Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Teith
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: wt gru 04, 2007 10:09 pm

Druid , kapłan czy zaklinacz a może czarodziej ?

ndz lip 24, 2011 4:30 pm

Klase Witch Doctora w końcu znalazłem . Problem w tym że to prestiżówka i nie wiem na co się zdecydować by jak najlepiej potem nim grać. Myślę nad Druidem bo strasznie podoba mi się wizja Bogina . Co do druida jeszcze mam pytanie czy może on zmieniajac się w zwierzę poprzestać na hybrydzie ? Bo jednak rezygnuje z likantropi a chciałbym by mógł być hybrydą podczas walk kontaktowych.

Jednym z wymogów tej klasy prestiżowej jest umiejętność rzucania czarów 5 poziomu , jak najszybciej to osiągnąć i jak w temacie która klasa bd najlepsza na podstawke ?
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

Druid , kapłan czy zaklinacz a może czarodziej ?

ndz lip 24, 2011 4:52 pm

Wild shape nie ma nic wspólnego z likantropią, formami hybrydowymi.
 
Awatar użytkownika
Nemo__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1066
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 2:13 pm

Re: Druid , kapłan czy zaklinacz a może czarodziej ?

ndz lip 24, 2011 5:17 pm

Jak bardzo potrzebujesz tej likantropii? Jakie rzeczy chciałbyś robić na sesji? Jeśli zarysujesz obraz tego co powinien potrafić Twój bohater, dużo łatwiej będzie rozpisać go mechanicznie :) pamiętaj, to że prawdziwym Witch Doctorem czyni Twoją postać to, co robi, a nie to jak nazywają się klasy które ma wpisane na karcie ;).

@likantropia
http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/mb/20040721a scrolldownij sobie do quasilycantrophes. Może to Ci podpasuje? Powinno bez problemu załatwić flavor transformacji w formę hybrydy, jednocześnie oferując dość rozsądne dopasowanie poziomu :).
 
Awatar użytkownika
Teith
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: wt gru 04, 2007 10:09 pm

Druid , kapłan czy zaklinacz a może czarodziej ?

ndz lip 24, 2011 5:55 pm

chciałbym by moja postać nie potrafiła panować nad przemianą , jednak zawsze podczas pełni zamieniał się jedynie w formę hybrydy , zrywajac z siebie pancerz i plądrując wioski jak typowy wilkołak . Jednak aby nic nie pamiętał po fakcie i nie miał wpływu na swoje postępowanie . Podczas sesji , chce to wykorzystac jako poboczna przygode , ze zabił wioske ktora byla pod opieka jakiegos bostwa i musial uciekac przed gniewem itp .

wlasnie te krwawe lzy byly by kara od tej rudowlosej bogini z FR ale nie pamietam obecnie jak sie nazywala ;p potem sprawdze.

wiec grajac ta postacia chce premi do umiejetnosci , jednak podczas pelni trace nad nim kontrole i MG w akcji wykorzystuje typowy szablon wilkolaka w formie hybrydy z księgi potworów nakladajac na moje atrybuty. Dogadalem ze nie bd mial z tego powodu kary do LA jako ze ta premie do umiejetnosci to mala cena za to ze trace nad nim kontrole , moze przeciez wtedy zginąć plus zawsze po musze szukac jego pancerza lub robic nowy ( na szczescie zwykly korowy)

co do roli w grupie to jak wynika ze statystyk Witch Doctora ma tylko kosc k4 wiec nie nadaje sie do walki zbytnio , ma wzywac piekielne ogary i leczyc ewentualnie a tak to typowe ataki z oddali . A jesli wspolpracuje w grupie z lotrzykiem to ten kradnie rzeczy osobiste celu , witch doctor tworzy laleczke voodoo i podczas walki z daleka zneca sie nad podobizna ofiray.

mysle ze chyba druid bd okej bo potem to pomoze w przyzywaniu ogarow , tym bardziej ze chce bogina i monolit , hah wkrecilem sie w taki wizerunek postaci .

pytanie ile poziomow w tym druidzie minimalnie ? bo musi umiec rzucac czary 5 poziomu by mi pasowala czyli ktory to bd poziom , wybaczcie za brak kompetencji w tej chwili ale nie mam przy sobie podrecznika gracza a musze dzis build zrobic
 
Awatar użytkownika
Nemo__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1066
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 2:13 pm

Druid , kapłan czy zaklinacz a może czarodziej ?

pn lip 25, 2011 2:56 pm

Rzeczywiście, druid wydaje się być najbardziej sensownym wyborem. Ewentualnie kapłan skupiony bardziej na przywoływaniu, szczególnie że dostępne jest im kilka ciekawych PRC kręcących się właśnie wokół summoningu.
Jeśli Witch Doctor wymaga rzucania zaklęć piątego poziomu, najwcześniej wejdziesz na niego na poziomie dziesiątym. Druid (kapłan też) uzyskuje zaklęcia piątego poziomu na 9tym levelu.
Ewentualnie możesz spróbować shaeningans z Versatile Spellcaster, jeśli Twój MG uzna że spontaniczne rzucanie Summon Nature Ally jest wystarczające by zakwalifikować się pod ten feat. Wtedy możesz wejść na doktora już na poziomie siódmym, chyba że ma jeszcze jakieś inne wymagania, typu rangi w umiejętnościach. Aczkolwiek to wymaga sporego tańcowania przy zasadach i dobrej woli MG.
 
Awatar użytkownika
Teith
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: wt gru 04, 2007 10:09 pm

Druid , kapłan czy zaklinacz a może czarodziej ?

pn lip 25, 2011 3:27 pm

5th level spellcaster
feats: silent spell , spell focus ( necromancy or evocation ), iron will
alignment: any evil
diety: any evil god

EDIT: mógłbyś wrzucić tu rozpiske dla 9 poziomowego druida ?

EDIT 2: i czy 9 poziomowy druid jest uznawany jako wysokopoziomowy ? bo chcialbym na swoja postac nalożyć dwa wyobcowania 1 i dwa 2 poziomu nałożyć a jest napisane we władcach dziczy ze ten proces przechodza naturalnie wysokopoziomowi druidzi co 10 lat . Jako ze witch doctor tez jest outsiderem czy moge jego poziomy dodac by z pewnoscia byl wysokopoziomowcem ?


Scaliłem posty, na drugi raz proszę nie pisać trzech postów pod rząd tylko użyć opcji: Edytuj.
Pozdrawiam
Klebern
Ostatnio zmieniony pn lip 25, 2011 7:27 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Nemo__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1066
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 2:13 pm

Druid , kapłan czy zaklinacz a może czarodziej ?

pn lip 25, 2011 4:48 pm

Z jakiego podręcznika jest ten Witch Doctor? Bo "5th level spellcaster" to równie dobrze może znaczyć 5 poziomów w klasie czarującej czy 5ty poziom czarującego. Niekoniecznie zdolność do rzucania zaklęć 5tego poziomu (to zazwyczaj zapisuje się jako "ability to cast 5th level [arcane\divine\whatever] spells").
Jeśli chodzi o wyobcowania, prawdę mówiąc nie kojarzę o co Ci chodzi. Powiedz gdzie to jest we Władcach Dziczy, to poszukam, jeśli mam ten podręcznik na stanie.
Ale by default, postaci powyżej 10ego poziomu uważane są za wysokie i teoretycznie powinny mieć już kilka legend na swój temat, ale tak naprawdę zależy to od tego jak Twój MG traktuje levele.
 
Awatar użytkownika
Teith
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: wt gru 04, 2007 10:09 pm

Druid , kapłan czy zaklinacz a może czarodziej ?

pn lip 25, 2011 9:37 pm

wyobcowanie to specjalna zdolność geomanty (s.48 władcy dziczy) , przy jej opisie jest kawalek ktory mowi ze druidzi tez moga za zgoda MG przechodzic ale raz na 10 lat . Geomanta 2 razy na poziom . Witch doctor znalazłem
tu http://adnddownloads.com/classes.php poszukaj witch doctor . w sumie wolałbym by to było 5 poziom czarujacego bo mam limit do 15 poziomu wiec dostalbym 5 druida i 10 witch doctora , jesli moje pierwsze zalozenie jest poprawne to niestety 10 druid 5 witch doctor
 
Awatar użytkownika
Teith
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: wt gru 04, 2007 10:09 pm

Druid , kapłan czy zaklinacz a może czarodziej ?

pn lip 25, 2011 9:39 pm

Klebern przepraszam , po prostu szybko nowe mysli mi przychodzą do głowy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości