Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pn paź 17, 2011 10:56 pm

BlackFox pisze:
1 Quest for Pure Flame działa na wszystkie spele których użyje w turze ?


Działa do końca tury na każdy rodzaj dmg jaki wklepujesz przeciwnikowi

BlackFox pisze:
2 Jeżeli Quest for pure Flame nie ma counterow na sobie , a ja używam Volt Charge to kłade jeden counter czy dwa ?


Jeśli w wyniku położenia counterka z Proliferacji zostanie zadany damage (czytaj, poziom hp przeciwnika spadnie), to kładziesz dwa counterki, jeśli nie, to jeden.

j23 pisze:
1Nie mozna regenerowac po 'combat damage'- bo trzeba regenerowac zanim dojdzie do destroy.


Aktywację zdolności Regenerate można wykonać najpóxniej w fazie deklaracji bloku.

j23 pisze:
2Rozumiem ze jak rzucam 'destroy target permanent' to koles moze w odpowiedzi na destroy (zanim on zejdzie ze stosu) rzucic regenerate i 'otoczyc krite tarcza' regeneracji).


Tak, jak najbardziej. Stos działa tak, że kładziemy nań efekty i rozpatrujemy od najwcześniej położonego do najpóxniej położonego. Na efekt Destroy został połozony efekt Regenerate (który notabene przechodzi przez stos), więc najpierw kreatura dostanie "tarczę regeneracyjną" a potem spell spróbuje ją zniszczyć.

j23 pisze:
3nie mozna regenerowac krity 2/2 jesli rzucona na nia -2/-2 (do konca tury) - jako state based effect (co kolwiek to znaczy)


Tak, zgadza się

j23 pisze:
4dodatkowe pytanie. jesli krita 2/2 jest indestructible to czy mozna ja zniszczyc karta -2/-2 (na podstawie powyzszego).Czy aplikujemy do tej krity takie zasady jak do regenerate? (konkretnie - usuwanie obrazen i tabpowanie, usuwanie z walki)


Jak najbardziej. Świetnie to tłumaczy dodatkowy rulling do niezniszczalności:

Lethal damage, damage from a source with deathtouch, and effects that say "destroy" won't cause an indestructible creature to be put into the graveyard. However, an indestructible creature can be put into the graveyard for a number of reasons. The most likely reasons are if it's sacrificed or if its toughness is 0 or less. (In these cases, of course, Darksteel Colossus would be shuffled into its owner's library instead of being put into its owner's graveyard.)

Kreatura która ma "tarczę regeneracyjną" na sobie nie tapuje się do chwili gdy ta zostanie zużyta.
Ostatnio zmieniony pn paź 17, 2011 11:02 pm przez Specu, łącznie zmieniany 5 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
BlackFox
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 1:26 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pt paź 21, 2011 9:16 am

Czy karta Furnace of Rath sprawi że stwory z umiejętnością Infect będą zakładac 2x więcej poison counterow ??
 
Awatar użytkownika
Shady
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: śr sie 18, 2010 3:38 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pt paź 21, 2011 10:02 am

Tak.
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pt paź 21, 2011 10:03 am

BlackFox pisze:
Czy karta Furnace of Rath sprawi że stwory z umiejętnością Infect będą zakładac 2x więcej poison counterow ??

Tak, damage z infecta w formie poison counterów to damage. A Furnance of Rath podwaja każdy damage zadany Playerowi.
 
Awatar użytkownika
BlackFox
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 1:26 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

ndz paź 23, 2011 3:03 pm

kolejne pytanie :)
Załóżmy że użyłem Quest for Pure Flame , po czym atakuję stworem który ma trample.
W którym momencie jego obrażenia ulegną podwojeniu ?
.Sytuacja.
Mój stwór 7/7 z trample zostaje zablokowany przez opa stworem 2/2. Czy w niego (stwora) wejdzie 2 a w opa 12 , czy może najpierw w stwora 2 a w opa 5 po czym oba wyniki mnożymy x 2 ?
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

ndz paź 23, 2011 3:33 pm

Mierzymy zawsze output damage, czyli bazowy atak stwora x2. W tym przypadku stwór jest 7/7, czyli po odpaleniu Questa podwaja mu się bazowy atak. Ma więc wirtualnie 14/7 + trample. Blok stworem 2/2 podowuje że w gracza przechodzi 12, ponieważ bloker wybronił tylko 2 z podwojonych obrażeń.
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

ndz paź 23, 2011 7:38 pm

Specu pisze:
Mierzymy zawsze output damage, czyli bazowy atak stwora x2. W tym przypadku stwór jest 7/7, czyli po odpaleniu Questa podwaja mu się bazowy atak. Ma więc wirtualnie 14/7 + trample. Blok stworem 2/2 podowuje że w gracza przechodzi 12, ponieważ bloker wybronił tylko 2 z podwojonych obrażeń.

Nieprawda.

Replacement effect od Quest for Pure Flame działa na damage, które zostało już przydzielone.
Nie możesz przydzielić 1 damage w obrońcę i 6 w gracza, ponieważ 1 damage na obrońcy 2/2 nie jest Lethal.

Po przydzieleniu damage, zadziała replacement effect - obrońca dostanie 2 damage, zamienione na 4, a gracz dostanie 5 damage, zamienione na 10.


Ruling z 10/01/2009: "the damage is divided before Quest for Pure Fire's effect doubles it".
 
Awatar użytkownika
BlackFox
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 1:26 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

śr lis 02, 2011 2:25 pm

Czy moge położyc level counter na kreaturze zaraz po jej wystawieniu ??
 
Awatar użytkownika
BlackFox
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 1:26 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pt lis 04, 2011 11:24 am

to chyba pytanie nie do tego tematu ale nie wiem za bardzo gdzie je wstawic :
Są jakieś lądy typowo do elfów mono green ?
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pt lis 04, 2011 6:56 pm

BlackFox pisze:
Czy moge położyc level counter na kreaturze zaraz po jej wystawieniu ??


Możesz

BlackFox pisze:
Są jakieś lądy typowo do elfów mono green ?


Gaea's Cradle
Pendelhaven
Oran-Rief, the Vastwood
Gilt-Leaf Palace
Wirewood Lodge
 
Awatar użytkownika
BlackFox
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 1:26 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

sob lis 05, 2011 8:35 pm

thx.
Legendary land można miec tylko 1 wystawionego na raz ?

I nowe pytanie :
Czy biała talia ma coś analogicznego do Celestial Purge , ale na inne kolory ?
 
karpik777
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: sob gru 11, 2004 6:43 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

sob lis 05, 2011 8:53 pm

BlackFox pisze:
thx.
Legendary land można miec tylko 1 wystawionego na raz ?

Możesz wystawić tyle różnych legendary landów ile chcesz (jak i z wszystkimi legendami). Możesz więc mieć np. i Pendelhaven i Gaea's Cradle, ale nie dwie sztuki Gaea's Cradle

Czy biała talia ma coś analogicznego do Celestial Purge , ale na inne kolory ?

Niet, tylko instanty na enchantmenty/krity/artefakty, nic nastawionego na kolory.
 
Awatar użytkownika
BlackFox
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 1:26 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

sob lis 05, 2011 9:03 pm

szkoda , byłoby idealne do sideboardu.

Pytanie : co się dzieje z enchantem gdy jest exile permanentu na którym jest enchant ?

aa i Pytanie 2 (wiem że banalne ale cóż .. ) : czy, jeśli blokuje stworem, który ma protection from black , czarnego stwora który ma trample to obrażenia z trample we mnie wejda ?
Ostatnio zmieniony sob lis 05, 2011 10:04 pm przez BlackFox, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

ndz lis 06, 2011 10:47 am

BlackFox pisze:
szkoda , byłoby idealne do sideboardu.

Pytanie : co się dzieje z enchantem gdy jest exile permanentu na którym jest enchant ?

Spada do Graveyard jako state-based effect, ponieważ nie jest attached do żadnego permanentu.

BlackFox pisze:
aa i Pytanie 2 (wiem że banalne ale cóż .. ) : czy, jeśli blokuje stworem, który ma protection from black , czarnego stwora który ma trample to obrażenia z trample we mnie wejda ?

Jeśli blokujacy ma mniej toughness niż atakujący ma power, to tak, atakujący gracz może wyznaczyć lethal damage na blokującego, a wszystko ponad to w broniącego się gracza.
Następnie całe damage blokującego zostanie preventowane, z powodu Protection from Black, a "nadliczbowe" obrażenia wejdą w ciebie normalnie.
 
Awatar użytkownika
BlackFox
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 1:26 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

wt lis 08, 2011 5:35 pm

Pytanie : mój stwór zostaje zablokowany przez blokera. Mój stwór ma Double strike. Pierwszy atak z double strike jest traktowany jako first strike. Czy jeśli pierwszy atak złoży blokera , to drugi atak idzie w opa ?
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

wt lis 08, 2011 8:25 pm

BlackFox pisze:
Pytanie : mój stwór zostaje zablokowany przez blokera. Mój stwór ma Double strike. Pierwszy atak z double strike jest traktowany jako first strike. Czy jeśli pierwszy atak złoży blokera , to drugi atak idzie w opa ?

Tylko jeśli stwór ma Trample.
Zablokowany Creature bez trample może zadawać obrażenia tylko Creature'om które go blokują. (Patrz Courtain of Light jako przykład blokowania bez Creature blokujących)
 
fester100
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 67
Rejestracja: czw sie 05, 2010 9:20 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

czw lis 10, 2011 10:04 pm

Cześć, mam kilka pytań odnośnie działania kart i wszystkie związane z summoning sickness:

1) Czy mogę użyć Dryad Arbor w celu uzyskania many zaraz po wejściu do gry czy też summoning sickness powoduje, że tego zrobić nie mogę?

2) Czy mogę tapnąć Noble Hiererch w celu uzyskania many czy tutaj też działa summoning sickness?

3) Wystawiam Mother of Runes, następnie przeciwnik w swojej turze chce mi ją zniszczyć np lightning boltem, czy mogę użyć zdolności matki i ja ochronić czy też i w tym przypadku działa summoning sickenss i tego zrobić nie mogę?

Z góry dzięki jeżeli komuś się będzie chciało odpowiedzieć :)

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

czw lis 10, 2011 11:20 pm

1. Nie, tak jak napisałeś, summoning sickness zabrania tapowania się Driadzie w pierwszej turze po wejściu - jak przeczytałem gdzieś w Internecie - gdyby choroba nie obowiązywała, każdy deck grałby na komplecie Driad :)

2. Tu też działa choroba przywołania. To nadal jest ability kreatury, nie jest ważne, że dające manę.

3. Nie możesz - choroba przywołania. Powoduje to zasada, że kreatury posiadają chorobę przywołania, jeśli nie kontrolujemy ich od początku SWOJEGO upkeepu. :)

Więcej wątpliwości? Pytaj, po to tu jesteśmy :)

PS na swoje odpowiedzi daję 99% pewności, bo śpię na klawie ;)
 
Awatar użytkownika
BlackFox
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 1:26 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pt lis 11, 2011 8:21 pm

3. Nie możesz - choroba przywołania. Powoduje to zasada, że kreatury posiadają chorobę przywołania, jeśli nie kontrolujemy ich od początku SWOJEGO upkeepu.


Zniszczyłeś sens mojego życia :) Zawsze myślałem że summoning sickness kończy się wraz z końcem tury i w turze przeciwnika można jużzagrywac ability :(
 
wicuz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: sob lis 12, 2011 8:21 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

ndz lis 13, 2011 9:22 am

Witam
Przechodząc do rzeczy proszę o wyjaśnienie działania tej karty:
As an additional cost to play Wren's Run Vanquisher, reveal an Elf card from your hand or pay 3

Z góry Dziękuję za pomoc :)
 
karpik777
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: sob gru 11, 2004 6:43 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

ndz lis 13, 2011 9:28 am

Chcąc zagrać tę kartę musisz (oprócz zapłacenia :1: :g: ) pokazać przeciwnikowi jakiegoś elfa którego masz na ręku albo zapłacić :3: mana extra.
 
wicuz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: sob lis 12, 2011 8:21 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

ndz lis 13, 2011 9:32 am

O Dzięki, jakoś sam nie mogłem tego rozgryśc ;P Teraz mam jeszcze 1 problem może mi ktoś powiedziec o co chodzi w tej karcie Rimewind Cryomancer mianowicie od momentu "Activate this ability only if you control four or more snow permanents. (Mana abilities can't be targeted.)" :)
Ostatnio zmieniony ndz lis 13, 2011 12:23 pm przez wicuz, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
BlackFox
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 1:26 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

ndz lis 13, 2011 7:53 pm

Snow permanenty wyszły w jednym dodatku i się nie przebiły z tego co wiem. Mana abilities to po prostu umiejętności dające mane , czyli nie możesz countrowac umiejętności które dają mane.
 
Awatar użytkownika
SceNtriC
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 367
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 1:16 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

ndz lis 13, 2011 8:07 pm

Snow permanenty wyszły w dwóch dodatkach (Ice Age i Coldsnap, a użytek z tego też robią karty chociażby z Alliances) i mimo wszystko jest parę dobrych kart, które korzystają ze śnieżnej mechaniki, chociażby Skred (z użyciem snow-covered basic landów), Scrying Sheets, Dark Depths, Ohran Viper, Rimefeather Owl i kilka innych.
Ostatnio zmieniony ndz lis 13, 2011 8:08 pm przez SceNtriC, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
wicuz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: sob lis 12, 2011 8:21 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pn lis 14, 2011 2:48 pm

Dzięki szkoda że posiadam tylko 2 karty z tej edycji a potrzebuje 4 żeby korzystac z jej umiejętności :spoko:
 
juror
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 7:46 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

wt lis 15, 2011 11:38 am

Czy mana leak działa tylko na sorcery i instant czy na wszystkie permanenty? :help:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

wt lis 15, 2011 2:16 pm

Mana leak dziala na kazdą kartę rzuconą z ręki (jak i ich potencjalne kopie) o ile można je skontrować. Wyjątkiem są umiejętnosci kart typu cycling albo transmute itp.
Ostatnio zmieniony wt lis 15, 2011 2:17 pm przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
fester100
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 67
Rejestracja: czw sie 05, 2010 9:20 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

czw lis 17, 2011 7:24 pm

Ok, dzięki za poprzednią odpowiedź i mam inne pytania :) :

1) Czy mogę zablokować black knight kartą mother of runes której dałem protekcję przed kolorem czarnym? Czy krity z protekcją mogą blokować inne krity z protekcją?

2) Jak się ma sprawa z protekcją i trample? Mianowicie jak rozłożą się obrażenia po zablokowaniu krity z trample (np.wild elephant) przez mother of runes z protekcja na zielony? Bo jeżeli nie miałaby protekcji to jak sie rozkłada wtedy damage akurat wiem tylko w przypadku protekcji pojawia się problem :wink:

Ponownie z góry dzięks za odpowiedź :)
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

czw lis 17, 2011 11:53 pm

fester100 pisze:
1) Czy mogę zablokować black knight kartą mother of runes której dałem protekcję przed kolorem czarnym? Czy krity z protekcją mogą blokować inne krity z protekcją?


Nie, nie możesz. Jeśli Black Knight atakuje nie może zostać on zablokowany przez żadny biały permament

fester100 pisze:
2) Jak się ma sprawa z protekcją i trample? Mianowicie jak rozłożą się obrażenia po zablokowaniu krity z trample (np.wild elephant) przez mother of runes z protekcja na zielony? Bo jeżeli nie miałaby protekcji to jak sie rozkłada wtedy damage akurat wiem tylko w przypadku protekcji pojawia się problem


Matka dostanie 1dmg i obrażenia te zostaną spreventowane z tytułu protekcji. Reszta obrażeń może być przydzielona w klasyczny sposób.

Dobre wytłumaczenie tego masz w przykładzie do rullingu 701.17b:

A 6/6 green creature with trample is blocked by a 2/2 creature with protection
from green. The attacking creature’s controller must assign at least 2 damage to the
blocker, even though that damage will be prevented by the blocker’s protection ability.
The attacking creature’s controller can divide the rest of the damage as he or she
chooses between the blocking creature and the defending player.
 
Awatar użytkownika
Reiatsu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 21, 2011 8:27 am

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pt lis 18, 2011 8:27 am

1. Czy mogę odpalić umiejętność Treetop Village kiedy znajduje się on na cmentarzu i przywrócić go do gry Zombify ?

2. Mam na gravie Eternal Witness. Czy mogę ją przywrócić do gry Unearth tak żeby Witneska powróciła mi na rękę Uneartha. Nie jestem tutaj pewien, czy Unearth po użyciu go, najpierw znajdzie się na gravie, czy to Witneska wejdzie do gry i odpali swojego triggera, zanim Unearth trafi na grave.

3. Mam w grze Sakura-Tribe Elder oraz Sensei's Divining Top. Czy mogę przed draw stepem w apkeepie zrobić taką kombinację? : Odpalam Senseia i patrzę na 3 karty. Jednak żadna z nich mi nie odpowiada, także święcę Sakurę i po wejściu zatapowanego landa, po raz kolejny odpalam Senseia, patrzę na 3 karty i układam jedną z nich na topie. Następie jest mój draw step, ale mam na tą turę zatapowane 2 landy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości