Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator

[CAS]Mono B

pn lip 04, 2011 6:32 pm

To już lepszy jest stary dobry Loxodon Warhammer

Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum

[CAS]Mono B

pn lip 04, 2011 9:55 pm

Specu pisze:
To już lepszy jest stary dobry Loxodon Warhammer

No właśnie, że nie. Jakikolwiek latający stwór u przeciwnika, czy to Hawk, czy Skyfisher zabije mi wróżkę. +3/+0 + trample + lifelink nie jest tak do końca syte.

Jeśli miałbym wybierać drogi equipment, to już bardziej skłaniałbym się ku Sword of Vengeance. First Strike czyni tę kartę po prostu lepszą. Ale tak jak mówię, CMC 3 i Equip 3 nie zachwycają.

Cykl Swordów z Mirrodina byłby rozwiązaniem, ponieważ tańszy Equip i wyższy power level zawsze mile widziane. Niestety, po podskoczeniu cen są poza moim zasięgiem. Najtańszy Sword of Body and Mind za wiele nie ma do zaoferowania.

Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum

[CAS]Mono B

wt lip 05, 2011 12:46 am

p4v pisze:
Najtańszy Sword of Body and Mind za wiele nie ma do zaoferowania.

SOBAM jest niezły na merfole, ale niestety - tylko na nie (I nadal lepszym wyborem na merfolki i wróżki będzie SOFAI). Znacznie lepszym wyborem będzie SOFAF, który karci większość współczesnych aggro decków (Banty, Maveriki, elfy). Jeżeli zaś mówimy o kontroli - to najlepszym wyborem nadal pozostaje dzida i.... Batterskull. :spoko:

Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum

[CAS]Mono B

śr wrz 21, 2011 2:05 pm

Panowie i Panowie, Wizardzi podali mi pomocną dłoń jeśli chodzi o equipment. Runechanter's Pike,
Siada jak złoto. Do tego utrzymali ban na Bitterblossom w Modernie, więc w końcu powinienem znaleźć jakiegoś sprzedawcę. Chociaż, zawsze można w tym slocie grać Sign in Blood w celu zwiększenia piki.

Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator

[CAS]Mono B

czw wrz 22, 2011 9:43 pm

p4v pisze:
Panowie i Panowie, Wizardzi podali mi pomocną dłoń jeśli chodzi o equipment. Runechanter's Pike

Cały czas equipment nie daje evasion który czyniłby tę kartę naprawdę pomocną. Cały czas chumpblockowanie wystarcza żeby zatrzymać zaequipowanego miśka.

p4v pisze:
Do tego utrzymali ban na Bitterblossom w Modernie, więc w końcu powinienem znaleźć jakiegoś sprzedawcę.

Cały czas jest to karta legalna w EXT oraz LEgacy. Wątpię żeby w najbliższym półroczu spadła poniżej 30zł (teraz można wyhaczyć promocję, że za playset zapłacisz 120-140zł, więc jest to całkiem niezła cena jak na polskie warunki)

Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum

[CAS]Mono B

pt wrz 23, 2011 1:56 pm

Specu pisze:
legalna w EXT

Martwy format.
Specu pisze:
Wątpię żeby w najbliższym półroczu spadła poniżej 30zł

Nawet nie szukam takiej okazji, bo to niemożliwe chyba :wink: Ogólnie samo znalezienie osoby, która sprzedaje blossomy po normalnej cenie graniczy z cudem.

Jak już jakąś ofertę dostałem to za 40zł od sztuki.
Ostatnio zmieniony pt wrz 23, 2011 1:57 pm przez p4v, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator

[CAS]Mono B

pt wrz 23, 2011 3:50 pm

Nie wazne czy martwy czy nie. W polsce moze i martwy, jednak jest duzo ludzi jeżdźących po europie ktorzy maja karty na sell. Dlaczedo wiec mieliby w polsce sprzedawac taniej niz w amsterdamie czy pradze? Ceny w polsce uzaleznione sa od cen europejskich, wiec 40zl to rozsadna cena. Po rotacji ext moze bedzie tansze, ale nie sądze zeby byla to cena mniejsza niz wspomniane 30zl, bo jest to tempo karta ktora przeforsowana i obroniona sama z siebie potrafi wygrac gre

Awatar użytkownika
Stały bywalec
Stały bywalec

[CAS]Mono B

pt wrz 30, 2011 12:09 pm

p4v myślałeś żeby gdzieś upchnąć Phyrexian Obliterator?
Tak mi wpadło do głowy jak ostatnio przez tego gościa sromotnie oberwałem.

Awatar użytkownika
Stały bywalec
Stały bywalec

[CAS]Mono B

pt paź 07, 2011 1:55 pm

Postanowiłem reanimować swojego MBD ale w nieco innych proporcjach niż pokazuje go p4v.
Deck polega na odcięciu przeciwnika od bardziej kluczowych kart i dziabaniem małymi kritkami. Do tego wspomagany jest point remowalem który toruje nam drogę dla naszych stworów.

Nowością jest włożenie 2x Unearth które niejako pozwalają nam na bardziej odważne ataki/bloki.
Deck dość intensywnie przez ostatni okres był testowany i nie zacina się. Jedyny problem to często za dużo many a za mało CA. Zastanawiam się więc nad włozeniem 2x Sign of Blood lub 2x Sensejow.

Na dzień dzisiejszy deck mnie zatysfakcjonuje ale jak zawsze propozycje upgrade pozostawiam otwartą.....

16 Swamp
4 Wasteland
2 Urborg, Tomb of Yawgmoth

2 Gatekeeper of Malakir
1 Tombstalker
3 Hypnotic Specter
2 Dusk Urchins
3 Vampire nighthawk
2 Nyxathid

3 Duress
4 Hymn to Tourach
4 Dark Ritual
2 Phyrexian Arena
4 Inquisition of Kozilek
2 Umezawa Jitte
2 Go for the Throat
2 Snuff Out
2 Unearth

8714
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

[CAS]Mono B

pt paź 07, 2011 4:19 pm

A generalnie jak bardzo to casual jeszcze, bo widzę tu bardzo mocne karty, jak dzida czy hymn.
Jak chcesz grac ze znajomymi to równaj do ich power levelu raczej żeby urozmaicic grę, jak to turniejowe to inna bajka i mogę poszukać jakiegoś rozwiązania.. Rozumiem że beztribalowośc i kolor mają zostać?

Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator

[CAS]Mono B

pt paź 07, 2011 4:35 pm

Najlepszą opcją, ale nie tanią, byloby wrzucenie 2x SDT + komplet BoBów zamiast aren. Daje to lepszy ca i nie jumiesz sie tak bardzo z HP. Masz ponadto krite do tyrania/blokowania.

@8714

Casual zaczyna sie na tanich deckach robionych na kuchennym stole, a konczy na kompetytywnym nie-turniejowym graniu. To ze ma sie pare stapli w decku nie dyskwalifikuje z casualowego grania.

Awatar użytkownika
Stały bywalec
Stały bywalec

[CAS]Mono B

pt paź 07, 2011 5:08 pm

8714 pisze:
A generalnie jak bardzo to casual jeszcze, bo widzę tu bardzo mocne karty, jak dzida czy hymn.

Akurat te karty w Legacy powiedzmy są jak commony. Grałem z casualowymi rozpiskami które kosztowały po 2k zł a nie były żadnym archetypem. Ot poprostu złożone cos z pomysłem.

Ale zgadzam się z tym że Casual zaczyna sie na tanich deckach robionych na kuchennym stole, a konczy na kompetytywnym nie-turniejowym graniu.. Wiele moich decków właśnie tak powstawało a aktualnie jest "kopiowane" na cocktrice w celu testingu na arenie Legacy Tier1. Wystarczy spojrzeć na moje pierwsze posty i declisty które pojawiły się na forum. Niebo a Ziemia :razz:

8714
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

[CAS]Mono B

pt paź 07, 2011 5:26 pm

Specu: no pewnie, ale jak ty grasz na hymnach a przeciwnik na Mind Rotach, to jeden z was ma przewagę. Staple to generalnie co lepsze karty z dodatków. Zresztą podkreślam, zależy z kim grasz i jak się mają do siebie wasze decki.

Karty jakie bym rozpatrzył:

Kreatury:
Dark Confidant - kłóci się z Tombstalkerem co prawda.
Phyrexian Obliterator

Removal globalny
Ratchet Bomb
Pernicious Deed - wymaga splasha.
Damnation

Artefakty:
Sword of Feast and Famine
Sword of Fire and Ice

Landy
Fetche dla Tombstalkera
Cabal Coffers

Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator

[CAS]Mono B

pt paź 07, 2011 6:26 pm

Na kazdy tech jest odpowiedz... Hymny/mind roty się brainstormuje, boba się sworduje/bolcuje, a na wastelandy fetchuje sie po basici.... Mozna tak wymieniac, ale kometytywne tworzenie talii to przedewszystkim szukanie rozwiązań na te zagrania z ktorymi mamy pod gore....