Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4566
Rejestracja: śr mar 03, 2010 10:59 am

Pogaduchy o pbf

pn lis 15, 2010 5:42 pm

Laveris de Navarro pisze:
Nawiązuję do postawy kaduceusza, który w swoim (nie tak dawnym) czasie wychwalał FATE do oporu, zwłaszcza wstawiając swoją "kaduFATE" modyfikację.

A ja w dalszym ciągu nawiązuje do tego, że co w tym złego?
Kadu napisał swoją wersję mechaniki więc się nią chwali i promuje.
Laveris de Navarro pisze:
Źle mnie zrozumiałeś. Niewielu jest graczy. którzy nie grali kiedykolwiek w D&D w Polterowych sesjach forumowych, spośród tych aktywnych obecnie.

Aha - i to czyni ich "Dedekowcami"? Ok, nie dogadamy się.
 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

Pogaduchy o pbf

pn lis 15, 2010 5:47 pm

Ank pisze:
Aha - i to czyni ich "Dedekowcami"? Ok, nie dogadamy się.


Nie rozumiem, czemu nie pojmujesz działań na zbiorach. [moderacja]

Mamy zbiory: A (D&D), B (Nie D&D).

Następnie tworzymy cztery grupy:
1) Grający wyłącznie w D&D (A)
2) Grający w D&D oraz Nie D&D (A i B)
3) Grający niegdyś w D&D, a obecnie w Nie D&D (kiedyś A, teraz B)
4) Grający tylko w Nie D&D (B)

Moim zdaniem, osób należących do czwartej grupy jest niewielu.


Ank pisze:
Kadu napisał swoją wersję mechaniki więc się nią chwali i promuje.


A przez takich osobników, wielu jest w fałszywym przeświadczeniu, iż "FATE jest bardzo popularne".

Proszę bez osobistych uwag.
Klebern
Ostatnio zmieniony pn lis 15, 2010 6:04 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4566
Rejestracja: śr mar 03, 2010 10:59 am

Pogaduchy o pbf

pn lis 15, 2010 5:55 pm

Laveris de Navarro pisze:
Nie rozumiem, czemu nie pojmujesz działań na zbiorach. [moderacja]

Nie rozumiem dlaczego przyjmujesz tak sztywne założenia. Jeszcze jeden tekst o storytellu i zamknę się w sobie. [moderacja]

Laveris de Navarro pisze:
A przez takich osobników, wielu jest w fałszywym przeświadczeniu, iż "FATE jest bardzo popularne".

Aha - rozumiem, że najlepiej wrzucić to do szuflady i niech się kisi?
Generalnie odnoszę wrażenie, że po prostu zazdrościsz, ale nie - to nie może być >aż tak< płytkie....

Bez pyskówek
Pozdrawiam
Klebern
Ostatnio zmieniony pn lis 15, 2010 6:08 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Pogaduchy o pbf

pt gru 24, 2010 2:12 pm

Posprzątałem w tematach, wywaliłem zmarłe sesje zwłąszcza w pozostałych poleciało chyba z 5 i 2 są pod znakiem zapytania.

Sugeruję wprowadzić sensową zasadę, że jeżeli w sesji nie ma postu przez 30 dni to moderacja ma prawo usunąć sesję, chyba, że MG i gracze w komentarzach zaznaczą, że sesja jest tylko czasowo zamrożona np wyjazd MG na 3 miesiące na wakacje zarobkowe czy coś. Dzięki temu fora sesyjne zyskają na przejrzystości i nie będzie tematów zombie.
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Re: Pogaduchy o pbf

pn gru 27, 2010 5:23 am

Feniks pisze:
Sugeruję wprowadzić sensową zasadę, że jeżeli w sesji nie ma postu przez 30 dni to moderacja ma prawo usunąć sesję, chyba, że MG i gracze w komentarzach zaznaczą, że sesja jest tylko czasowo zamrożona np wyjazd MG na 3 miesiące na wakacje zarobkowe czy coś. Dzięki temu fora sesyjne zyskają na przejrzystości i nie będzie tematów zombie.



Dobry pomysł. Ja osobiście przenoszę te sesje, w których nie pojawił się znak życia od dwóch miesięcy, ale gdyby wnieść poprawkę do regulaminu o usuwaniu kolejnych po miesiącu "nie grania", to byłoby też czyściej. Z resztą nawet gdyby gracze chcieli wrócić, to sesje są zamykane i przenoszone do archiwum i zawsze można je przywrócić.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Pogaduchy o pbf

pn gru 27, 2010 9:55 am

Nefarius pisze:
Feniks pisze:
Sugeruję wprowadzić sensową zasadę, że jeżeli w sesji nie ma postu przez 30 dni to moderacja ma prawo usunąć sesję, chyba, że MG i gracze w komentarzach zaznaczą, że sesja jest tylko czasowo zamrożona np wyjazd MG na 3 miesiące na wakacje zarobkowe czy coś. Dzięki temu fora sesyjne zyskają na przejrzystości i nie będzie tematów zombie.



Dobry pomysł. Ja osobiście przenoszę te sesje, w których nie pojawił się znak życia od dwóch miesięcy, ale gdyby wnieść poprawkę do regulaminu o usuwaniu kolejnych po miesiącu "nie grania", to byłoby też czyściej. Z resztą nawet gdyby gracze chcieli wrócić, to sesje są zamykane i przenoszone do archiwum i zawsze można je przywrócić.


Popieram przedmówców.
 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

Pogaduchy o pbf

pn gru 27, 2010 10:23 am

Usunąć znaczy po prostu skasować temat z postami?

Odpada, chyba że dotyczy sesji rozpoczętych w których nawet gracze nie odpisali na post założycielski MG. Z resztą punktów się zgodzę, odnosnie samych przenosin do Archiwum po 30 dniach.
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Pogaduchy o pbf

pn gru 27, 2010 11:26 am

Przez usunac mialem na mysli przenies do archiwum, przepraszam za niescislosc.
 
Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4566
Rejestracja: śr mar 03, 2010 10:59 am

Pogaduchy o pbf

wt gru 28, 2010 1:30 pm

Miałem się brać za sprzątanie po nowym roku, wtedy byłaby dość klarowna sytuacja, odnośnie ilości sesji żyjących, a ilości zmarłych.

Ale widzę, że mnie wyprzedzono ;)
 
Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4566
Rejestracja: śr mar 03, 2010 10:59 am

Pogaduchy o pbf

czw lis 03, 2011 11:09 am

Chciałbym w połowie miesiąca posprzątać w PBFowni.

Dlatego prosiłbym o deklaracje - najlepiej w komentach własnych sesji, czy takowe jeszcze żyją. Oczywiście odnosi się to bardziej do tych sesji, w których nie ma odpowiedzi od jakiegoś 1,5 - 2 miesięcy.

Zostawiam wiadomość, żeby płaczu nie było potem...
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Pogaduchy o pbf

czw lis 03, 2011 11:12 am

Moja kampania "Z Krakowa do Dedeków" będzie rezurektowana kiedy uratuję swoje życie finansowe. Do tego czasu obiecałem sobie nie angażować się w nic czasochłonnego. Proces ratowania się z długów zajmuje niestety kilka miesięcy dłużej niż się spodziewałem, niemniej nie będzie trwał wiecznie (chyba).
 
Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4566
Rejestracja: śr mar 03, 2010 10:59 am

Pogaduchy o pbf

czw lis 03, 2011 11:19 am

Rezurekcja to nie problem, bo można (zwłaszcza, że jesteś modem) cofnąć z Archiwum temat rekrutacyjny i spokojnie sesje wznawiać.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości