Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Nowy format - Modern

sob lip 23, 2011 9:56 am

Modern
Co myślicie?
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Nowy format - Modern

ndz lip 24, 2011 11:39 am

Szkoda, że Overextended nie wszedł w życie. Hymn to Tourach i Dark Ritual byłyby legalne :( Modern może być niezłym rozwiązaniem dla podupadłych graczy, takich jak Gizmo i Avatar. Po co macie się męczyć w Standardzie, kiedy nowy format Eternal powstaje.
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Nowy format - Modern

ndz lip 24, 2011 12:04 pm

p4v pisze:
podupadłych graczy, takich jak Gizmo


Wypraszam sobie! Ja wciąż ciupię w legacy i właśnie sprawiłem sobie kolejnego Tropical Island! :stupid:

Poza tym - modern ssię pałkę po same kulki. Lista banów jest absurdalna. Nie wiem co chłopaki pili wymyślając ten format, ale na pewno powinni pójść na detoks.

Ja mówię stanowcze nie dla tego potworka i strzelam focha, za brak rozwijania idei overextended!
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Nowy format - Modern

ndz lip 24, 2011 6:12 pm

Btw. Dajcie liste banow, bo na stronie wizardow takowa jeszcze sie nie pokazala
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Nowy format - Modern

ndz lip 24, 2011 6:14 pm

Ancient Den
Seat of the Synod
Vault of Whispers
Great Furnace
Tree of Tales
Chrome Mox
Dark Depths
Sensei's Divining Top
Skullclamp
Sword of the Meek
Umezawa's Jitte
Golgari Grave-Troll

IMHO unbanem powinien być potraktowany Chrome Mox, reszta bardzo fajnie, że banned.
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: Nowy format - Modern

ndz lip 24, 2011 6:47 pm

Thoctar pisze:
Ancient Den
Seat of the Synod
Vault of Whispers
Great Furnace
Tree of Tales


Affinity is dead.

Thoctar pisze:
Sensei's Divining Top


Counerbalance is dead.

Thoctar pisze:
Golgari Grave-Troll


Dredge is dead.

Thoctar pisze:
Sword of the Meek, Dark Depths


Thopther/Sword?Depths is dead.

I największy absurd na koniec:

Thoctar pisze:
Umezawa's Jitte


:shock:

W ogóle Wizardzi powinni zbanować wszystkie combo decki i wszystkie kontry, bo karcą dzieci i są "be".

Mamusiu! Ten pan mi skontlował mojego zombiaczka tym bzydkim enchantmentem! Cym ja telaz go zabije! :cry:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Nowy format - Modern

ndz lip 24, 2011 7:13 pm

No sensei ma standardowego bana za spowalnianie gry (a nie lock z counterem).

Dredge'a zatrzymujemy extirpate/surgical extraction w pierwszy most na grave albo Kryptą

Na thopter-sword mamy krosan gripy, na dzide równiez. Poza tym od dawna wiadomo ze najlepszym removalem na dzide jest druga dzida na stole

Rzeczywiscie, bany są z dupy....

EDIT:

Widać już że na starcie będą królować aggro loam'y, naya burny (bądź inne konstrukcje Zoo-podobne w tym różne wersje Banta), pewnie Hypergeneza (bo brak tak oczywistego bana). Do tego mamy Scapeshift Combo i być może zobaczymy Demigod Stompy....
Ostatnio zmieniony ndz lip 24, 2011 8:38 pm przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Nowy format - Modern

ndz lip 24, 2011 10:10 pm

Affinity is dead.

I dobrze. Masowe niszczenie artefaktów jest za słabe żeby nim grać, zaś point artifact removal na Affkę nic nie robi. W formacie bez Pernicious Deeda i Null Roda (no zostaje jeszcze Kataki i ten czar z Replicate, ale to w moim odczuciu za słabe opcje, bo Kataki nie działa od razu, zaś Replicate zostajnie powielony maks 2-3 razy przed nasza śmiercią) Affka byłaby unfun pomyłką.

Counerbalance is dead.

No sensei ma standardowego bana za spowalnianie gry (a nie lock z counterem).


Dredge is dead.

Dredge jest niefajny, bo nie pasuje do koncepcji gry obecnej. A nowe ramki=nowa koncepcja w końcu.

I największy absurd na koniec:

Caw-Go i tak będzie mocne...

Thopther/Sword?Depths is dead.

Mnie strasznie irytowały te komba, o wiele bardziej niż np. Geneza, więc się cieszę.

Zależy co kto lubi, ja jestem fanem T2 to zmiany jakie są i banowanie takich kombinacji jakie banują jest bardzo fajne, jak zawsze nowe ma tyle zwolenników, co przeciwników. Zresztą to tylko przymiarki i lista banów zaproponowany w jednym artykule, regularne turnieje na modo pokazują, że meta jest bogate i niełatwe do złamania.

Zresztą co ja się wypowiadam, dajcie dojść do głosu temu pan ;)
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Nowy format - Modern

ndz lip 24, 2011 10:19 pm

Thoctar pisze:
Caw-Go i tak będzie mocne...


O ile nie zostanie stłamszony przez aggro loama oraz seismic swansy. Swansy kombią się w 4 turze po prostu zabijając (zadanie seismic assaultem 20-28dmg w tej talii to nie problem, więc nawet potencjalne +4/+8hp z batterskulla nie pomaga za bardzo), bo ciężko jest skutecznie odpowiedzieć na kaskadę bądź powstrzymać assaulta (z tego co pamiętam tylko Igła w tej puli kart daje radę, bo Trickbind kupuje tylko turę, a skręcić się możemy równie dobrze z początkiem tury następnej)

Thoctar pisze:
Affka byłaby unfun pomyłką.


Niby tak, ale masz parę innych artefaktów niżeli landy definiujących affkę, Choćby Master, Kanonistka, Craniale...

Odcięcie od artefaktycznych landów ogranicza możliwości dość dobrego w kontrolach Thirst for Knowledge.

Ponadto na affkę masz rewelacyjny - punishment który jedzie po artefaktycznych landach, ornithopterach, memnite'ach i moxach

Thoctar pisze:
regularne turnieje na modo pokazują, że meta jest bogate i niełatwe do złamania.


To prawda, dlatego nie powinny być wyciągane tak daleko idące bany. Powtórzyć bany ze starego EXTa (Geneza, Sensei, Disciplak i Scullclampa) i zobaczyć jak meta będzie się rozwijać. Zbanować jest łatwo, a jak historia pokazuje Wizardzi łatwiej sypią banami niż je zdejmują :)
Ostatnio zmieniony ndz lip 24, 2011 10:36 pm przez Specu, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: Nowy format - Modern

pt sie 12, 2011 8:38 pm

Oficjalna ban-fista formatu modern:

Ancestral Vision - :D
Ancient Den
Bitterblossom - - :lol:
Chrome Mox
Dark Depths
Dread Return
Glimpse of Nature
Golgari Grave-Troll
Great Furnace
Hypergenesis
Jace, the Mind Sculptor - :hahaha:
Mental Misstep - :tv:
Seat of the Synod
Sensei's Divining Top
Skullclamp
Stoneforge Mystic :hahaha:
Sword of the Meek
Tree of Tales
Umezawa's Jitte
Valakut, the Molten Pinnacle
Vault of Whispers

Najbardziej rozbawił mnie ban Mental Misstep'a! :hahaha:

Ravnikowe duale idą w górę. Kupujcie póki możecie.

P.S. Spadnie cena Blossoma, po poza dwoma archetypami w legacy nie będzie grał już nigdzie.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Nowy format - Modern

pt sie 12, 2011 8:53 pm

Ale zobacz że po dosłownie niewielkich zmianach względem elementów kontrolnych - Merfolki grają w Modernie!
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Nowy format - Modern

pt sie 12, 2011 8:58 pm

Format jest na tyle świetny, że złożyłem sobie deczywo i pykam sobie po Cockatrisie. Bardzo fajnie się gra, bardzo podoba mi się format i pierwszy raz od dłuższego czasu gra sprawia mi przyjemność :D
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Nowy format - Modern

pt sie 12, 2011 10:21 pm

Specu pisze:
Merfolki grają w Modernie!


Bez:

FOW
Wasteland
Mental Misstep
Daze
Standstill
Lord of Atlantis
Jitte

Hm... Jakoś tego nie widzę.

Jestem zresztą przekonany, że po Filadelfii, zbanują fiolkę. Poza tym - nie chcę być złym prorokiem, ale IMO po pewnym czasie wyklarują się trzy archetypy na krzyż. Nie wierze, żeby to był dobry i stabilny format. Jedyne co mnie cieszy - będę mógł sobie złożyć do niego deck (chyba).
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Nowy format - Modern

pt sie 12, 2011 10:58 pm

Lord był Timeshiftowany i dzieki temu jest legalny w modernie (tak samo jak w ówczesnym T2 z blokiem Time Spiral).

W Legacy też bym tego nie widział, ale tutaj format jest trochę inny, no i mamy legalna póki co Fiolkę. Można kombinować.

Z elementów kontrolnych cały czas mamy Cryptic Commandy, Spell Pierce i inne bardzo dobre kontry, które dobrze siadają jak jest fiola na stole :)
Ostatnio zmieniony pt sie 12, 2011 10:58 pm przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Nowy format - Modern

pt sie 12, 2011 11:13 pm

Specu pisze:
Lord był Timeshiftowany


Racja, Nie skminiłem tego. Co nie zmienia faktu, że ostatnio testowałem merfole w legacy i nadal mają mega pod górę z GW Maverick. Generalnie w modernie będzie na pewno sporo Jund'ów, Zoo, RDW, więc ryby będą miały sporo pod górkę. Nie wspominam nawet o obecności cholernego Scyrb Rangera - wyszukany z Zenitha, z podpiętym SOF&I będzie dymał ryby na potęgę.

Ja osobiście chętnie złożyłbym coś takiego:

http://www.thecouncil.es/tcdecks/deck.p ... deck=36204

Oczywiście bez dzidki, ale zawsze w to miejsce można wcisnąć jakąś kontrę.

P.S. (No chyba, że zbanuja Intruder Alarm) :D
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Nowy format - Modern

pt sie 12, 2011 11:47 pm

No i Stompa. mimo że masz Chrome Moxy zbanowane, cały czas jest to bardzo stabilnie grający deck. Zarówno CotV jak i Trinisfera, nie wspominając o nowym smoczku z NPH potrafią skutecznie napsuć krwi.
 
Awatar użytkownika
avatar86
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: sob paź 02, 2010 7:08 pm

Nowy format - Modern

pt wrz 02, 2011 12:25 am

Gizmoo mnie zmolestował żebym poczytał o tym Modernie. Nie chętnie kminie nowe systemy ale poczytałem ze względu na ostatnio dość kiepskie granie w Legacy. Dlaczego kiepskie? Generalnie brakuje mi jakichś 3t zł na PODSTAWOWĄ manabase do moich 3 decków.

No ale nie o Legacy przecież będę pisał. Chociaż dodam że jak ktoś raz posmakował Legacy to nie będzie chciał z tym skończyć. Próbowałem wielu formatów i zostałem fanem T1.5. Pojawia się na horyzoncie Modern. Kolejny wciągający format?

No nie do końca. Owszem fajna opcja by wypełnić lukę między T2 a Legacy. Czymś co nierotuje tak jak Ex. Ale banowanie 1/3 decków to lekka przesada. Do tego mają być (podobno) turniej sankcjonowane więc brzmi ciekawie.

Gizmoo nadal tak myślisz? :razz:
Poza tym - modern ssię pałkę po same kulki. Lista banów jest absurdalna. Nie wiem co chłopaki pili wymyślając ten format, ale na pewno powinni pójść na detoks.
Ja mówię stanowcze nie dla tego potworka i strzelam focha, za brak rozwijania idei overextended!


p4v pisze:
Modern może być niezłym rozwiązaniem dla podupadłych graczy, takich jak Gizmo i Avatar.

O kurcze teraz to się poczułem jak bym nawet nie wygrał boosterka na turnieju. :mrgreen:

Tak więc moje zdanie co do moderna "Pożyjemy, zobaczymy..."
 
Awatar użytkownika
avatar86
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: sob paź 02, 2010 7:08 pm

Nowy format - Modern

wt wrz 20, 2011 11:33 pm

"Pożyjemy, zobaczymy..."

Krótko było nam żyć i już wszystko jasne. Aktualne bany są o kant dupy rozbić i robią z Moderna jakiś dziwny misz-masz Legaco-Standard. Nie wchodzę w to...za słabe decklisty.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Nowy format - Modern

śr wrz 21, 2011 11:30 am

Karolu.... Na razie to co widzimy w Modernie to nic innego jak przystosowywanie archetypów z: Legacy, byłego extended oraz poprzednich sezonów standardu. Nie bylo zbyt duzo czasu na rozkminy nowych deczyw, bo były turnieje, nationalsy i innego typu duze eventy. Jak to sie rozwinie - zobaczymy, bo sytuacja narazie wyglada analogicznie do tej jaka byla w standardzie po przyspieszeniu rotacji. IMO trzeba poczekac co najmniej do premiery drugiego dodatku z nowego bloku zeby co kolwiek konstruktywnego powiedziec. Na przelomie roku meta sie ustabilizuje, bedzie wieksza opcjia na testing po worldsach i ogólnie format będzie mial tę wymagana chwile na stabilizacje i rozwój
 
Awatar użytkownika
avatar86
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: sob paź 02, 2010 7:08 pm

Nowy format - Modern

śr wrz 21, 2011 1:56 pm

Być może, ale na dzień dzisiejszy pozostaje mi podsumować Moderna ulubionym textem Kebaba
"Jest słaby...."
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Nowy format - Modern

śr wrz 21, 2011 5:52 pm

Może nie tyle słaby, co nie oferuje graczom tego co powinien oferowac format eternal, gdzie nie ma problemu rotacji. Modern po sterydach w postaci nowych produktow moze byc rowniez atrakcyjny dla nowych graczy, bo jak bgy nie bylo... Staple w T2 tanie nie są, więc suma summarum granie w modernie jest rowniez bardzo oplacalne, bo jak wspomnialem wczesniej jest to format eternal, a jednak dostepnosc kart jest zdecydowanie wyzsza niz w przypadku legacy. Dla wielu graczy z czasem moze sie modern okazac bardzo dobrym wstepem do grania w legacy, bo w miare ewolucji format ten bedzie bardzo roznorodsny i bogaty. Na to jednak trzeba poczekac, az deckbuilderzy beda mieli czas na porzadny testing i rozkminy, co w sezonie nationalsow jest nie do osiągniecia.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości