Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1568
Rejestracja: pn lis 13, 2006 8:25 pm

Matki opiekunki w Menzoberrnzan

wt lis 14, 2006 1:03 pm

Mam małą prośbę,jest to potrzebne mojemu MG do scenariusza.
Czy ktoś mógłby wymienić wszystkie najważniejsze patronki domów tego miasta i ich poziomy?
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

wt lis 14, 2006 1:30 pm

Mogę podac tylko Mateczki podane w Underdarku, więc nie jestem pewien czy w czasie akcji Wojen Pajęczej Królowej nie zaszły jakieś zmiany (jeśli tak to niech mnie poprawi :)). A więc:
Dom Baenre - Triel Baenre (CZ drow kobieta kapłan [Lolth] 20).
Dom Barrison Del'Armgo - Mez'Barris Armgo (CZ wojownik 9/kapłan [Lolth] 9).
Dom Faen Tlabbar - Vadalama Tlabbar (CZ kapłan [Lolth] 9).
Dom Xorlarrin - Zeerith Q'Xorlarrin (NZ kapłan [Lolth] 17).
Dom Mizzrym - Miz'ri Mizzrym (CZ kapłan [Lolth] 13).
Dom Fey-Branche - Byrtyn Fey (CZ kapłan [Lolth] 12).
Dom Tuin'Tarl - Prid'eesoth Tuin (CZ kapłan [Lolth] 12).

Byc może mnie lub komuś innemu uda się znaleźć pozostałe Matki Opiekunki, wtedy na pewno je dopiszemy ;)
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

śr lis 15, 2006 9:44 pm

Przywódczynie domów drowów w Menzoberranzan na podstawie Drizzt Do'Urden's Guide to the Underdark od numeru 9 do 25 (pierwszą 8 wymienił mój poprzednik) choć nie wszystkie. Nie wiem jednak na ile są to informacje aktualne ponieważ spis odnosi się do okresu trwania Czasu Kłopotów. Niestety jednak niczego nowszego nie udało mi się znaleźć a i poziomy w obecnej chwili są nieznane.

9. Dom Duskryn - M.O. Berni’th Duskryn
10. Dom Srune'Lett - M.O. Srune’Lyris Lett
11. Dom Horlbar - zwykle posiada dwie matki opiekunki, z których jedna po śmierci drugiej musi ustąpić. Obecne nie są znane, poprzednie to natomiast M.O. Ker Horlbar, oraz M.O. Jerlys Horlbar.
12. Dom Kenafin - M.O. Kyrnill Kenafin
13. Dom Druu'girr - M.O. Carrolloc Giir
14. Dom Hunzrin - M.O. Kintuere Hunzrin
15. Dom Shobalar - M.O. Hinkutes’nat Alar
16. Dom Vandree- M.O. Troken’ther Vandree
17. Dom Symryvvin - M.O. Hesken-P’aj Symryvvin
21. Dom Nurbonnis - M.O. Nadallas Bonnine
25. Dom Millithor - M.O. Ki’Willis Millithor
 
Awatar użytkownika
Darth Legolas
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 133
Rejestracja: śr lis 16, 2005 9:57 pm

śr lis 15, 2006 11:20 pm

amnezjusz pisze:
Dom Faen Tlabbar - Vadalama Tlabbar (CZ kapłan [Lolth] 9).


Mógłbyś napisać o niej coś jeszcze? Jakim cudem, tak młoda (niedoświadczona - 9lvl) kapłanka została opiekunką 3 domu i jak sobie z tym radzi?
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

śr lis 15, 2006 11:31 pm

Darth Legolas pisze:
Mógłbyś napisać o niej coś jeszcze? Jakim cudem, tak młoda (niedoświadczona - 9lvl) kapłanka została opiekunką 3 domu i jak sobie z tym radzi?

Wynikało to głównie z konieczności oraz braku sensownego zastępcy. Matka opiekunka Ghenni’tiroth Tlabbar straciła życie w Czasie Kłopotów (zabita przez K’yorl Oblodre) a niedługo później zginęła także druga w kolejności Ghilanna Tlabbar (choć tutaj okoliczności nie są do końca znane). Tak więc władzę nad domem musiała objąć stosunkowo młoda i niedoświadczona Vadalma i wszystko wskazuje na to, że włada do dzisiaj. Poza tym pamiętajmy, że 9 poziom kapłana to jest już całkiem spora potęga i można taką drowkę uznawać za wysoką kapłankę.
Dla porządku dodam tylko, że poprzednie dwie miały odpowiednio 16 i 12 poziom kapłana.
 
Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1055
Rejestracja: czw gru 01, 2005 6:00 pm

pn mar 12, 2007 4:17 pm

Ghilanna Tlabbar zginę w walkach pod Mitrilową Halą. Nie pamiętam czy zabił ją ktoś z obrońców czy to ta którą zabiła Stara Opiekunka Baenre.

Co do rady rządzącej to To nic sie chyba w niej nie zmieniło. Podczas walk o Menzoberrenzan któryś z domów wystąpił przeciw miastu ale nie został zniszczony po tym jak Zabito licza który nim potajemnie rządził a matka opiekunka przeżyła.
 
Awatar użytkownika
Courun Yauntyrr
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: czw sty 04, 2007 2:27 pm

pn mar 12, 2007 11:49 pm

W "Zmartwychwstaniu", a więc ostatniej części Wojny Pajęczej Królowej wspomiane jest, że Dom Agrach Dyrr jest wasalem Domu Baenre i przejmie go pewnie Anival Dyrr.
 
Awatar użytkownika
Vekna
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: śr sty 24, 2007 5:31 pm

śr mar 28, 2007 6:25 pm

W Wojnie Pajęczej Królowej jest napisane, że po zniszczeniu licza, świątynia w centrum twierdzy Dyrrów wybucha, Yasraena Dyrr ginie, a władzę przejmuje Anival Dyrr, która stała na murze broniać domu przed atakiem Xorlarrinów. Ale w zanim Xorlarrinowie zdążyli zdobyć Dom, pojawiła się Triel Baenre ze swoimi oddziałami i na mocy pozrozumienia zawartego wcześniej z Yasraeną wyrzuciła Dyrrów z Rady i uczyniła ich wasalem domu Baenre. Nie jeat podane jakie zmiany zaszły w Radzie, ale Xorlarrinowie na pewno byli wściekli :D
 
Awatar użytkownika
WarMaster
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: czw sie 25, 2005 10:43 am

sob mar 31, 2007 10:30 am

Witam. Proszę wybaczyć za mały offtopic, ale korzystając że został tutaj wspomniany atak na mithrilową halę mogli byście mi powiedzieć w jakich książkach zostal on opisany?
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

sob mar 31, 2007 11:02 am

Jeśli masz na myśli drugi atak na Mithrilową Halę (czyli ten przygotowany przez drowy z Menzo) to jego dokładny opis masz w powieści "Mroczne Oblężenie" R. A. Salvatore. Poza tym pewne okoliczności poprzedzające atak a także jego otoczkę można znaleźć natomiast w "Bezgwiezdnej Nocy" tego samego autora. Natomiast opis nastrojów (choć tylko wśród drowów) po zakończeniu ataku można znaleźć w "Córce Mrocznego Elfa".
 
Awatar użytkownika
Vekna
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: śr sty 24, 2007 5:31 pm

ndz kwie 01, 2007 12:12 pm

Matka opiekunka Ghenni’tiroth Tlabbar straciła życie w Czasie Kłopotów (zabita przez K’yorl Oblodre)

A ja właśnie mam pytanie co do Faen Tlabbarów. Otóż wszędzie jest podawana wersja, że Ghenni`thiroth została zamordowana przez dom Oblodre. Natomiast w Wojnie Pajęczej Królowej po pierwsze jest nazywana Ghenni, po drugie wciąż żyje, a po trzecie zostaje zamordowana przez Nimora Imphraezla :shock: Ale po niej władzę przejmuje właśnie Vadalma, wiec nie mozna uznać, że Ghenni i Ghenni`tiroth to dwie różne osoby. Czy autorzy Potępienia byli niedoinformowani, czy obydwie wersje są nieoficjalne?
 
Gambit23
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: sob lip 07, 2007 7:01 pm

sob lip 07, 2007 9:57 pm

Pytania: Jest możliwe że bóg da mojemu drowowi dar mówienia wspólnym językiem, mógłbym coś takiego wpleść, bo moja histori teraz się przaktycznie całkowicie zmodyfikowała.
 
Awatar użytkownika
Feanir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: czw cze 01, 2006 6:18 pm

sob lip 07, 2007 10:18 pm

Jeżeli dobrze przeczytałem recenzje "Podręcznika gracza po Fearunie", bo niestety sam nie miałem go w ręku, to jest tam napisana historia Torilu po dodaniu wydarzeń z "Wojn Pajęczej Królowej", więc wersia z potępienia powinna być kanoniczną :)
Vekna pisze:
Jest możliwe że bóg da mojemu drowowi dar mówienia wspólnym językiem, mógłbym coś takiego wpleść, bo moja histori teraz się przaktycznie całkowicie zmodyfikowała.

Według mnie jest to całkowicie możliwe, do tego jesli w tym będzie miał/maiała korzyści :)

A jeszcze chodzi o statystyki matek opiekunek to można je znaleźć tutaj i tutaj. Niestety są po angielsku, ale wystarczy trochę obycia z D&D, podstawy angielskiego i jakiś słownik, żeby to przetłumaczyć :)
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re:

ndz sty 16, 2011 2:33 pm

Vekna pisze:
Matka opiekunka Ghenni’tiroth Tlabbar straciła życie w Czasie Kłopotów (zabita przez K’yorl Oblodre)

A ja właśnie mam pytanie co do Faen Tlabbarów. Otóż wszędzie jest podawana wersja, że Ghenni`thiroth została zamordowana przez dom Oblodre. Natomiast w Wojnie Pajęczej Królowej po pierwsze jest nazywana Ghenni, po drugie wciąż żyje, a po trzecie zostaje zamordowana przez Nimora Imphraezla :shock: Ale po niej władzę przejmuje właśnie Vadalma, wiec nie mozna uznać, że Ghenni i Ghenni`tiroth to dwie różne osoby. Czy autorzy Potępienia byli niedoinformowani, czy obydwie wersje są nieoficjalne?



Niedoinformowanie. Autor sam przyznał (na Candlekeep), że się pomylił.

P.S. Ożywiam ten temat po latach :wink:, bo potrzebny mi choć przybliżony poziom Hesken-P'aj Symryvvin.
 
Awatar użytkownika
Courun Yauntyrr
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: czw sty 04, 2007 2:27 pm

Matki opiekunki w Menzoberrnzan

ndz cze 12, 2011 6:06 pm

A szukałaś tutaj? O ile się nie mylę, jest tu poszukiwana kapłanka, a co więcej, podane są źródła informacji.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Matki opiekunki w Menzoberrnzan

ndz cze 12, 2011 6:32 pm

Courun Yauntyrr pisze:
A szukałaś tutaj? O ile się nie mylę, jest tu poszukiwana kapłanka, a co więcej, podane są źródła informacji.


:oops: Mam w zakładkach, a nie przyszło mi do głowy poszukać tam...
Dzięki.
 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

Matki opiekunki w Menzoberrnzan

ndz cze 12, 2011 7:13 pm

W rozpisce, do której prowadzi link, pojawia się skrót "Lor".
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, cóż to za klasa, bo nic nie widzę żadnej wskazówki.
Ostatnio zmieniony ndz cze 12, 2011 9:50 pm przez Vindreal, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Deithwen_Addan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn sty 21, 2008 5:43 pm

Re: Matki opiekunki w Menzoberrnzan

ndz cze 12, 2011 7:53 pm

Rozpiska pisze:
Loremaster: Lore +15; Greater Lore, True Lore; Secret: Secrets of Inner Strength, Secret Knowledge of Avoidance, Applicable Knowledge, Newfound Arcana, More Newfound Arcana. Metamagic Feat.


Tez się w to nie wgłebiałem początkowo :wink:
 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

Matki opiekunki w Menzoberrnzan

ndz cze 12, 2011 9:55 pm

Deithwen_Addan, dzięki wielkie za informację :)
Chyba muszę mniej siedzieć przy kompie, bo już ślepy jestem. :razz:

Ale to rodzi kolejne pytanie:
Czy Loremaster nie jest przypadkiem klasą dla arcane casterów? Czy mi się po prostu pochrzaniło z 3.0?
 
Awatar użytkownika
BlackAngelika
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: sob cze 04, 2011 1:41 am

Matki opiekunki w Menzoberrnzan

ndz cze 12, 2011 10:03 pm

Ma w wymaganiach 3 zaklęcia objawień.
 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

Matki opiekunki w Menzoberrnzan

ndz cze 12, 2011 10:05 pm

BlackAngelika, właśnie sobie przypomniałem o SRD. Sprawdziłem i chodzi o zaklęcia Wieszczenia (divination), nie objawień (divine) :wink:
Ale dzięki za odpowiedź :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości