Zrodzony z fantastyki

 
Shirak
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 800
Rejestracja: pt kwie 18, 2003 1:35 pm

pt mar 24, 2006 7:46 pm

Swego czasu inspirowa³em siê programami National geographic do tworzenia przeró¿nego rodzaju kreatur. Na jednej z sesji, gdy temat lawirowa³ niebezpiecznie blisko ustroju wioski, bezczelnie nabija³em siê z niektórych polityków. Eh niestety kuluary naszej sceny politycznej s± nieocenion± baz± pomys³ów, gagów etc. <br />A najdziwniejsza inspiracja to chyba mój dawny nauczyciel fizyki. Stworzy³em NPC ¶ci¶le wzoruj±c siê na zachowaniach, gestach i wymowie tego nauczyciela. Rzecz jasna by³o to w konwencji parodii. <br /><br />Pozdrawiam.<br />
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

czw mar 30, 2006 2:42 pm

Ja staram się czerpać inspirację z wszystkiego. Z filmów, kreskówek, książek, gier komputerowych, życia politycznego w Polsce i za granicą, sportu, z bliskich i przyjaciół itp, itd. Głownie jednak inspiracje służą mi do wykpiwania i nadania pewnym rzeczom komizmu :) Np. bracia Allmanowie, bardowie, którzy tępią każdego rodzaju używki(kto zna zespół ABB wie jak było w rzeczywiśtości :))<br />Najdziwniejsze inspiracje? Na pewno gadająca "kupka" z Dr. Slumpa, która posłużyła za podwaliny do jednego artefaktu :wink: <br />Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

czw mar 30, 2006 3:19 pm

Może nie była to inspiracja do przygody, ale ponieważ:<br /> 1) Lubiłem gnomy (kiedyś)<br /> 2) Gracze dużo rozrabiali w grze<br /> Stworzyłem (oczywiście w gnomim mieście) zbrojny oddział 7-poziomowych mnichów (gnomów) "Pięść Garla" (zwaną tez pięścią mistrza gry). Jednostka ta była nieobecna gdy bohaterowie mieli problemy (względnie ratowała ich na samym końcu, w rozpaczliwych sytuacjach, choć też nie zawsze). Natomiast gdy coś narozrabiali pojawiała się pierwsza.<br /> <br /> Co do innych inspiracji:<br /> Gry komputerowe:<br /><br />Mój łowca, Reelock, był wzorowany na Valygarze Corthali z Baldur's Gate 2,<br /> Zook Turon (gnom kap/bard) (i w ogóle to ze przez pewien czas bardzo lubiłem gnomy) - Jan Jansen i (przede wszystkim) jego teksty, również z Baldursa.<br /><br /><br />
 
Pisarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: czw paź 26, 2006 11:36 am

pt lis 03, 2006 2:19 pm

Ja ³apiê wenê jak ¶piê, ale zazwyczaj to wymy¶lam prawie wszystko na 1h przed sesj± i i tak wychodzi dosyæ dobrze. Mo¿na ¶ci±gn±æ co¶ z jakic¶ filmów , ksi±¿ek lub bajek ale w czasie gry gracze mog±³ pomieszæ ci szyki i pomyslisz ¿e nie masz pomys³u jak naprowdziæ ich na cel swojej sessji. To nie zawsze siê sprawdza. Zreszt± ja najwiêksz± przyjemno¶c czerpiê z improwizacjoi sesji bo sam nie wiem jak sma siê zaskoczê.
 
XXS Gnom
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: wt wrz 16, 2003 8:50 pm

czw sty 18, 2007 10:27 pm

Inspiracja przychodzi nieoczekiwanie. Zainspirować może wszystko. <br /> Nigdy nie wiem co i do czego mnie zainspiruje. <br /><br />
Swego czasu inspirowałem się programami National geographic do tworzenia przeróżnego rodzaju kreatur.
<br /><br /> Ja swego czasu dzięki filmom przyrodniczym, lekcjom biologii i encyklopedii obmyśliłem(całkiem przypadkowo) tyle stworów by zaludnić cały(prawie) mój świat autorski(który rodzi się w powiewach inspiracji).<br /><br />Inspiracja naprawdę przychodzi nieoczekiwanie. <br /><br />Dwa dni temu wracając ze szkoły wysypywałem piasek z kieszeni(nie wiem skąd się tam wziął), zauważyłem jak rozwiewa go wiatr i wpadłem na pomysł by do gry wprowadzić proszek, który miałby podobne właściwości do gazu bojowego, skupiając się na alchemicznych substancjach wpadłem na pomysł stworzenia czegoś w stylu higroskopijnego proszku(nie wiem po co). A gdyby do proszku dodać jeszcze więcej wody to może stworzyłby się coś w rodzaju śluzu, stąd gładko przeszedłem do nowego szlamowego potworka, który żyłby w podmroku. A może zrobić inteligentny śluz, który mógłby zbierać nieinteligentne szlamy i je kontrolować. hmm. <br /> <br />I tak od piasku na wietrze można wymyślić nową rasę inteligentnych śluzów. <br />
 
Awatar użytkownika
Darkraven
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: czw sie 05, 2010 12:16 am

Najdziwniejsze inspiracje

pt sie 06, 2010 5:25 pm

Kiedyś punktem wyjściowym przygody zrobiłem zaciek na suficie.

Identyczny miałem na własnym po zalaniu mnie przez sąsiedztwo z góry. :D

(Plama okazała się brama do innego wymiaru a skąd się wzięła to już osobna przygoda była)
 
Awatar użytkownika
Schadow
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 11:36 am

Najdziwniejsze inspiracje

pt sie 06, 2010 10:15 pm

Najdziwniejsza inspiracja, hmm... miś pluszowy - pies, zainspirował mnie do zrobienia inteligentnego psa, który robił za łotrzyka i wyszedł bojowy piesio ninja:D Później doszły do tego smokołaki wojownicy czy lwy mnichy.
 
Awatar użytkownika
Nemo__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1066
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 2:13 pm

Najdziwniejsze inspiracje

ndz lip 24, 2011 4:45 pm

http://www.wizards.com/default.asp?x=dn ... /20030401c --> "chcę zagrać kotem" --> http://www.d20srd.org/srd/spells/awaken.htm --> ile by mniet o startowego złota kosztowało? wyszedłby z tego wcale niezły psion!
Ostatnio zmieniony ndz lip 24, 2011 4:46 pm przez Nemo__, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość