Zrodzony z fantastyki

 
dziurawesample
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: czw lip 28, 2011 9:07 pm

Cashflow 101

czw lip 28, 2011 9:11 pm

Szanowni Gracze!
Chciałbym poddać do analizy dwie gry: Monopoly oraz Top Cashflow 101®. Te gry planszowe mają ze sobą wiele wspólnego – posiadają wyraźny charakter ekonomiczny. Dysponowanie finansami oraz dążenie do wyznaczonego celu charakteryzuję je.
To co piszę nie ma na celu dyskredytowania znaczenia gry Monopoly zaś ukazania różnicy między wszystkimi grami ekonomicznymi a Top Cashflow 101®.
Większość gier ekonomicznych posługuję się prostymi zasadami handlu i finansowości. Gracz musi w sprawny sposób inwestować pieniądze, unikać przeszkód takich jak więzienie oraz przestrzegać prawa (płacenie podatków etc.) Obiektywizując gra typu Monopoly jest szybka w nauce, po kilku grach jesteśmy w stanie opanować wszystkie zasady. Piszę z własnego doświadczenia.
Dzięki uprzejmości moich znajomych miałem okazję zagrać w Top Cashflow 101®, który stoi zupełnie na innym levelu niż pozostałe gry. Oczywiście część tej gry została oparta na wzorze Monopoly, mamy więc planszę, kostki, pieniądze …
Grę rozpoczynamy od wybrania karty swojego zawodu, na której to wypisane są wszystkie interesujące nas rzeczy np. kwotę wypłaty. Istnieją dwa tory, tzw. wyścig szczurów, na którym jesteśmy zwykłymi inwestorami, próbującymi wyrwać się z tego wyścigu. Na drugi tor – na którym na początku gry zaznaczamy nasz cel, marzenie do spełnienia – przechodzimy po uzyskaniu określonej kwoty w miesięcznym obrocie. I tutaj tak naprawdę pojawia się prawdziwa przyjemność z gry. Stajemy się inwestorami obracającymi setkami tysięcy o ile nie milionami dolarów.
Top Cashflow 101® jest jakby odzwierciedleniem codziennego życia: otrzymujesz miesięczną wypłatę; posiadasz zadłużenie w banku; musisz liczyć się z każdym groszem by utrzymać dom, dzieci, czasem wykonać remont. Wszystko na wzór codziennego życia. Co jednak odróżnia Top Cashflow 101® od masy innych gier?
Zestawienie finansowe.
To karta na której MUSISZ prowadzić swój finansowy bilans. Zaznaczasz na niej swoje przychody oraz koszty, którym musisz sprostać. Aktywa i pasywa wskazują Ci o Twoim poziomie zaangażowania w inwestycjach. Pod tym względem gra stanowi wyjątek. Zaczynamy być wolni finansowo, gdy nasze wydatki zrównują się z dochodami uzyskanymi z dochodów na które nie musimy pracować, czyli przykładowo z wynajmu nieruchomości.
W Cashflow 101® zastosowaną unikalną technikę nauki inwestowania - model interaktywny. Jest on prosty, ale jednocześnie przynosi maksymalne efekty. Uczysz się nie poprzez czytanie czy słuchanie wykładu, ale poprzez symulację rzeczywistych zdarzeń, a więc bez ryzykowania własnych ciężko zarobionych pieniędzy.
Zainteresowany?
Planujemy założyć klub Top Cashflow 101® w Jarnołtówku k. Nysy. Szukamy osób gotowych podjąć nowe wyzwania oraz nastawionych na własny systematyczny rozwój.
Poczytaj o nas na http://www.bogatyojciec.pl/index.php?su ... er=leaders
Lub skontaktuj się z naszym Liderem
602720099 Piotr
[email protected]


Jeśli znasz tę grę to napisz coś o niej. ja osobiście jestem za, rozszerza nieco pole widzenia!
 
Heretyk
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5036
Rejestracja: pn mar 28, 2005 12:23 pm

Cashflow 101

czw lip 28, 2011 11:42 pm

Znam grę, prawie bezboleśnie pozwala na postawienie pierwszych finansowych kroków. Dodatek 202 pozwala iść o wiele dalej, ale konkretniej nic więcej o nim nie powiem, bo jeszcze nie grałem.

W przeciwieństwie do przedmówcy, ja lubię bardziej wyścig szczurów. Trzeba się bardziej na gimnastykować, obracanie milionami w porównaniu do wiązania końca z końcem jest łatwiejsze. :)
 
dziurawesample
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: czw lip 28, 2011 9:07 pm

Re: Cashflow 101

sob lip 30, 2011 1:34 pm

Pierwsze nasze spotkanie odbędzie się 5,6 i 7 sierpnia w pięknej scenerii Gór Opawskich, zapraszam każdego kto chce poszerzyć swój finansowy zmysł.

telefon podałem w 1 poście :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości