Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

Pomoc w optymalizacij czarodzieja do 12 lvl

śr sty 19, 2011 5:04 pm

Dark_Archon_ pisze:


HA! Idealnie pasuję postać ma magiczny latający fotel na którym się porusza :D skorzystam na pewno z tym że teraz nie mam czasu tego rozpisać

Dark_Archon_ pisze:
A nie możesz przynależec do dwóch? :)


należę jeszcze do bractwa sekretnego pióra (co prawda honorowo ale zawsze :wink: ) pomyślę nad tym
 
Awatar użytkownika
Schizofremik
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 17, 2005 3:58 pm

Pomoc w optymalizacij czarodzieja do 12 lvl

czw sty 20, 2011 10:47 am

Brilchan pisze:
To już załatwione problem w tym że jedna z głównych postaci przeciwnych z pewnością ożywia zmarłych i nie pozwoli duszy uciec

Jeżeli masz klona to dusza po śmierci automatycznie idzie do klona i jedyne co może zrobić wrogi spellcaster to kolejne bezużyteczne zombi.

Brilchan pisze:
Zapamiętam postać nie dąży do konfrontacji. Ale jakby już była zmuszona to rzuci z różdżki kilka kul ognia potem błogosławieństwo na towarzyszy i wypiernicza na bok albo z samej walki

Wydaje mi się że masz mylne pojęcie o walce na tym poziomie, walka pomiędzy czarodziejami na tym poziomie będzie trwała max 2-3 rundy jeżeli żaden z nich nie będzie przygotowany. Czarodziej Stafika jeżeli zechce może użyć trzech zaklęć w rundzie z dodaną metamagią, jego postać jest zapożyczona z mojego starego buildu :P
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

Pomoc w optymalizacij czarodzieja do 12 lvl

pn sty 24, 2011 11:17 am

Schizofremik pisze:
Jeżeli masz klona to dusza po śmierci automatycznie idzie do klona i jedyne co może zrobić wrogi spellcaster to kolejne bezużyteczne zombi.


Brzmi pięknie ale SRD formułuję to trochę inaczej

This spell makes an inert duplicate of a creature. If the original individual has been slain, its soul immediately transfers to the clone, creating a replacement (provided that the soul is free and willing to return).


Ja zrozumiałem to tak że dusza musi być wolna (tz. nie spętana ani zaklęta w czymś tam) oraz chętna do skorzystania z możliwości powrotu

Schizofremik pisze:
Wydaje mi się że masz mylne pojęcie o walce na tym poziomie, walka pomiędzy czarodziejami na tym poziomie będzie trwała max 2-3 rundy jeżeli żaden z nich nie będzie przygotowany.


Rzeczywiście nie wiele wiem, skoro mówicie że na tym poziomie różdżki są zupełnie nie przydatne to rzeczywiście zamiast ich produkcji wezmę Item Familar. Zastanawiam się tylko jak zabezpieczyć samo krzesło w razie śmierci postaci ? Myślałem o teleportacji albo zmianie planów ale to trochę za wcześnie jak na ten poziom

W sumie zastanawiam się czy nie wybrać dla tego przedmiotu jakiegoś leczenia ran w ramach Greater Power z poziomu dziesiątego. Zastanawiam się też czy po prostu nie ulepszyć przedmiot o teleportacje

W każdym razie wydaje mi się że powinienem mieć jeszcze inne zabezpieczenie oprócz klona
Ostatnio zmieniony pn sty 24, 2011 11:19 am przez Brilchan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

Re: Pomoc w optymalizacij czarodzieja do 12 lvl

pn sty 24, 2011 11:50 am

Brilchan pisze:
Schizofremik pisze:
Jeżeli masz klona to dusza po śmierci automatycznie idzie do klona i jedyne co może zrobić wrogi spellcaster to kolejne bezużyteczne zombi.


Brzmi pięknie ale SRD formułuję to trochę inaczej

This spell makes an inert duplicate of a creature. If the original individual has been slain, its soul immediately transfers to the clone, creating a replacement (provided that the soul is free and willing to return).


Ja zrozumiałem to tak że dusza musi być wolna (tz. nie spętana ani zaklęta w czymś tam) oraz chętna do skorzystania z możliwości powrotu


Posłuchaj. Czy ty w trakcie śmierci masz duszę postacią? Jeśli tak, to natychmiast wraca do klona. Potem co zrobi spellcaster z ciałem po zabiciu to już nie jest twoje zmartwienie. Gdyby jednak najpierw uwięził dusze a potem dopiero zabił, to by postać się nie odrodziła w klonie.


Poza tym, nie wiem czy wiesz, ale optymalizacja czarodzieja polega na odpowiednim doborze czarów i umiejętnym ich wykorzystywaniu. Co byś nie zrobił za build pod względem klas, to i tak jak mocny będzie Twój czarodziej będzie zależało tylko i wyłącznie od tego czy wyczuwasz sytuacje, w których rzucenie określonego czaru, przyniesie Ci sukces. I to jest jedyna siła czarodzieja. A nie jakieś rozpiski klasowe, równie dobrze mógłbyś grać czarodziej 12, chociaż wsadzenie 3 poziomów Incatatrixa jest bardzo dobre. I nawet przy zostaniu na klasie podstawowej, potęga czarodzieja by nie zmalała.
Ostatnio zmieniony pn sty 24, 2011 11:56 am przez Klebern, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Pomoc w optymalizacij czarodzieja do 12 lvl

pn sty 24, 2011 2:17 pm

Ja w kategorii munchkinizacji czarodziejów nie pojmuję dlaczego wszyscy nie są tymi tam psioniko - czarodziejami co to dostają co raz +1 poziom czaromiota do dwóch klas. Toż to efektywnie 2 razy większy zakres i zapas dzienny czarów.

Albo tym tam magiem - wojem co to co poziom rozwija się normalnie jako mag ale jednocześnie dostaje hapeki i bab woja. Toż to jakieś koszmarki przegięciowe.
 
Awatar użytkownika
Anarchy_Kanya
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 303
Rejestracja: wt paź 19, 2010 2:29 am

Pomoc w optymalizacij czarodzieja do 12 lvl

pn sty 24, 2011 2:36 pm

Bo jedna i druga opcja zmusza cię do poświęcenia poziomów czarującego. Może na 20 poziomie to nie robi różnicy, ale na 7? 9? 11? W przypadku Eldritch Knighta (bo o nim piszesz?) będzie mieć takie poziomy na 7: Wojownik 1/Czarodziej 5/Eldritch Knight 1. Daje to czary zaledwie 3 poziomu. Na 7 jest to niedopuszczalne :P.
Ostatnio zmieniony pn sty 24, 2011 2:37 pm przez Anarchy_Kanya, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Pomoc w optymalizacij czarodzieja do 12 lvl

pn sty 24, 2011 2:40 pm

A nie ma aby jakiegoś feata który kasuje tę drobną niedogodność? Wiem że dla super mago-psionika jest feat który sprawia że nawet te 3-4 poziomy poświęcone na maga liczą się i tak do poziomu psionika. Więc gdyby było coś analogicznego dla maga, specjalna moc że twoje miesiące poświęcone na naukę machania mieczem to tak czy siak sprawiły że lepiej czytasz księgi czarów - to już mamy toczące się przegięcie :)
 
Shillelagh wielder
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 240
Rejestracja: czw lut 12, 2009 10:34 pm

Re: Pomoc w optymalizacij czarodzieja do 12 lvl

pn sty 24, 2011 5:56 pm

Oczywiście - odsyłam do atutu Practised spellcaster, który zwiększa Twój PC, ale nie udostępnia nowych poziomów czarów. Poza tym jeśli chcesz iść w tego tam, Magicznego rycerza (wiem że kretyńsko brzmi po polsku, ale po angielsku nie zapiszę poprawnie) to rozważ jeszcze raz typ przybysz jeśli masz możliwość wykupywania LA - ten typ dostaje bieglość we wszystkich broniach żołnierskich - nie będziesz obniżał PC biorąc poziom wojownika :wink:

Pozdrawiam
Shillelagh wielder
 
Awatar użytkownika
Schizofremik
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 17, 2005 3:58 pm

Pomoc w optymalizacij czarodzieja do 12 lvl

śr sty 26, 2011 10:42 am

Albiorix pisze:
Ja w kategorii munchkinizacji czarodziejów nie pojmuję dlaczego wszyscy nie są tymi tam psioniko - czarodziejami co to dostają co raz +1 poziom czaromiota do dwóch klas. Toż to efektywnie 2 razy większy zakres i zapas dzienny czarów.

Chyba chodzi mu o http://www.d20srd.org/srd/psionic/prest ... mancer.htm

Co prawda w tej opcji utrzymujemy tylko jeden atrybut kluczowy lecz strata poziomów czarowania jest z byt dotkliwa. Wspomniane atuty Practiced Spellcaster/Manifester wływają na CL/ML ale tylko pod względem obliczania efektów czarów czyli Range,liczba kości obrażeń czy przebijanie SR.

Wiz 3/Psion 3/Cele 3 łącznie 9 poziomów ma do czarów i mocy 3 poziomu
Wizard 9 ma dostęp do czarów 5 poziomu(Planar Binding,Teleport,Black Tenacles itp)

Możliwa opcja dzięki atutowi z Complete Arcane nadal na końcu tracimy 3 atuty.
Wizard 1/Psion 3/Cerebremancer X

Albiorix pisze:
Albo tym tam magiem - wojem co to co poziom rozwija się normalnie jako mag ale jednocześnie dostaje hapeki i bab woja. Toż to jakieś koszmarki przegięciowe.

Eldritch Knight bo o nim mówisz ma zryte wymagania bo wymaga poziomu wojownika i potem sam traci jeszcze jeden poziom czarowania dla czarodzieja nie jest to nawet blisko opłacalności.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

Pomoc w optymalizacij czarodzieja do 12 lvl

sob lut 05, 2011 12:16 pm

@ Klebern dzięki za podpowiedz wziąłem to pod uwagę i przebudowałem listę czarów :spoko:

Z którego podręcznika jest atut żelazna wola ? Nie wiem ile dodaje do siły woli ale nie będę się pytał żeby nie łamać OGLu. Jeszcze jedno pytanie co do Paragnostic Assembly: Czy samo należenie do tej organizacji coś daje ? Trzeba brać jakieś atuty z tym związane
 
Awatar użytkownika
Schizofremik
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 17, 2005 3:58 pm

Pomoc w optymalizacij czarodzieja do 12 lvl

sob lut 05, 2011 12:27 pm

Brilchan pisze:
@ Klebern dzięki za podpowiedz wziąłem to pod uwagę i przebudowałem listę czarów

Z którego podręcznika jest atut żelazna wola ? Nie wiem ile dodaje do siły woli ale nie będę się pytał żeby nie łamać OGLu. Jeszcze jedno pytanie co do Paragnostic Assembly: Czy samo należenie do tej organizacji coś daje ? Trzeba brać jakieś atuty z tym związane


Żelazna Wola: http://www.d20srd.org/srd/feats.htm#ironWill

Paragnostic Assembly możesz sobie dodać niektóre skille do klasowych a dzięki research możesz w bardzo ważnych kwestiach podbić sobie skutecznie wiedzę na określony temat dobre dla postaci które chcą się skupić na wiedzy. Z tą organizacją jest powiązany stosunkowo interesujący Prc, radze sobie poczytać w Complete Champion.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

Pomoc w optymalizacij czarodzieja do 12 lvl

wt lis 08, 2011 5:32 am

Cześć, odnawiam ten temat bo znów chciałem was poprosić o pomoc z tą samą postacią. Udało mi się uzyskać jeden poziom który przeznaczyłem na klasę Mistic Theurg. W ostatniej walce moja postać poniosła druzgocącą klęskę bo nie potrafiłem odpowiednio wykorzystać jej możliwości. Przed końcem sesji czeka mnie jeszcze jedna walka z Rakshą łowcą niewolników. Chciałem was poprosić o pomoc w przygotowaniu do tejże bitwy :wink:

Pozwolę sobie wrzucić link do karty postaci na Myth Vewers karta

Moje prośby do was

- Potrzebuję pomocy przy rozpisaniu latającego fotela jako Item Familar. luksusowy przedmiot ze stałym zaklęciem Lotu

- Potrzebowałbym również podpowiedzi w sporządzeniu lepszej listy czarów. Kiedyś miałem link do tematu ze strony Wizardów z listą czarów które warto mieć. Ale niestety przepadł wraz z dyskiem :razz: . Ostatnią walkę przegrałem bo byłem na tyle durny że nie zapamiętałem takiej podstawy jak "Rozproszenie Magii" :razz:

- Mam 4598 sztuk złota i nie jestem pewien jakie przedmioty za to kupić. Zastanawiałem się nad kamieniem Ioun aby przechować zaklęcia które mi zostały po ostatniej walce (błyskawica, czarne macki i chyba coś jeszcze). Ale to się chyba raczej nie opłaca czyż nie ? :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości