Zrodzony z fantastyki

 
AMONIO
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: sob sie 27, 2011 2:56 pm

Atakowanie i obrona,a zdolności aktywowane.

sob sie 27, 2011 3:38 pm

Nie mogę zrozumieć niektórych problemów związanych z atakowaniem i obroną w MTG :neutral:

1. Wyznaczam atakujących i koniec, mój przeciwnik deklaruje obrońców ( pytanie: to znaczy że tylko wystawia karty którymi chce się bronić, a czy wystawia i mówi która karta jest przeciw której?)
2. Wyznaczam atakujących, a przeciwnik wyznacza broniących i jest koniec teraz przychodzi faza rozdania obrażeń (pytanie:ale zanim ona nastąpi czy mogę użyć zdolności przykładowo Infantry Veteran który jest wystawiony jako atakujący,przez co wybrana kreatura dostanie bonus +1/+1 do końca tury? pytanie:jeżeli mogę to zrobić i zdolność Infantry Veteran odpali to muszę go tapnąć ale jest on wyznaczony jako atakujący czyli nie zada on obrażeń i po użyciu zdolności muczę go wycofać z walki i zatapować czy jednak zada obrażenia?
3. Identyczna sytuacja jak powyżej z tyle że zamiast Infantry Veteran wystawiam Goblinn Tunneler jeżeli są zadeklarowani atakujący i broniący to jednostka na której użyję zdolności goblina i dostanie unblockable to czy zada obrażenia graczowi,a blokujący nic nie zrobi czy jest za późno na taki róch bo broniacy zostali już zadeklarowani ?)
4. Jak działa zdolność REGENERATE na internecie jest opisana ale tylko tylko suche fakty, a i jakoś nie mogę pojąć.
Przykładowo niech będzie ta karta Vagrant Plowbeast , regenerate znaczy że wybrana kreatura jest chroniona przed efektem zniszczenia i położenia jej na cmentarzu w momencie jej śmierci, regenerate użyte na dowolnej kreaturze jest stałe i nie znika po zakończeniu tury znika dopiero gdy jednostka zostanie jakby zniszczona lecz nie zejdzie z pola walki. Gdy Vagrant Plowbeast jest na polu walki wolno mi użyć tej zdolności tyle razy ile jestem w stanie opłacić, a czy wolno użyć tej zdolności w sytuacji kiedy mój troll 2/2 broni się przed golemem 3/3 oczywiście troll ginie ale zamiast położyć go na cmentarz używam tej zdolności,a on powraca na pole walki.
Ostatnio zmieniony sob sie 27, 2011 3:39 pm przez AMONIO, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ajki
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1023
Rejestracja: śr maja 18, 2005 12:16 am

Atakowanie i obrona,a zdolności aktywowane.

sob sie 27, 2011 7:47 pm

1. Wystawia blokujących i mówi jak blokuje.

2. Po zadeklarowaniu atakujących można coś zrobić, potem po wyznaczeniu blokujących można coś zrobić, potem są zadawane obrażenia.

Skoro IV jest atakujący, to został zatapowany - czyli nie możesz użyć jego zdolności, gdyż nie możesz opłacić kosztu. Albo nim atakujesz, albo będziesz miał możliwość użyć zdolności.

3. Zdolności GT musisz użyć przed deklaracją blokujących. Potem jej użycie nic już nie zmieni.

4. Użycie zdolności tworzy "tarczę" aktywną tylko do KOŃCA tury, potem tarcza znika. Użycie tarczy też oczywiście powoduje jej "zniknięcie".
Tarcza zapobiega śmierci (więc stwór nie idzie na cmentarz), ale przy okazji usuwa stwora z walki, tapuje go i zdejmuje z niego wszystkie obrażenia.
Zdolność VP możesz użyć tyle razy ile masz mana - jednak celem może być tylko stwór z siłą co najmniej 5 - więc nie możesz użyć na stworze 2/2.
 
AMONIO
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: sob sie 27, 2011 2:56 pm

Re: Atakowanie i obrona,a zdolności aktywowane.

sob sie 27, 2011 8:37 pm

1. Rozumiem
2. a może dojść do sytuacji że wyznaczam 3 atakujących i jestem pewien że przeciwnik nie będzie się bronił ale jestem w błędzie i opponent jednak broni się także trzema kreaturami jedna z atakujących kreatur zostanie w tym starciu zabita,a jej strata będzie dla mnie bolesna (ze względu na jej napis na karcie iż artefakty kosztują mnie o 1 mana mniej) więc na polu mam 3 zatapowane jednostki,a jedną z nich zamiast atakować opłacam jej zdolność przez co nie może ona już atakować i nie zada żadnych obrażeń,a ta cenna dla mnie atakująca kreatura dostaje dzięki jej zdolności przykładowo +0/+2
3. Rozumiem
4. Czyli istnieje taka możliwość: przeciwnik wali w moje kreatury sorcerem który powoduje zabicie moich kreatur o wytrzymałości większej niż 4 (na polu walki mam troll 5/5, smok 6/6, golem/3/7) ale ja opłacam Vagrant Plowbeast i daje tarcze na smoka i golema przez co nie giną mi te dwie kreatury lecz troll ląduje na cmentarzu.
Dobrze myśle: atakuje mnie kreatura 7/7 ja się bronie stworkiem 1/1 ale ma na sobie użyte regenerate kreatura 7/7 atakuje i zabija mi stworka 1/1 lecz ten nie ginie ale go tapuje mija tura pzreciwnika i mogę odtapować sobie tego stworka 1/1
Ostatnio zmieniony ndz sie 28, 2011 11:46 am przez AMONIO, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ajki
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1023
Rejestracja: śr maja 18, 2005 12:16 am

Atakowanie i obrona,a zdolności aktywowane.

ndz sie 28, 2011 12:17 pm

2. nie można wycofać stwora z walki ot tak sobie. zdolności możesz użyć jeśli możesz opłacić WSZYSTKIE koszty

4. możesz tak zrobić i dobrze myślisz.

Mam też prośbę - zacznij pisać stosując interpunkcję i zasady j. polskiego. Niektóre zdania naprawdę trudno zrozumieć.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości