Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Ka'Narlist a starsze drowy

sob paź 02, 2010 3:22 pm

Jak pewnie zauważyliście, tańczy mi po głowie od długiego czasu koncepcja starszych drowów, mających się do zwykłych mrocznych elfów mniej więcej tak, jak sidhe [ELH] do elfów. Ich twórcą mógłby być Ka'Narlist - tak samo, jak stworzył sahuaginy w drodze swoich eksperymentów.

Kilka moich koncepcji:
- krzyżowanie z demonami (mój post w wątku "Wymyśl swoją własną warstwę Otchłani" przedstawia jedną wizję)
- krzyżowanie z głębinowymi smokami (szablon dragonblood, nie pamiętam który i z jakiego źródła)
- krzyżowanie z abolethami/illithidami (nie wiem, jaki mógłby być szablon)
- stworzenie tauryczne, którego bazą byłby skorpion/pająk

A jakie byłyby Wasze pomysły? Mechaniczne, fabularne, jakiekolwiek? Naprawdę ich potrzebuję, inaczej to nigdy nie stanie na nogi...
Zi
 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

Re: Ka'Narlist a starsze drowy

sob paź 02, 2010 4:17 pm

Zireael pisze:
- krzyżowanie z abolethami/illithidami (nie wiem, jaki mógłby być szablon)


Czy pasowałby ci szablon półillithida z Czarciego Foliału? Choć półaboletha nigdzie nie widziałem.
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

Ka'Narlist a starsze drowy

sob paź 02, 2010 8:36 pm

Jeżeli to mają być starsze drowy, to powinny moim zdaniem uosabiać najsłynniejsze cechy tej rasy - piękno, spryt, magię, bezwzględność... na pewno sama najlepiej ułożysz taką listę :wink: Wydaje mi się, że można by podsumować ją tak - Prawdziwy Drow to pająk i sukkub jednocześnie. Może inteligentne pająki, zdolne przybierać dowolne humanoidalne kształty? Trzeba by tylko uważać, żeby nie zdublować się z yochlolami.

Ale jeżeli to ma być istota powstała w ramach magicznego eksperymentu, to rzeczywiście warto pomyśleć nad połączeniem z inną, dobrze uzupełniającą drowy rasą - tu szablon półillithida rzeczywiście brzmi dobrze. Jest tylko jedna Ala - półillithid powstaje, gdy kijanka trafi do ciała zbyt obcego, by przekształcić je w standardowego łupieżcę. Z drowa raczej nie da się zrobić czegoś takiego... z dridera już prędzej.
 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

Re: Ka'Narlist a starsze drowy

sob paź 02, 2010 9:04 pm

Planetourist pisze:
Z drowa raczej nie da się zrobić czegoś takiego... z dridera już prędzej.


Plane, właśnie podsunąłeś mi chory pomysł, na BNa... :wink:
Zi, umożliwisz mi wrzucenie tej chorej mieszanki do swojego Domu Vrinn? :)
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Ka'Narlist a starsze drowy

ndz paź 03, 2010 11:20 am

Vindreal pisze:
Planetourist pisze:
Z drowa raczej nie da się zrobić czegoś takiego... z dridera już prędzej.


Plane, właśnie podsunąłeś mi chory pomysł, na BNa... :wink:
Zi, umożliwisz mi wrzucenie tej chorej mieszanki do swojego Domu Vrinn? :)


Jasne. Nie mam nic przeciwko.

Jak ktoś z Was chce, może zajrzeć na Candlekeep i przeczytać burzę mózgów, jaki wywołał mój wczorajszy post na ww. temat. Niezła dyskusja :P - http://forum.candlekeep.com/topic.asp?TOPIC_ID=14253

@ Plane: Może więc skrzyżować drowy ze złymi fey? Glourami z "Podmroku" na przykład?
Ostatnio zmieniony ndz paź 03, 2010 12:59 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

Ka'Narlist a starsze drowy

ndz paź 03, 2010 11:39 am

Czemu by nie? Jeżeli to rzeczywiście mają być sidhe - mistyczne, niezwykłe, nie z tego świata - to skrzyżowanie z fey brzmi nieźle. To podsunęło mi kolejną wizję tych stworów...

Starsze Drowy żyją wśród swoich pomniejszych kuzynów, z rozbawieniem obserwując ich intrygi i czasami maczając w nich palce. Każdy z nich jest związany z jakąś cechą charakteru czy elementem społeczeństwa bliskim drowom - Złem, Pięknem, Oszustwem, Brzydotą, Demonologią, Finezją, Pająkami i wieloma innymi - i czasami obdarza niezwykłymi darami drowy, które naprawdę poświęcają się tym ideom. Oczywiście, ich łaska na pstrym pająku jeździ, a każdy dar ma w sobie coś z klątwy. Trudno powiedzieć, jak bliskie więzi łączą je z Lolth, ale Pajęcza Królowa na pewno cieszy się z tego, jak zwiększają nieprzewidywalność już i tak chaotycznego społeczeństwa drowów.

Przy okazji - podlinkuj do Candlekeep, proszę :)
Ostatnio zmieniony ndz paź 03, 2010 11:40 am przez Planetourist, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

Re: Ka'Narlist a starsze drowy

ndz paź 03, 2010 4:24 pm

Zireael pisze:
Vindreal pisze:
@ Plane: Może więc skrzyżować drowy ze złymi fey? Glourami z "Podmroku" na przykład?


Co prawda nie Plane, ale... :wink:
Skoro fey, to w takim razie znów odsyłam do Czarciego Foliału po szablon stworzenia półbaśniowego. To chyba będzie najbliższe zamierzonego efektu.
 
Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 9:31 pm

Re: Ka'Narlist a starsze drowy

ndz paź 03, 2010 8:03 pm

Jeśli chodzi o baśniowe drowy to proponuje dać im szablon Unsellie Fey, dodatkowo jeszcze zwykłego podmroka i zyskamy drowa z Przeklętego Dworu.
Z kolei jeśli chodzi o eksperymenty Ka'Narlista to był on (chyba) czcicielem Ghaunadaura. Idąc tym tropem proponuje wziąć jakiegoś śluza (np. ELDER BLACK PUDDING), potraktować go przebudzeniem, następnie nałożyć szablon półczarta i wymienić jeden z jego atutów na Harmless Form [Fiend] :mrgreen: .

Proszę dbać o interpunkcję.
Hell.
Ostatnio zmieniony ndz paź 03, 2010 9:50 pm przez Helldog, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Ka'Narlist a starsze drowy

pn paź 04, 2010 10:04 am

Nie pamiętam, gdzie był Unseelie Fey... :(

Na razie mój pomysł: Drow + half-fey [FF] + half-succubus (wg. tych zasad: http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/we/20060630a) + pomrok [FRCS] == Starszy drow

Coś jeszcze dodać do tej mieszanki? Trzeba będzie na pewno zrobić nową rasę, bo te szablony się jeden na drugi nie nałożą.

--------------
Co do Ghaunadaura i eksperymentów Ka'Narlista - niezły pomysł.

----------------
A ja się chyba wezmę w chwili wolnego czasu za szablon pół-aboletha. :razz:
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: Ka'Narlist a starsze drowy

pn paź 04, 2010 4:17 pm

W tym całym waszym kombinowaniu jest jedna luka. Elder wersja mrocznych elfów podobnie jak to jest z Leszymi (tak to jest po polsku) powinna powstać wcześniej niż same mroczne elfy (odróżniać od drowów). Tu zaś należy przypomnieć iż mroczne elfy przed upadkiem nie prowadziły się w sposób taki jak teraz.
 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

Ka'Narlist a starsze drowy

wt paź 05, 2010 1:25 am

Zi, a co powiesz na taką bestyjkę:
drow z szablonami Lolth touched i pół baśniowca? Będzie to oddawało ich związek z Pajęczą Królową i ich tajemniczą, mistyczną naturę.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Ka'Narlist a starsze drowy

czw paź 07, 2010 3:37 pm

@ Vindreal: Lloth-touched zwiększa możliwości bojowe, a nie w tym kierunku idzie ten pomysł. Mechanicznie chodziło mi o zwiększenie Charyzmy.

@ Altaris: Taak? A Ka'Narlist? A Coronal Sethomiir? A spalenie Shantel Othreier i zniszczenie Syorpiir? A Czwarta Wojna Koronna?
Ostatnio zmieniony sob paź 09, 2010 10:02 am przez Zireael, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

Ka'Narlist a starsze drowy

czw paź 07, 2010 6:28 pm

Szczerze mówiąc nie pamiętałem co dawał Lolth-touched :razz:

To co zaproponowałaś wydaje się sensowne, choć z pomrokami może troszkę przesadziłaś. W sumie półbaśniowy, półsukkub, naznaczony faerzress drow jest już dość ciekawy i mocny. Ale to tylko moja opinia :)

Btw- czy każdy z tych szablonów daje premię do charyzmy?
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Ka'Narlist a starsze drowy

czw paź 07, 2010 6:42 pm

Vindreal pisze:
Szczerze mówiąc nie pamiętałem co dawał Lolth-touched :razz:

To co zaproponowałaś wydaje się sensowne, choć z pomrokami może troszkę przesadziłaś. W sumie półbaśniowy, półsukkub, naznaczony faerzress drow jest już dość ciekawy i mocny. Ale to tylko moja opinia :)

Btw- czy każdy z tych szablonów daje premię do charyzmy?


Pomrok nie daje, pozostałe tak. Ale pomrok za to daje choć na trochę zwiększoną Kondycję, która byłaby masakrycznie niska.
Myślę, żeby to trochę zmodyfikować. Wyjść od tego i coś pozmieniać, żeby nie było to tylko ponakładanie szablonów. Zdolności czaropodobne na przykład. Albo atut. Albo wykasować część zdolności pomroka. Jakieś pomysły?
 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

Ka'Narlist a starsze drowy

czw paź 07, 2010 6:53 pm

Ja osobiście wywaliłbym premie za siedzenie po ciemku, porywający taniec i ohydny śmiech i dać może zdolność z domeny pająka, co można rozszerzyć do zdolności karcenia pająkowatych (tabelka pająkowatych jest chyba przy opisie yochlola), czar płaszcz mrocznej mocy i przedłużenie życia? W sumie można jeszcze coś dodać, może zdolność analogiczną do tkaczki sieci arachne. Albo dać im za darmo atut Vow of the Spider Queen z Drow of Underdark.


Mam nadzieję, że wyraziłem się jasno i przejrzyście :razz:
Ostatnio zmieniony czw paź 07, 2010 6:54 pm przez Vindreal, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Helldog
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 568
Rejestracja: sob sie 18, 2007 4:33 pm

Ka'Narlist a starsze drowy

czw paź 07, 2010 7:32 pm

A co byś powiedziała na fey'ri z nałożonymi na niego cechami rasowymi drowa w formie szablonu (lub na odwrót, drow z cechami fey'ri), plus ewentualnie szablony half-fey/fey-touched i shadow creature/dark creature/shade? To z pewnością pasowałoby na starszego drowa.
Tak w ogóle to przydałoby się dokładniej określić czym niby taki starszy drow ma być. Bo jest w SRD taka klasa - Drow Paragon - która pełni tak jakby funkcję "doskonalszego/wzorcowego drowa".
BTW. Może spróbujesz też zasięgnąć rady specjalistów *powstrzymuje się od sarkastycznego uśmieszku* na Abasz'Har? Jeśli nie masz tam konta, to mogę postnąć za ciebie.
Ostatnio zmieniony czw paź 07, 2010 7:39 pm przez Helldog, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

Ka'Narlist a starsze drowy

czw paź 07, 2010 7:49 pm

Hm... zastanawiam się, czy takie stwory nie lepiej było by rozpisać z rasowymi KW. Uczynienie z nich rasy ułatwia uczynienie poszczególnych Starszych Drowów skrajnie różnymi, lecz wprowadza straszną dysproporcję między ich możliwościami (SW) a wytrzymałością (KW). Może dałabyś im 6-8 KW i zdolność rzucania czarów jak dowolna klasa oparta na Charyzmie odpowiedniego poziomu? Poza tym mogła byś zostawić im zdolności czaropodobne - ba, dodać więcej związanych z ciemnością i pająkami - i większość innych zdolności.

Z innych propozycji - nie zaszkodzi możliwość przemiany w pająka, dominowania wszelakich pająkowatych i przemiany dowolnego drowa w dridera. Może taki starszy drow potrafiłby też nadać dowolnemu pajęczakowi szablon Czarci lub Lolth-touched? Albo rzucić wroga w Pajęczynę Demonów (byle rzadko, max. 1/tydzień)? Albo móc sprawić, by dziecko zwykłego drowiego związku okazało się draeglalothem (pewnie pisze się te demony inaczej, zbyt dawno nie miałem z nimi nic wspólnego)? Możliwości jest mnóstwo i sądzę, że warto pokombinować z tymi niebojowymi, lecz podkreślającymi władzę starszych drowów nad ich pomniejszymi krewnymi.
Ostatnio zmieniony czw paź 07, 2010 7:50 pm przez Planetourist, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

Re: Ka'Narlist a starsze drowy

czw paź 07, 2010 8:09 pm

Planetourist pisze:
draeglalothem

Draeglothem.


Poza tym najbardziej przemówiła do mnie wizja:
-nałożenia szablonu,
-posłania innej istoty w diab... Znaczy do Pajęczej Królowej :wink:


Ale wciąż uważam, że starsze drowy powinny żyć jednak dłużej niż ich zwykli krewniacy. Nie chcę przesadzić, ale może trzy razy dłuższe kategorie wiekowe, poczynając od wieku średniego i pięć razy wyższy wiek maksymalny? O ile takie istoty umierałyby ze starości.
Ostatnio zmieniony czw paź 07, 2010 8:09 pm przez Vindreal, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

Ka'Narlist a starsze drowy

czw paź 07, 2010 8:37 pm

Vindreal pisze:
Draeglothem.

Dzięki :)

Vindreal pisze:
Ale wciąż uważam, że starsze drowy powinny żyć jednak dłużej niż ich zwykli krewniacy. Nie chcę przesadzić, ale może trzy razy dłuższe kategorie wiekowe, poczynając od wieku średniego i pięć razy wyższy wiek maksymalny? O ile takie istoty umierałyby ze starości.

Sądzę, że w ogóle nie powinny umierać. Ale mogłyby - podobnie jak Lolth podczas Milczenia - co jakiś czas zamykać się w kokonie, by wrócić jeszcze silniejsze.
 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

Ka'Narlist a starsze drowy

czw paź 07, 2010 9:45 pm

Nie ma sprawy :)

A pomysł z kokonem, co trzeba przyznać, jest naprawdę świetny.

Zbierając dobre pomysły: nieumieranie ze starości, pajęcza postać, wysłanie innej istoty do Pajęczych Otchłani* (1/tydzień?), karcenie pająków, analogicznie do specjalnej zdolności domeny pająka, premie dopóki znajduje się w faerzress i możliwość poruszania się po wszelkich pajęczynach z pełną prędkością, nałożenie na dowolnego pająka szablonu Lolth-touched (1/miesiąc?)...

Zi resztę wymyśliłaś na tyle zgrabnie, że nie bardzo wiem, czego mógłbym się czepić. Ale to moje zwykłe stanowisko w stosunku do twoich prac :wink:



*Przypomniało mi to pewną przygodę, w trakcie której jedna z postaci trafiła do Pajęczych Otchłani, parę godzin po tym jak zbeszcześciła ołtarz Lolth.
Ostatnio zmieniony czw paź 07, 2010 9:53 pm przez Vindreal, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Ka'Narlist a starsze drowy

sob paź 09, 2010 10:29 am

@ Helldog: Bardzo proszę.

Druga wersja rasy starszych drowów:
Starszy drow
Starsze drowy wyglądają podobnie jak ich młodsi krewniacy. Mają czarną skórę i białe włosy. Ale na tym podobieństwa się kończą. Oczy tych istot są czerwone, niezwykle rzadko pojawiają się blade kolory typowe dla mrocznych elfów. Nie noszą nazbyt wielu ubrań, szczególnie dlatego, że utrudniałyby one lot.
Rasa ta wyróżnia się niezwykłą urodą i charyzmą. Nieliczni szczęściarze, którzy je widzieli, opowiadali o „wewnętrznym blasku”, „włosach skrzących się jak mithril” czy „skórze mieniącej się wszystkimi barwami”. Posiadają też przejrzyste, tęczowe – ale w dosyć ciemnych odcieniach – skrzydła. Pełnią one nie tylko funkcję estetyczną, ale też umożliwiają im latanie.
Starsze drowy są samotnikami. Rzadko są widywane przez stworzenia inne, niż ich pośledni krewni. W mieście rozmiaru Menzoberranzan czy Eryndlynu starsze drowy policzyć można na palcach jednej ręki, szczególnie dlatego, że nie podkreślają swojej odmienności. W mniejszych miastach, jak odbudowane Ched Nasad, może znaleźć się tylko jeden, a w małych osadach – żadnego. Oprócz tego niewielka grupa przebywa na dzikich obszarach południowego Podmroku, pod terenami dawnego Illythiiru.
Kobiety starszych drowów zostają z reguły czarnoksiężnikami, wybierając później klasę prestiżową demonbinder. Mężczyźni zostają czarownikami lub warmage’ami. Czasami zdarza się również favored soul służący Lloth lub Selvetarmowi. Magia płynie gęsto w żyłach starszych drowów, bez niej zapewne by nie powstali.
Z dawnych czasów pozostały im zdolności obdarzania swoich pomniejszych krewniaków i pająków łaską Pajęczej Królowej (szablonem Lloth-touched [MMIV] albo półczarta). Niezwykle rzadko z niego korzystają, zwłaszcza w obecnych czasach
Starsze drowy praktycznie się nie starzeją i nie umierają ze starości. Co jakiś czas (co w ich przypadku oznacza kilka tysięcy lat) zamykają się w kokonie, z którego wychodzą niewiele odmienione fizycznie, ale za to potężniejsze.
Prawdziwe pochodzenie i historia tej rasy niknie w mrokach dziejów. Pierwsze wzmianki o nienaturalnie pięknych mrocznych elfach pochodzą z czasów około –25 000 RD, czyli z okresu po upadku Araushnee (-30000 RD). Większość źródeł pochodzi z ówczesnego Illythiiru, w tym twierdz Narathmault i Athamault. Najprawdopodobniej w ostatecznym stworzeniu oddzielnej rasy maczali palce zarówno balor Wendonai (ten sam, który ok. –11500 RD skusił Dom Sethomiir), jak i Pajęcza Królowa. Bardzo też wyraźne są wpływy fey z Dworu Unseelie. Niektórzy szepczą natomiast, że podwaliny położył Ka’Narlist.
Jakkolwiek by nie było, do czasu Zejścia Drowów zarówno Ssri’Tel’Quessir, jak i ich potężniejsi kuzyni rośli w siłę. Większość elit rządzących Illythiiru i niewielką garstkę w Miyeritarze stanowiły właśnie starsze drowy. W szczególności dotyczy to domów Sethomiir, Hune i Melarn, które przetrwały do dziś, choć znacznie uszczuplone w potęgę.
W –10000 RD Corellon przemienił wszystkie mroczne elfy w drowy, co zmusiło je do zejścia do Podmroku. Większość starszych drowów wybrała wtedy samotne życie, aczkolwiek garstka pozostała ze swoimi pomniejszymi krewniakami. Kilkoro z nich doprowadziło do założenia pierwszych miast drowów – Ust Natha, Telantiwar czy Guallidurth.
W ciągu następnych stuleci i tysiącleci starsze drowy obserwowały swoich krewniaków (a w wielu przypadkach, potomków). Nie zajęły one jednak rządzących pozycji w miastach mrocznych elfów, wręcz przeciwnie – trzymały się na uboczu, pojawiając się niezwykle rzadko – nawet jak na standardy drowów.
Rasa ta stała się legendą w Podmroku, a potem całkowicie o niej zapomniano. Dopiero pod koniec czternastego stulecia Kalendarza Dolin ponownie sobie o nich przypomniano. Milczenie Pajęczej Królowej i następujące po nim wydarzenia zmusiły starsze drowy do ujawnienia się, a ich młodszych krewniaków do uznania tegoż faktu.

Przykładowy starszy drow
Geildrin Sethomiir: mężczyzna starszy drow Zak10, SW 17, średni przybysz (rodowity), KW 10k4+10, pw 30, Init +8, Szyb 9 m, latanie 18 m (dobra); KP 28 dotyk 20 nieprzygotowany 24; atak +5 wręcz (długi miecz, 1k8/19-20/x2) lub +9 dystansowy (kusza lekka, 1k8/19-20/x2/25 m); SA chowaniec (brak), ugodzenie dobra (obrażenia +10), rozkazywanie pająkom 14/dzień, chodzenie po pajęczynach; SC cechy starszego drowa, RO 5/dobro i zimne żelazo, OC 21; Char CZ; MRO Wytrw +4 Ref +7 Wola +9; S 10 Zr 18 Kon 12 Int 18 Rzt 14 Cha 32.
Umiejętności i atuty: Czarostwo +17, Koncentracja +14 (+18 obronnie), Wiedza (tajemna) +17, Wiedza (szlachta i władcy) +10, Wiedza (plany) +10, Dyplomacja +21, Blefowanie +17, Zastraszanie +12, Ukrywanie +14, Ciche poruszanie +14; Rzucanie w walce, Przenikanie czaru, Poprawiona inicjatywa, Uniki
Czary znane: 9/5/4/3/2/1, ST 21 + poziom czaru, poziom rzucającego 10.
Czary zaklinacza na dzień: 6/9/9/9/7/5.
Zdolności czaropodobne: 1/dzień ciemność, tańczące światła, hipnoza, sugestia, uśpienie, ohydny śmiech Tashy, przeklęta plaga, emocja, mniejszy geas, zakażenie; 2/dzień - ogień faerie; 3/dzień – wykrycie myśli, wykrycie prawa, ochrona przed prawem, trucizna; Na życzenie - zauroczenie osoby.
Ekwipunek: karwasze pancerza +8, pierścień ochrony +4, płaszcz elfów*, buty elfów*; długi miecz, lekka kusza + bełty
* wliczone w statystyki

W ciemności: Szyb 15 m, KW 10k4+20, pw 40, atak +7 wręcz (długi miecz, 1k8+2/19-20/x2) lub +11 dystansowy (kusza lekka, 1k8+2/19-20/x2); SC szybkie leczenie 2, kontrolowanie światła, niewidzialność 1/runda, cienisty obraz 3/dzień, cienisty krok, cienista podróż; MRO Wytrw +6 Ref +9 Wola +11; Kon 14 Cha 34.
Umiejętności: Premia rasowa +4 do Nasłuchiwania i Zauważania; premia rasowa +8 do Cichego poruszania i Ukrywania.

W faerzress: atak +7 wręcz (długi miecz, 1k8+2/19-20/x2) lub +11 dystansowy (kusza lekka, 1k8+2/19-20/x2); +4 do rzutów obronnych przeciw czarom i efektom ze szkoły poznania

W ciemności & w faerzress: Szyb 15 m, KW 10k4+20, pw 40, atak +7 wręcz (długi miecz, 1k8+2/19-20/x2) lub +11 dystansowy (kusza lekka, 1k8+2/19-20/x2); SC szybkie leczenie 2, kontrolowanie światła, niewidzialność 1/runda, cienisty obraz 3/dzień, cienisty krok, cienista podróż; MRO Wytrw +6 Ref +9 Wola +11 (+4 do rzutów obronnych przeciw czarom i efektom ze szkoły poznania); Kon 14 Cha 34.
Umiejętności: Premia rasowa +4 do Nasłuchiwania i Zauważania; premia rasowa +8 do Cichego poruszania i Ukrywania.


Starsze drowy jako bohaterowie
Siła +2, Zręczność +6, Kondycja –4, Inteligencja +6 Roztropność +2 Charyzma +14
Średni rozmiar. Typ przybysz (rodowity)
Bazowa szybkość naziemna to 9 metrów, szybkość latania 18 m (dobra).
Klasa Pancerza: Premia z naturalnego pancerza +2.
Specjalne ataki: ugodzenie dobra (dodatkowe obrażenia równe KW), zdolności czaropodobne, rozkazywanie pająkom i pajęczym stworzeniom (analogicznie do zdolności złego kapłana, 3+mod Cha/dzień), chodzenie po pajęczynach (jakby działał czar swoboda działania)
Specjalne cechy: widzenie w ciemnościach, niepodatność na trucizny, odporność na kwas, zimno, elektryczność, ogień 10, RO 5/dobro i zimne żelazo; niepodatność na czary i efekty oczarowań; wykrycie faerzress, naznaczenie mocą; OC 11 + poziom postaci;

Zdolności czaropodobne: 1/dzień ciemność, tańczące światła, ogień faerie. Oprócz tego starszy drow o Intelekcie lub Roztropności równym 8 posiada następujące zdolności zależne od KW. Zdolności się kumulują, ST oparte na Charyzmie:
1-2 KW: na życzenie - zauroczenie osoby, 1/dzień – hipnoza, ogień faerie, 3/dzień – wykrycie myśli
3-4 KW: 1/dzień sugestia, uśpienie, 3/dzień wykrycie prawa
5-6 KW: 3/dzień ochrona przed prawem, 1/dzień ohydny śmiech Tashy, przeklęta plaga
7-8 KW: 1/dzień emocja, 3/dzień trucizna
9-10 KW: 1/dzień mniejszy geas, zakażenie
11-12 KW: 1/dzień dominacja nad osobą, bluźnierstwo
13-14 KW: 1/dzień pełzająca zagłada; 3/dzień pajęcza postać
15-16 KW: 1/dzień zbiorowa sugestia, planarny sojusznik potężniejszy
17-18 KW: 1/dzień obłęd, przyzwanie potwora IX (tylko czarty)
19+ KW: 1/dzień pajęcze kształty, zniszczenie

Automatyczne języki: elfi, podwspólny. Premiowe języki: otchłanny, leśny, wspólny, piekielny.
Ulubiona klasa: warlock (kobiety), czarownik (mężczyzna)
SW: +7
Charakter: Zawsze zły, zazwyczaj chaotyczny
ECL: +8

W ciemności starszy drow otrzymuje ponadto następujące korzyści:
+2 do Kondycji i Charyzmy; Szybkość lądowa +6 m, KP +4 (odbicie); +2 do rzutów ataku i obrażeń, +4 do wszystkich rzutów obronnych
Specjalne cechy: kontrolowanie światła, szybkie leczenie 2, niewidzialność 1/runda, cienisty obraz 3/dzień, cienisty krok, cienista podróż
Umiejętności: Premia rasowa +4 do Nasłuchiwania i Zauważania; premia rasowa +8 do Cichego poruszania i Ukrywania.

Na obszarze węzła ziemi lub faerzress starszy drow otrzymuje ponadto następujące korzyści:
Premia +2 do KP z odbicia, premia +2 do rzutów ataku i obrażeń, +4 do rzutów obronnych przeciw czarom i efektom ze szkoły poznania

-------------------------------------------------------------------------
Nota od autorki: Wykorzystano szablony: pół-baśniowiec [FF], pomrok [FRCS], half-succubus (http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/we/20060630a), stworzenie dotknięte faerzress [Podmrok].

-----------------------------------------------------------------------
Zmiany:
- dopisano podtyp (rodowity)
- rozkazywanie pająkom
- chodzenie po pajęczynach
- możliwość nałożenia szablonu
- wyjaśniono kwestię wieku
- zmieniono niektóre zdolności czaropodobne

Coś jeszcze, moi Panowie?
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

Ka'Narlist a starsze drowy

sob paź 09, 2010 11:16 am

Zireael pisze:
Coś jeszcze, moi Panowie?
Sądzę, szanowna Damo, że powinnaś odejść jeszcze dalej od koncepcji łączenia szablonów i sprawić, by Starsze Drowy wyglądały bardziej na niezależną rasę. Zuepełnie niepotrzebny jest na przykład wpis, że
Zireael pisze:
Oprócz tego starszy drow o Intelekcie lub Roztropności równym 8 posiada następujące zdolności zależne od KW. Zdolności się kumulują, ST oparte na Charyzmie:
Powiedzmy sobie szczerze, każdy starszy drow spełnia te wymagania.

Poza tym - jesteś pewna, że nie przekonam Cię do rasowych KW? Sądzę, że pozwoliłyby one zrównoważyć tę rasę i wyposażyć ją w pakiet 'zdolności przyrodzonych' (w tym duużo umiejętności). Wciąż optuję też za zdolnością wysyłania wrogów w Otchłań :)
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Ka'Narlist a starsze drowy

pn sie 29, 2011 8:16 pm

Planetourist pisze:
Poza tym - jesteś pewna, że nie przekonam Cię do rasowych KW? Sądzę, że pozwoliłyby one zrównoważyć tę rasę i wyposażyć ją w pakiet 'zdolności przyrodzonych' (w tym duużo umiejętności). Wciąż optuję też za zdolnością wysyłania wrogów w Otchłań :)


Nie sądzę. :P

Zdolność - fajny pomysł.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości