Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Raf18
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 126
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 8:01 pm

Warblade

wt cze 21, 2011 7:22 pm

Witam,
na następnej sesji zamierzam zagrać warbladem walczącym kataną.
Myślę, że koło 7 poziomu zabiorę poziom barbarzyńcy (Lion Totem), ale nie mam pomysłu na dobrą klasę prestiżową.
Co do atutów to broń egzotyczna, a następnie myślałem o rzeczach typu Robilar's Gambit, Karmic Strike, Stormguard Warrior. Nie wiem jednak jak to upakować, żeby postać mogła już dość szybko korzystać z tych dobroci i by była skuteczna. Co do cech to point buy najpewniej 32, myślałem o czymś takim:
S: 16
Z: 14
K: 16
I: 12
M: 10
C: 8
Poziom najprawdopodobniej 1, ale wolę zrobić rozpiskę postaci do przodu, żeby była skuteczna przez cały czas.
Edycja 3.5, podręczników mam sporo więc proszę tylko zaznaczać z którego podręcznika jest jakiś atut/klasa.

Z góry dzięki za pomoc :)
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

Warblade

wt cze 21, 2011 7:31 pm

Proste, przy buildzie warblade 19 / barbarian 1 czy warbalde 18 / barbarian 2 nie potrzebujesz żadnej klasy prestiżowej.

Co do buildu to tak:

Str: 16
Dex: 14
Con: 14
Int: 14
Wis: 10
Cha 10

Proponowałbym kolczasty łańcuch. Katana jest tylko klimatyczna i nic więcej. Możesz brać flawy?

1 poziom:
Warblade 1
atuty: weapon focus, exotic weapon proficency [kolczasty łańcuch], lub exotic weapon proficency [kolczasty łańcuch], martial study: crusaider strike i martial stance: martial spirit ewentualnie na wziąć 1 poziom crusaidera na 2 poziomie
2 poziom: warblade 2
3 poziom: warblade 2 / barbarian 1, atut: extra rage
4 poziom: warbalde 2 / barbarian 2, atut: knock-down
5 poziom i następne: warblade x / barbarian 2 atuty po kolei: jotunbrud, snow berserker,
Ostatnio zmieniony wt cze 21, 2011 7:43 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Bortasz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 880
Rejestracja: wt paź 10, 2006 4:35 pm

Warblade

wt cze 21, 2011 7:44 pm

Po co ci biegłości w broni egzotycznej? Dwuręcznie możesz używać katany =Półtoraka bez tego.. a jednoręcznie nie warto się bawić w to.

Co do atrybutów jak Kondycje dasz na 14 to za te 4 ekstra punkty byś dał Inteligencje 14 (Z której oprócz skilli masz ładne plusy) oraz charyzmę 10. Ta ostatnia przyda ci się by zmaksymalizować skuteczności zastraszania.

Jak kupisz Never outnumered (Sztuczka z Complete Scoundrel) To bardzo ładnie masowo będziesz osłabiać wszystkich przeciwników ;) w promieniu 3 metrów -2 do ataku testów atrybutów (Inicjatywa to test zręczności) oraz rzutów obronnych. dla każdego przeciwnika który cie widzi.

Co do Prestiżówki zgadzam się z Klebernem. 1 poziom warblade. bierzesz 1 maks 2 poziomy Barbarzyńcy (Dla Nieświadomego uniku i szału w odwrotnej kolejności) i jedziesz już potem jako Warblade aż do 20 poziomu postaci.
 
Awatar użytkownika
Raf18
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 126
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 8:01 pm

Warblade

wt cze 21, 2011 8:05 pm

Dzięki za szybkie odpowiedzi.
Co do broni egzotycznej - fakt zapomniałem.
Jednak z katany nie chciałbym rezygnować, właśnie ze względu na klimat, wiem, że z innymi brońmi można lepiej optymalizować postać, ale właśnie chciałbym mieć wymiatacza z kataną :razz:
Ciągle również się zastanawiam nad robienie postaci pod Robilar's Gambit i Stormguard Warrior, co o tym myślicie?
A jeżeli to dobry pomysł, to jak radzicie dobrać atuty?
 
Awatar użytkownika
Bortasz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 880
Rejestracja: wt paź 10, 2006 4:35 pm

Warblade

wt cze 21, 2011 8:22 pm

Zmysł walki na pewno, dla większej liczby ataków okazyjnych.... ale z tego co widze to nie są za ciekawe opcje...
Ta druga zwłaszcza... wzmacnianie ataku i obrażeń przeciwnika to nie jest zbyt rozsądne podejście. Pierwszy to może Combat Rliyfliiti: jest ciekawe ale nie aż tak by wybrać dla niego atut. W walce najlepiej jak najszybciej Zabić wroga, a nie się z nim bawić i wzmacniać jego ataki.
Po za tym nie mam wiele do dodania ponad to co wyżej klebern napisał.
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

Re: Warblade

wt cze 21, 2011 9:29 pm

Raf18 pisze:
Dzięki za szybkie odpowiedzi.
Co do broni egzotycznej - fakt zapomniałem.
Jednak z katany nie chciałbym rezygnować, właśnie ze względu na klimat, wiem, że z innymi brońmi można lepiej optymalizować postać, ale właśnie chciałbym mieć wymiatacza z kataną :razz:
Ciągle również się zastanawiam nad robienie postaci pod Robilar's Gambit i Stormguard Warrior, co o tym myślicie?
A jeżeli to dobry pomysł, to jak radzicie dobrać atuty?

A dlaczego akurat musi to być egzotyk 1d10/19-20?
Nie lepiej no-dachi (długa wersja katany)? 2k6/19-20 i broń żołnierska?
Albo jakakolwiek inna broń tnąca, która będzie wyglądała tak, jak sobie wymyślisz? I tak najbardziej klimatyczna jest katana trzymana oburącz.
 
Awatar użytkownika
Raf18
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 126
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 8:01 pm

Warblade

śr cze 22, 2011 7:48 pm

Tak się po zastanawiałem i chyba rzeczywiście oleje katanę i zabiorę łańcuch.
Dzięki za pomoc wszystkim :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości