Zrodzony z fantastyki

 
rzaba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 9:14 am

Equipment a przejmowanie stwora

wt sie 30, 2011 6:33 pm

1. Mam stworka z doczepionym do niej ekwipunkiem, powiedzmy, że jest to Elite Vanguard wyekwipowany w Sword of Vengeance. Mój przeciwnik, w swojej turze rzuca czarAct of Treason. Czy przejmuje stworka z całym doczepionym ekwipunkiem, czy "gołego" Vanguarda?

2. Gdy Act of Treason zostanie przez przeciwnika użyty w drugiej fazie głównej jego tury i przejmie mojego stworka, może mnie on nim zaatakować jeszcze w tej turze? Mam na myśli fazę która jest po combat phase.

3. Przeciwnik przyzywa stworka i kończy turę. Ja przyzywam stworka i kończę swoją turę. Teraz mój przeciwnik atakuje mnie przyzwanym w poprzedniej turze stworkiem. Czy ja mogę się w tym wypadku bronić swoim stworkiem, czy też choroba przywołania działa aż do momentu, gdy nie zacznie się moja tura?
 
Awatar użytkownika
Ajki
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1023
Rejestracja: śr maja 18, 2005 12:16 am

Equipment a przejmowanie stwora

śr sie 31, 2011 6:59 pm

1. Przejmuje kontrolę tylko nad stworem. Jednak poza zmianą kontroli "stan" stwora się nie zmienia - zostają na nim wszystkie znaczniki czy aury, ekwipunek dalej jest podczepiony, itd.

2. Skoro nie ma combat phase, to nie ma jak wyznaczyć atakujących.

3. "Choroba przywołania" działa jeśli stwór nie był pod Twoją ciągłą kontrolą od początku Twojej ostatniej tury - jednak nie ma wpływu na blokowanie.
 
rzaba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 9:14 am

Equipment a przejmowanie stwora

czw wrz 08, 2011 9:38 am

Przejmuje kontrolę tylko nad stworem. Jednak poza zmianą kontroli "stan" stwora się nie zmienia - zostają na nim wszystkie znaczniki czy aury, ekwipunek dalej jest podczepiony, itd.


Chcę się upewnić, że dobrze zrozumiełem- używając czaru przejmującego, przeciwnik odbierze samego Vanguarda, jednak będzie on miał bonusy jakie daje Sword of vengeance, czyli +2/0, first strike, vigilance, trample...?
 
Awatar użytkownika
Ajki
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1023
Rejestracja: śr maja 18, 2005 12:16 am

Equipment a przejmowanie stwora

czw wrz 08, 2011 9:42 pm

Tak, w dalszym ciągu ma miecz w ręku.
Przynajmniej dopóki nie użyjesz zdolności miecza, aby dać go komuś innemu.
 
rzaba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 9:14 am

Equipment a przejmowanie stwora

pt wrz 09, 2011 1:41 pm

Dzięki. Kolejne pytania :)

4. Mam 2 stworki, każdy wyposażony w Explorer's Scope i oboma atakuję. Czy w takim razie patrzę na 2 górne kary w bibliotece, czy jedną? I jeżeli na dwie i obie są landami, kładę je tapnięte w grze, czy tylko jedną?

5. Sytuacja podobna, tylko tym razem posiadam w grze 2 Puresteel Paladin i wrzucam do gry jakiś Equipment pod moją kontrolą. Dobieram w takim razie jedną kartę, czy dwie?

Oczywiście cyfra 2 jest w moich pytaniach umowna i może tu być dowolna liczba większa niż 1 :)
 
Awatar użytkownika
Ajki
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1023
Rejestracja: śr maja 18, 2005 12:16 am

Equipment a przejmowanie stwora

pt wrz 09, 2011 2:34 pm

Pytanie nie związane z wątkiem proszę na przyszłość zakładać w nowych wątkach i odpowiednio te wątki tytułować - pomoże to innym użytkownikom, jeśli będą mieli podobne pytania.

4. Każdy ES działa niezależnie. Zdolności nie mogą też działać jednocześnie, więc będzie ES1 i ES2.
Sprawdzasz ES1 - jest ląd, to kładziesz do gry. Nie jest - odkładasz kartę na wierzch biblioteki.
Sprawdzasz ES2 - Jeśli w ES1 były ląd, to obejrzysz kolejną kartę. Jeśli nie było lądu to obejrzysz tę samą kartę.

5. Każdy PP działa niezależnie. Czyli w sumie dobierzesz 2 karty.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości