Zrodzony z fantastyki

 
stelker
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 47
Rejestracja: pn kwie 18, 2011 7:01 pm

Tania i szybka planszówka

wt paź 18, 2011 6:12 pm

Niewiem czy w dobrym dziale pisze ale szukam prostej i szybkiej ( i najlepiej taniej ) planszówki/karcianki coś co można szybko rozłożyć i zagrać 20-30 min . Puki co mam zombiaki portalu ale szukam czegoś jeszcze
 
Awatar użytkownika
Senthe
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1116
Rejestracja: śr mar 05, 2008 1:07 pm

Tania i szybka planszówka

wt paź 18, 2011 6:39 pm

Na dwie osoby: kolejna część Zombiaków :), Flix Mix - karcianki. Neuroshima Hex, Carcasonne, Mr. Jack (w wersji dużej lub Pocket) - planszówki. Jeśli nie masz nic przeciwko grom logicznym to moge jeszcze polecić Rój (Hive), Quarto i micropul (gra print&play, możesz za darmo wydrukować i grać).

Na więcej osób: Jungle Speed, Spadamy, Palce w Pralce - typowe gry imprezowe. Blefuj, 6. bierze, That's Life!, Cytadela - już bardziej na "poważnie".
 
Awatar użytkownika
Crane
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:39 pm

Tania i szybka planszówka

wt paź 18, 2011 6:42 pm

Przydałoby się jeszcze określić na ilu graczy, bo jak na dużo tak 8-10 osób to Sabotażysta spełnia te warunki, warto od razu pomyśleć nad dodatkiem, na mniej fajna jest Trucizna (Poison) 3-6 graczy, jeszcze mniej 2-5 osób, ale nie karcianka i czas ok 30-45minut to na przykład Maori (co do ceny to w Rebelu jest akurat w promocji za niecałe 60zł).
 
stelker
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 47
Rejestracja: pn kwie 18, 2011 7:01 pm

Re: Tania i szybka planszówka

wt paź 18, 2011 8:08 pm

Najlepiej na 2 graczy i najlepiej w cenie do 50 zł (może raczej karcianka niż planszówka) myślałem o Condottiere
Ostatnio zmieniony wt paź 18, 2011 8:08 pm przez stelker, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Dabi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 321
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 10:08 pm

Re: Tania i szybka planszówka

śr paź 19, 2011 6:03 pm

Condottiere nie polecam na dwóch.

Cena do 50 złotych dość mocno ogranicza wybór :) Używaną Neuroshimę można spróbować w tej cenie kupić.

Kolejna część Zombiaków to kiepski wybór ;)

Z karcianek warto się przyjrzeć Na Chwałę Rzymu. Troszkę droższa ale dobra.
 
Awatar użytkownika
Senthe
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1116
Rejestracja: śr mar 05, 2008 1:07 pm

Tania i szybka planszówka

śr paź 19, 2011 6:10 pm

Tylko że Na Chwałę Rzymu zajmuje kupę miejsca i czasu (raczej godzinę, niż pół).
 
stelker
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 47
Rejestracja: pn kwie 18, 2011 7:01 pm

Re: Tania i szybka planszówka

śr paź 19, 2011 10:26 pm

Condottiere już z listy wypadł puki co przejrzałem oferte i podoba mi się 303 (wydane przez IPN) podobno jest do dostania nawet za 33 zł wypróbowałem wersje online do gra historyczna więc tematyka mi bliska (głównie grywam w bitewniaki historyczne). Nie wiecie gdzie to można tanio dostać ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości