Zrodzony z fantastyki

 
Shine_lobo

Damara!

sob sie 13, 2011 5:43 pm

Cześć.
Mój znajomy będzie prowadził kampanię w Damarze.
Chciałbym wtopić się w klimat i przeczytać jakieś książki, których fabuła ilustrowałaby życie w tym kraju. Może opisy stolicy (Heliogabalus) lub krain Damary... to wszystko bardzo by pomogło zbudować fajny klimat na sesji.

Czy możecie polecić tytuły książek, które opisują Damarę?

Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Damara!

sob sie 13, 2011 8:27 pm

Z powieści: R.A. Salvatore "Promise of the Witch-King" (t. III Sellswords) i być może tom II (nie pamiętam tytułu i nie jestem pewna.

Podręcznik: 3e FRCS, 2e The Bloodstone Lands

Podstawowe info tu: http://forgottenrealms.wikia.com/wiki/Damara
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Damara!

ndz sie 14, 2011 12:55 pm

Zireael pisze:
Z powieści: R.A. Salvatore "Promise of the Witch-King" (t. III Sellswords) i być może tom II (nie pamiętam tytułu i nie jestem pewna.

"Obietnica Króla Czarnoksiężnika" to akurat II tom tej serii, trzeci to "Droga Patriarchy". Zgadzam się jednak, że to jedno z lepszych źródeł. Książki można nawet uznać za swego rodzaju powieściową aktualizację Bloodstone Lands (ten sam autor).

Dobre może być też opowiadanie Salvatore z "Krain Cienia" ("Ten wspaniały miecz" chyba) - jest krótkie, ale nieźle oddaje klimat stolicy Damary. Poza tym spora część trylogii The Year of the Rogue Dragons rozgrywa się w Chłodnych Ziemiach.

Z podręczników to poza tymi wspomnianymi przez Zireael można jeszcze sięgnąć po drugoedycyjny FRCS (mniej konkretnych informacji, ale lepiej zarysowana atmosfera regionu) i Dragons of Faerun (tutaj trochę w kontekście Kultu Smoka i Szału Smoków).

Jeśli natomiast gracie w realiach 4 edycji to wtedy pozostaje właściwie tylko FRCG i FRPG (przy czym ten drugi jest dość skromny). Można do tego dodać artykuł o Vaasie, który pojawił się w Insiderze i trochę zahacza o Damarę.
 
Shine_lobo

Damara!

ndz sie 14, 2011 2:12 pm

DZIĘKOWAĆ!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości