Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Reckles
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 100
Rejestracja: czw paź 12, 2006 4:34 pm

Wilkołaki i ich kopiowanie

ndz paź 30, 2011 1:13 pm

Witam
Mam kilka pytań:

1. Czy jeśli skopiuję wilkołaka powiedzmy kruin outlaw za pomocą phyrexian metamorpha - to metamorph będzie miał możliwość transformacji tak jak oryginał czy też zostanie wyłącznie kruin outlawem?
A co się dzieje jeśli chcę skopiować wilkołaka już po transformacji? metamorph zamienia się w wersje przed czy po transformacji?

2. Jak liczone są wilkołaki w cmentarzu jeśli używam zdolności karty kessig cagebreakers pozwalającej na wkładanie tokenów. Czy 1 karta = 1wilkołak i co za tym idzie 1token czy też 1karta = 2 wilkołaki(2strony) i w sumie wkładam 2 tokeny?

3. Z innej beczki - może to podstawy ale widocznie umknęło. Przeciwnik deklaruje atakujących a ja deklaruje blokujących, i teraz przed rozdzieleniem obrażeń mogę użyć zdolności kreatury - sacrifice, ale czy można użyć też tego kiedy damage zostanie już rozdany? mianowicie teoretycznie krip zginąłby od obrażeń a ja deklaruje wtedy jego poświęcenie? i druga spraw - czy przy bloku można używać abilitek wymagających tapowania kreatury, która blokuje?

Z góry dzięki, możliwe, że ostatnie pytanie jest trywialne ;)
Ostatnio zmieniony ndz paź 30, 2011 1:15 pm przez Reckles, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ajki
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1023
Rejestracja: śr maja 18, 2005 12:16 am

Wilkołaki i ich kopiowanie

ndz paź 30, 2011 5:14 pm

1. Nie będzie miał transformacji, gdyż nie ma drugiej strony.
W drugim przypadku otrzymujesz wilkołaka bez możliwości powrotu do stanu ludzkiego ;)

2. W grobie karta leży "ludzką" połówką do góry, no i poza tym jest to jedna karta - więc jeden wilk.

3. Kiedyś można było tak robić, teraz już nie. Albo walczysz, albo się poświęcasz...
W sensie czy stwór, który blokuje może użyć zdolności z "tap"? Może.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości