksanderTheGreat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 1:39 am

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

ndz maja 29, 2011 7:27 pm

Ah. to ty to masz jako jakiś plik? sorry, ale nie mam zamiaru bawić się w ściąganie plików czy programów żeby te pliki móc oglądać. Jeśli masz konto na Google Docs to tam zamieść kartę i prześlij mi link na PW.
 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

ndz maja 29, 2011 8:17 pm

AleksanderTheGreat pisze:
nie mam zamiaru bawić się w ściąganie plików czy programów żeby te pliki móc oglądać.

Większość plików o rozsądnym rozszerzeniu można zaimportować do Google Docs. Chociaż wydaje mnie się, że KapitanKatsura miał na myśli kartę w formie czystego tekstu.

Btw. Macie jakieś propozycje itemków dla zawsze przygotowanego na wszystko krasnoludzkiego sapera? :) Zostało mnie około 800 gp i nie wiem co z tym zrobić.
 
KapitanKatsura
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 266
Rejestracja: pn maja 16, 2011 10:07 am

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

ndz maja 29, 2011 8:21 pm

Jeśli masz konto na Google Docs to tam zamieść kartę i prześlij mi link na PW.


Plik jest arkuszem kalkulacyjnym (Open Office), więc Google Docs opcji previewu nie udostępnia. :\ Trzeba ściągnąć, plik waży 1 MB.

Chociaż wydaje mnie się, że KapitanKatsura miał na myśli kartę w formie czystego tekstu.


Wybrałem arkusz kalkulacyjny. Nie mam zbyt dużo czasu, żeby zerkać na stronkę i każdy szczegół spisywać, a ten arkusz większość żmudnej roboty załatwia za użytkownika. Na przykład wystarczy wpisać nazwę przedmiotu, a obciążenie, cenę i inne atrybuty automatycznie wpisuje. 100 % kompatybilny z Pathfinderem.
 
Awatar użytkownika
AleksanderTheGreat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 1:39 am

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

ndz maja 29, 2011 8:26 pm

KapitanKatsura pisze:
Plik jest arkuszem kalkulacyjnym (Open Office), więc Google Docs opcji previewu nie udostępnia. :\ Trzeba ściągnąć, plik waży 1 MB.

Jak to? Z tego co pamiętam na Google Docs są arkusze kalkulacyjne.
 
KapitanKatsura
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 266
Rejestracja: pn maja 16, 2011 10:07 am

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

ndz maja 29, 2011 8:31 pm

Jak to? Z tego co pamiętam na Google Docs są arkusze kalkulacyjne.


No, tylko, że to G* nie chce przekonwertować. Jak wysyłam bez konwersji to dobrze, a jak z to źle i błąd serweru :/. Po próbuje jeszcze później, może teraz wyjątkowo ma fochy?
 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

ndz maja 29, 2011 8:32 pm

Uroki darmowego office'a :P
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

ndz maja 29, 2011 8:33 pm

Google Docs może nie łykać dużego pliku.
 
KapitanKatsura
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 266
Rejestracja: pn maja 16, 2011 10:07 am

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

ndz maja 29, 2011 8:36 pm

Google Docs może nie łykać dużego pliku.


Uroki darmowego office'


Oj tam, oj tam, wyraźnie pisze, że obługuje .ods, i maksymalnie do 20 MB. A plik waży 1/20 maksymalnego limitu :razz:
 
Awatar użytkownika
Schizofremik
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 17, 2005 3:58 pm

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

pn maja 30, 2011 1:24 am

AleksanderTheGreat pisze:
Hippogryf z PFa. Doliczyłeś wogóle x2 za rozmiar Large?

Doliczylem i wyszlo ze jego light load to tylko 132lb czyli ledwo mnie samego uniesie a co dopiero ekwipunek. Ten z 3,5 wiele sie nie rozni tylko ma wieksza sile i co za tym idzie sensowny udzwig.
http://www.d20pfsrd.com/bestiary/monste ... hippogriff
http://www.d20srd.org/srd/monsters/hippogriff.htm

Dalej w opisie tego hippa z PF jest ze moze on miec na light load 198lb wiec ogolnie trudno powiedziec.
Ostatnio zmieniony pn maja 30, 2011 1:37 am przez Schizofremik, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

pn maja 30, 2011 6:27 pm

Rezygnuję, jestem za mały na gestalty.
 
Awatar użytkownika
AleksanderTheGreat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 1:39 am

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

pn maja 30, 2011 6:41 pm

PPPP pisze:
Jestem za gestaltem i poziomem 5. Changeling, gestalt jest fajny! Więcej koncepcji postaci jest w nim grywalniejszych niż w normalnej grze

Twe własne słowa ugryzły cię w tyłek. :D

Krótkie info o które prosił Schizek (mam nadzieję, że przestanie przekręcać mój nick):
Akcja sesji dzieje się na południu kontynentu. Bardziej w centrum znajduje się Cesarstwo składające się z licznych krain ludzi, elfów, krasnoludów, itd., więc można tam spotkać różne nacje, obyczaje i tradycje (oraz rasy).
Kraina barbarzyńców jest oddzielona od Cesarstwa ogromnym Jeziorem Wodnych Węży.
Jak już wcześniej pisałem, kraina barbarzyńców jest terenem wzgórzystym i dość gęsto porośniętym lasami oraz puszczami. Kraina (w tym plemię Złotych Lwów) nie należy oficjalnie do Cesarstwa, jednak jest jego sojusznikiem.
Dalej na południe leżą dzikie, górzyste tereny zamieszkałe przez bestie, cudowne stworzenia i smoki. Tam też znajduje się królestwo orków i liczne plemiona mniej lub bardziej dzikich humanoidów.
Ostatnio zmieniony pn maja 30, 2011 7:03 pm przez AleksanderTheGreat, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości