Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

[DnD 3.5 ST FR] Gra ze śmiercią [18+]

wt wrz 27, 2011 11:20 pm

Na prośbę Venomusa odpalam nową sesję. Poszukiwany jest jeden gracz, którego postać będzie towarzyszyć bohaterowi wyżej wymienionego. Na czym mi zależy?

Fabuła
Sesja jest dla złych postaci. Dowolnie złych. Jest tylko kilka ale.
Zależy mi na pewnym specyficznym poczuciu humoru. Coś ala Monthy Python, inteligentny, miejscami czarny humor, ale bez epatowania flakami, fekaliami i seksem. Zależy mi na ironicznych i ciętych dialogach i sarkazmie skapującym na zieloną trawkę.
Oczekuję lekko groteskowych i przerysowanych postaci, ale nie śmiesznych, obrzydliwych czy z biografią z wszystkimi typami zaburzeń psychicznych z książek papcia Freuda.
Generalnie, to jeśli szukasz w tej sesji mroku i rozważań egzystencjalnych, to przykro mi, zawiedziesz się.

Pisanie i kontrola MG nad graczami
Postaram się wplątać Was w intrygę, która zmusi Was do działania na ślepo i komplikowania jej jeszcze bardziej. Moim niedoścignionym wzorcem będą Kroniki Amberu, ale nie chcę robić aż takich piramid jak tam. Znajdzie się czas na wyrzynkę czy co tam sobie lubicie robić w wolnym czasie od knucia.
Postacie będą miały całkowitą wolność wyboru. W każdej chwili możecie rzucić wszystko i pojechać w Bieszczady (no, może nie w każdej). Ale nikt nie obieca Wam, że bez Was jakaś część świata się nie zawali (hmm, nie chodzi mi typowo o zmuszenie Was do ratowania świat, choć to też wdzięczny motyw).
Kolejna ważna rzecz, to częstotliwość pisania. Ponieważ mam już kilka sesji, to mogę obiecać post max raz na tydzień. Na Wasze głowy przechodzi część odpowiedzialności za prowadzenie fabuły. A przynajmniej wymagam, abyście wykazywali inicjatywę. Nie zamierzam Wam podsuwać kolejnych wrogów do zarzynania. To, co Was może spotkać od zbyt długiej bezczynności to co najwyżej nagła i bolesna śmierć.

Mechanika
Bez mechaniki. Wymagam karty postaci (D&D, 5 poziom, pb 32, kasa jak na 5 poziom, podręczniki dozwolone dowolne) aby mieć jakie takie pojęcie o postaciach. Nie musicie ich nawet wypełniać do końca. U czaromiotów z księgą/znanymi czarami wymagam listy czarów.
Jeśli chcecie mieć zdolność, której nie ma w D&D, to przetłumaczcie ją pi-razy-oko na D&D. Nie ma problemu.

Ogólnie to
zapraszam. W razie pytań odpowiem. Historia będzie epicka i heroiczna. Żaden z tego Warhammer czy inne popłuczyny po jesiennej gawędzie. Jak zgromadzicie armie nieumarłych, to one nie umrą na gruźlicę tylko podbiją Wam Toril.

Z tego, co wiem, Venom chce grać kapłanem Bane'a. Poszukiwany jest zatem ktoś o lekko konfliktujących poglądach (będziecie lekko zmuszeni do współpracy, co powinno wygenerować sporą ilość fajnych kłótni w dialogach).

Było pytanie o miejsce akcji - to nie ma znaczenia.
Zaczynacie uwięzieni w bliżej nieokreślonym na razie miejscu. Możecie pochodzić skąd chcecie.
Ostatnio zmieniony wt wrz 27, 2011 11:36 pm przez dreamwalker, łącznie zmieniany 6 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

[DnD 3.5 ST FR] Gra ze śmiercią [18+]

wt wrz 27, 2011 11:26 pm

Azaliż kamraci czekamy na chętnego. Czarny humor gwarantowany.

Jak zgromadzicie armie nieumarłych, to one nie umrą na gruźlicę tylko podbiją Wam Toril.


Czytasz mi w myślach normalnie :D
Ostatnio zmieniony wt wrz 27, 2011 11:36 pm przez dreamwalker, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Bergho
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 9:05 pm

[DnD 3.5 ST FR] Gra ze śmiercią [18+]

czw wrz 29, 2011 10:19 pm

Skoro nikt się jeszcze nie zainteresował (albo nie oznajmił tego na forum)... Zaryzykuję i zgłoszę się także do tej sesji w nadziei, że nie skończy się jak ostatnia, która tak właściwie się nie rozpoczęła. Spróbowałbym swych sił jako ludzki łotr o kilku specyficznych talentach i sekretach, których wyjawienie w tym miejscu jest raczej niewskazane
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

[DnD 3.5 ST FR] Gra ze śmiercią [18+]

pt wrz 30, 2011 12:30 am

Fakt. Ty się zgłaszałeś do Mementa, które w końcu się nie odbyło.
Cóż, spróbujmy tym razem :) Może Venomowi uda się zrobić postać w skończonym czasie :)
Ile chcecie czasu na postacie? Do niedzieli? Do następnej niedzieli?
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

[DnD 3.5 ST FR] Gra ze śmiercią [18+]

pt wrz 30, 2011 9:50 pm

Venom zadeklarował, że zrobi kartę do niedzieli.
Niech będzie.
 
Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4316
Rejestracja: śr lis 15, 2006 9:50 pm

[DnD 3.5 ST FR] Gra ze śmiercią [18+]

ndz paź 02, 2011 11:31 pm

Jak wygląda sytuacja?
Jeśli jeszcze nie minął termin (czyt. nie masz drugiej postaci) to się zgłaszam, z tym że postać będzie we wtorek.
 
Awatar użytkownika
Varmus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: śr sty 18, 2006 5:52 pm

[DnD 3.5 ST FR] Gra ze śmiercią [18+]

śr paź 12, 2011 9:49 pm

Witam serdecznie po ponownie zbyt długiej przerwie,

jutro-pojutrze napiszę postać i prześlę. Dobrze jest wrócić.

Zobaczymy, co z tego wyjdzie. :)
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

[DnD 3.5 ST FR] Gra ze śmiercią [18+]

śr paź 12, 2011 9:54 pm

Okej, to mamy trzech graczy.
Dibi - jak chcesz zagrać, to rób postać do końca tygodnia.

Jak dostanę postacię do jutra to zacznę jutro. Jak nie, to po Coperniconie dopiero.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

[DnD 3.5 ST FR] Gra ze śmiercią [18+]

czw paź 13, 2011 1:44 pm

Mam nadzieje że sesja dojdzie do skutku i się uda bo byłoby co poczytać :D . Z pewnością będę śledzić temat :)
 
Awatar użytkownika
Varmus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: śr sty 18, 2006 5:52 pm

[DnD 3.5 ST FR] Gra ze śmiercią [18+]

ndz paź 16, 2011 10:07 pm

Derpu derp. Studia + praca = brak czasu na zrobienie postaci do tej pory.

Postaram się ją w końcu chociaż z grubsza naszkicować i przesłać, a potem doszlifowywać, ale nie wiem, kiedy dokładnie. Do środy na pewno.
 
Awatar użytkownika
Varmus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: śr sty 18, 2006 5:52 pm

[DnD 3.5 ST FR] Gra ze śmiercią [18+]

czw paź 20, 2011 11:12 pm

Z przykrością muszę zrezygnować z udziału w sesji... Jeżeli nie mogę znaleźć czasu, by siąść i napisać postać, to tym bardziej nie będę go miał, by regularnie postować.

Może następnym razem, sugarcubes.
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

Re: [DnD 3.5 ST FR] Gra ze śmiercią [18+]

pt paź 21, 2011 10:25 pm

Venom
Dibi
Bergho

Gracie.
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

[DnD 3.5 ST FR] Gra ze śmiercią [18+]

sob paź 22, 2011 9:21 pm

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość