Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Sigmar39
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: sob lis 29, 2008 7:32 pm

Male pytanko do sedziego :)

sob sie 20, 2011 12:31 pm

Więc sytuacja wyglada tak przeciwnik ma odtapowana creaturke, ktora ma umiejetnosc 1mana tap target creature (gralismy akurat w 4 graczy on byl pierwszym ja zas ostatnim 4-ym graczem.) Drawuje kartę i nadchodzi moj untap step czympredzej uzywam spella, ktory niszczy creaturke przeciwnika instantem Lighting Axe, przeciwnik moj zas "zadeklarowal za wczasu" jak on to powiedzial juz w turze 3 gracza, ze zatapuje moja creaturke gdy sie odtapuje :).
Wiec czy creaturka przeciwnika powinna zejsc, czy moze moj creature zostanie zatapowany, a dopiero pozniej zejdzie czy jeszcze cos innego ? :)

Na moje oko to powinien zejsc creature przeciwnika pierwszy, ale zapewne nie jest to obiektywne podejscie i w dodatku nie znam zasad na tyle dobrze, zeby sie klocic na smierc i zycie z nim :) wiec prosze o pomoc! :)

Dziekuje z Gory.

Sigmar39
 
Awatar użytkownika
Ajki
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1023
Rejestracja: śr maja 18, 2005 12:16 am

Male pytanko do sedziego :)

sob sie 20, 2011 10:07 pm

Niestety mimo kilkukrotnego przeczytania pytania, nie rozumiem jak wygląda sytuacja - kto kogo czym kiedy...

Generalnie to najpierw jest untap step, a dopiero potem ciągniesz kartę w draw step.
Pomiędzy untap i draw jest jeszcze upkeep step i wtedy można już zatapować twoją kreaturę.
 
Awatar użytkownika
Sigmar39
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: sob lis 29, 2008 7:32 pm

Re: Male pytanko do sedziego :)

sob sie 20, 2011 10:24 pm

Ajki pisze:
Niestety mimo kilkukrotnego przeczytania pytania, nie rozumiem jak wygląda sytuacja - kto kogo czym kiedy...

Generalnie to najpierw jest untap step, a dopiero potem ciągniesz kartę w draw step.
Pomiędzy untap i draw jest jeszcze upkeep step i wtedy można już zatapować twoją kreaturę.


Chodzi o to czy moglbym go(tego creature'a ktory tapuje) "dopasc" moim Lightning Axem, ktory jest instantem w celu uniemozliwienia mu zatapowania mojej creaturki.
A wiec w skrocie:

Przeciwnik: Zostawia ODTAPOWANA creaturke, ktrora ma umiejetnosc tapowania i oddaje kolejke innym graczom.
JA: Z poprzedniej tury moj potworek jest jeszcze nieodtapowany, wiec pierwsze co to odtapowywuje landy i tego kriczera nastepnie uzywam lightning Axa tuz po odtapowaniu niezbednej many do jego uzycia, przeciwnik zechce w tym momencie uzyc umiejtnosci tapowania, wiec pytanie jest czy zdazy jej uzyc? Czy moj instant jest nad jego umiejetnoscia i w takim razie jego creature zginal by tuz po zatapowaniu mojego na kolejna kolejke. :)

Mam nadzieje, ze troche wyklarowalem.
Niemniej dziekuje za odpowiedz poprzednia i czekam na finalowa decyzje :)
Ostatnio zmieniony sob sie 20, 2011 10:29 pm przez Sigmar39, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ajki
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1023
Rejestracja: śr maja 18, 2005 12:16 am

Male pytanko do sedziego :)

ndz sie 21, 2011 11:48 am

Rzucasz LA.
Przeciwnik w odpowiedzi używa zdolności stwora.

Obaj nie robicie nic więcej, więc najpierw twój stwór zostanie zatapowany a potem jego zginie.
 
Awatar użytkownika
Sigmar39
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: sob lis 29, 2008 7:32 pm

Re: Male pytanko do sedziego :)

ndz sie 21, 2011 11:59 am

Ajki pisze:
Rzucasz LA.
Przeciwnik w odpowiedzi używa zdolności stwora.

Obaj nie robicie nic więcej, więc najpierw twój stwór zostanie zatapowany a potem jego zginie.


Dziekuje serdecznie!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość