Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Jaką talię wybrać?

czw lip 21, 2011 2:50 pm

Teraz deckiem pograsz sobie 3 miesiące, więc raczej zacząłbym składać po wrześniowej rotacji, ale do 500 złotych grałbym:
* RDW - z droższych kart to fetche i Lavamancery grają w wielu formatach i ze sprzedaniem ich jakby co nie będzie problemów, Koth nie rotuje, a reszta decku to spalenia w cenach 0,5-2 zł. No jedynie Goblin Guide rotuje, ale on nie jest chyba aż taki drogi.
* Caw-Blade - nie jestem pewien, czy akurat do 500 złotych (może o kilka złotych przekroczyć tę kwotę), ale wydaje się być fajnym i nadal dość grywalnym wyborem, łączącym w sobie elementy kontroli i naporu. Rotują Squadron Hawki, Tectonic Edge i Celestial Colonnade, więc może być po rotacji problem.
* UW Tempered Steel - poza nierotującymi Mox Opalami talia tania jak barszcz, skuteczna, ale PV jej nie lubi :P
* Exarch-Twin - typowe kombo, ale dużo hejtu i po rotacji odejdzie w nicość.
* UW Puresteel - mi się strasznie nie podoba, ale przeżywa rotację prawie w całości (oprócz Koloniad) i podobno fajnie się gra.

EDIT: A Borosem bez Mistyków bym się nie bawił. RDW jest szybsze i stabilniejsze, a bez Mistyków late game Borosa nie jest wcale tak różowy.
Ostatnio zmieniony czw lip 21, 2011 2:51 pm przez 27383, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: [T2]Boros Bushwhacker

czw lip 21, 2011 2:53 pm

Thoctar pisze:
No jedynie Goblin Guide rotuje, ale on nie jest chyba aż taki drogi.


To fetche nie rotują? :shock: 8)
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

[T2]Boros Bushwhacker

czw lip 21, 2011 2:55 pm

No trochę niefortunny skrót myślowy, w pierwszym zdaniu napisałem, że grają w każdym formacie i nie będzie z ich sprzedaniem problemów :)
 
Awatar użytkownika
avatar86
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: sob paź 02, 2010 7:08 pm

[T2]Boros Bushwhacker

czw lip 21, 2011 3:05 pm

Widzę Kuba że i Ty szukasz czegoś dla siebie :(

Myślałem jeszcze o Valakucie i Kuldoha Red. Generalnie to jestem zielony w T2 więc moje wybory mogą być nieco dziwne....

Skłaniał bym się jeszcze nad Infectem
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

[T2]Boros Bushwhacker

czw lip 21, 2011 3:14 pm

Kuldotha Red jest kompletnie niegrywalna z wielu powodów, o których nawet nie chce mi się pisać :P

Valakut droższy niż 500 złotych chyba i ogólnie rotuje i będzie trzeba przemienić w zwykłą rampę, a zwykła rampa może być niegrywalna.

Infect w wersji z G jest słaby przez obecność Spellskite, zaś UB może być fajnym wyborem, ale zwykła kontrola w tych kolorach jest znacznie lepsza :)
 
Awatar użytkownika
avatar86
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: sob paź 02, 2010 7:08 pm

[T2]Boros Bushwhacker

czw lip 21, 2011 3:18 pm

O rety mam większe problemy przy wyborze decku z T2 niż Legacy.:shock:

Ale te deczywa są słabe........
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Jaką talię wybrać?

czw lip 21, 2011 3:48 pm

Wydzieliłem ten temat, zeby był porządek :)
 
Awatar użytkownika
avatar86
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: sob paź 02, 2010 7:08 pm

Jaką talię wybrać?

czw lip 21, 2011 5:10 pm

Z tego co udało mi się doczytać większość kart z borosa wyrotuje, wszystko do M11 (30 września wyrotuje). Co w takim razie warto składać po wrześniu?

Skłaniał bym się ku Caw-Blade który jest w miare "świerzym" deckiem i pogram nim troche.
Z regóły nie jestem dobrym kierowcą controlek więc nie wiem jak będzie się mi nim grało.
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Jaką talię wybrać?

czw lip 21, 2011 5:16 pm

Co warto składać we wrześniu dowiemy się po premierze dodatku Innistrad, wróżenie z fusów w tym przypadku nie ma sensu.

Najlepsze obecnie spisy Caw-Blade: tu, tu i tutaj.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Jaką talię wybrać?

czw lip 21, 2011 5:49 pm

Dlatego ja bede obczajal po rotacji... Szkoda teraz marnowac czas na wdrazanie sie w standard przed rotacja
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: Jaką talię wybrać?

czw lip 21, 2011 10:41 pm

Nie wiem czym i czy będę grał w T2, ale na pewno wiem jedno: Będą tam Venser i Gideon. Lubię typów. :spoko:
 
Awatar użytkownika
avatar86
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: sob paź 02, 2010 7:08 pm

Jaką talię wybrać?

pt lip 22, 2011 12:45 pm

Ok przejrzałem mniej więcej netdecki widzę któryś z tych dla siebie:

UW Control http://thecouncil.es/tcdecks/deck.php?id=6516&iddeck=47193

WW http://thecouncil.es/tcdecks/deck.php?id=6512&iddeck=47168

Caw-Blade http://thecouncil.es/tcdecks/deck.php?id=6508&iddeck=47120

Hawkward http://thecouncil.es/tcdecks/deck.php?id=6505&iddeck=47092

UG Infect http://thecouncil.es/tcdecks/deck.php?id=6512&iddeck=47169
Mając nadzieję że coś dojdzie do niego nowego w najnowszym dodatku.

Twin http://thecouncil.es/tcdecks/deck.php?id=6508&iddeck=47128

Oczywiście mogę się mylić przy wyborze talii do T2 bo ciężko mi się cholernie przezucić z Legacy gdzie już w pierwszej turze coś się robi. Format standard w porównaniu jest strasznie słabe i przez pierwsze trzy tury wystawia się landy.

Nie wiem czy poradzę sobie w takim formacie, grając tylko w Legacy ma się nieco inne myślenie. Każda karta na stole coś robi lub do czegoś zmierza. W T2 zna się kluczowe kartony więc łątwiej jest mśle opanować całe meta. Nie ma dziwnych techów i kart których się nie zna. Wszystko jest podane jak na tacy.

Ale ze względu na ceny T1.5 jestem zmuszony albo zakończyć całkowicie granie albo złożyć chociaż jeden grywalny deck do T2 i na otarcie łez czasem pograć face to face.

Jakieś rady co do wyboru w/w talii? Cena nie gra roli
 
Awatar użytkownika
Vozu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: ndz gru 26, 2010 7:16 pm

Jaką talię wybrać?

pt lip 22, 2011 1:30 pm

avatar86 pisze:
Oczywiście mogę się mylić przy wyborze talii do T2 bo ciężko mi się cholernie przezucić z Legacy gdzie już w pierwszej turze coś się robi. Format standard w porównaniu jest strasznie słabe i przez pierwsze trzy tury wystawia się landy.

Nie jestem specjalistą co do formatów, ale od razu widać że jesteś uprzedzony do standardu :razz:
Jakbyś miał zaczynać dopiero w 3 turze coś robić to byś daleko nie zaszedł, a już te netdecki które linkowałeś wyraźnie coś robią od początku - jak ten UG infect gdzie w pierwszej turze wygodnie jest mieć wystawionego Glistenera i zagraną z życia Gitaxian Probe. A czwarta-piąta tura to w optymalnym wypadku powinno być już tasowanie do drugiej gry.
Tak, czytałem jak to wygląda w Legacy ale pierwsze tury w standardzie to albo budowanie presji jak grasz naporowo albo szykowanie sobie dalszej gry jakimiś Preordain'ami czy coś.

A z taliami czekaj do rotacji - nie wiesz co da Innistrad, a z tych które podlinkowałeś to taki np. Twin w momencie rotacji przestaje istnieć.
Ostatnio zmieniony pt lip 22, 2011 1:35 pm przez Vozu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Jaką talię wybrać?

pt lip 22, 2011 1:56 pm

Nie ma dziwnych techów i kart których się nie zna. Wszystko jest podane jak na tacy.

Zdziwisz się jak ktoś ci wystawi w pierwszej turze Hedron Craba, a potem będzie go bronił kontrami i spokojnie dostawiał lądy, a ty nie będziesz mógł wystawić swojego stwora, bo wytapujesz się i nie będziesz mógł skontrować Archive Trapa ;P

Tak, czytałem jak to wygląda w Legacy ale pierwsze tury w standardzie to albo budowanie presji jak grasz naporowo albo szykowanie sobie dalszej gry jakimiś Preordain'ami czy coś.

Preordaina rzadko zagrywa się w pierwszej turze :P
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: Jaką talię wybrać?

pt lip 22, 2011 2:21 pm

Najbardziej podoba mi się ta UW kontrola, ale jak na mój gust ciut za mało Spellskite'ów.

Druga sprawa - w rotacji wypada Sea Gate Oracle - niezwykle syty w tym decku w połączeniu z Venserem. Po rotacji - Brak preordainów - ale na szczęście mamy Ponderki. Trochę nie podobają mi się te Splicery (może się mylę, bo niby nieźle działają z Venserkiem), ale reszta całkiem syta. Najbardziej brakuje jednak... Wall of Omens... :cry:

Natomiast najciekawszym deckiem IMO w obecnym meta jest Architekt (choć może nie najefektywniejszym). Sęk w tym, że nie wiadomo kompletnie jakie kartony przyniesie Innistrad.
 
Awatar użytkownika
avatar86
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: sob paź 02, 2010 7:08 pm

Jaką talię wybrać?

pt lip 22, 2011 2:28 pm

Thoctar pisze:
Zdziwisz się jak ktoś ci wystawi w pierwszej turze Hedron Craba

Nie zdziwię się bo zaczne ewentualnie grać po rotacji :mrgreen:
Ale chciał bym już zacząć szykować karty do jakiegoś decku. Przeglądając spoilery od soma Up (jako dziki gracz Legacy który zawsze składał włąsne dziwne techy) wpadły mi w oko karty.

Kemba, Kha Regent + equipmenty + Brass Squire 8)

EDIT: zapomniałem dodać tego typka Puresteel Paladin
Ostatnio zmieniony pt lip 22, 2011 3:48 pm przez avatar86, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Vozu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: ndz gru 26, 2010 7:16 pm

Re: Jaką talię wybrać?

pt lip 22, 2011 2:40 pm

Thoctar pisze:
Tak, czytałem jak to wygląda w Legacy ale pierwsze tury w standardzie to albo budowanie presji jak grasz naporowo albo szykowanie sobie dalszej gry jakimiś Preordain'ami czy coś.

Preordaina rzadko zagrywa się w pierwszej turze :P

Tym kawałkiem zlamiłem, ale chodziło o ideę, że mtg jest mtg niezależnie od formatu i talię powinno się robić z myślą o pracowaniu na sukces od pierwszej tury. A to, że te pierwsze tury nie są w T2 tak wściekłe jak w eternalach to osobna sprawa.
Ostatnio zmieniony pt lip 22, 2011 2:47 pm przez Vozu, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
avatar86
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: sob paź 02, 2010 7:08 pm

Jaką talię wybrać?

sob lip 23, 2011 11:04 am

Ponieważ w Innistrad mają pojawić się jakieś U zombie to może dobrą opcją jest złożenie Zombiaka do T2?
Szczeze to nigdy mnie nie interesowało co wyjdzie bo zawsze czekałem na gotowy spoiler i szukałem wisienek do Legacy. Tym razem jest inaczej. 8)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość