Zrodzony z fantastyki

 
wicuz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: sob lis 12, 2011 8:21 pm

Counter target creature spell

ndz lis 13, 2011 10:15 am

Witam to mój 1 temat tak wiec proszę o wyrozumiałośc, przechodząc do rzeczy zastanawia mnie czy mogę zniwelowacc negatywne działanie własnej creatury np.:
Czy mogę zniwelowac działanie tego stwora Denizen of the Deep kartą Instant która posiada umiejętnośc "counter target creature spell"??
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Counter target creature spell

ndz lis 13, 2011 11:26 am

Kontra tradycyjna nie zniweluje efektu "When Denizen of the Deep enters the battlefield". Żeby zniwelować ten efekt potrzebujesz kontry umiejętności, albo triggera, czyli Stifle, Interdict, Trickbind itp.
 
wicuz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: sob lis 12, 2011 8:21 pm

Re: Counter target creature spell

ndz lis 13, 2011 11:50 am

Dzięki teraz już wiem na czym stoję :razz:
teraz przeszukałem swoje karty i mam takie coś Rimewind Cryomancer Tylko nie rozumiem zbytnio tego "play this ability only if you control four or more snow permanents (Mana abilities can't be targeted.)"
No i mam jeszcze to Detainment Spell
Ostatnio zmieniony ndz lis 13, 2011 12:08 pm przez wicuz, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
wicuz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: sob lis 12, 2011 8:21 pm

Re: Counter target creature spell

sob lis 19, 2011 12:27 pm

Mam jeszcze 1 pytanie czym różni się "Counter target creature spell" od "Counter target spell" mam swoje podejrzenia ale wole się upewnic :D
 
Awatar użytkownika
SceNtriC
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 367
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 1:16 pm

Re: Counter target creature spell

sob lis 19, 2011 5:01 pm

wicuz pisze:
Dzięki teraz już wiem na czym stoję :razz:
teraz przeszukałem swoje karty i mam takie coś Rimewind Cryomancer Tylko nie rozumiem zbytnio tego "play this ability only if you control four or more snow permanents (Mana abilities can't be targeted.)"
No i mam jeszcze to Detainment Spell


Przytoczony tekst oznacza: "Możesz zagrać tę zdolność tylko wtedy, gdy kontrolujesz cztery lub więcej snow permanenty (Zdolności dające manę nie mogą być celem.)". Permanenty śnieżne (czyli snow) to takie, które mają przy typie jeszcze nazwę "snow", a znaleźć takie można chociażby w dodatkach Ice Age czy Coldsnapie. Są to np. Rimefeather Owl czy Snow-Covered Island. Pełna lista - [url]http://gatherer.wizards.com/Pages/Search/Default.aspx?action=advanced&type=+[%22Snow%22][/url]

Cała zdolność kontruje daną zdolność aktywowaną za wyjątkiem oczywiście tych "mana abilities", czyli zdolności przyznających manę (np. na Birds of Paradise).

Detainment Spell natomiast to aura, którą można rzucić na stwora. Sprawia ona, że zdolności aktywowane danego stwora nie mogą być aktywowane (czyli zagrywane), a za :1: :W: możesz przenieść tę aurę na innego stwora w grze. Jeśli problem jest w tym, co to jest zdolność aktywowana - najprościej rzecz biorąc jest to zdolność na karcie, która jest zapisana następująco:

[koszt] : [efekt]

Na przykład:

:1: :R: , :T: : Destroy target creature.

Mam jeszcze 1 pytanie czym różni się "Counter target creature spell" od "Counter target spell" mam swoje podejrzenia ale wole się upewnic :D


"Counter target spell" jest bardziej ogólne - kontrujesz dane zagrane zaklęcie (niezależnie jakie - warto jednak pamiętać, że ląd nie jest spellem). W przypadku "creature spell" możesz kontrować tylko zagrywane stwory - tak, zanim wejdą one na stół, są spellami na stosie.

Jeszcze jedna prośba - staraj się korzystać z opcji "edytuj", nie pisz dwóch postów pod sobą ;)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob lis 19, 2011 5:05 pm przez SceNtriC, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
wicuz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: sob lis 12, 2011 8:21 pm

Re: Counter target creature spell

sob lis 19, 2011 6:53 pm

Dzięki za wyjaśnienie teraz wiem o co chodzi

Co do edycji posta poprzedniego wolałem napisac następny żeby został wyświetlony podczas przeglądania tematów nie byłem pewien czy edycja poprzedniego da ten sam efekt i czy zostanie zauważona właśnie dlatego zostawiłem kolejny post mam nadzieję że wiesz o co mi chodzi :P

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość