Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
avatar86
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: sob paź 02, 2010 7:08 pm

Analiza spoilera Innistrad pod kątem Legacy

pn paź 03, 2011 11:59 pm

Jak zapewne wszyscy wiedzą wielkimi krokami zbliżyliśmy się do wydania nowego dodatku Innistrad. Jest to bardzo klimatyczny dodatek na który osobiście wyczekiwałem dość intensywnie. Bardziej może dla kart typu Zombie które wciąż są na tyle słabe by zagrać w Legacy. Niestety nie doczekałem się wielu z nich ale za to widzę kilka kart które mogą zagrać w Legacy nie koniecznie w Teir1 ale z pewnością w paru deck listach pojawią się.

Żeby łatwiej było ogarnąć mój wybór podzielę karty na kolory:

BIAŁY:
Obrazek
Aktualne decklisty są dość mocno okraszone wszelkiego rodzaju artefaktami. Karta ta najbardziej zaboli Affinity, Dragon Stompa i decki opierające się na artefaktach które to stanowią dość szerokie grono.
Obrazek
Zobaczymy raczej ją w sideboardzie i nękać będzie decki opierające się na grejwiardzie czyli Reanimatora, Aeon Bridge, Dredge...
Obrazek
No sam nie wiem... Karte z pewnością widzę w jakimś agrro które ma spory wysyp creatur. Przy odpowiednim dopakowaniu Mikaeusa może być ciekawi. Minus to że odpowiednie dopakowanie nie daję nam gwarancji że Mikaeus 10/10 nie zejdzie od SoP-a.
Obrazek
Coś `ala Meddling Mage tyle że trochę trudniej go zniszczyć.

NIEBIESKI:
Obrazek
Hmmm... Koleś 3/2 z flyingiem za :u: to dość dobry interes. Kartę widzę w kontrolkach gdzie istnieje większe prawdopodobieństwo looknięcia jakiegoś czaru.
Obrazek
Tak dłuuuugo czekałem na jakąś odpowiedz przeciw Jace 2.0. Do tego można zrobić synergię z Leveler cy jakimś innym kombo-exile własnej biblioteki.
Karta powinna się znaleźć w jakimś :U: control
Obrazek
Jeszcze nie widzę w niej jakiegoś mega power levelu ale być może znajdzie się w spirli.
Obrazek
Może nie będzie grała w typowym Legacy ale nie mogę nie wspomnieć o niej jako o karcie którą widzę w casualowych rozpiskach. Wywalenie 3 krit i posiadanie typa 5/6 z lataniem za :1: :u: :u: to z pewnością dobry deal. W Legacy słabo zagra.
CZARNE
Obrazek
Jak dla mnie rewelacja. Nigdy nie przepadałem za kartami tego typu ale przez ostatnie porażki gdzie dość często moje krity częściej giną niż zabijają ta karta wydaję się być jakąś alternatywą.
Obrazek
Do zombiaka rewelacja.
Obrazek
Lepsza opcja do zambiaka zamiast Soulless One
Obrazek
Kolejna dobra karta do szybkiego wysypu nie tylko Zombiaków.
Obrazek
Hmmm.....Nic specjalnego szczur 1/1 z deathtouch-em. Potrafi natomiast skutecznie "zatrzymać" i zabić największego kabana w grze.
CZERWONE
W redzie mało widzę jak dla mnie topów do Legacy
Obrazek
Być może w Reanimatorze.
ZIELONE
Tak jak w redzie słabo.
Obrazek
Być może w reanimatorze.
MULTI
Obrazek
Karta na pierwszy rzut oka nie ma potencjału ale jak się dobrze jej przypatrzymy to zagości w jakimś bancie.


Tak bym to wszystko widział. Nie są to z pewnością wszystkie karty które wymieniłem. Być może jeszcze jakieś inne pozycje znajdą swoje zastosowanie w rozpiskach. Po banie MentalMisstepa jest to bardzo możliwe bo combo decki i inne "zablokowane" talie znowu zaczną grać.

Jeżeli macie jakieś swoje typy to zapraszam do dyskusji.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Analiza spoilera Innistrad pod kątem Legacy

wt paź 04, 2011 8:07 am

Snapcaster mage jest bardzo dobrą kartą. Yawgmoth's Will w kreaturze jest zawsze syty.

Moldgraf jest niby fajny, ale zeby cokolwiek zrobil musi zejsc. W formacie mamy jednak zazwyczaj stp albo pathy, wiec slabo to wygląda

Balefire jest dobry tylko w limited. Formaty constructed i eternal raczej podziekują temu panu za wspolprace. Juz samo to ze jest "nic nie robie" 6/6 flying za 7 mana mowi wystarczajaco. W tym slocie albo przy takiej manie mozna zrobic ciekawsze rzeczy...

Purify the grave wbija niestety w kolor, wiec caly czas surgical extraction lepszy
Ostatnio zmieniony wt paź 04, 2011 8:11 am przez Specu, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
8714
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: ndz paź 02, 2011 6:18 pm

Analiza spoilera Innistrad pod kątem Legacy

wt paź 04, 2011 10:55 am

Z czerwonego to raczej Past in Flames w jakimś Stormie, może jeszcze Infernal Plunge

A co sądzicie o Curse of Stalked Prey?
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Analiza spoilera Innistrad pod kątem Legacy

wt paź 04, 2011 12:02 pm

Past in flames moze zastąpic IGG w Ancie, ale narazie jest to tylko opcja do testowania nizeli pewniak.

Infernal plunge to crap w tym formacie. Moze jakies dziwne techy w mono redzie, ale takowe raczej turniejowo nie graja.

Curse jest piekielnie slaby. W aggro lepiej miec w tym slocie palenie/removal/kreature, bo narzucasz tempo albo robisz miejsce na atak.
 
8714
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: ndz paź 02, 2011 6:18 pm

Analiza spoilera Innistrad pod kątem Legacy

śr paź 05, 2011 12:49 pm

Snapcaster to klasa minimum stoneforge'a a nawet goyfa i boba, z tym że on jest tym silniejszy im starszy format. Nie jestem pewien czy w T2 można go złamać tak łatwo jak myślę, ale już Modern daje mu bardzo dużo możliwości. Na pewno grałbym nim teraz z Delverem [przynajmniej w nwszych formatach], który jest bardzo porządnym commonem, gdzieś koło squadron hawka.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Analiza spoilera Innistrad pod kątem Legacy

śr paź 05, 2011 1:19 pm

8714 pisze:
Snapcaster to klasa minimum stoneforge'a a nawet goyfa i boba,


Raczej nie bardzo. Goyf jest MVC każdego decku z zielonym, bob jest dobry tylko w tych deckach z czarnym gdzie masz niski mana curve. Mystic jest dobry w aggrokontrolach, gdzie toolbox w postaci 2-3 mieczy + dzida + batterskull podczepiony pod kreaturę z evasion daje wina. Snapcaster jest dobry, ale jego działanie jest bardzo silnie uzależnione od budowy mainboardu oraz jego roli. Jest to karta dająca w rzeczywistości CA, ale nie jest dobra w każdym decku z niebieskim. Będzie grany w deckach bardzo kontrolnych, gdzie mamy opcję podparcia go większą liczbą kontr, po przeciwnik będzie sypał w niego każdym dostępnym removalem.
Ostatnio zmieniony śr paź 05, 2011 1:21 pm przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
8714
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: ndz paź 02, 2011 6:18 pm

Analiza spoilera Innistrad pod kątem Legacy

śr paź 05, 2011 1:36 pm

No nie wiem, spelle takie jak STP, Brainstorm, Vindicate czy Cabal Therapy dają mu bardzo duże możliwości. Removal mu nie straszny, to ciągle wymiana 2 za 1, tylko kontry mogą ją powstrzymać. Najbardziej przypomina Boba w sumie - bob gra dobrze w mana tanim decku, co jest koniecznością w Legacy a Snap będzie grać w decku posiadającym dużo tanich spelli, np. w Bancie. Więc klasa Boba, ale goyfa może faktcznie nie.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Analiza spoilera Innistrad pod kątem Legacy

śr paź 05, 2011 3:29 pm

Tyle, że przy paru cantripach czy removalu nie będziesz chyba tracił 3-4 slotów pod Maga, bo to mija się z celem. Co innego jak masz 12-16 kontr, trochę cantripów, removalu i kreatur na finish, albo coś na kształcie NO RUG'a...

To że daje on możliwości, nie znaczy, że deck pozostaje dalej konsystentny. trzeba jakoś wygospodarować sloty, a to łatwe nie jest, i nie w każdym decku jest co obcinać.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość