Zrodzony z fantastyki

 
unquadium
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 2:07 am

Star Wars FATE

pt wrz 23, 2011 5:34 pm

Witam.
Planuję poprowadzić kilka sesji Gwiezdnych Wojen korzystając z mechaniki FATE. I tutaj moje pytania.

Czy ktoś z was miał już do czynienia z tą mechaniką szczególnie w kontekście GW? Jak to się sprawdza? Przyznam, że mam pewne wątpliwości, czy niemal zupełny brak elementu taktycznego mechaniki, nie będzie minusem dla moich graczy. Mam jednak ochotę na wypróbowanie jej w praktyce.

Pytanie drugie: czy macie może jakieś swoje pomysły na dostosowanie FATEa do Gwiezdnych Wojen? Znalazłem informację, że Deckard stworzył coś na potrzeby gry na forum, samej modyfikacji jednak nie udało mi się doszukać.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 25, 2011 12:53 pm przez unquadium, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

Re: Star Wars FATE

pn wrz 26, 2011 7:32 pm

Rozumiem, że to ma być jakaś minikampania?

Miałam z FATE pobieżną styczność, ale wydaje mi się dość uniwersalną mechaniką. Do jednostrzałówek nada się kaduFATE. Z kolei Zsu-Et-Am opracował swego czasu PlaneFATE dostosowany do Planescape'a - myślę, że sprawdzi się i przy szeregu sesji Star Wars. Najlepiej napisz do niego, powinien mieć gdzieś spisane zasady i wzór karty postaci.
 
unquadium
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 2:07 am

Re: Star Wars FATE

wt wrz 27, 2011 12:43 pm

Tak, to będzie mini-kampania.

Do Deckarda napisałem ale wygląda na to, że już od kilku miesięcy nie wchodzi na forum, więc PM czeka :)

Na razie spróbuję wysmażyć coś na własną rękę. Dam znać czy wyszło z tego coś ciekawego.

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Nadiv
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: pt maja 02, 2003 9:28 am

Re: Star Wars FATE

wt wrz 27, 2011 12:51 pm

Luke Martinez wykonał już taki hack na FATE: "Fate of the Galaxy" -> https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=explorer&chrome=true&srcid=0B9IS0hvpRPmENzgxYWIyMjQtYzI2Yi00NGM3LWE4MzMtMDQyOGQ3OTRlNGQx&hl=en_US Całość ma 154 strony i na pierwszy rzut oka wygląda całkiem fajnie :)
Ostatnio zmieniony wt wrz 27, 2011 12:53 pm przez Nadiv, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

Re: Star Wars FATE

wt wrz 27, 2011 2:29 pm

unquadium pisze:
Do Deckarda napisałem ale wygląda na to, że już od kilku miesięcy nie wchodzi na forum, więc PM czeka :)

Spróbuj może przez Skype: deckardpl

Powodzenia w smażeniu, daj znać, czy strawne wyszło :razz:
 
unquadium
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 2:07 am

Re: Star Wars FATE

wt wrz 27, 2011 6:13 pm

Nadiv: dzięki za cynk, po krótkim rzucie oka wygląda na to, że znalazłeś niemal to o co mi chodziło. Teraz będę miał lekturę do poduszki na ten tydzień :)

Jade Elenne: jeśli tylko najbliższe dni nie pokażą, że powinienem świnie pasać a nie prowadzić, to dam znać jak FATE i GW żenią się w praktyce. Jak nie dam znać, to znaczy, że właśnie pasam świnie. ;)
Ostatnio zmieniony wt wrz 27, 2011 6:14 pm przez unquadium, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości