Zrodzony z fantastyki

 
Craven

Więcej niż jeden atak

ndz maja 02, 2010 8:59 pm

Powiem szczerze, każdorazowo kiedy pojawia się ten temat mam wątpliwości i gubię się w regułach walki dwiema broniami, podwójnych atakach, oburęcznościach itd...

Czy ktoś zorientowany mógłby sporządzić jakiś "ultimate guide" do wielokrotnych ataków? Najlepiej taki, żeby był w nim opis wszystkich permutacji następujących przypadków - jedna broń biała, dwie bronie, broń biała i broń palna, szybkostrzelna broń palna (lub dwie) i następujących zalet - oburęczność, grad ciosów, podwójny atak... i co tam jeszcze. :mrgreen:
 
Yossarian
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: śr sty 13, 2010 12:04 pm

Re: Więcej niż jeden atak

ndz maja 02, 2010 10:49 pm

Specjalistą nie jestem, bo to tylko wnioski po lekturze podręcznika, ale tak na szybko:
- nie można nigdy atakować dwa razy tą samą bronią, czyli, żeby atak miał miejsce trzeba trzymać drugą broń w drugiej ręce, chyba, że posiada Grad Ciosów. Jeśli posiada grad ciosów posiadanie 2 broni nie daje dodatkowego ataku. Można zdecydować czy korzysta się z gradu ciosów i jednej broni czy z 2 różnych broni. Kary -2 z Gradu Ciosów CHYBA nie można zniwelować inną przewagą, jak ma to miejsce w przypadku ataku dwiema broniami i odpowiednich przewag z nimi związanymi.
- kara za drugą czynność to zawsze -2, chyba, że przewaga znosi tą karę
- kara za używanie broni w niewłaściwej ręce (lewej dla praworęcznego, prawej dla mańkuta) to też zawsze -2, chyba, że przewaga znosi tą karę

- te kary kumulują się z innymi modyfikatorami np. z odniesionych ran i zasięgu na jaki się strzela

Czy broń jest biała czy palna, nie ma znaczenia, z tym wyjątkiem, że Grad Ciosów stosuje się tylko (chyba) do broni białej i uniemożliwia strzelanie w tej samej turze bez względu na ilość trzymanych broni czy posiadane przewagi.

Tak ja rozumiem podręcznik, ale nie posiadam wiedzy ponad to co wyczytałem w podręczniku.
 
Ramel

Re: Więcej niż jeden atak

ndz maja 02, 2010 11:55 pm

Yossarian pisze:
Specjalistą nie jestem, bo to tylko wnioski po lekturze podręcznika, ale tak na szybko:
- nie można nigdy atakować dwa razy tą samą bronią, czyli, żeby atak miał miejsce trzeba trzymać drugą broń w drugiej ręce, chyba, że posiada Grad Ciosów. Jeśli posiada grad ciosów posiadanie 2 broni nie daje dodatkowego ataku. Można zdecydować czy korzysta się z gradu ciosów i jednej broni czy z 2 różnych broni. Kary -2 z Gradu Ciosów CHYBA nie można zniwelować inną przewagą, jak ma to miejsce w przypadku ataku dwiema broniami i odpowiednich przewag z nimi związanymi.


Mozna to uproscic do tego, ze nie mozna zaatakowac ta sama reka drugi raz, chyba ze ma sie przewage Grad Ciosow.

- kara za drugą czynność to zawsze -2, chyba, że przewaga znosi tą karę


Tak,

- kara za używanie broni w niewłaściwej ręce (lewej dla praworęcznego, prawej dla mańkuta) to też zawsze -2, chyba, że przewaga znosi tą karę


Tak,
- te kary kumulują się z innymi modyfikatorami np. z odniesionych ran i zasięgu na jaki się strzela


Tak,

Czy broń jest biała czy palna, nie ma znaczenia, z tym wyjątkiem, że Grad Ciosów stosuje się tylko (chyba) do broni białej i uniemożliwia strzelanie w tej samej turze bez względu na ilość trzymanych broni czy posiadane przewagi.


Dokladnie, czyli chyba nie jest az tak niejasno to napisane.

Tak ja rozumiem podręcznik, ale nie posiadam wiedzy ponad to co wyczytałem w podręczniku.


Doskonale to wytlumaczyles, Yossarianie!
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

Więcej niż jeden atak

pn maja 03, 2010 12:52 am

A to nie jest tak, że możesz sobie odpalić Grad ciosów na jedną rękę i zaatakować bronią dwa razy, a do tego zaatakować raz z drugiej ręki? Dokładnie tak samo, jakbyś walił ogniem ciągłym z UZI z jednej ręki a z drugiej ręki walił z Desert Eagle. W końcu Grad ciosów działa tak samo, jak ogień ciągły z SzS 2.
 
Ramel

Re: Więcej niż jeden atak

pn maja 03, 2010 9:29 am

Gerard Heime pisze:
A to nie jest tak, że możesz sobie odpalić Grad ciosów na jedną rękę i zaatakować bronią dwa razy, a do tego zaatakować raz z drugiej ręki? Dokładnie tak samo, jakbyś walił ogniem ciągłym z UZI z jednej ręki a z drugiej ręki walił z Desert Eagle. W końcu Grad ciosów działa tak samo, jak ogień ciągły z SzS 2.


Ale Grad Ciosow nie dziala na bron strzelecka, tak jak i zamaszysty atak. Ale jak masz 2 bronie, to mozesz zaatakowac Gradem Ciosow z miecza w rece prawej i strzelic z rewolweru z lewej.
 
Yossarian
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: śr sty 13, 2010 12:04 pm

Więcej niż jeden atak

pn maja 03, 2010 10:13 am

Czyli jest jednak inaczej niż mi się wydawało, grad ciosów nie wyklucza użycia 2 broni w drugiej ręce.
Jeśli dobrze rozumiem mając trzy przewagi: grad ciosów oraz obie dotyczące znoszenia kar za użycie drugiej broni w drugiej ręce postać może faktycznie wykonać jakby trzy ataki z karą -2 wynikającą z samego gradu ciosów.

Czyli np. w prawej ręce trzymając miecz wykonać nim podwójny atak za pomocą gradu ciosów z karą -2 a następnie strzelić z lewej ręki bez żadnych kar, zakładając, że posiada się odpowiednie przewagi.
Czy teraz dobrze zrozumiałem?
 
Ramel

Więcej niż jeden atak

pn maja 03, 2010 11:05 am

Tak.
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

Więcej niż jeden atak

pn maja 03, 2010 12:37 pm

O to mi dokładnie chodziło (grad ciosów = odpowiednik strzelania serią dla broni białej). Co więcej, jest upgrade Gradu ciosów który się zwie Nawałnica ciosów i pozwala zignorować karę -2 :-)
 
Craven

Więcej niż jeden atak

pn maja 03, 2010 12:52 pm

Czyli nie ma sensu mieć i grad ciosów i podwójne uderzenie? Bo i tak mamy albo atak obiema sztukami broni albo podwójny jedną (w postaci jednego rzutu)? To troszkę bez sensu na mój gust... Grad ciosów robi się w ten sposób nieopłacalny chyba...

Czy w ogóle nie posiadając żadnych zalet można wykonać atak dwiema broniami (drugi na -4, za off-hand i dodatkową akcję)?

I wróćmy do strzelania... Jak wygląda nałożenie się dubletu lub serii trzypociskowej na szybkostrzelność (strony 40-41). Te pierwsze dają +1 lub +2 do obrażeń i rzutu na trafienie, to drugie sugeruje, że jak tylko wchodzi 2 lub więcej strzałów to dostajemy -2 do rzutu na trafienie.
 
Yossarian
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: śr sty 13, 2010 12:04 pm

Re: Więcej niż jeden atak

pn maja 03, 2010 1:02 pm

Craven pisze:
Czyli nie ma sensu mieć i grad ciosów i podwójne uderzenie? Bo i tak mamy albo atak obiema sztukami broni albo podwójny jedną (w postaci jednego rzutu)? To troszkę bez sensu na mój gust... Grad ciosów robi się w ten sposób nieopłacalny chyba...

Jest sens, Gramel to potwierdził, w pierwszym moim wpisie jest błąd, można wykonać i grad ciosów jedną ręką i atak drugą ręką w jednej turze. Razem jakby trzy ataki.
Craven pisze:
Czy w ogóle nie posiadając żadnych zalet można wykonać atak dwiema broniami (drugi na -4, za off-hand i dodatkową akcję)?

Oczywiście, pierwszy atak ma karę -2 a drugi -4 i do tego ewentualnie inne modyfikatory z zasięgu np.
 
Ramel

Więcej niż jeden atak

pn maja 03, 2010 1:27 pm

Craven -2 masz przy pelnej serii, jak masz dublet albo 3rb, to masz modyfikatory z tego (czyli akurat bonusy, ale nie trafiasz wielu celow). Poza tym, jak Yossarian mowi - z gradem ciosow i dwiema bronmi masz 3 ataki. Jak jeszcze jestes chinskim mistrzem fu z Deadlands, to mozesz miec 4 ataki, afair. Dalej, mozesz z gradu ciosow trafic wiecej, niz jedna postac, czyli tak na prawde mozesz zaatakowac do 3.
 
Craven

Więcej niż jeden atak

pn maja 03, 2010 1:38 pm

Czyli szybkostrzelność tyczy się atakowania wielu celów i tam są minusy, a podwójny/potrójny strzał to bonus na jeden atak na jednego przeciwnika kosztem 2-3 naboi zamiast jednego. Right?
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

Więcej niż jeden atak

pn maja 03, 2010 1:41 pm

Dokładnie tak :-)
 
Awatar użytkownika
waca13
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 5:50 pm

Re: Więcej niż jeden atak

pn lis 14, 2011 9:18 am

Atak bronią w lewej ręce
Atak bronią w prawej ręce

Normalne kary
-4
-2
Postać posiada oburęczność
-2
-2
Postać posiada podwójne uderzenie
-2
-
Postać posiada oburęczność oraz podwójne uderzenie
-
-
Postać posiada grad ciosów*
-4
-4
Postać posiada grad ciosów* oraz oburęczność
-2
-4
Postać posiada grad ciosów* oraz podwójne uderzenie
-2
-2
Postać posiada grad ciosów*, oburęczność oraz podwójne uderzenie
-
-2

* - postać musi mieć w prawej ręce broń białą a w lewej palną (może wykonać 2 ataki z prawej ręki {grad ciosów} oraz 1 atak z ręki lewej)
Ostatnio zmieniony pn lis 14, 2011 9:20 am przez waca13, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości