Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
wysłannik
Moderator
Moderator
Posty: 668
Rejestracja: śr cze 09, 2010 10:54 am

Przygody dla graczy.

wt cze 07, 2011 11:31 pm

Szukam nazw jakiś przygód, a konkretnie to podręczników z przygodami, jak na przykład Powrót Do Świątyni Złych Żywiołów, czy Bastion Straconych Dusz. Szczególnie interesują mnie przygody dla niskopoziomowych postaci.
Ogólnie to do ed. 3.5 i w ojczystym języku, to byłoby dobre. Fajne byłyby też krótkie, własne zdania na temat danej przygody, jak się podobało, czy ogólnie jest fajna i warta uwagi itp.

Jeżeli podobny temat już był to sorry.
 
Awatar użytkownika
Breeg
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:39 pm

Przygody dla graczy.

wt cze 07, 2011 11:56 pm

Sprawdzałeś "Pająk z Cormanthoru" (http://dnd.polter.pl/Forgotten-Realms-P ... -PDF-c1206)? Bardzo przyjemna przygoda, którą trzeba jednak dostosowywać pod Graczy (po prawdzie: każdą wypadałoby). Swojego czasu prowadziłem ją dla początkujących Graczy (ha, będzie ze 4 lata już) i, szczerze mówiąc, nie dotrwali do końca II części. Bez odpowiedniego rozdawania PD i zadań pobocznych ani rusz, chyba że osłabiasz wyzwania lub masz zmechanizowane postaci.
"Kolor Ambicji" z "Forgotten Realms: Opis Świata" też jest urocza. Stawia na śledztwo (a nie na kolejne schematyczne spotkania-walki), a do tego ma niezłą fabułę. Dość rzec, że do teraz traktuję ją jako Prolog dla Graczy-Świeżaczków i mam zamiar poprowadzić ją po liftingu już niebawem.
Z tego co wiem, oprócz "Stojącego Kamienia" (do 3,0 ed.; wspominam mimo tego, że nakazujesz 3,5 ed., gdyż poruszyłeś "Powrót do Świątyni Złych Żywiołów" i "Bastion Straconych Dusz") nie wyszło nic interesującego z wersji "podręcznikowych".
wysłannik pisze:
Jeżeli podobny temat już był to sorry.

Nawet jeżeli tak, to przekopywanie się przez Archiwum specjalnie w tym celu jest pozbawione sensu.
Ostatnio zmieniony wt cze 07, 2011 11:57 pm przez Breeg, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Przygody dla graczy.

śr cze 08, 2011 12:27 am

Rozważałem swego czasu poprowadzenie Pająka, ale po przeanalizowaniu doszedłem do wniosku, że:
- nie jest dopracowany
- jest to parę sesji, w między które trzeba upchać kilkadziesiąt, aby postacie odpowiednio awansowały
 
Awatar użytkownika
Breeg
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:39 pm

Przygody dla graczy.

śr cze 08, 2011 8:59 am

Kamulec pisze:
- nie jest dopracowany

Lepsze ujęcie: autor uznaje, że prowadzący grę ma doświadczenie i zna swoich Graczy.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Przygody dla graczy.

śr cze 08, 2011 4:37 pm

Sposób napisania sugeruje, że jest adresowany do niezbyt doświadczonych. Chodzi mi raczej o niespójności, mało logiczne elementy i założenie, że gracze coś zrobią/coś im się uda, gdy stoi to pod dużym znakiem zapytania.

Piszę z pamięci, prowadzenia pająka już jakiś czas temu rozważałem.
 
Awatar użytkownika
Breeg
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:39 pm

Przygody dla graczy.

śr cze 08, 2011 5:16 pm

Kamulec pisze:
Sposób napisania sugeruje, że jest adresowany do niezbyt doświadczonych. Chodzi mi raczej o niespójności, mało logiczne elementy i założenie, że gracze coś zrobią/coś im się uda, gdy stoi to pod dużym znakiem zapytania.

Prawda.
 
Awatar użytkownika
wysłannik
Moderator
Moderator
Posty: 668
Rejestracja: śr cze 09, 2010 10:54 am

Re: Przygody dla graczy.

czw cze 09, 2011 11:46 am

Właśnie o coś takiego chodziło, dzięki Breeg. Nigdy wcześniej nie widziałem tego, bo tak w D&D nie siedzę i to są moje dosłowne początki.
Jak zacząłem czytać słowa wstępu, tego co podałeś, to już mi się zaczęło podobać i może coś z tego wyjdzie. Ale jeżeli ktoś miałby coś jeszcze to chętnie przyjmę, zobaczę, poczytam. Jeżeli ktoś jeszcze wykorzystał tę przygodę u siebie na sesji, to może się swoim i graczy zdaniem podzielić.
 
Awatar użytkownika
Breeg
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:39 pm

Przygody dla graczy.

czw cze 09, 2011 7:19 pm

wysłannik pisze:
Jeżeli ktoś jeszcze wykorzystał tę przygodę u siebie na sesji, to może się swoim i graczy zdaniem podzielić.

Sesja z absolutnymi początkującymi w "Kolor Ambicji" zajęła mi jakiś rok temu około 8 godzin. Trzeba zwrócić uwagę na awaryjne wskazywanie poszlak (jak przy każdym śledztwie), gdyż w innym wypadku dojdzie tylko do frustracji grających. Chociaż łebscy Gracze powinni sobie poradzić bez większych problemów i przetrwać. Po zmodyfikowaniu spotkania z karawaną zginął mi jeden Gracz - najmniej ostrożny i nieczytający nadesłanych mu krótkich materiałów.
W chwili obecnej prowadzić będę dla 4 nietypowych ("potwornych") postaci 1-poziomowych z modyfikacjami klasowymi/rasowymi, by wprowadzić ich w meandry gier fabularnych. Jeżeli wyrażasz taką chęć - mogę podesłać Ci wszystkie gotowe autorskie materiały i modyfikacje (pod "Pathfinder"; jeżeli to jednostrzałówka, oczywiście; poprowadzenie na kanwie "Koloru Ambicji" kampanii może przekraczać możliwości początkujących grających).
 
Awatar użytkownika
wysłannik
Moderator
Moderator
Posty: 668
Rejestracja: śr cze 09, 2010 10:54 am

Przygody dla graczy.

czw cze 09, 2011 9:40 pm

Breeg pisze:
Jeżeli wyrażasz taką chęć - mogę podesłać Ci wszystkie gotowe autorskie materiały i modyfikacje (pod "Pathfinder"; jeżeli to jednostrzałówka, oczywiście; poprowadzenie na kanwie "Koloru Ambicji" kampanii może przekraczać możliwości początkujących grających).

Jak już wspomniałem wcześniej, jestem nowy w świecie D&D i jak rozumiem "Pathfinder" to jeden ze światów, tak?
Interesuje mnie coś więcej niż jednostrzałówka, ale materiały możesz podesłać. Mogą się przydać, będę Ci wdzięczny.
 
Awatar użytkownika
Breeg
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:39 pm

Przygody dla graczy.

czw cze 09, 2011 9:46 pm

wysłannik pisze:
Jak już wspomniałem wcześniej, jestem nowy w świecie D&D i jak rozumiem "Pathfinder" to jeden ze światów, tak?

Niezupełnie. To odmiana 3,5 ed. Bardzo udana, łatwa w obsłudze (jak na d20) i stawiająca na grywalność. Cokolwiek nie rzekną o tym Mechanicy, "Pathfinder" to najlepsze, co mogło przytrafić się "Dungeons & Dragons".
wysłannik pisze:
Interesuje mnie coś więcej niż jednostrzałówka, ale materiały możesz podesłać.

Powolutku spisuję kampanię zahaczającą o tą przygódkę. "Kolor Ambicji" jako jednostrzałówka, to znaczy. Will post results.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość