Zrodzony z fantastyki

 
Rancil
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: wt cze 28, 2011 10:53 pm

Gra bitewna

wt cze 28, 2011 11:12 pm

Witam. Z góry przepraszam jeśli umieściłem temat w złym dziale < jeśli popełniłem owy błąd, moderatorów proszę o przeniesienie tegoż tematu do odpowiedniego miejsca>.
Krótko o co mi chodzi:
Jestem osobą która chciałaby rozpocząć przygodę z grami bitewnymi , jednak nie mam o tym zielonego pojęcia, przeglądałem forum ale głównie skupiłem się na tworzeniu makiet z gipsu <zawsze mnie to fascynowało wiec postanowiłem sobie takową makietę zrobić>, ale wracając do tematu, na forum jest mnóstwo wiadomości na temat takich gier, jednak ja nie mam nawet pojęcia od czego zacząć chociażby czytać. Proszę kogoś o jakieś wytyczne z czym to się w ogóle je.
Z góry dziękuję za pomoc.
 
Awatar użytkownika
Crane
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:39 pm

Gra bitewna

wt cze 28, 2011 11:43 pm

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że taką zabawę należy zacząć od załatwienia sobie potencjalnych oponentów do gry. Jeśli będziesz dopiero takich osób szukał to sprawa jest dosyć prosta, trzeba się dowiedzieć w co grają ludzie w twojej okolicy i wtedy ewentualnie wybierać z tych tytułów. Natomiast jeżeli masz zamiar kogoś, poza własną osobą oczywiście, wkręcać w gry bitewne to musisz najlepiej z tą osobą lub osobami zastanowić się nad dwoma zasadniczymi kwestiami:
- po pierwsze klimat gry: fantasy, SF, steampunk, historia prawdziwa, historia alternatywna, horror czy co tam jeszcze
- po drugie ile kasy możecie przeznaczyć na figurki, na start oczywiście, bo potem albo to rzucicie albo wydacie jeszcze więcej kasy :)
Jak już to będzie Ci znane to można będzie coś doradzić.
 
Rancil
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: wt cze 28, 2011 10:53 pm

Re: Gra bitewna

śr cze 29, 2011 9:34 am

Z tego co czytałem do można również grać przez skypa. Najbardziej interesowałby mnie klimat fantasy. Co byś(cie) polecali ?
 
Awatar użytkownika
Crane
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:39 pm

Re: Gra bitewna

śr cze 29, 2011 6:07 pm

Jeśli to ma być fantasy to :
- najbardziej popularny jest : Warhammer Fantasy Battles
- dobry support i sporą bazę graczy w Polsce ma : Warmachine & Hordes
- j.w. : Lord of the Rings od Games Workshop
Inne gry są trudno dostępne, a ciekawe które znam nie są już wydawane.

Można też rozważyć gry planszowe, które są bardzo zbliżone do gier bitewnych, na przykład Bitwy Westeros, gra całkiem sympatyczna z figurkami i w wersji PL.
Ostatnio zmieniony śr cze 29, 2011 6:09 pm przez Crane, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
ogryplanszowe
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: czw lip 21, 2011 5:18 pm

Gra bitewna

śr sie 17, 2011 1:50 pm

Zapraszamy do lektury artykułu na naszej stronie skierowanego do początkujących :) Link TUTAJ.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości